confessions

kadin kismisi cok yazmaz

1. nesil Yazar - Çiçeği burnunda

  1. toplam entry 95
  2. takipçi 11
  3. puan 915

kardak krizi

kadin kismisi cok yazmaz
Bindokuzyüzdoksanbeş yılında yaşanan askeri ve diplomatik kriz.ehuhe böyle tanımlayınca komik oluyor. O dönem yavuz fırkateyninde çalışan sevgilime surduyduk
-Nooldu olm?
- Hiç işte gittik karaya oturan gemiye müdahale eden gazala müdahale ettik.
-Eee sonra nooldu?
- Gazalı ikiye bölmüşler işte gaz ve al olarak, aldık getirdik!!

tanrının telefon numarası

kadin kismisi cok yazmaz
Tanrının bir telefon numarası var öıdır bilmiyorum, ama "ölü ozanlar derneği" filminin kahramanlarından biri filmin önemli bir yerinde tüm okul müdürü dinlerken çalan telefonu açıp
-Mr.bilmem ne, tanrı sizinle konuşmak istiyor
Demişti.evet sahne unutulmaz bir sahneydi ama önemli olan bence komik değildi, çok gerçekti.

yurtiçi kargo

kadin kismisi cok yazmaz
Bazen ceo'su dahil tüm çalışanlarını kafa kafaya tokuşturmak istediğim kargo şirketi.
Hizmet kalitesi,personel eksikliği,mağduriyet yaratma potansiyelleri bik bik bik etmeden kısa bir anıyla bitireceğim.
Kocaeli karamürsel'de yaşayan arkadaşımın dedesi ve babaannesi tıp fakültesine kontrole giderler.işleri biter,dönüş yolunda bir minibüs tarafından taciz edilirler. karamürsel girişinde trafik polisi otosunu görünce dede hemen yanlarında durup heyecanla arabadan çıkar;
-Memur bey, şikayetim var, bir kaç serseri bi minibüse doluşmuşlar kural ihlali yaparak trafiği aksatıyorlar.beni gölcükte sıkıştırdılar eşim çok korktu bişey yapın.
-Amca plakayı aldın mı nasıl bir araçtı?
-plakayı alamadım ama bu serserileri bulmanız kolay olur çünkü terbiyesizler bir de minibüsün üzerine yırtıcı karga ( yurtiçi kargo) yazmışlar!!

ev baskını eğitimi verilen illegal eğitim kampları

kadin kismisi cok yazmaz
istanbul kumburgaz, kocaeli gibi illerde kurulduğu iddia edilen eğitmenlerinin açık kimliklerinin bile ele geçirildiği ancak ifşasından imtina edilen milis yetiştirme kampları..

islamcı olduklarını reddediyorlarmış, türkçülermiş, aralarında eski özel harekatçılar var.bir kısmı haber kanallarını arayıp bilgi bile veriyorlar, artık alenen iç savaş hazırlığı yapılıyor. 400 kişi eğitmişler.kim için? ne için?terör eğitimi vermek, illegal oluşumlara girmek suç değil mi?

ilk haber aşağıdaki linkte
http://www.abcgazetesi.com/abc-yasadisi-silahli-egitim-kamplarini-belgeledi-yedi-kamptan-biri-de-istanbulda-74831h.htm

bugün ki haber için abc haber sitesine gidebilirsiniz.gazetelerde tüm tarikat gruplarının kontrolünün MİT elinde olduğuna dair açıklamalara yer veriliyor, beyoğlu belediye başkanının babasının açıklaması, okuyun:

http://www.abcgazetesi.com/akpli-baskanin-ilahiyatci-babasi-turkiyedeki-tum-tarikatlar-mitin-elinde-75088h.htm

iktidar politikalarına karşı en ufak bir eleştiri bile muhalif kanadın darbe girişimi olarak tanımlanırken , herkes ve her yer takip altındayken, sözde ihtimallerle insanlar evlerine baskın yapılıp öldürülüyorken, herşeyden beteri ülke ohaldeyken nasıl oluyorda her türlü illegal oluşum nedense iktidarla ilişkili kesimlerden çıkıyor?
bu ülkeyi teröre boğan kim? kıçı kırık stklar mı?
bizi nasıl bir son bekliyor?

antibiyotik

kadin kismisi cok yazmaz
Tartışmalı bir konu.
Bilimi ilaç endüstrisine (sermaye) teslim etmeyen ancak tedavi edici etkisinide unutmayan bir yaklaşımla bakılmalı.
Tavsiyem bir antibiyotiği doktorunuz söylemeden kesmeyiniz.jenerik kullanmayınız.ilk moleküle her zaman güveniniz.

erkan oğur

kadin kismisi cok yazmaz
yıl 2002, bir italyanın konserindeyiz. abi ünlü bir müzisyen. ben de müziğe inanıyorum, yani öyle böyle değil, dünyayı sevgi kurtaracak evet ama müziğide unutmayalım diyorum o derece yani.
işte iki şarkı da bir abi bir konuşma yapıyor , izleyici ile arasında ki buzları çözüyor , benim gibi ilk kez konserine gelen, onu ilk kez tanıyan çokça, abi farkında, bir ara dedi ki;
ben Onun müziğini 1987 de duydum, duyar duymaz kendisi ile tanışmak istedim, arkadaşlar sağolsunlar bizi tanıştırdı ve o günden sonra aralıklı olarak bir araya gelip müzik yaptık, kendisini tanıdığım için yaşayan en şanslı canlılardan biri olduğumu düşünüyorum, ve kendisini gururla sahneye çağırıyorum; hanımlar beyler , erkan oğur!!!
bizde ki çığlığı coşkuyu görseniz, çıldırdık adını duyunca bir tufan, alkış kıyamet, italyan bile korktu coşkumuzdan, erkan abi klasik mütevaiziliğiyle yan yan yürüdü sahneye, hiç konuşmadı, eğildi selam verdi, hiç konuşmadı ve 30 dakika nefes almaksızın dinledik.erkan abi bitirdi, hiç konuşmadı kalktı selam verdi, hiç konuşmadı ve yan yan yürüyüp sahneyi terk etti.
ogün bugün düşünürüm ben insan mıyım? diye

meg ryan

kadin kismisi cok yazmaz
Amerikalı kadın aktrist.iki kez golden globe ve bir kez bafta adayı oldu ancak kazanamadı.
Sarı saçlı mavi gözlü sempatik güzel olarak pek çok filmde rol aldı, Dennis quaidle evlendi ama kariyeri nedense bir goldie hawn olamadı.
Biz onu topgun da gözüyaşlı dul, tom hanksli filmlerde aşkı arayan güzel olarak sevdik ama harry sallyle tanışınca filmindeki o meşhur restaurant sahnesiyle aklımıza kazıdık.
Jack quiadin annesidir.

kayser söze

kadin kismisi cok yazmaz
Doksanbeş yapımı olağan şüpheliler filminin kilit karakteridir.
Film boyunca kendisini çözerken dolayan, peşindekileri bir labirentten diğerine getirip bırakan kriminal karizmadır.
Sinema tarihinde yeraldığı filmin önüne geçmeyi başaran karakterler arasında ilk onda diye düşünüyorum.

unutulmak

kadin kismisi cok yazmaz
Unutulmak bize öğretilen ağrılı ve yangılı "kökü içeride" yaşam felsefesinin dışından bakıldığında kolaylıkla normalleştirilebilecek bir durum. Biz dış dünya ile aramızdaki bağı olduğundan daha organik algılıyor ve derine kök salmayı önemsiyoruz.oysa akıl vicdanla birlikteliğinde çok ölçülü, arada bir ruhu boşaltıp yeni günahlara yer açmayı seviyor.
Şaka şaka lan! Unutulmak feci bişii

ikna odası

kadin kismisi cok yazmaz
Aklıma hep androloji kliniklerinde semen(sperm) analizi için örnek vermek üzere elinde küçük plastik bir kapla, karanlık odaya giren genç adamları getirir.
İçerde ne olduğunu biliyorumda, ben nedense "adama orda ne dedilerse çocuk yapmamaya ikna oldu" demekten ve gülümsemekten kendimi alamıyorum.

uçuk

kadin kismisi cok yazmaz
Herpes simpleks isimli, "herkes şimdi" şiarıyla hareket eden virüsün sebep olduğu ve içinde virüslü hücre içi sıvısı barındıran bül.
Bu bazen bağışıklık sisteminizi gardı inik yakalar ve abartır lepra gibi dudak kenarından boyun bölgesine kadar yürür.
Pis rezil.

nouvelle vauge

kadin kismisi cok yazmaz
Bir müziik grubu.oyun kurucu da denilebilir.

İkibindört yılı Ağustos ayının dokuzu. Nouvelle Vauge müzik piyasasına aynı adlı albümle hızlı bir giriş yapar. Nouvelle Vague Portekizce Bossa Nova ve İngilizce New Wave anlamına gelir, Fransızca dır. Marc Collin ve Olivier Libaux ikilisi 80 lerin kült new wave gruplarının parçalarını orijinal kayıtlarını hiç dinlememiş vokalistlere yanında bossa nova ile emanet ederek ortaya şahane bir “deneysel çalışma” çıkartır ve Avrupa radyoları bu olağanüstü yorumlarla adeta yıkılır, tüm albüm şarkıları ayrı ayrı listelerde uzun süre yer alır.

Punk rock'ın hayta tavrını ve new wave'in entelektüel derinliğini bossa nova'nın neşesi ve dansı ile sağlam harmanlayan Nouvelle Vague grubu Camielle, Phoebe Killder, Nadeah, Melanie Pain, Liset Alea gibi sıradışı vokalistleri bünyesinde barındırırken, topluluğun repertuarlarını Joy Division'dan The Clash'e, The Cure'dan Tuxedomoon'a ,Depeche Mode'dan Blondie'ye kadar birçok kült grubun coverları oluşturur.
Grupla aynı adı taşıyan bu ilk albümdeki şarkılara şöyle bir göz atarsak;
Love Will Tear Us Apart
Just Can't Get Enough
In A Manner Of Speaking
Guns Of Brixton
This Is Not A Love Song
Too Drunk To Fuck
Marian
Making Plans For Nigel
A Forest
I Melt With You
Teenage Kicks
Psyche
Friday Night Saturday Morning

Doğrusunu söylemek gerekirse vokale Brezilyalı ve Fransız şantözleri katarak başlamaları new wave klasiklerini bossa novayla katıştırmaları değişik bir enerji yaratmış. Nouvelle Vauge ilk albümde konsept olarak sanki Mike Flowers Pops ,Richard Cheese veya Lounge Against the Machine'e çok benzer bir iş çıkarmış olsa da albüm kesinlikle tekrar tekrar dinlenebilecek rahatlıkta ve ŞEN ŞAKRAK bir albüm.

Yine de Nouvelle Vaugenin asıl başarısı albüme aldıkları şarkıların sözlerinin ve melodilerinin adeta mükemmel olmalarında saklı. Örneğin açılış şarkısı olan “Love will tear us apart” oldukça yumuşak ve birazda “smoky” bir balad olarak albümdeki “haylayt”lara en iyi örnek olmuş. The Cure'dan “A Forest” ise hafif tropikal bir bükülmeyle lezzeti artırırken, Dead Kennedys'in “Too drunk to fuck” şarkısı orijinalindan çok uzağa düşerek kırkırdayan, şımarık ve baş döndürücü bir tonda çıkıyor karşımıza. Tuxedomoon'nun "In a Manner of Speaking" şarkısı ise mükemmel ve tamamen inandırıcı bir meşale şarkısına dönüşmüş.

Nouvelle Vague arka planı da boş bırakmamış ve espirili bir sound yakalamış. Bu market raflarında ki diğer albümlere benzemeyen çoğunlukla mutlu , new wave sevdalısı ilk albüm kimilerini hayal kırıklığına uğratsa da - mesela Love will tear us apart'ı kim söylerse söylesin orijinalinin brooding yoğunluğunu yansıtmak zorunda diye düşünenler- herkesin keyifle dinleyeceği neşeli bir alt yapıya sahip.

Hee şimdi youtube'u açıp albümü baştan aşağı dinlersiniz tabe!

kur'an-ı kerim

kadin kismisi cok yazmaz
Tüm kaynaklarda müslümanlar adına hz.muhammede bölüm bölüm "indirildiği" yazan ve kutsallığı birazda buradan gelen kitap.
İnananlara saygım sonsuzdur çelişkisini çözmüş, konuyu netleştirmiş oldukları için.onların sorgulaması bitmiştir, soru yoktur kafasında helal olsun!

Annem hacca 2006 yılında gitti.döndüğünde ;
-saudiler için din, allah kitap yok,kızım orada kuran adama yastık kadına rastık(annem burada kadının gözünü boyayan ve onu dinle oyalayan erkeklerin fenalığından bahsetmek istiyor).
demişti. Çok düşündü çok sorguladı annem ve en sonunda herkesin vicdanının kendisine allah,kitap olduğuna kanaat getirdi.ogünden sonra hiçbir diyanet açıklamasını, hiçbir tarikat liderini, sohbetini,ödevini ciddiye almadı.kuran okurken hala bazı sorularına cevap bulamıyor ama hacı kadın günaha girmek istemiyor, hay allah! diyerekde olsa kitabın söylediklerini uyguluyor.

cinsiyet değiştirmek

kadin kismisi cok yazmaz
Çok riskli ve acı verici bir süreç.
Benim böyle bir hastam vardı, yapılan ilk penil protezdi sanırım O yıllarda ve enfekte olmuştu...
Haa bi de kadın olmaktan geri dönüşsüz vazgeçeceği o ameliyat öncesi sordular ona;
-Evladım istersen önce bir erkekle birlikte ol, belki hissettiklerini yanlış yorumluyorsundur, belki hoşuna gider
Dedi ki;
-Hocam sen şimdi bi erkekle beraber ol desem olur musun
-Olur mu evladım ben erkeğim!
-İşte bende erkeğim hocam, onun için bana bunu hiç sormayın, gidelim şu ameliyathaneye.
Vay be!! Demiştim bu konuşmayı duyunca, kafada olay bitmiş çoktan nu kızda, kararlı erkek olcak.
Oldu da. Ama sonra öğrendik ki bize nişanlım var dediği kadın meğer ajda pekkanmış, rahatsız edip duruyormuş onu.
O yüzden psikiyatrik olarak çok doğru bir analiz yapılmalı bu tip vakalara.

adana'da darp edilen engelli çocuk

kadin kismisi cok yazmaz
adanada darp edilen engelli çocuk, bursada otobüse alınmayan engelli kadın, eski bakan tarafından dilenci muamelesi yapılan kanserli kadın, tekmelenen somalı madenci yakını, otobüste darp edilen genç kadın vb... ülke yönetimini ele alan ve baskıyı tam gaz artıran faşizmin toplumsal alanda tezahürü ...hep aynı zihniyet.

her yer suç mahali, her yer ölüme teşne
her yer suç mahali her yer ölüme teşne

edit: (bkz:iktidar yalakası eksi veren yazarlar)

mide bulantısı

kadin kismisi cok yazmaz
onuncU kafa çifti vagus uyarılması ile ortaya çıkan semptomlardan biridir.
vagus solunum ve dolaşım sistemi dışında sindirim sistemine, oss nin Parasempatik etkisini ileten sinir liflerini de taşımaktadır.
yani açlık, zehirlenme, mide üşütmesi, stres kaynaklı mide bulantıları hep bu vagal stimulasyondan dolayı gerçekleşir.beraberinde yaşanan kusma sırasında hissedilen soğuk terleme, titreme, barsak sfinkterlerinin kontrolünün kaybı , bayılma hissi hep bu lanet olası vagusun stimulasyonudur.
bi de bu ota boka uyarılır, öyle de piiiiss, izansııız, baş belası bi kafa çifti(sinir)dir.

kegel egzersizi

kadin kismisi cok yazmaz
İdrar kaçırma, tıbbi adıyla inkontinans problemi yaşayan kadınların uygulayabileceği egzersizdir. İdrar kaçırmanın çeşitleri şöyledir;
Stress tipi-eforla gelen işeme
Urge tipi-aniden gelen işeme
Taşma tipi-isteyip işeyememe sonrası istemsiz işeme
Nokturi-gece altına işeme
Kegel egzersizi her tip inkontinansta işe yaramayabilir ama hekim önerisi, ilaç tedavisi ve kontinans cerrahisi yanında uygulanması çok destekleyici olacaktır.
Egzersiz prensibi; işeme sırasında vajen kasları beş ile on saniye kadar kasılarak işemeyi durdurmaya ve böylece işeme kontrolü sağlamaya yardımcı olur.

Ukdeyi veren kozmos

kıçı kirli bazıları kalkıp bize tehdit sallıyor

kadin kismisi cok yazmaz
herhangi bir ülke başkanı söylemi.

ben de geçenlerde duydum ;diyarın birinde her konuda ülke halkını ve gezegendeki her ülkeyi tehdit eden bir başkan varmış, ehuhe bu bi de kendisini tehdit edenlere şaşırıyormuş falan.
neyse ki benim ülkemde olmaz öyle şeyler, demokrasiyi, hak ve özgürlükleri, eşitliği ve adaleti içselleştirmiş ve şiar edinmiş bir iktidarımız vardır.