confessions

kombiwankenobi

2. nesil Yazar - Gayretli

  1. toplam entry 515
  2. takipçi 7
  3. puan 6634

takvim gazetesi'nin yılın 356 günü emekliye müjde haberi

kombiwankenobi
sürekli bir şeye müjdeli bir haber geliyorsa korkmak gerek. çünkü o haber gelinen nokta yerle bir olmuştur ki sürekli yerin dibinden çıkarmak için müjdeli haber gelsin. bakın mesela milletvekillerine ve bakanlara maaş yönünden müjdeli haber geliyor mu? hayır. çünkü onlar maalesef ki müjdenin taaa kendileri. üzüyor mu? üzmüyor artık. çünkü şaşırmıyorsun. yine aynı mantık. şaşıralacak yanı kalmadığı için insan şaşırmıyor.

sevgili ile aynı kitabı okuyup üzerine konuşmak

kombiwankenobi
allahım nolur be.
çok istiyorum hayatımı birleştireceğim kişi ile bu denli ortak aktivitelerimizin olmasını.
veya bir kitap söylediğimde "aa ben onu okumuştum" demesini veya bir oyundan konu açıldığında "ya ben onu deli oynardım" demesini. aynı oyun konsolu hayalimizin olmasını. bağıra çağıra arabesk söylemek mesela veya ergenken ezberlediğimiz şarkıları utanmadan söylemeyi.
bir de didem madak çok sevsin. ben çok seviyorum çünkü. galiba o zaman gerçekten hayattan başka bir beklentim olmaz. ciddili olmaz. hani çok para falan olayını bu genç yaşımda çok erken aştım (teşekkürler baba) asla da çok para meraklısı biri olmayacağım. olsam da yine başkalarına harcayacağım. çünkü paylaştıkça çoğalır olayını hayatımda kanıtladım.

dipnot: sevgili evren asla büyük konuşmuyorum sadece bir temenni. o kuralın bu konuya işlemesin rica ediyorum.

levent börek'teki tacizcilerini ifşa eden kız

kombiwankenobi
edin kız herkesi ifşa edin hak ediyor bu şerefsizler.
geçenlerde trafikte yanımda duran gavat trene bakar gibi bakıyordu. he o yetmedi yanındaki sığırımsıya da gözleriyle işaret yaptı. siyah gözlük vardı bende görmüyolar benim onları gördüğümü. ilk önce ağzımı okuyacakları şekilde güzel bir sövdüm. sonra r ye takıp geri geldim biraz. belki caydırıcı değildi ama kırmızı ışıkta bastı gittiler.
ya bunların çoluk çocuğu var ben onlara üzülüyorum.

üniversiteye yeni başlayacaklara tavsiyeler

kombiwankenobi
ilk dersime okula açıldıktan iki hafta sonra gittim. ders seçimimi bir ay sonra yaptım. ilk ders günümde kimse ile arkadaş olmadım hatta konuşmadım sadece uzaktan gözlemledim. ikinci ders günümde ister istemez yer olmadığı için iki kişinin yanındaki boş yere oturduğum için tanıştım. üçüncü senem bitti. sadece ilk tanıştıklarımdan bir tanesi ile bir şeyler paylaşıyorum. sınıfta bulunan diğerleri benim hakkımda ne düşünürler bilmem ama ben sadece onların ismini bilmekle yetiniyorum. bu durumdan pişman değilim çünkü üç senedir gözlemliyorum ve kimse göründüğü gibi değil. bol miktarda çeşit çeşit karakter dolu. inanamayacağız kadar değişik insan mevcut üniversitede. kimisine ilk görüşte teşhisi koyarsınız kimisini de uzun zaman sonra şaşırarak izlersiniz.
uzun lafın kısası kimse ile gereksiz samimiyet kurup her şeyinizi paylaşmayın. daha sonra paylaştıklarınız başkası tarafından önünüze ballı kaymaklı servis edilebilir.
hocalarla ise güzel bir samimiyet kurun. ''ulan bu bana neler çektirir ömrümü alır'' diye karşılaşmaktan bile korktuğum hocam şu an en sevdiğim hocam. ilk sene ''iyi ya bu hoca hep geçerim bundan'' dediğim sağ gösterip sol vuran bir hocamla ise umarım bu sene polislik olmam.
sevgili muhabbetlerinin çoğunda erkekler ''ya konka şurada şu kızı düşürdüm bıktırdı aq'' kızlar ise ''şu slak beni kesiyo hep tipsiz'' olarak konuşuyorlar kendi aralarında lütfen dikkat. hatta bir ara düşman götüne bir kızdan ''ya olmadı parasını yerim nolcak ki'' diye bir şey duymuştum aman allahım hala şokundayım. çok bir yokluğunuz yok ise ilk dönem değil ilk sene sevgili edinmeyin. okul elbet biter. bir sevgili uğruna alttan bıraktığınız dersler gün gelir yüzünüze şşllaak diye çarpar. bu gözler böylelerini çok gördü.

değer mi

kombiwankenobi
Bazen günde onlarca kez sorarım aslında bunu kendime. Biri beni kırdığı zaman “sorun yok, hiç problem yok, her şey çok yolunda” diyorum. Ama Öyle değil. Neden yüzlerine çarpamıyorum çünkü hakkım yok. En azından ben öyle düşünüyorum pişman da değilim. Peki değer mi? Ben bu kadar takıyorum değer veriyorum günün sonunda beni kırıyorlarsa gerçekten değer mi? Ertesi gün hiçbir şey gibi olmaması gerçekten hak mı?
Gerçekten ya çok merak ediyorum
Değer mi?

aşık olduğun kişiye bir şarkı bırak

kombiwankenobi

Sev beni, sar beni
Bir tek kötü sözün sarsar beni
Bilinmez denizlerin kuytu koylarında

Bil beni, al beni
Bu saçma sapanlıktan kurtar beni
Uykusuz gecelerin gizli örtüsünden çıkar beni

Ben bunları kimseye anlatmadım
Kendimle bile konuşmadım
Ben bunları kimseye anlatmadım
Bir tek sen duy diye, sen bil diye, sen anla diye

Sor beni, bul beni
Sessiz şarkılarda çal beni
Bulutlar ülkesinden kuru topraklara indir beni

Sez beni, yaz beni
Karmakarışıklığımdan çöz beni
Birikmiş tortuların kirli sularından süz beni

Ben bunları kimseye anlatmadım
Kendimle bile konuşmadım
Ben bunları kimseye anlatmadım
Bir tek sen duy diye,sen bil diye, sen anla diye


zengin itiraf

kombiwankenobi
çevremdeki insanların çoğu hatta neredeyse tamamı,
-yapmam dedikleri her şeyi yapıyorlar.
-kınadıkları her şeyi yapıyorlar
-bilmeden değil resmen bilerek üzüyorlar
şunların aksini iddia edenlerin ağzına kürekle vurmak istiyorum. yapıyorsun kardeşim. al şapkanı eline bir düşün. "ulan gerçekten doğru mu acaba?" diye. çok mu zor cahil? çok mu zor entel bok? çok mu zor? düşünün be. birazcık sadece birazcık kendiniz ile konuşun. delirin ulan azıcık. birinin söylemesini beklemeden düşünün. şu çevremdeki neden en düşünceli insan benim ya kafayı yiyeceğim.

bütün gün ağlamak

kombiwankenobi
Aşk acısı çektiğim bir gün ağlamakta zorlanmıştım. Aslında zorlanmak değil de direnmiştim. Normalde bir habere bile -yalnızken- ağlama özelliğine sahibim. Canım yengeç burcum. Ama konu aşk acısı olunca kendimde böyle bir şeyi hak göremedim. Nasıl ki aşk acımın sebebi her ne kadar bu olsa da. Neyse konumuz bu değil. O gün çok zorladım kendimi. Resmen içimdeki biri ile savaştım ve ağlamadım. İkinci günün sabahını hiç unutmuyorum. Oturdum yatağıma ve düşünmeye başladım. Gözümden damla damla yaşlar akıyor ama asla sebebi aşk acım değil. Aşk acım aklıma gelir gelmez kendimi frenliyorum. “Saçmalama buna ağlamazsın” diyerek. Neden böyle bir şey yapıyorum veya neden böyle bir karşı mekanizma geliştirdim içimde hiçbir fikrim yok.
Aşk olayı galiba bende tamamen doğaçlama olması gerek. Kurgu da çöküyorum.
0 /