confessions

keskin nisanci

1. nesil Yazar - Şahane

  1. toplam entry 1026
  2. takipçi 43
  3. puan 28027

chp iyi parti ittifakı

keskin nisanci
ortada chp-iyi parti ortaklığı diye bir şey yok. akp ve mhp'nin, iyi parti seçime giremesin diye oynadıkları oyunu bozmak için birbirine yardım eden iki parti var. meral akşener her fırsatta ben cumhurbaşkanı adayıyım diyor, böyle bir durumda herhangi bir ortaklıktan söz edemeyiz.

nasıl oluyor bilmiyorum ama akplilerdeki tayyip sevgisi hepsinin gözünü gör etmiş, kendi akıllarıyla hareket edemiyorlar. erdoğan'ın dediği her şey allah kelamı seviyesinde kabul görüyor, yazık gerçekten.

19 nisan 2018 fenerbahçe beşiktaş maçı

keskin nisanci
hem skor hem de futbolcu sayısı olarak geriye düşen tinerciler, seyirciyi tahrik etmek için ellerinden geleni yaptılar. şenol güneş denen komedyen soyunma odasına giderken kafasında yara bere yoktu ama ne hikmetse kafasına 5 dikiş atıldığı söylendi. fenerbahçeli taraftarların yaptıklarını tasvip etmiyorum ama bu ülkedeki her statta sahaya yabancı maddeler atılıyor ama kimse tinerciler kadar bu olayı provoke etmeye çalışmıyor.

şuna da çok güldüm: şenol güneş denen provokatör, göğsüne gelen su şişesine, kafasından kurşun yemiş gibi tepki veriyor.

türkiye erken seçime gidiyor

keskin nisanci
az önce ajanslara son dakika haberi olarak düşen recep tayyip erdoğan beyanatı.

seçim tarihi de 24 haziran 2018, yani yangından mal kaçırır gibi seçime gidiyoruz. seçimin bu kadar erken olmasında iyi parti'nin seçime girememe durumu var mı bilemiyorum.

o değil de akp, yapmak istediği her şeyi devlet bahçeli aracılığıyla yaptırıyor ya diyecek bir şey bulamıyorum. koskoca bir dava partisini akp'nin ayakçısı yaptı.

ekleme: iyi parti seçime giremiyormuş. bu kadar ucuz siyasetin olduğu memleketten gelişme beklemek über bir hayal.

ateş adam azrailin regl donemi

keskin nisanci
ilgiye mi muhtaçsınız, kendinizi mi fazla önemsiyorsunuz da bu tür başlıklara gerek görülüyor. tamam çok fazla kişinin ziyaret ettiği bir sözlük değil burası ama halihazırda hala bir interaktif sözlük burası, bu yüzden de kişisel reklamlar mümkünse blog sayfalarında yapılsın.

ya hiç olmadı, yüz yıllardır varlığına neden ihtiyaç duyulduğunu bilmediğim ama her daim popüler olan itiraflar başlığı var, gidin derdinizi orada anlatın.

feminizm

keskin nisanci


8 mart dünya emekçi kadınlar günü'nde böyle pankartlar açıyorlar, sonra da destek istiyorlar. hayır böyle yaparak gerçek manada meydanlara hakkını aramak için çıkan kadınlara da köstek oluyorlar. kimse diktatör istemiyor zaten de bu ifade çok saçma.

14 nisan 2018 abd'nin suriye saldırısı

keskin nisanci
tamamen dostlar alışverişte görsün türünde bir saldırı. saldırıdan önce rusya'ya saldırı bilgisi veriliyor, rusya da suriye yönetimine haber veriyor ve vurulacak yerler boşaltılıyor.

saldırıdaki tek mesaj caydırıcılık, suriye yönetimine istersek vururuz denmeye çalışıldı. iyi mi oldu kötü mü olduyu zaman gösterecek ama abd, bölgede içinde yer almadığı anlaşmaların varlığından rahatsız. daha önceki bir yazımda abd'nin, rusya-türkiye-iran üçgeninde gerçekleşen suriye müzakerelerine sessiz kalmayacağını belirtmiştim. bu saldırı bunun açık bir göstergesi oldu, yoksa abd açısından suriye'de kimyasal silah kullanılması filan önem arz etmez.

miraç kandili

keskin nisanci
Recep ayının 27. gecesine Miraç gecesi denir. Miraç kelime anlamı itibariyle göğe çıkma, yükselme anlamlarına gelir. İsra ve Miraç hâdisesi, Peygamber Efendimizin (s.a.v) hicretinden 18 ay evvel vukû bulmuştur. Miraç olayı, Peygamber Efendimizin (s.a.v) Mescid-i Harâm'dan Mescid-i Aksâ'ya oradan da Allah'ın huzuruna yükseldiği hadiseye denir. müslümanlara namaz miraç'ta farz olunmuştur.

kandiliniz mübarek oldun ahali.

meb'in açıkladığı yeni nitelikli okullar

keskin nisanci
konuya değineceğim de önce başka bir şeyden bahsetmek istiyorum.

bir ülkede eğitimle ve eğitim sistemiyle bu kadar oynanmaz. her sene milli eğitim bakanı değişiyor ve her gelen bakan sistemi değiştiriyor. hal böyleyken ülkenin sağlam bir eğitim sistemine kavuşmasına imkan olabilir mi? zaten anasını sattığımın memleketinde hiçbir atamada liyakat aranmıyor, lan bari eğitimin başına işin uzmanlarını getiren. çünkü her şeyin başı eğitim. eğitim bozuk olunca ülkenin hali ortada işte.

konuya gelirsek, meb sınava dayalı yüzde onluk başarı oranıyla öğrenci alacak liseleri açıkladı. okulların yarısını imam hatip liseleri ve teknik liseler oluşturuyor ki bu bizi şaşırtmadı. geçen sene 490 lgs puanı ile öğrenci alan okullar bu sene listelerde kendilerine yer bulamadılar. o kadar puan alıp o okullara (çoğu anadolu lisesi) giren öğrencilerin akıbeti ne olacak belli değil.

11 nisan 2018 cezayir'de askeri uçağın düşmesi

keskin nisanci
Cezayir'in askeri uçağı, ülkenin kuzeyindeki Blida vilayetinde yer alan Boufarik Havalimanı yakınlarında bir araziye düştü.

Rus yapımı İlyushin modeli uçakta ilk belirlemelere göre, çoğu askeri personel 105 ölü vardı. Saatler sonra Cezayir devlet televizyonu, 257 kişinin öldüğünü duyurdu.

kaza dünya tarihinin en ölümcül uçak kazalarından biri olarak tarihe geçti.

cezayir halkına baş sağlığı diliyoruz.

cinsel istismar yasasına eklenen yeni maddeler

keskin nisanci
hükumet tarafından cinsel istismar ilişkin kanun tasarısı tbmm başkanlığı'na sunuldu.

tasarıda cinsel istismar davalarında en üst sınırdan ceza verilmesi gibi maddeler var.

https://tr.sputniknews.com/turkiye/201804091032956068-cinsel-istismar-tasarisi-tbmm/

linkte tasarıya dair her şeyi bulmak mümkün ama ben bir şeye takıldım, neden 12 yaş çocuklar için sınır kabul ediliyor? kanunlara göre 18 yaşının altındaki her birey çocuktur, neden cinsel istismarda 12 yaş baz alınıyor? açıkçası bu çok saçma. madem amaç caydırıcı olmak neden 12 yaşından büyük çocuklara karşı işlenen cinsel istismar suçlarında caydırıcılık azaltılıyor? sanırım çocuk gelinlerin önü kapanmasın diye bu ahlaksız yola başvurdular.

osmangazi üniversitesi'nde silahlı saldırı

keskin nisanci
eskişehir osmangazi üniversitesi'de bir öğretim görevlisi eğitim fakültesi dekanlığına silahlı saldırıda bulunmuş. saldırıda dekan yardımcısı, fakülte sekreteri, bir öğretim görevlisi ve bir okutman olmak üzere 4 kişi hayatını kaybetmiş. birkaç kişi de yaralanmış. saldırgan polis tarafından gözaltına alınmış. olayın neden vuku bulduğuna dair henüz açıklama yapılmadı.

meb'in semazen robota 1 milyon tl verdiği iddiası

keskin nisanci
bazı haber sitelerinin iddiasına göre milli eğitim bakanlığı, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'nun (TÜBİTAK) düzenlediği “Mevlana” konulu 11. Uluslararası Robot Yarışması'nda Mevlevi robota 1 milyon TL ödül vermiş.

henüz konu ile ilgili açıklama yapılmadığı için doğru mu yanlış mı bilemiyoruz ama eğer ki doğruysa yüzlerce faydalı icadı elinin tersiyle iten tübitak büyük bir skandala imza atmış demektir. kimse bana hariçten gazel okumasın, bunun adı müslümanlık değil ve asla olamaz, müslüman insan adil olur, hakka, hukuka uygun davranır.

dediğim gibi olay kesin olmadığı için çok da coşmak istemiyorum, kimsenin kendi etrafında dönen robota 1 milyon tl ödül verecek kadar aptal olacağına inanmak istemiyorum.

25 mart 2018 rusya'da avm'de yaşanan yangın

keskin nisanci
Rusya'nın Kemerovo şehrinde bulunan “Zimnyaya Vişnya” adlı alışveriş merkezinde (AVM) çıkan yangında en az 37 kişi hayatını kaybetti. olayda 43 kişi yaralanmış, 69 kişi ise kaybolmuş.

yangının çocuk oyun alanının olduğu yerde başladığı belirtiliyor, bu yüzden hayatını kaybedenlerin arasında çocuklar da bulunuyor.

rusya halkına baş sağlığı diliyoruz. umarız daha fazla can kaybı yaşanmaz. yanarak can vermek ölümlerin en trajik olanlarından biri, bir de çocukların bunu yaşamış olması daha da üzücü.

regaib kandili

keskin nisanci
mübarek üç ayların ilki olan recep ayının ilk perşembeyi cumaya bağlayan gecesine regaip denir ve regaip kandili olarak kutlanır. kandil gecesi edilen dualar kabul edileceği, eda edilen ibadetlerin sevaplarının katlanacağı rivayet edilir.

yaradan tüm islam alemi'nin kandilini mübarek eylesin.

21 mart dünya down sendromu farkındalık günü

keskin nisanci
(bkz:farklı olmak normaldir)

ilk cümlede şunu söylemek gerekiyor, down sendromu bir hastalık değildir.

21 Mart Dünya Down Sendromu Günü. Bu genetik farklılığının daha da tanınmasına yardımcı olmak için çeşitli kampanyalar etkinlikler düzenleniyor. Farkındalığın '21 Mart' tarihinde olmasının nedeni ise yine kendileri kadar özel. 21. kromozomlarının 2 tane yerine 3 tane olması takvimlerde 21 ve 3 rakamını özel kılıyor. Dünya genelinde 6 milyon, Türkiye'de ise rakamların kesin olmaması nedeniyle 100 bin civarı insanın bu genetik farklılığı taşıdığı tahmin ediliyor.

18 mart çanakkale zaferi ve şehitleri anma günü

keskin nisanci
hem insan sayısı hem de savaş teçhizatı olarak kendisinden kat be kat büyük bir gücü çanakkale'de denize döken kahraman vatan evlatlarının ruhlarının şad edildiği bayram. başta gazi mustafa kemal atatürk olmak üzere çanakkale'de ve kurtuluş savaşı'nda vatanın ve milletin bekası için canlarını siper eden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz. ruhları şad olsun.

Dur yolcu! Bilmeden gelip bastığın,
Bu toprak, bir devrin battığı yerdir.
Eğil de kulak ver, bu sessiz yığın,
Bir vatan kalbinin attığı yerdir.

Bu ıssız, gölgesiz yolun sonunda,
Gördüğüm bu tümsek, Anadolu'nda,
İstiklal uğrunda, namus yolunda,
Can veren Mehmed'in yattığı yerdir.

Bu tümsek, koparken büyük zelzele,
Son vatan parçası geçerken ele,
Mehmed'in düşmanı boğduğu sele,
Mübarek kanını kattığı yerdir.

Düşün ki, hasrolan kan, kemik, etin
Yaptığı bu tümsek, amansız, çetin,
Bir harbin sonunda, bütün milletin,
Hürriyet zevkini tattığı yerdir.

rte'nin istiklal marşı'nın bestesini beğenmemesi

keskin nisanci
her kuşu becerdik bir leylek kaldı türünde bir gelişme bu.

ülkede bu kadar sorun varken tayyip erdoğan, istiklal marşı'nın bestesine takmış ve değiştirilmesi gerektiği yönünde kelamlar ediyor. neymiş bu besteyle havaya giremiyormuş ki bana kalırsa halihazırdaki besteyle havaya girememesi besteden değil kendi fıtratından kaynaklanıyor.

akp'liler siz erdoğan'a düşmansınız o yüzden her yaptığına karşısınız diyorlar, ya şimdi gel de erdoğan'a karşı olma. 98 yıl önce kabul edilmiş ve herkesçe benimsenmiş bir marşa müdahale edilmeye çalışılıyorsa bunun altında masum bir istek yoktur. erdoğan'ın zaten kendini yeni atatürk olarak lanse etmeye çalıştığının herkes farkında, bir de yeni marş yaptırma çabası şaşırtıcı değil.
0 /