confessions

kombiwankenobi

2. nesil Yazar - Akıllı

  1. toplam entry 378
  2. takipçi 8
  3. puan 5101

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

kombiwankenobi
bir dostum var bin dermana değişmem. kendisi sözünün üzerine söz söyletmezken sözümü dinlemediği anlar pek nadir. beni en çok üzen de en çok sevindiren de o. kendisi bilmez babama benzetirim onu. zor insanım benden bir gün vazgeçebilir. işte o zaman kendime gelemem ben de kendimden vazgeçerim. birbirimize de benzeriz. gururluyuz, kolay kolay affetmeyiz. ne yaşarsak yaşayalım unutmayız. belki tek halimden anlayandır belki de tek dert anlattığımdır. bu yüzden değil ama birçok yüzden iyi ki vardır. bu sefer hayatımda ilk defa korkmadan büyük konuşacağım ''iyi ki vardır ve hep olacaktır'' büyük şansım, canım dostum.

spotçu

kombiwankenobi
Aslında fabrikların fazla mallarını erittikleri yerdir ancak insanlar bu tanımı ikinci el anlamına getirmişler artık. Spotçunun daha kolay bir tanımı ise “bende bulamazsan kimsede bulamazsın yeğenim” olabilir.

logitech

kombiwankenobi
merkezi isviçre olan birçok bilgisayar birimi, aksesuarı satan firma.
biraz pahalı olsa da şu ana kadar aldığım her ürününden memnun kaldım. rengi ayrı güzel logosu ayrı güzel. hayatımda kullandığım en iyi mouse yine bu firmaya ait.

aile

kombiwankenobi
Doğuştan bir tolerans beslediğimiz ve vazgeçemediğimiz kişilerdir. Belirli bir düzeyde üzecek hareketlerini bazen üzülerek görmezden geliriz. İnsan için aile kalbinden bir parçadır her zaman aklında olan. Uzakta olsalar da bu dünyadan çoktan göç etmiş olsalar da insanın içinden söküp atamadığıdır. Bazen kan bağı olmadan bu aileye birkaç kişi eklenir. Arkadaş, eş gibi. O arkadaşı dışarıdan asla görmezsin. En azından gerçekten dostluk, arkadaşlık kavramını doğru, bilinçli bir şekilde biliyorsak ayrımını bile yapmazsın. İşte o şanstır. Büyük bir şanstır.
En çok aileye üzülürüz, en çok aileye kırılırız, en çok aileyle mutlu oluruz. Nerede oldukları fark etmez ama iyi ki varlar. Benim için ailenin tanımı sınırsız tahammül kaynağıdır ve öyle de kalacaktır.

gecenin şiiri

kombiwankenobi
Bana yaşadığı kentin kumunu gönderen
Bir sevgilim vardı
Bense merak ederdim hep oranın rüzgarını
Uslu mu deli mi sürekli mi
Apansız mı çıkar gökte savurur
Yerden aldığını

Paylaştığımız kentler oldu sonra
Rüzgar usta ben acemi
Esti geçti bir hışımla geçti
Kum doldurdu gözlerimi

gülten akın
0 /