confessions

keskin nisanci

1. nesil Yazar - Çayla içilen sigara

  1. toplam entry 1329
  2. takipçi 45
  3. puan 33813

futbolda hükumet etkisini yitirdi

keskin nisanci
hangi ülkede yaşıyorsunuz ya da siyaseti nasıl izliyorsunuz bir türlü anlamadım. galatasaray, istanbul'u kazanabilmek adına şampiyon yapıldı. başakşehir şampiyon olsaydı bu akp adına kötü bir imaj olurdu. yani tam tersine galatsaray'ın şampiyon yapılmasıyla futbolda hükümetin etkisinin arttığı alenen görüldü.

mansur yavaş

keskin nisanci
mansur yavaş'a sağ kesimden oy gelmeseydi seçimi kazanamazdı, bunu inkar etmek kimseye bir şey kazandırmaz ve de unutmadan ülkücü eşittir mhp'li diye bir denklem yok.

ve unutmadan o dinci faşist, öteki ülkücü faşist söylemleriyle kendi faşistliklerini gizlemeye çalışanları tebessüm ederek izliyorum, neticede yardıma muhtaç kimseler bunlar, dışlamamak lazım.

17 mayıs 2019 fenerbahçe beko anadolu efes maçı

keskin nisanci
öncelikle maçı iyi oynayıp kazanan anadolu efes'i tebrik ederim, şampiyon gibi oynadılar. takımım fenerbahçe beko'ya da kocaman bir tebrik, hem üst üste beşinci kez final four'da oynama başarısı gösterdiler hem de Euroleague normal sezonu ilk sırada tamamladılar.

anadolu efes'e final maçında başarılar diliyorum, umuyorum kupanın bir kez daha ülkemize gelmesini sağlarlar.

soykırım devam ediyor hala

keskin nisanci
yalanın, şerefsizliğin, ihanetin prim yaptığı bir dönemde hiç de şaşırılmayacak bir yazı. ermeni lobisinin uşakları sürekli faaller ama paralı köpekler soykırımı ispatlayın diyince bir anda ortadan kaybolmuyorlar.

ayrıca çocukları müslümanlığa davet edin kabul etmezlerse öldürebilirsiniz ayetini görmek istiyorum. tamam anladık islam'dan ve müslümanlardan nefret ediyorsunuz, bu durum zerre şeyimde değil de iftira atacaksanız orada duracaksınız.

fener ol

keskin nisanci
bazı kişiler bazı şeyleri anlamıyor mu yoksa anlamamış numarası mı yapıyor anlamadım. bu kampanya ali koç'a para toplamak için yapılmıyor, fenerbahçe'nin bu ayın sonuna kadar 65 milyon euro borç ödemesi gerekiyor. ali koç'un bu parayı kendisinin vermesi mümkün değil, uefa buna izin vermiyor. bu sadece fenerbahçe'ye has bir durum da değil ayrıca, avrupa'daki hiçbir kulübün sahibi ya da başkanı cebinden kulübe para veremiyor. birilerine laf atmadan önce neyin ne olduğuna bakmak gerekiyor.

galatasaray

keskin nisanci
aleyhlerine yapılan en küçük hakem hatasında ortalığı ayağa kaldırılan ama lehlerine verilen bariz hakem hatalarında hakemler de hata yapabilir diyen güruhu içinde barındıran kulüp. ben ömrümde hakemler tarafından bu kadar kollanıp buna rağmen bu kadar ağlayan kulüp görmedim. yine yeniden beş kuruşluk top oynamayıp hakemlerle şampiyon olma derdindeler.

cristiano ronaldo

keskin nisanci
cristiano ronaldo, pakistan'da her yıl binlerce insanın ölümüne sebep olan zehirli suların temizlenmesi için yapılacak barajın yapımını üstlenmiş.

ne diyelim, iyi bir sporcu olmak güzel bir lütuf ama iyi bir insan olmak bambaşka bir lütuf. cr7'yi yürekten kutluyorum.

yüksek seçim kurulu

keskin nisanci
millet nezdinde itibarlarının yerle bir olmasına aldırış etmeden ibb seçimlerini iptal eden oluşum. gerçi itibar mı makam mı tartışmasında makamı seçmiş olmaları normal, neticede namusları ve şerefleri üzerine yemin edenlerin, namuslarına ve şereflerine helal getiren birçok eylem yaptıklarını gördük, artık şaşırmıyoruz bunlara.

6 mayıs istanbul seçim iptali

keskin nisanci
ekrem imamoğlu'na mazbata verildiği zaman demiştim, mazbata o kadar hengamenin içimde boşuna verilmedi, belliydi bir şeyler olacağı. en son sandık kurullarında görevli olan 45 kişinin fetö bağlantılı olduğu iddiası yenilenecek seçimin habercisiydi. bir ayı aşkın bir süredir, bir tiyatro oynanıyordu, sebebi bugün net şekilde belli oldu.

ekleme: unutmadan başlık 31 mart 2019 ibb seçimlerinin iptal edilmesi şeklinde olmalı. 6 mayıs tarihli bir seçim yok.

lyanna mormont

keskin nisanci
game of thrones serisinin az ama öz görünün karakterlerinden biri olan mormont hanesinin çocuk leydisi. 6. sezonun sonunda yaptıklarıyla game of thrones severlerin yüreğine taht kurmuştu. 8. sezonda adına ve şanına yakışır bir şekilde diziye veda etti. o kuzey unutmaz demişti, bilinmeli ki game of thrones severler de onu unutmayacak.

(bkz:rip)

fenerbahçe beko

keskin nisanci
fenerbahçe kulübünün erkek basketbol takımı.

futbol takımı ne kadar bizi üzmeye devam etse de fenerbahçe beko yüzümüzü güldürmeye devam ediyor. dünyanın en güzel takımı 5. kez üst üste final four'a kalmayı başardı. başta obradovic reis olmak üzere tüm takımı tebrik ediyoruz.

ben kemal'in gelmesini istemiyordum

keskin nisanci
eğer olay çıkabilir endişesiyle gelmesini istemiyordum diye düşünmüşse bir noktaya kadar haklı olabilir, yok sevmediği için demişse ayıp, adam oraya vatani ve milleti için canını vermiş birine bir fatiha okumaya gelmiş, gelmesini istemiyorum asla denmez.

bir de yaradan kimseye bu acıyı vermesin, ben 22 yaşındaki kardeşimi kaybettiğinde kim geldi, kim gelmedi hiç umurumda değildi, o an yaşanan keder anında bunlar insanın aklına gelmez ki biz mi fazla duygusal davranıyoruz, yoksa bunlar gereğinden fazla mı soğukkanlı bilemedim.

diyarbakır kayapınar belediyesi

keskin nisanci
akp'yi sevmiyoruz, bu konuda hemfikiriz eyvallah ama akp'yi gömeceğiz diye hdp'yi yükseltmek ne bileyim, akp düşmanlığı mı hdp sempatizanlığı mı bilemedim. akpli belediyeler sırtlarını hükumete dayamışlar, istedikleri gibi at koşturuyorlar bunda da hemfikiriz ama bu ülkedeki en kötü belediye yönetimleri hdplilerde, inanmayan gitsin hdpli belediye yöneticilerin olduğu illere ve ilçelere baksınlar. yok öyle sıcacık evinizden yorum yapmak.

mutlu musun ekrem

keskin nisanci
demirtaş'ın siyasette çizdiği çizgiyi beğeniyorum başlığında ekrem imamoğlu'nun yaptığını akp cenahının eline koz vermekten başka bir halta yaramayacağını söylemiştim, hatta gereksizin biri bana atıfta bulunarak benim gibiler yüzünden akp'nin iktidar olduğu gibi saçma bir söylemde bulunmuştu. bu manşetten de anlaşılacağı gibi akp benim gibilerin değil, daha mazbatasını aldığı gün pkk sempatizanlarını öven kişiler yüzünden hala az veya çok güçlü.

haber tamamen hedef gözetme üzerine yapılmış, yani ekrem imamoğlu kalkıp askerlerin şehit olmasına sevinecek değil ama dediğim gibi herkes eylemlerine ve söylemlerine dikkat etmek zorunda.

berat kandili

keskin nisanci
mübarek ramazan ayı'nın geldiğinin habercisi olan, Günah, borç ve cezadan kurtulmak yani kurtuluş, af ve arınma anlamlarına gelen Berat, Müslümanlara kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla; hata, suç ve yanlışlardan kaçınmayı, günahlardan arınmayı; affedilmenin yanında affedici olmayı da, bağışlanma isteğinin yanında bağışlayabilme şuurunu da kazandırır.

kandiliniz mübarek olsun ahali.

demirtaş'ın siyasette çizdiği çizgiyi beğeniyorum

keskin nisanci
daha dün mazbatasını alan ekrem imamoğlu'na ait beyanat.

yani sormak istiyorum bu beyanata ne gerek vardı. kuruluş amacı terör örgütü pkkya hizmet olan bir partinin eski başkanı, aponun heykelini dikeceğiz diyen birinin siyasi çizgisini beğenmek nedir? evet seçimi kazanmasında hdplilerin de oyları etkili olmuştur ona bir şey demem ama çıkıp bu açıklamayı yapmasını yersiz buldum ki bu açıklama akp cenahının eline koz vermekten başka bir halta da yaramaz.

17 nisan 2019 ekrem imamoğlu'na mazbata verilmesi

keskin nisanci
mazbata il seçim kurulu tarafından verildi, ysk henüz bir açıklama yapmadı. ya akp cenahı belediyedeki işini bitirdi, görülmemesi gerekenleri yok ettiler ya da ysk seçimin yenilenmesini isteyecek. başka türlü bu hengamenin içinde imamoğlu'na mazbatayı vereceklerini düşünmüyorum. hele adama haksızlık yapıyoruz, hakkını teslim edelim diye hiç düşünmemişlerdir.

halo etkisi

keskin nisanci
bir kişi veya objenin iyi bir özelliğine odaklanarak ona başka pozitif özellikler atfetme ön yargısıdır. Mesela sokakta aşırı şık giyinmiş birine denk gelirsek, onun muhtemelen çok başarılı veya kaliteli bir insan olduğu varsayımında bulunuruz.

Fiziksel olarak güzel gözüken bir bireye, sağlıklı, akıllı ve hatta zengin gibi sıfatlar yapıştırmak zihnimizin otomatik olarak yaptığı en klasik halo etkisi örneğidir denilebilir.

whatsapp

keskin nisanci
her gün boş beleş muhabbetler için bazen çok bazen de az kullanıyoruz ama kaç zaman sonra ilk defa biraz sorunları olan bir arkadaşa bir nevi grup terapisi yaparken bir anda çöktü, daha doğrusu sonradan çöktüğünü öğrendik. bilmem neyini ne yaptığımın uygulaması kırk yılda bir lazım oldu onda da çöktü. sinirlendim uygulamayı sildim ama sonra yine indirdim. bende de arsızlık var galiba.
0 /