confessions

keskin nisanci

1. nesil Yazar - Çayla içilen sigara

  1. toplam entry 1280
  2. takipçi 46
  3. puan 33294

narsisistik kişilik bozukluğu

keskin nisanci
bu bir psikolojik rahatsızlık buraya kadar her şey normal ve bu rahatsızlıktan muzdarip olanlar toplumda pek sevilmez ama şöyle de bir durum
var ki bazı noktalarda özgüveni yüksek olan, kendini bilen ve özsaygısı yüksek olan kişiler de bu kategoride görülüyor ki bu bana saçma geliyor. bu iki şeyi birbirinden ayırmak gerekiyor, bir olay karşısında ben çözerim ya da ben yaparım diyen birine hadi oradan kendini beğenmiş dememek gerekiyor.

gri saçlı kadınlar

keskin nisanci
başıma bir iş gelmeyecekce hiç beğenmediğim saç rengine sahip kadınlardır, hatta bana itici geliyorlar. yani yaş almakla saçların kırlaşması fena olmuyor ama gri saç çok itici ama kızıl saç iyidir. bence kadına en çok yakışan saç rengi kızıldır.

22 mart 2019 arnavutluk türkiye maçı

keskin nisanci
2020 avrupa futbol şampiyonası elemeleri h grubu ilk maçında türkiye deplasmanda arnavutluk'u burak yılmaz ve hakan çalhanoğlu'nun golleri 2-0 mağlup etti ve eleme grubuna iyi başlangıç yaptı.

şenol güneş'in aday kadro tercihi ve oynanan futbol eleştiriye açık ama neticede kazanan haklıdır ve rötasyondan sonraki ilk maçta galip gelmek önemli. bir sonraki maçımız cuma günü moldova ile umuyorum o maçı da kazanıp grupta ilk ikiye girmek adına iddiamizi ortaya koyacağız.

pınar altuğ

keskin nisanci
bence bu kadınla ilgili problem kendisinden küçük biri ile evli olması değil. yanlış hatırlamıyorsam pınar altuğ, askerde olan eşini aldatmıştı ve aldatma işini yaptığı kişiyi de başkasıyla aldatmıştı, yani aldatma konusunda yükses lisans yapmıştı. sadece türkiye şartlarında değil tüm dünyada böyle bir kişi okların hedefinde olur. öyle kendinden küçük biri ile evli diye dışlanmıyor ama yine de herkesin kendi özel hayatıdır, insanların özel hayatlarında yaşadıkları kendini bağlar ve kimse de kimsenin kişilik haklarına saldırma hakkına sahip değildir.

turuncu gemi

keskin nisanci
aslında nick altı tartışmalardan uzak durma konusunda kendime telkinlerde bulunuyordum ama içinde bulunduğumuz şu an daha fazla kendimi frenleyemedim.

bu arkadaş artık hayatta olmayan birine ağza alınmayacak iftiralar atıyor ve hiçbir şey olmamış gibi sözlükte takılmaya devam ediyor ki bu bana garip geldi. yani insanların farklı dünya görüşlerinde olmalarında sorun yok, hatta olmalıdır da çeşitlilik iyidir ama benden olmayana istediğim iftirayı atarım yaptığım da yanıma kâr kalır düşüncesi sağlıklı değil. insan ortaya bir iddia koyuyorsa iftiracı durumuna düşmemek için iddiasını destekleyecek kanıtları da sunabilmeli. mesele bu saatten sonra bu arkdaşın yazdıkları benim için hep soru işareti olacak, çünkü yalan mı söylüyor doğru mu söylüyor emin olamayacağım.

1960 darbesi vs 1980 darbesi

keskin nisanci
bu başlıkla ilgili iki şey dikkatimi çekmeye devam ediyor. birincisi burada tartışılan rahmetli adnan menderes'in çapkın olup olmaması değil, iddiaya göremuhalif vekillerin eşleri tutuklanmamak için adnan menderes ile birlikte olmuşlar. bunlar kimler ya da olayın şahitleri kimler bilmek istiyorum.

ikincisi 60 darbesinde darbeyi gerektirecek bir şey yok, chp ve dolayısıyla eski gücünü kaybeden ismet inönü ordu yardımıyla siyasi rakiplerini ekarte ettirip, ülkeyi postallılara peşkeş çekti ve kaldı ki madem 1960 darbesinde ülkeye özgürlük geldi, o zaman neden dünyada yayılmaya başlayan özgürlük hareketleri türkiye'de de görüldü? yani adına devrimci denen o zamanın hızlı gençleri özgür oldukları halde neden özgürlük ve bağımsızlık diye ülkeyi kan gölüne çevirdiler?

chp belediyeciliği vs akp belediyeciliği

keskin nisanci
sanırım bu başlıkta chp ve akp denerek solcuları öveyim, sağcıları gömeyim etkinliği düzenleniyor ki bunu artık normal karşılıyorum. her türlü bağnazlığı yapıp birilerine yobaz diyen kişilerden başka bir şey beklemiyorum. bence chp ve akp belediyeciliği gibi bir durum yok. işini layıkıyla yapan başkanlarla, boşuna koltuk işgal eden kişiler var ki şu da açık bu memlekette en kötü belediyecilik hdp'nin başkanlık yaptığı belediyelerde görülüyor.

1960 darbesi vs 1980 darbesi

keskin nisanci
ikisi de demokrasiye vurulmuş darbelerdir. birini aklayıp birini karalamak sadece dünya görüşü ile ilgilidir.

ben şeye takıldım bir önceki yazıda:

"bazı devlet büroklatlarının eşleri tutuklanmamak için adnan menderes'le yatmak zorunda kaldığı gerçekleri son dönemde gün yüzüne çıkmıştır."

gibi bir ifade var. ifadeyi destekleyen kanıtları görmek istiyorum. ben bugüne kadar böyle bir şey duymadım, varsa böyle bir şey bilmek isterim.

haluk levent

keskin nisanci
her zaman yardımseverliği ve hümanistliği ile bilinen ve böyle sevilen sanatçı. yine bütün iyi yürekliliğini ortaya koymuş, 18 mart'ta verdiği konserin gelirini yeni zelanda'daki saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine bağışlamış.

akit

keskin nisanci
yani bunlar kendilerine müslüman deyip nasıl bu kadar insanlara karşı nefret suçu işliyorlar anlamıyorum. hayır bunlar yüzünden dinimiz ve müslümanlar haksız ithamlarla karşı karşıya kalıyor. elimde imkan olsa müslümanlara bunlara bakmayın derim. bu nedir ya tam rezillik zorla iç savaş çıkarmaya çalışıyorlar. halk kemal kılıçdaroğlu'nun idam edilmesini bekliyormuş, hangi halk lan bu, bize de gösterin biz de bilelim.

bunlar her dönemin adamı olan tipler, 28 şubat sırasında hepsi top sakal bırakıp ben radikal müslüman değilim imajı yaratanlar hem davalarını hem kendilerini sattılar.aynı kişiler bugün akp'den aldıkları güçle insanları rahatlıkla itham edebiliyorlar.

31 mart 2019 mahalli idareler genel seçimleri

keskin nisanci
ilginç ki seçimlere iki haftan az bir süre kalmasına rağmen sözlük ahalisi olarak seçim başlığını açacak kadar bile ilgi duymamışız. aslında apolitik kişiler de değiliz aslında niye böyle oldu anlamadım.

neyse son dönemde görmeye çok alıştığımız tablolarla yeni bir seçime gidiyoruz. bir tarafta hükumet olmanın bütün nimetlerinden faydalanarak devletin tüm imkanlarıyla seçim kampanyası yürütenlerle muhalif olmanın tüm baskısını hissedip belki de kısıtlı imkanlarla kampanya yapmaya çalışan arasında yapılacak ve sonunda faturasının halka kesileceği günlere gidiyoruz. ittifaklar, liyakatsız adaylar, eş dost kayırmalar vs. her şey var. seçim ülkemize hayırlı olsun diyeceğim de dert koltuk kavgası olunca ülkeye pek bir hayrı dokunmuyor.

18 mart 2019 hollanda'da yaşanan silahlı saldırı

keskin nisanci
hollanda'nın utrecht kentinde gerçekleşen silahlı saldırıda 3 kişi hayatını kaybederken 9 kişi de yaralanmış. hayatını kaybedenlerin yaradan taksiratlarını affetsin. hollanda halkının başı sağ olsun.

saldırganın 37 yaşında bir türk olduğu iddia ediliyor ve saldırının terör saldırısı olabileceği iddia ediliyor. saldırının henüz hangi sebeple yapıldığı bilinmiyor. umarım bu saldırı yeni zelanda'daki saldırı için yapılan bir misilleme değildir. masum insanlar üzerinden yapılan hesaplaşmaları kabul etmek mümkün değil.

katliamı öven ekşi sözlük yazarının tutuklanması

keskin nisanci
suçu övme de suç olduğu için normal bir durum.

ama benim başlıkta yazılanlarla ilgili şikayetlerim var. mesela fransa'daki terör saldırı için yapılan saygı duruşunu ıslıklamak insanlık adına utançtır ama suç değildir. orada olan suça destek vermek değil, fransa'ya karşı gösterilen hassasiyete yapılan protestodur. biz onlarca yıldır terör saldırılarında binlerce insamızı kaybettik ama kimse bize hassasiyet göstermedi hatta birçok avrupa ülkesi ülkemizde birçok kanlı eyleme imza atan teröristleri himaye etti, terör gruplarını finanse etti. belki de protesto yapılan ikiyüzlülüğedir.

haftasonu avrupa liglerinden birçok maç izledim, yeni zelanda'daki saldırı için saygı duruşu yapıldığını görmedim. fransa'da hayatını kaybedenler insan da yeni zelanda'dakiler değil mi? ikiyüzlü olmamak lazım ama ölen müslüman olunca ortada bir tepki olmuyor. daha arap baharı denen saçmalık sırasında her gün ölen yüzlerce insanı saymıyorum bile. burdakiler bile insanlar arasında ayrım yapıp, görüşlerini ona göre belirliyorsa söyleyecek bir şey yok demek.

ekşi sözlük

keskin nisanci
yazarlarından biri dünkü katliamdan sonra katliamı öven ve katil için keşke türkiye'de de aynı yapsa minvalinde kelâmlar etmiş. sanırım sözlükten uçurulmuş ve kanı bozuk şahıs bugün gözaltına alınmış.

yazılarından biri veya birkaçı insanlıktan nasibini almamış diye ekşi sözlük'e karşı yapılan linç girişimini onaylamıyorum. sözlük bu konuda suçlu gösterilemez ama bu olay bize şunu gösterdi, toplumun az veya çok bir kesiminde dünkü yaşanan trajediyi destekleyenler var. bu insanlık için acı bir şey, her nerede masum insanlar öldürülüyorsa buna karşı olmak gerekir. benden olmayan ölsün düşüncesi sağlıklı bir beynin ürünü değil ve bu sağlıksız düşünce yüzünden daha milyonlarca insan ölecek.

el nur ve linwood camilerinde terör saldırısı

keskin nisanci
10 küsur dakika boyunca kasabanın göbeğinde silahlı saldırı devam ediyor ama ne hikmetse müdahale gelmiyor. yeşilçam filmlerinde olduğu gibi mevzu nihayete erince polis köşeden görünüyor.

bu saldırı dünyada bilerek isteyerek yaygınlaştırılan islamofobi'nın sonuçlarından biri. yeni zelanda'da yaşayan müslümanların -ki nüfusun yüzde birinden fazla- kime ne zararı var. cani orospu çocuğu sanki iyi bir şey yapmış gibi bir de saldırıyı canlı olarak yayınlamış, videoyu izledim ama burada paylaşmayacağım, küçücük çocuğu babasının kucağında vuran bir orospu çocuğunun yaptıklarını göstermeyeceğim.

bu saldırı bir camiye değil de bir kiliseye yapılsaydı ve değil 49 kişinin ölmesi, bir kişinin burnu kanasaydı, şimdi her tarafta müslümanlar milyonlarca lince maruz kalmıştı ama şimdi kimse çıkarmıyor, çünkü ölenler insan değil müslümanlar. sahte hümanizm teranesi okuyan piç kurularının birinden ses çıkmıyor.

saldırıda hayatlarını kaybedenlerin yaradan taksiratlarını affetsin, mekanları cennet olsun, ailelerinin başı sağ oslun.

suriyeli mültecilerin yerel seçimde oy kullanması

keskin nisanci
gerçi 24 haziran seçiminde de oy kullanmışlardı ama sayı artmış, 53 bin küsur olmuş. tabi bu oy kullanacak olanlar türkiye cumhuriyeti vatandaşlığına geçmiş olanlar, bir de türkiye'deki her şeyden faydanalanıp türkiye cumhuriyeti vatandaşlığını reddedenler var ama o ayrı bir tartışma konusu. neyse şimdi bunlar suriyeliler evlerine dönecekler demiyorlar mı? madem evlerine dönecekler o zaman neden türkiye'nin geleceğini ilgilendirecek seçimlerde oy kullanıyorlar? bu ne mantıksız hareket ama belli ki hükümet kanadı eski şaşaalı günlerinin geride kaldığının farkındalar ve bir oy bir oydur mantığıyla suriyelilere saldırıyorlar.

her zaman dediğim gibi biz üçüncü dünya ülkesi bile olamayız, belki dördüncü ki öyle ülkeler var mı bilemiyorum.

mansur çalar

keskin nisanci
amed sportif faaliyetleri kulübünün futbolcusu. geçtiğimiz hafta sonu oynanan amed sportif faaliyetler - sakaryaspor maçına eline gizlediği kesici aletle çıkan mansur çalar denen yaratık maç sırasında yaşanan olaylarda elindeki kesici aletle sakaryasporlu bazı futbolculara zarar vermiş. pfdk mansur çalar denen yaratık için ömür boyu men cezası vermiş ki bence turuklanmalı da.

maçtan önce söylenen istiklal marşı ıslıklanıyor, oyuncu elinde kesici aletle sahaya girip, rakip oyunculara zarar veriyor. bu kadar haine rağmen ülke iyi ayakta duruyor.

ekleme: yaratığın ismi mahsun değil, mansur imiş.

haber sitesi

keskin nisanci
birçoğu ilgi çekmek için beş para etmez magazinsel haberleri son dakika, şok şok, flaş flaş vs. şeklinde okuyucuların gözüne sokmaya çalışıyorlar. tamam alternatifin çok olduğu bir mecra ve takip edilmeyi sağlamak için ilgi çekmeye çalışmak bir nebzeye kadar doğru da bunu saçma sapan magazinsel haberlerle yapınca çok itici duruyor. mesela benim bunu yapan haber sitesine öncesinde biraz ilgim varsa da bu hareket yüzünden ilgim tamamen ortadan kalkıyor.

fenerbahçe

keskin nisanci
fenerbahçe yönetimi acilen fenerbahçeli taraftarlara yıpranma payı adı altında bir güzellik yapmalı. ya bu nasıl iş anlamıyorum, geçen hafta beşiktaş maçının 2. devresindeki muhteşem takım gitti, kendi sahasında 10 kişilik takıma karşı ecel terleri döken bir takım geldi. daha önce de belirttim bir takım sezon içinde hatta maç içinde bu kadar gelgitli olmamalı. takım 2-1 önde rakip 10 kişi kalmış ama fenerbahçe maçı kazanır diyemiyoruz, 10 kişilik çaykur rizespor, fenerbahçe'den daha iyi pas yaptı. artık bir ritm tutturmak gerekiyor. haftaya medipol başakşehir maçı var ve şu belli ki çaykur rizespor maçındaki gibi oynarsak puan alma ihtimalimiz yok.
0 /