confessions

kaptonur

1. nesil Yazar - Esrarengiz

  1. toplam entry 1265
  2. takipçi 100
  3. puan 34379

ensar vakfı ablasının akp'ye oy istediği ses kaydı

kaptonur
İşte İslamın geldiği nokta. Sen hiçbir şey yapma, hiç alakası olmadığı halde senden olmayanlara Allahsiz kitapsız de, terörist de, sonra dua ile seçim kazanacağını san! Ulan dua ile iş olsaydı bugün Müslüman ülkelerin tepesine füzeler inmezdi! Dua ile iş olsaydı Filistin bu halde olmazdı! Bakın Türki ülkelere adamlar da Müslüman ama insan gibi yaşıyorlar. Adamlarda petrol de var doğalgaz da maden de. Onlara bir şey oluyor mu? Hayır. Çünkü adamlar biliyor dua ile karın doymaz. Arap zihniyeti her zaman kaybetmeye mahkumdur. Peygamberler ıslah olması için topluluklara iner. Bu araplara belki de binlerce peygamber indi yine pislikler yine pislikler. Hz. Muhammet gibi alemlere rahmet olarak gelmiş bir insan bile amcasından zarar görmüş bunlar kim köpek ki millete yararı olsun ki zihniyetinin bir karı olsun. Seçim böyle giderse kazanılır da sizin gibi hak hukuk bilmeyen, allah korkusu olmayan, biz kazanalım da nasıl kazanırsak kazanalım biz Allah için yapıyoruz bunu deyip milyonların hakkına huzur içinde giren insanlar olduğu sürece biz aa'nın yüzünden, satılmış oç larının yüzünden, yüzünde bir gram utanma olmadan boş seçmen kağıtlarını AKP ile dolduran anlı secdeli vatan hainlerinin yüzünden bu seçimi kaybederiz ama biz kaybedersek bu ülke kaybedecek haberiniz olsun...

15 sene önce evlerde fırın bulabiliyor muyduk

kaptonur
Üniversite yıllarımda oturduğum evin sahibi kasımpaşalıydı. Rte'yle aynı mahallede büyüdüklerini söylemişti. Bizim ev sahibi o zamanların bitirimi. Rte'den de 10 yaş falan büyüktü sanırsam. Rte'yi anlatırdı. Rte'nin ailesi çok fakirmiş yardım ederlermiş onlara. Annesi bir kelime Türkçe bilmezdi derdi. Rte mahallede su satarmış. Bunları yazmamın amacı rte zor bi çocukluk geçirmiş yokluk içinde bunda kötü olan bir şey yok. Kötü olan bir şey yok derken fakirlik tabiki kötü ama bu rte'nin elinde olan bir şey değil. Bence rte'nin böyle astı astarı olmayan şeyleri söylemesin sebebi bu ama zamanlaması çok yanlış ve bunu bilerek yapıyor. Çünkü rte belediye başkanı olalı 25 seneden fazla oldu. Bir belediye başkanının evinde buzdolabı fırın olmaz mı amk!? İlk başlarda bizim ev sahibi sallıyor diye pek umursamıyordum ama eski fotoları gösterince adama inanmıştım.

1990

kaptonur
Sözlük hatası mı yoksa başka bir şey mi bilmiyorum ama şu an bu başlağa 61 tane entry yazılmış. Hepsi yazarlık bekleyen yazarlardan geldiği için görünmüyor. Umarım sözlük hatası değildir. İnşallah 61 kişi vardır lan...

1994

kaptonur
1990 ve altı olamamış yıldır. Bilen bilir her şey 1991 ile başladı. Ne olduysa 1990 ile 1991 arasında siktiriboktan bir geçiş oldu. 1990 insanıyla 1991 ve üzeri insan arasında muazzam bir fark var. Bu farkın çoğu unsuru negatif yönde. Evet borsa gibi. Maaşını TL olarak alan için de öyle ama banana?

hukuk

kaptonur
Ülkede olmayan sistem. Resmi evrakla arabama çöküyorlar ama ceza hukuku değil de direkt hukuk mahkemesine başvurmam gerektiği için götüme 3000 TL girdi. Biride demiyor ki amk hukukun sana bir şey olmasın!
0 /