confessions

kozmos

1. nesil Yazar - Esrarengiz

  1. toplam entry 1410
  2. takipçi 57
  3. puan 34554

türk telekom u arayıp sövmek

azrailin regl donemi
birazdan yapacağımdır. hak ediyorlar. 2 yılın ardından tekrar internet bağlattım 2 ay önce. dediler ki ilk 3 ay ücretsiz kampanyası var. üstüne basa basa söyledim eğer bu 3 ayda internet yavaş olacaksa kalsın. öyle olacaksa ben komşuya bağlanarak da internete girebiliyorum diye. yok aynı hızda kalır sorun yok çektiler.


ulan ama şimdi ben kısıtlı internet kullanıyorum var mı böyle bir şey! neymiş efendim son ay kısıtlama getiriyorlarmış. beni ilgilendirmez ulan amk piçleri!

nerede lan benim telefonum?

tüh lan. kapitalizme meydan okuyacağız diye 8 aydır telefon kullanmadığımı unutmuşum.

önce bi telefon lazım.

türkiye'de haber etiği

kadin kismisi cok yazmaz
İnsanlık olarak adlandırdığımız şeyin temelinde tarihi bir düşünsel gelişim yoktur. Genel olarak söylenenin aksine, insanlık ahlaki değerler üzerine düşünmekten doğmaz; çünkü ahlak, insana kabul ettirilen düşünce tarzından daha canlı güçlerden doğar. Ahlakın "dışsallığa" dayandırıldığı yerde, her türlü ahlaksızlığın ve acımasızlığın şartlarını da buluruz. Atalarımızın ve başka halkların sözde ilkelliği,kendi ahlaki eksikliklerimizi örtbas etmemize yarayan birer efsanedir. Bu anlamda ilkel insan yoktur, sadece insanlıkları zarar görmüş insanlar vardır.

Sevgili Arno Gruen Kendine İhanet kitabında işte bu kadar net çözümlüyor ahlak meselesini. Etik ise konuya tam da bu noktada bağlı, çünkü bir bilgi alanı hatta felsefenin bir bilgi alanı olan etik sayesinde mikro ve makro düzeyde ahlak ile ilgili ölçütler geliştiriyoruz.Yani ortaya konan bilginin yaşamla bağını kuruyoruz.

Haber etiği konusunda ülkemizde medya organlarının siyasi pozisyonlarına göre bir haberin sunuluş şeklinin değişebildiğini son on beş yıldır her gün her haber programında görmeye devam ediyoruz.

Yorum sizin.

erkeklerin memeleri sevmesinin nedenleri

dante
Yumuşacık, puf puf, çok tatlı bir görünümü olması. Yoksa doğurganlıkla bilinçli olarak bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Zira bir deneye göre eline oyuncak bebek verilen erkeklerde dahi libido düşüklüğü yapabiliyormuş.

Sadece erkekler değil kadınlar da çok sever. Ki kadınların en takıntılı olduğu şeylerden birisidir.

kondom

dante
İlk alışımda şişirip dev gibi balon yaptığım şey. Benim penisime küçük geliyor diyen adamın bacağına girecek kadar esneyebiliyor.

Bu da Zamdan nasibini aldı.

mektup arkadaşı

dante
Çocukluğumdan beridir hayalim olan şey. Uzaklardan bir yerden bir arkadaş edinip birbirimize ara ara mektuplar yazıp, yaşadıklarımızı anlatmak, bazen mektuba ufak tefek de hediyeler sıkıştırmak.

Bir keresinde buna neredeyse yaklaşmıştım. İlkokulda öğretmenimiz bize mektup yazmayı öğretmişti. Tüm sınıf mektup yazıp postaneye gitmiştik. Tabi benim yollayabileceğim kimse olmadığı için içimde büyük bir ukde olarak kalmıştı.

Hele bir de o arkadaş denizaşırı bir ülkedeyse daha bir güzel daha merak uyandırıcı olur.

koutetsujou no kabaneri

dante
12 bölümlük nefis bir anime. Konusu ise şu şekilde:

Dünya bir sanayi devriminin tam ortasındayken, demirden bir tabakayla kaplı kalbi parçalanmadıkça ölmeyen bir canavar türü ortaya çıkar. Isırdığı insanları da kendisine dönüştüren bu canavar, Ceset (Kabane) adı verilen saldırgan bir tür zombidir.

Uzak Doğu'daki Hinomoto adasında yaşayan insanlar, bu yaratıklardan korunmak için pek çok karakol kurmuşlardı. Karakollar arasındaki ulaşım Hayajiro adındaki buharlı lokomotif sayesinde sürdürülmekteydi. Aragane karakolunda yaşayan Ikoma adında bir oğlan da Hayajiro'nun bakım faaliyetlerinde görev almaktaydı. Becerikli Ikoma, kendine bu canavarlara karşı kullanmak üzere Delici Mızrak (Tsuranuki Zutsu) adında bir silah yapmıştı.

Günlerden bir gün, Ikoma yeni silahını denemek için fırsat kollarken, zorunlu Ceset kontrolünden muaf tutulmuş Mumei (İsimsiz) adında bir kızla tanışır. Gece çöktüğünde Ikoma, Hayajiro'nun kontrolden çıktığını görür. Lokomotifte görevli tüm personel cesetlere dönüşmüştür. Cesetlerin saldırısı altındaki karakolu kurtarma görevi, aradığı fırsatı bulan Ikoma'ya düşer...


Şu anda 6. Bölümdeyim. 5 bölümde seferşizin biri gelip mumei'yi daha iyi olmazsa bir çöp gibi atılacağı söylenmesi üzerine mumeinin tozutup her gördüğü cesede hunharca saldırmasıyla son buldu. Allah belanızı versin mumei'den ne istediniz.

Ben böyle Lolita görmedim. Vuruldum sana mumei. Duy sesimi. Kanım sana feda olsun.


Kısa anime önerisi isteyenler için nefis bir anime. İlk bölümden itibaren aksiyonu hiç düşürmüyorlar. Ve şarkıları da çok güzel.https://youtu.be/3ePxx3VI_OQ

ayrıldıktan sonra sapıtan eski sevgili

dante
Bazen sapıtmamış, bastırılan duyguları bir anda ortaya çıkınca kafası karışmıştır.

Eski sevgilim tam bir dengesizdi. Öyle bir ilişki yaşadım ki arkadaşlarımdan uzak oldum. Hatta 4 yıl boyunca hiç arkadaşım olmadı. Hala da yok diyebilirim. Esasında yalnızlığa alışkın birisiyim ama bu ilişkinin böyle olması zamanla çığrından çıkmama sebep oldu. Birisiyle tanişsam kendini belli ettin dediği bile oldu.

Birlikte olduğunuz kişilere zehir gibi hayat yaşatırsanız buldukları ilk fırsatta kaçarlar. İlişki birisini darlamak, ona istediklerinizi yaptırmak demek değildir. Her iki bireyin de kendi özel hayatları vardır ve bu her zaman olacaktır. Karşı cinsiyle de iletişim kuracaktır kendi cinsiylede. Siz kıskanıyorsunuz diye onu kısıtlayamazsınız.

Daha geçenlerde Sevmediği birisiyle bir şeyler yapınca " iyi bir daha yapmazsın " diye tepki veren bir dengesizdi. Ayrıldık, aylar geçti, bu huyundan vazgeçmedi.

Tehlikeli, çok tehlikeli...

aslan

dante
Burcum. Her ne kadar şehvet akrep burcu için söylense de bir aslanın kolları arasında değilseniz henüz şehveti ve sevgiyi tatmamışsınız demetir. Şaka bir yana tabi ki.

Onun dışında bir insan neden dünyaya tekrar gelebilse aslan olmak ister ki. Afrika'da güneşin altında, çöl gibi bir yerde avlanıp duruyor işte. Bir dişiyle çiftleşmek için başka aslanla falan dövüşüyor. Kötü yola düşeni zaten hayvanat bahçesine gidiyor. Aslan olmak da zor azizim.

anal seks

dante
Yazacağım ama yanlış anlaşılmak da istemiyorum. Bildiklerimi sizlerle paylaşayım fikirlerinizi kesinleştirmenizi sağlar belki.

Şimdi üstte bir cümle dikkatimi çekti "" acı çekmemek imkansız, şehir efsanesi "" diye. Hayır değil, hiç acı çekmeden, zevk alarak da yapabilirsiniz bunu. Anal seks vajinal sekse göre biraz daha fazla uğraştırıyor, yapanlar da sabırsız olunca acı kaçınılmaz oluyor.

Önce temizlikten başlayalım. Anal yapacaksanız en önemli şey temizlik. Bu temizlik de lavman yapmaktan geçiyor. Bunu eczaneden de alabilirsiniz ya da duş başlığını çıkartıp hortumla da yapabilirsiniz. Tamamen berrak su akana kadar bu işleme devam etmelisiniz.

İkinci kısım ise rektumu genişletmekte. Bunun için kayganlaştırıcı ( ben hep krem kullandım yalan olmasın ) lazım. Kayganlaştırıcıyı bol bol kullanmaktan çekinmeyin. Genişletmek içinse önce tek parmak, gerekiyorsa en küçük ile başlamak lazım. Yavaş yavaş tamamen açana kadar devam edilirse acı çekmeden anal yapılabilir. Partnerin de kendisini kasmaması gerekmekte. Kasılı halde olan kaslar canını daha çok acitabilir.

Partneri rahatlatmak da önemli. Onunla sohbet edip, öpüp, telkin edilebilir. Hiçbir şekilde aceleye getirmeden yavaş yavaş yapmak önemli. Zamanla neyi yapıp yapmayacağınızı öğrendikçe daha rahat bir hal alır zaten.

İyi sevişmeler!

star vs the forces of evil

dante
Disney channel'in başarılı yapımlarından bir tanesi. Başka bir boyutta prenses olan star butterfly, ailesi tarafından dünyaya yeteneklerinin gelişimini tamamlaması için gönderilir ve dünyada tanıştığı arkadaşı Marco diaz'la çeşitli maceralara atılır.

kozmos

dante
Sohbetini seviyorum. 3 gündür de sözlüğe girip entry yazma sebebim kendisi:>>>
Ama morali bozuk. Hiç yakışmıyor ona:s
O Gülüşüyle etkilemeyeceği kadın yok.

menemen yaparım yanına da çay demleriz diyen kadın

zengin sozlugun fakir yazari
Anadolunun garip bir köyünde doğup, doğruyu yanlışı, iyiyi kötüyü, geleneği geleceği hep başkalarının ne diyeceğine göre öğrenip büyüyen kuzenim üniversite sınavında büyük bir başarı göstererek o dönem 863928723537296355338826 adet olmayan üniversite de okumak için büyük şehre gelir. Büyük şehrin getirdiği özgürlük ile küçük şehrin getirdiği görmemişlik birleşince birinci sınıfta hemen koluna kıvırcık saçlı yakışıklı sayılabilecek belçika da doğup büyümüş bir balıkesirliyi takar. ikisi de bu tanımadıkları garip kültürü beraber keşfeder, beraber tanırlar istanbulu. Sonra işte zaman geçer okul sona yaklaşır ilişki daha sağlam temeller üstüne kurulur ve kuzenimin içindeki o köylü kızı kendini gösterir. Türk kültürünü öğrendiğini sanan bizim flemenk-flaman balıkesirliye o sihirli cümleyi kurar. Hadi eve gidelim menemen yaparım yanına da çay demleriz otururuz der. Tabii çocuk önce bir bocalamış, bir ne oluyok lan demiş sonra asıl bombayı o patlatmış yeşil zeytinde var mı yanında demiş. Eeeeee dünyanın öbür ucunda da olsa kanında anadolu kanı var hemen uyum sağlamış ortama şimdi iki tane çocukları var menemen ise evin onur konuğu çocuklar hiç yemese de haftada bir kere pişiyor mutlaka.

üniversite

zengin sozlugun fakir yazari
Çok garip bir kurum burası varlığı ödül mü ceza mi bilemiyorum. Elini kaptırdın mı kolunu kurtaramıyorsun. Olum 2000 doğumlular bu sene öğrenci olarak kapılarından girecek lan bu kurumun. Bu kadar dert etmemin sebebi benim de onlarla beraber o kapilardan tekrar girecek olmam. Hayatımızın hiçbir döneminde aynı eğitim kurumunda denk gelemediğimiz nesille birlikte olma imkanı veriyor sınıfımızda ikinci üniversitesini okuyan abinin neden aralarda yüzünü buruşturduğu anlamaya başladım. inşallah derslerimiz hafta sonu olur.

sarhoş hali merak edilen yazarlar veritabanı

azrailin regl donemi
ben size anlatayım anam merakta kalmayın böyle..

çok paralı, ultra paralı hatta bildiğin para sıçan, götünü dolar ile silen abiler sayesinde olur da votka içersem güzel oluyorum. ama nasıl güzel nasıl güzel! o biçim güzel. görseniz tramessi sanırsınız o biçim.


sonra fakirliğim tutuyor işte, durduramıyorum. o eski tiner ve bali çektiğim günleri hatırlıyorum. bir koşu gidip marketten iki paket bali alıp tezgahı hazırlıyorum. işler bu esnada farklı bir boyut kazanıyor. zaman yavaşlıyor, hayat akıyor. soluncan değilinden geçmişim gibi iq, o biçim.

karşımdaki de mal gibi bakıyor. eeee azizim, herkes böyle bir güzelliğe sahip olacak kadar şanslı olmuyor ne yazık ki.

hülasa bebeğim memelerinin olması seni kadın yapmıyor. 2 tek de votka içeceksin.


ayrıca çirkin kadın yoktur, gratis de az indirim vardır. ötv'nin canı cehenneme!

azrailin regl donemi

azrailin regl donemi
efendim günlerden bir gün sözlükte dolaşıyorum, yine o arsız tavrımdan ödün vermeden sağa sola sataşırken mesaj kutumda bir hareketlenme oldu(uu beybi).

açtığımda bir hatunun ahlaksız teklifine maruz kaldığımı farkettim, söylediğine göre nickimi mouse u ile okşuyordu... diğer eli de doluymuş, ne var elinde dediğimde "selfie çubunu var şapshik" dedi. afallamıştım.

peki ne zaman sevişiyoruz dediğimde, hemen adresini verdi. odaya girdiğimde göğü... bi dk lan daha eve gitmemiştim amk, nasıl heyecanlandıysam artık...

hücum yeleğimi giyip, adrese vardım. beni kapıda karşıladı. üzerine beyaz bir konbin vardı, elinde ise hala selfie çubuğu...
hiç bırakmıyor musun dediğimde "koleksiyonum var ya şapshik" dedi.

saçında tutup hemen soktum odaya, prezervatif var mı dedi, takılı dedim. oha dedi doğal olarak. hazırlıklıydım nihayetinde. üzerine çıkıp sütyeninin kopçasını iki elimde açtım, hala da açamam amk tek elle. sütyeni çıkarır çıkarmaz göğüsler bağımsızlığını ilan etti mehteran marşı çalmaya başladı fonda ansızın.

şoke olmuştum, bu nasıl memeydi? lanet olsun sebebi memeydi ki? zamanında çok emdirdiğini, emen kişinin de hep sola çalıştığını söyledi. "rocky balboa?" dedim, hıı? dedi. neyse diyip devam edicektim ama dayanamayıp iddaa kuponu yatırmam lazım maçlar başlıyor diyerek evden ayrıldım.

ne zaman meme görsem eye of the tiger ı mırıldanmaya başlıyorum...

damarlı yaprak

dante
İletim demeti bulundururlar. Bu yüzden taşıma sistemi vardır. Genel olarak ikiye ayrılırlar; damarlı tohumlu, damarlı sporlu.

Damarlı tohumlu:
Tohum taslağına göre ikiye ayrılırlar;
Açık tohumlu, kapali tohumlu.

Açık tohumlu bitkiler ( gymnospermae ):
Çok çenekli olup yapraklarını dökmezler. Her zaman yeşildirler. Çoğunlukla iğne yapraklı olurlar ve meyveleri bulunmaz. Tohumları kazalak içindedir. ( Çam, ardıç, ladin, köknar, ...)

Kapalı tohumlular ( Angiospermae ):

Tohum taslakları ve tohumları meyve yaprakları ile kapalı olduğu için bu sınıflandırmadadırlar. Meyve yapıları gelişmiştir. Gerçek çiçek ve tohum taslakları bulunur. Çenek sayısına göre ikiye ayrılır;

1- Tek çenekliler ( Lilianae ):

Saçak kökleri vardır, kambiyum, yaprak sapı bulundurmazlar. Enine kalınlaşma olmaz.
İletim demetleri dağınık haldedir.
Yaprakları kılıçsıdır.
Yaprakları paralel damarlıdır. ( Mısır, buğday, zambak, vs... )

2- çift çenekliler ( Eudicots ):
Embriyolarında iki çenek bulunduran bitki topluluklarıdırlar.
Kazık kök, kambiyum, yaprak sapları vardır.
İletim demetleri tek çeneklilere göre haklasaldır.
Yapraklarında ağsı damarlanma ve geniş yüzey yaprakları vardır.
Enine kalınlaşabilirler. ( Elma, bakla, funda, karanfil vs... )

ece'ye umut ol

dante
Change.org da açılan bir kampanya. Sma hastası 2,5 yaşındaki Ece'nin ilaçlarını alabilmesi için maddi desteğe ihtiyacı var. SGK ilaçlarını karşılamadığı için ailesi böyle bir kampanya başlatmak zorunda kalmış. Ailesi elinden geleni yapıyor bizlerin de yardım etmesi lazım. Elimizde ne kadar varsa her türlü yardım için destek olalım.

https://www.change.org/p/eceye-umut-ol

Ece'ye umut ol!

french press

dante
Kahve tanelerini demlemek için kullanılan kahve makinası. Ortalama 15 - 20 liraya bulunabilir. Temel prensip kahve tanelerinin üzerine sıcak su ekleyerek demlenmeye bırakmaktır. Soğuk havalarda demlenmeye bırakırken kahvenin de soğumasını önlemek için etrafına havlu benzeri bir şey sarılabilir.