confessions

kombiwankenobi

2. nesil Yazar - Girişimci

  1. toplam entry 501
  2. takipçi 7
  3. puan 6451

zengin itiraf

kombiwankenobi
çevremdeki insanların çoğu hatta neredeyse tamamı,
-yapmam dedikleri her şeyi yapıyorlar.
-kınadıkları her şeyi yapıyorlar
-bilmeden değil resmen bilerek üzüyorlar
şunların aksini iddia edenlerin ağzına kürekle vurmak istiyorum. yapıyorsun kardeşim. al şapkanı eline bir düşün. "ulan gerçekten doğru mu acaba?" diye. çok mu zor cahil? çok mu zor entel bok? çok mu zor? düşünün be. birazcık sadece birazcık kendiniz ile konuşun. delirin ulan azıcık. birinin söylemesini beklemeden düşünün. şu çevremdeki neden en düşünceli insan benim ya kafayı yiyeceğim.

bütün gün ağlamak

kombiwankenobi
Aşk acısı çektiğim bir gün ağlamakta zorlanmıştım. Aslında zorlanmak değil de direnmiştim. Normalde bir habere bile -yalnızken- ağlama özelliğine sahibim. Canım yengeç burcum. Ama konu aşk acısı olunca kendimde böyle bir şeyi hak göremedim. Nasıl ki aşk acımın sebebi her ne kadar bu olsa da. Neyse konumuz bu değil. O gün çok zorladım kendimi. Resmen içimdeki biri ile savaştım ve ağlamadım. İkinci günün sabahını hiç unutmuyorum. Oturdum yatağıma ve düşünmeye başladım. Gözümden damla damla yaşlar akıyor ama asla sebebi aşk acım değil. Aşk acım aklıma gelir gelmez kendimi frenliyorum. “Saçmalama buna ağlamazsın” diyerek. Neden böyle bir şey yapıyorum veya neden böyle bir karşı mekanizma geliştirdim içimde hiçbir fikrim yok.
Aşk olayı galiba bende tamamen doğaçlama olması gerek. Kurgu da çöküyorum.

dj ercik

kombiwankenobi
bu adamı hafife almayın.
troll olması bir yana işini gerçekten ciddiye alıp duygularını katan bir kral.
o adam ki gerçek sevenleri olan videoları halen etkileşim alan bir adam.
o bir fenoman. evet man.

anonim kalmak

kombiwankenobi
kimine ismimi bile söylemem. hem niye söyleyeyim ki o zaman nick neden var?
bu durumdan ötürü eleştirildiğim çokça olmuştur. bundan yaklaşık altı-yedi sene öncesine kadar bir sözlükten inanılmaz müthiş bir arkadaş edinmiştim. ondan sonra asla sözlüklerde başka birine dost diyemeyeceğim diye büyük konuştuktan sonra geçen sene şu an en yakınlarım içine alabileceğim bir dost daha edindim ve halen kendisi dostumdur. ona da herhalde iki-üç ay sonra falan ismimi söylemiştim galiba. kendisi bu durumdan şikayetçi değilken ben tanışalım artık demiştim. toplam bir elin parmağını asla geçmeyecek kadar yakını olan bana bu tarz yerlerden arkadaş edinmek imkansız gibi bir şeydi. ama büyük söz nedir? neden konuşulmaz? sorularına evrenin bana cevabı ağır oluyor. höpür höpür büyük konuştuğumu yedirtiyor namussuz. velhasılı şudur ki anon olup olmayacağınız insanı iyi seçin. bazen müthiş bir dostluğu belki aşkı kaçırabilirsiniz bazen de kötü niyetten kendinizi uzak tutarsınız. evren işte acımıyor.

sultanı öldürmek

kombiwankenobi
Ahmet ümit'in polisiye türündeki bir romanı. Ben midi boy okuduğum için kitap oldukça kalın ama kitabın ufaklığı kullanışlı. Her neyse konumuz bu değil. Kitap içerisinde hem bir adamın hayatından bölümleri hem de osmanlı'nın içinde dönen ihanetleri, ölümleri anlatıyor. Sindire sindire okunacak bir kitap. Henüz yarılamadım bile. Bitince tekrar editlerim.

zengin itiraf

kombiwankenobi
Ben bir aşka aşık oldum.

-
“Merhaba canım.
Mektubun gecikti gene. Belki de ne yazacağını kestiremiyorsun! Oysa adını yazman yeter. Görünce içim aydınlanıyor.”
-

Ahmed hiçbir zaman kendine ait değil. Onun nefesi başka yerde. Ben onun aşkına, deliliğine aşık oldum!

-
“Herhal, insanoğlu için duygun bir yeterliliği olan her evren parçası için en koygun, en azaplı ceza, senden ayrı düşünmektir... Hele buna kendi -sözde isteğiyle- sebep olmak yok mu! Gözlerinden öperim canım, sağlıklar, sıhhatler! Klasik temenni ya da çırpınmalar bunlar. Affet... Bilisizim, söyle yapayım, “yapmak” yolunda dönülmese de... Yaz canım. Deliyim”
-

Bütün perdelerim iniyor okurken. Zırhsız, korumasız kalıyorum. Sanki o an kim bana ne derse göğsümden kalbim fırlayıp gidecek öyle savunmasız oluyorum. Hissediyorum o aşkı taa içimde, en derinde. Ahmedim, Leylim ben sizin aşkınıza aşık oldum.

-
Müthiş özledim seni. Apışıp kaldığım da bu. Yahu ben ömrümde hiçbir kavram üzerinde yarım saatten fazla uğraşmadım. Ya hep kolay işler çattı bana, ya da her nasılsa söktürdüm işte. Ama şimdi. Dünyanın en tükenmez mutluluğundayım. Ne yana dönsem sen. Elimi neye uzatsam yalnız değilim.
Yazıver canım, yazıver bana.
-

Ben de deli olacağım bir gün. Öyle deli olacağım ki kim olduğumu unutacağım. Söz olsun sizin kadar çok seveceğim.
0 /