confessions

keskin nisanci

1. nesil Yazar - Alırım bir dal insanı

  1. toplam entry 1206
  2. takipçi 46
  3. puan 31965

zengin sözlük

keskin nisanci
bir klon sözlük ama birçok klon sözlüğün yaşadığı kaderi yaşamak zorunda değil. ekşi sözlük açıldığında da tdk vardı ama ekşi sözlük'e kutsal bilgi kaynağı dendi ve kimse çıkıp da ekşi yazarlarına lan gidin bunların anlamına tdk'dan bakın demedi. bu ne demek ekşi sözlük yüceltirken diğer sözlükler küçümsendi. buna gerek yok ne kadar kullanıcısı olursa olsun bulunulan ortamın kalitesini arttırmak insanın kendi elinde. pekala zengin sözlük de insanların bir şeyler öğrenmek için, gündemi takip etmek için ve iyi zaman geçirmek için girmek isteyecekleri bir yer olabilir ama sözlük whatsapp grubu gibi kullanıldığı sürece bu gerçekleşmez.

sözlükte her şey kararında yapıldığında iyi olur, eğlenilecek zamanlar da olacak ciddiyet gerektiren anlar da ki bizdeki en büyük problem de bu zaten nerede durmamız gerektiğini bilmiyoruz.

zengin sözlük

keskin nisanci
sözlükte biraz körler sağırlar birbirini ağırlar durumu var, kim bilir sözlüğün bu kadar içe kapanık olmasında bu durum da etkilidir. yani bizim çocuklar durumu diğerlerinin hoşuna gitmeyebilir. her ne kadar sınırlı sayıda kullanıcısı olsa da neticede burası interaktif bir sözlük, insanlar buraya laçka kanka muhabbetleri izlemeye gelmiyorlar.

nihat doğan

keskin nisanci
sol çerçeveye bakınca zengin sözlük'te parayla reklam yapıyor sandım. ortada ironik bir şeyler var galiba ama öyleyse de bu elemanın isminin bu kadar zikredilmesi hoş değil. unutmamak gerekir ki reklamın iyisi kötüsü olmaz.

zengin sozlugun fakir yazari

keskin nisanci
(bkz:#86414)

şöyle bir entry kaleme almış. fenerbahçe takım otobüsü kurşunlandığında uzerinde kurşun resmi olan ve seni sevmeyen ölsün yazan tişörtler çıkartan bir kulüpten bahsediyoruz. igrenclikte, çirkeflikte çığır açmış bir kulüpten bahsediyoruz. dün gece yaşanan olay insanlığın bittiği yer, 20 yaşında bir genç hayatını kaybetmiş, bütün stad seni sevmeyen ölsün diye anırıyor. buna sessiz mı kalalım, aman duyar kasıyorlar demesinler diye üç maymunu mu oynayalım? siz öyle yapıyor olabilirsiniz umrumda değil ama biz yanlışa yanlış deriz, birilerinin duyar kasıyorlar martavallarını da zerre takmıyoruz.

galatasaray taraftarının saygısızlığı

keskin nisanci
aslında saygısızlıktan öte düpedüz terbiyesizlik de neyse.

dün gece derbi maçın ilk dakikalarında fenerbahçeli 20 yaşındaki taraftar koray şener kalp krizi geçirdi ve kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. bu olay yaşandıktan sonra gs tribünlerinden ''seni sevmeyen ölsün'' tezahüratları yükseldi ki bence bu terbiyesizlikten de öte bir şey.

bugün konuştuğum gs taraftarları bilerek yapılan bir şey değildir diyorlar ama ben bunu kabul etmiyorum. ortadaki sadece bir oyun lan, bir insanın hayatından değerli değil. taraftarığa eyvallah ama holiganlığa hayır.

gerçek sözlük trollerinin eskilerde kalması

keskin nisanci
interaktif sözlük oluşumu eskimeye başladı. sözlüklere artık eskisi kadar rağbet yok, çünkü sosyal medya yelpazesi genişledi ve yeni nesil artık kendini amiyane tabirle pazarlama derdinde. sözlüklerde meşhur olabilmek çok zor ama diğer yerlerde biraz daha kolay. yazma eylemi kaybolmak üzere her şey görselliğe döküldü.

bunları yazınca geri kafalı gibi hissettim kendimi, biz hala yazma derdindeyiz.

02 kasım 2018 galatasaray fenerbahçe maçı

keskin nisanci
2-2 sonuçlanan maç.

maçtan önceki tahminim beraberlikti ama bence galatsaray, bir puanı fenerbahçe'ye hediye etti. penaltı olana kadar sahada fenerbahçe yoktu.

son zamanlarda futbol açısından berbat derbiler izliyoruz, bu da onlardan biriydi ama maç sonu olanları kabul etmek imkansız. türkiye'nin en büyük takımlarından ikisinin maçında amatör maçlarda yaşanan olaylar olmamalı.

benim dedem de donarak şehit oldu

keskin nisanci
öncelikle erdoğan'ın bu sözüne zerre kadar inanmıyorum ama hadi bir an olsun doğru olduğuna varsayalım, 1914'ün şartları ile 2018'in şartlarını aynı görmek en basit tabirle saçmalık. o zaman ülkenin içinde bulunduğu şartlar belli. askerlerin üzerinde incecik, yırtık üniformalar vardı, ayakkabısı olanlar şanslıydı ki o ayakkabılar asla ve asla karda giyilecek ayakkabılar değildi ama evet orada da bir ihmal vardı. gelelim bugüne 2018 senesinde askerler donarak şehit oluyorsa ortada çok çok büyük bir ihmal var demektir. hiçbir argüman bu gerçeği değiştiremez ve ihmale sebep olanlar mutlaka adalet karşısında hesap vermeli.

gerçi maden kazası için bu işin fıtratında bu var diyen birinden bahsediyoruz, elbette ki 2018 senesinde yaşanan bu olayı normalleştirmeye çalışacak.

29 ekim endonezya'da yolcu uçağının düşmesi

keskin nisanci
Endonezyalı Lion Air havayolu şirketine ait bir yolcu uçağı, Cakarta - Pangkal Pinang seferi için havalandıktan kısa bir süre sonra 188 kişilik yolcu ve mürettebatıyla denize düştü.

JT-610 sefer sayılı Boeing 737 MAX 8 tipi uçakta 178'i yetişkin, 1'i çocuk, 2'si bebek, 2'si pilot ve 5'i de kabin görevlisi olmak üzere toplam 188 kişinin bulunduğu açıklandı.

Kazadan kurtulan olup olmadığının henüz bilinmediği ifade ediliyor.

endonezya halkına geçmiş olsun diyoruz, umarım kurtulanlar olur. hayatını kaybedenlerin yaradan taksiratlarını affetsin.

ekleme: başlıkta yıl eksik kalmış.

fenerbahçe

keskin nisanci
tarihteki en kötü sezonunu geçirmeye devam eden takım. 10 maçta 2 galibiyet, 3 beraberlik ve 5 mağlubiyet, atılan 7 gole karşın yenilen 13 gol ve sadece 9 puan. bu tablonun tek iyi tarafı philip cocu denen futbol düşmanının an itibariyle kovulması. ulan ülke ve hayat zaten boktan, az biraz futbol ile kafamız dağılsın diyoruz, onu da zehir ettiler.

yerel seçimde partilerin alacağı hazine yardımı

keskin nisanci
2019'un mart ayında yapılacak mahalli idareler seçimlerinDE PARTİLERİN alacağı hazine yardımları üç aşağı beş yukarı belli oldu. liste şöyle:

akp 335 milyon 526 bin tl
chp 178 milyon 564 bin tl
hdp 92 milyon 238 bin tl
mhp 87 milyon 508 bin tl
iyi parti 78 milyon 520 bin tl

ülkede kriz varmış, maaşlar dolar ve enflasyon karşısındA ERİMİŞ FİLAN, SİYASETÇİLERİN UMURUNDA DEĞİL. ONLAR CUKKALARINA BAKIYORLAR AMA DERLER Kİ HER TOPLUM HAK ETTİĞİ ŞEKİLDE YÖNETİLİRMİŞ, BİZİM MEMLEKETE YAPILANLAR AZ BİLE.
0 /