confessions

keskin nisanci

1. nesil Yazar - Zengin kulüp üyesi

  1. toplam entry 1149
  2. takipçi 45
  3. puan 30832

2018 fifa dünya kupası

keskin nisanci
az önce biten final maçı ile sona eren organizasyon.

turnuvanın şampiyonu finalde hırvatistan'ı 4-2 mağlup eden fransa oldu. belçika turnuvayı 3. olarak tamamlarken, ingiltere 4. oldu. son dünya şampiyonu almanya gruplarda turnuvaya veda etti ki bu turnuvanın en büyük sürpriziydi. yine son avrupa şampiyonu portekiz de 2. turda evinin yolunu tuttu.

genel olarak fena bir organizasyon değildi ama brezilya, arjantin, almanya, portekiz gibi favori sayılan ülkelerin hiçbirinin yarı final dahi görememesi turnuvaya ilgiyi azalttı.

15 temmuz anma törenleri

keskin nisanci
başlığın ilk yazısında 15 temmuz'un neden bu kadar şatafatlı hale getirildiğinin sebebini açıklamıştım amaç yeni bir çanakkale destanı yaratmak ve adı anma günü ama ne hikmetse şarkılı türkülü kutlamalar yapılacak. hangi anma töreninde şarkılı türkülü kutlama yapıldı acaba? o gece 251 kişi hayatını kaybetti, bari onlara biraz saygınız olsun.

srebrenista katliamı

keskin nisanci
aslında bir soykırım hareketi de tarihe katliam olarak düşen olay. bugün katliamın 23. yıl dönümü.

"Srebrenitsa Katliamı ya da Srebrenitsa Soykırımı 1991-1995 Yugoslavya İç Savaşı (Hırvatistan Savaşı ve Bosna Savaşı)'nda Sırp Cumhuriyeti Ordusu'nun Srebrenitsa'ya karşı giriştiği Krivaya '95 Harekâtı esnasında Temmuz 1995'te yaşanan ve en az 8.372 Boşnak'ın Bosna-Hersek'in Srebrenitsa kentinde general Ratko Mladiç komutasindaki ağır silahlarla donatılmış Bosna Sırp ordusu tarafından öldürülmesine verilen addır. Katliamda bir kısım kadın ve küçük yaşta çocuğun da öldürüldüğü, belgelerle kanıtlanmıştır. Bosna Sırp ordusunun dışında katliama “Akrepler” olarak tanınan Sırbistan özel güvenlik güçleri de katılmıştır. Birleşmiş Milletler Srebrenitsa'yı güvenli bölge ilan etmiş olmasına karşın 400 silahlı Hollanda barış gücü askerinin varlığı katliamı önlememiştir."

tekirdağ'daki tren kazasına yayın yasağı getirilme

keskin nisanci
akp hükümeti yine her zaman yaptığını yaptı ve toplumu yakından ilgilendiren bir olayda yayın yasağı uygulamasına gitti. kim bilir yine neyi örtmeye çalışıyorlar. meydanlarda bas bas bilmem ne kadar tren yolu yaptık diye atıp tutuyorlardı, ilk kazada yayın yasağına başvurdular. bırakın insanlar özgürce haber alabilsin, belki hâlâ yakınlarından haber alamayan insanlar vardır.

bana dokunmayan yılan bin yaşasın demek

keskin nisanci
akıllara martin niemöller'in şu sözünü getiren durum.

"önce sosyalistleri topladılar, sesimi çıkarmadım; çünkü ben sosyalist değildim.
sonra sendikacıları topladılar, sesimi çıkarmadım, çünkü sendikacı değildim.
sonra yahudileri topladılar, sesimi çıkarmadım; çünkü yahudi değildim.
sonra beni almaya geldiler; benim için sesini çıkaracak kimse kalmamıştı."

başbağlar katliamı

keskin nisanci
bundan 25 sene önce 5 temmuz 1993'de yaşanan elim hadise.

erzincan'ın kemah ilçesi'ne başbağlar köyü'nde 33 insan vahşice katledildi. 33 rakamı önemli çünkü bu olaydan sadece üç gün önce sivas'ta madımak oteli'nde 33 sol görüşlü ve alevi insan vahşice katledildi ki başbağlar katliamı'nı yapanlar madımak'ın intikamını aldık diyorlarmış. bu iki olayda da pkkli baran kod adlı bir teröristten bahsedilmektedir. bu veriler gösteriyor ki kesinlikle bu iki olay arasında bağlantı var.

başbağlar katliamı önce pkknın üzerine yıkıldı ama apo denen bebek katili önce bunu reddetti ama sonra ne olduysa benden habersiz ekiplerimizden biri yapmış olabilir diyerek bir nevi suçlamayı kabul etti.

hem madımak olayında hem de başbağlar olayında asıl failler hiç yakalanamadı.

3 temmuz 2018 kılıçdaroğlu muharrem ince görüşmesi

keskin nisanci
bugün cereyan eden hadise.

cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinden sonra chp'de yaşananlara bakarak yakın zamanda bir kongre görebileceğimizi belirtmiştim. görüşmeden sonra muharrem ince kongre isteğini kemal kılıçdaroğlu'na söylediğini belirtti. muharrem ince eğer chp yönetimi kongre kararı almazsa parti örgütlerinin devreye gireceğini söyledi.

rüzgarı arkasına alan muharrem ince'den böyle bir hareket bekliyorduk zaten ki muharrem ince chp yönetiminin kendisine ihanet ettiğini de düşünüyor.

şahsi fikrim bariz şekilde kaybettiği bir seçimden sonra hâlâ başarılıyız martavallari okuyan kılıçdaroğlu yerine muharrem ince'nin chp'nin başına geçmesi ama ben bir chp'li değilim, kendileri partileri için en uygun kişiyi genel başkan yapacaklardır diye umuyorum.

dindar nesil

keskin nisanci
özgecan aslan'ın katili gençliğinde ülkü ocakları'na gitmiş diye bütün ülkücüler tecavüzcü ve katil ilan edildiler. imam hatip mezunu biri pedofili suçu işledi diye bütün imam hatip mezunları pedofiliden suçlu ilan edildi. bu memlekette her şey bu kadar ucuz işte. türk ve müslümansaniz her türlü hakareti ve suçlamayı hak ediyorsunuzdur. bunu yapanlar da başka yerlerde hümanizmcilik oynarlar ve kendilerini aydın zannederler. her halta duyar kasarlar ama mevzu türk ve müslüman olunca bir anda pençelerini çıkarırlar.

dindar nesil denilen olgu dinini emredildiği şekilde yaşayanlardır. dindar nesil diye başlayıp hakaret içeren her söz nefret suçu anlamını taşır.

chp il başkanlarına şehit cenazesi yasağı

keskin nisanci
bunların her çabası insanları ayrıştırmak üzerine kurulu. şehit cenazelerinde chp'li il başkanlarını da görmek isteriz demesi gerekirken kalkıp bu saçma beyanı veriyor. chp'nin içinde hdp ve pkk ile dirsek temasında olan kişiler var ama kendileri bizzat apo denen bebek katili ve ayakçıları ile bir sürü mesai yaptılar. hepsinin geçmişini biliyoruz şimdi kalkıp ucuz vatansever ayaklarına yatmasınlar.

bonnie

keskin nisanci
azizim burayı böyle körler sağırlar birbirini ağırlar modunda takılacak bir yer yapmak istiyorsanız, ben zaten bu işin kralının döndüğü bir yerden buraya geldim. aynı şeyleri tekrar tekrar yaşamanın bir mantığı yok. farklılıklar her ortamı zenginleştirir ama burada tam tersi bir gaye var gibi.

erdoğan'ı biz kurtardık

keskin nisanci
sokakta ve kapalı kapılar ardında birçok mhp'linin dillendirdigi ifade. mhp kökenli olduğum için benimle konuşurken ifadeyi rahatlıkla kullanabiliyorlar ama işte bunu biri yüksek sesle dile getirince görevinden oluyor ki normal olan da bu. türkiye'deki birçok kişi erdoğan'ı mhp'nin kurtardığını biliyor zaten ve artık akp, mhp'ye gebe kaldı. tabi ki kuyruğu kurtarmanın bir bedeli olacak.

cumhuriyet halk partisi

keskin nisanci
değişik bir parti içi hesaplaşmanın döndüğü oluşum. muharrem ince, dün lafı sayemde 41 yıl sonra yüzde 30 barajı aşıldı demeye getirdi. her ne kadar chp'nin iç meselerini sizinle konuşmayacağım dese de kendini övmekten geri durmadı.

kelâm kılıçdaroğlu bugün başarısız geçen seçim için özeleştiri yapmak yerine alt metinlerle muharrem ince'ye dokundu.

yakın zamanda chp'de bir kongre görebiliriz, muharrem ince için yeni bir parti kuracağı söylentileri var ama ben önce chp içinde lider olmayı deneyeceğini düşünüyorum. ola ki böyle bir şey yaşanırsa ve galip kemal kılıçdaroğlu olursa muharrem ince'ye yakın herkesi tasviye edebilir ki bu da muharrem ince'nin yeni bir oluşuma yönelmesini sağlayabilir.

muharrem ince chp'nin doğal lideri haline geldi

keskin nisanci
akp parti sözcüsü mahir ünal'a ait beyan. şöyle demiş ünal:

"muharrem ince'nin partisinin çok üstünde bir oy alması sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun parti liderliğini tartışmalı hale getirmiştir. Çünkü liderler kendi partilerinin üzerinde oy alırlar.

Muharrem İnce 40 yılın sonunda yüzde 30 psikolojik barajını aşmış bir cumhurbaşkanı adayı olarak şu anda CHP'nin doğal lideri haline gelmiştir. Bundan sonra genel başkan olur olmaz bunu bilemem ama bir siyaset bilimci olarak gördüğüm fotoğraf bu. Son derece samimi olarak söylüyorum.

Kılıçdaroğlu'nun sahada oluşturamadığı heyecanı ve rüzgarı Muharrem İnce sahada oluşturdu. Türk siyasetinin de yeni ve önemli bir aktör kazandığı da ortaya çıkıyor."

bence de chp'nin başına muharrem ince geçmeli ama bunu söyleyecek kişi mahir ünal değil. iktidar partisi mensubu birisinin muhalefet partisinin içişlerine karışması etik değil.

kemal kılıçdaroğlu

keskin nisanci
şu adamın pişkinliğine hastayım. akp'nin oyu düştü diyor ve evet akp'nin oyu düştü ama akp'nin kaybettiği oyları chp mı aldı? o zaman solun tek partisinin yüzde 22'de kalması nolucak? muharrem ince yüzde 30 almış, chp yüzde 22'de kalmış. bu aradaki oran farkının hesabını kim verecek? böyle muhalefet partisi lideri oldukça erk sahipleri gücüne güç katar.

24 haziran 2018 cumhurbaşkanlığı seçimi

keskin nisanci
bu seçimde uzun yıllar unutulmayacak şeyler var. mesela en önemlisi muhalefet partileri çok sessiz ve halk sonucu çok çabuk kabullendi. sandıklar açıklanırken ardı ardına açıklama yapan chp'li yöneticiler bir anda sessizliğe büründüler. öyle ki işlenen cinayet, arabada yakalanan üç çuval mühürlü oy pusulaları vs. bile unutuldu gitti. tabi bir de sokakta gezen silahlı insanlar... ileride bu seçim nasıl hatırlanacak bilemiyorum.

ekleme: şunu da unuttum, referandumda bile coşkulu olan erdoğan, dün gece çok sakindi.
0 /