confessions

kaptonur

1. nesil Yazar - Alırım bir dal insanı

  1. toplam entry 1185
  2. takipçi 96
  3. puan 31635

haydar baş

kaptonur
Bağımsız Türkiye partisi'nin genel başkanı olan adam. Hem dindar olup hem de Atatürkçü olmanın garip olmadığını tüm Türkiye'ye gösteren adam gibi adam. İş aş haydar baş.

hidiv kasrı

kaptonur
Hıdiv Kasrı, İstanbul'un Beykoz ilçesinde Çubuklu sırtlarında bir yapıdır. 1907 yılında Mısır'ın son hıdivi Abbas Hilmi Paşa tarafından İtalyan mimar Delfo Seminati'ye yaptırılmıştır. Dönemin mimari modasına uygun olarak art nouveau tarzındadır.

Kaynak; vikipedi

naftalin

kaptonur
genellikle güveler ve bazı diğer haşerelerle mücadele etmek için evlerde oldukça yaygın olarak kullanılan, kimi zamansa güzel koku vermesi için kullanılan bir kimyasaldır. Aslında güve savarların içerisinde eskiden naftalin daha yoğun olarak bulunmaktaydı; ancak naftalinin kolayca alev alabilmesinden ötürü günümüzde bunun yerine 1,4-diklorobenzen (çoğu zaman PDB olarak bilinir) kullanımı daha yoğunluk kazanmıştır. Naftalin de, PDB de çok güçlü, kalıcı ve ekşi-tatlı bir kokuya sahiptir. Önemli olan bir kural, naftalin ile PDB'nin birbirine karıştırılmaması ve bir arada bulundurulmamasıdır, çünkü ikisi kolaylıkla tepkimeye girebilir ve etrafa zarar verebilir. İki kimyasal da süblimasyon denen katı halden doğrudan gaz hale geçme davranışına sahiptir. Bu gaz, güveler ve birçok böceğin larvası için zehirlidir; bu sebeple böceksavar olarak kullanılabilir.

Kaynak; http://evrimagaci.org/photo/tr/naftalin-zehirlenmesi

nazar

kaptonur
"Nazar değmesi, insanın kendisini manevi anlamda rahatsız ve mutsuz hissetmesi durumudur. İslamiyet'te de yeri olan nazar, biyoenerji sayesinde kanıtlanmış ve bazı insanların gözlerinin çok etkili ışınlar yaydığı ve bu ışınların insanlar ya da diğer varlıklara zarar verdiği açıklanmıştır. Gözden yayılan bu ışınlar kızgınlık, heyecan ya da kıskançlık duyguları hissedildiğinde artmakta ve insanlar ya da varlıklar üzerindeki tahrip gücü yükselmektedir."

Kaynak http://www.sohbet.org/41-kere-masallah.html
0 /