confessions

kalemberberi

1. nesil Yazar - Geleceği parlak

  1. toplam entry 40
  2. takipçi 3
  3. puan 1037

işyerinde yaşanan dumur olaylar

kalemberberi
günlük hayatında hemen herkese aşkım, hayatım vb. şekilde hitap eden lütfü abimiz'in ben ellerimi yıkarken tuvalete gelmesi ve "tuvalet boş mu aşkım?" diye sorması. benim de gayriihtiyari olarak "boş hayatım." şeklinde cevaplamam. lütfü abi'nin tuvalete girmesinin hemen ardından yan tuvaletten bir dedenin çıkması ve kaş göz çevirip "tövbe estağfurullah" diye söylenmesi ve benim hemen ardından ilyas salman kahkahası atmam.

beğenmediği ayakkabının bağcıklarını çalan hırsız

kalemberberi
bir zamanlar varlığına şahit olduğum, “benim olmazsa onun da olmasın.” düşüncesindeki hırsız.

kapı önünde iki terlik, bir sandalet ve bir de topuklarında yarık olan yazlık ayakkabıyı koyduğum bir ayakkabılık vardı. bunları gerektiği zaman yakınlardaki bakkallara gitmek veya apartman içi gezintilerde kullanıyordum. kapı önüne ayakkabı koyan dairelerin ayakkabılarını çalan hırsız, benim ayakkabı çiftinin topuk kısımlarında birer yarık olduğunu görünce işine yaramayacağını anlayıp benim de işime yaramaz hale getirmek için ayakkabının bağcıklarını çalmış. ayakkabı bez tarzı olduğundan ayakta bağcıksız olarak durmuyor. terlik ve sandalet de arazi.

meg ryan

kalemberberi
90'lar romantik komedilerinin yıldız oyuncusu. çocukluk-ergenlik aşkım.
o yıllarda aşırı tatlı bir yüze sahip olmasına karşın, bu yıllarda estetik mi, botoks mu artık neden dolayı ise o eski halinden eser Yoktur şimdi. ızdırap içinde midir? Bilemem de, yorgundur belli.

ekşi sözlük

kalemberberi
kalitesi her geçen gün daha da aşağı düşen sözlük.
Twitter'ın yaygınlaşması herkesin fikirlerini ya da duygularını herhangi bir denetime tabi olmadan ortaya koyması imkanını sağladı. böylece, seslerini kitlelere duyurmak isteyen insanlar bunu az çok sağlayan ekşi sözlük'e olan ilgilerini azalttılar.

insanların sözlük'e olan ilgisinin azaldığını gören yöneticiler, çok sayıda yazar alımı yaptılar. bu kişilerin çokluğu mod'lar tarafından tepkiyle karışlaştı. modlar istifa Ettiler.

sözlük'te yazma kuralları bozuldu. daha doğrusu göz yumuldu. daha önce uçurulma sebebi olan pek çok imla ve yazım kuralları hatası kabul edilebilir sayılır oldu. çünkü daha -de'leri -da'ları yazamayan Kişiler yazar yapılmıştı.

“daha önce yazılmış ki bu” prensibi bozuldu. pek çok ama pek çok başlık aynı entry'lerin yazılmasıyla şişirildi. aynı başlıkta yıllar önce yazılmasına rağmen yıllar sonra tekrar tekrar yazılıp çok sayıda favori alan entry'ler var.

anlamsız, iğrenç, hastalıklı ruh hallerini yansıtan onlarca başlık ve entry ifade özgürlüğü adı altında müdahale edilmeden yayınlanıyor. futbol başlıklarında kişilere ve kurumlara küfürler ediliyor.

sloganı “kutsal bilgi kaynağı” olan bir sözlükte başlık altında sorular sorulup cevaplar yazılıyor. bilgi kaynağı'nda bilgi soruluyor ve buna sırf insanlar sözlük'e olan ilgilerini kaybetmesinler diye göz yumuluyor, tanım yapma zorunluluğu bile kaldırılıyor. sözlük Twitter'laşıyor. sen sözlük ol kardeşim, sanane diğer medyalardan? özgün ol.

değerli yazarların terk ettiği, bir zamanlar hakikaten “yazar” sıfatında insanların olduğu ama şimdilerdeyse ölmekte olan sözlük'tür.

anavatan partisi

kalemberberi
kurulduğu zamanlarda; demokratik solcuları, liberalleri, milliyetçileri ve islamcı sağcıları yani dört eğilim'i bir araya getirdiği iddia edilerek bu sayede çok uzun yıllar iktidarda kalacağı öne sürülmüş bir partidir.

alf

kalemberberi
1986-90 yılları arasında yayınlanan dizidir. alf; tanner ailesi'nin uzaylı dostumuza, alien life form tanımlamasının kısaltması olarak verdiği isimdir. kahramanımızın asıl adı gordon shumway'dir.
0 /