confessions

kukunhalauzerimde

1. nesil Yazar - Geleceği parlak

  1. toplam entry 44
  2. takipçi 4
  3. puan 1194

bana güvenmiyor musun

kukunhalauzerimde
dünyanın en tuhaf sorusu. güveniyorum ya da güvenmiyorum diye iki cevabı var.

güveniyorum dedikten sonra olay biter. sonrasında "ama" ekleyemezsin. bu sefer içindeki soru işaretleri kafanı kemirir. onunla yaşar gidersin.

güvenmiyorum dedikten sonra gelecek cevap ise standart. " o zaman ne işin var benimle, o zaman bu iş burada bitsin". burada da içini dökersin ama iş iyice boka sarar. tercih sizin çocuklar.

insanın hayatının bittiği an

kukunhalauzerimde
kalıplaşmış bir cümledir. kimse için hayatın bittiği an olamaz. hayatın bittiğini düşündüren an olabilir en fazla. insan yapısı mı dersiniz ne derseniz deyin buna. unutmaya , kaldığı yerden devam etme gibi meziyetlerimiz var. anlık olarak düşünürüz sadece , kısa ya da uzun sürer , ama elbet biter bu düşünce. tabi gerçek yaşam son bulmuyorsa..

güneşin oğlu

kukunhalauzerimde
onur ünlü imzalı komedi filmi. köksal engür , tansu biçer , haluk bilginer , özgü namal , ahmet kural , hümeyra akbay , serkan keskin gibi dev bir oyuncu kadrosuna sahiptir. 2000'li yıllarda yapılan en iyi türk komedi filmlerindendir.

ne mizah küfürle sağlanmış ne de küfrün günlük hayattaki yeri hiçe sayılmış. haluk bilginer'in efsane tiradları , hümeyra'nın köksal engür ile olan diyalogları , ahmet kural'ın yeni oyunculuk heyecanı... mutlaka izlenmeli bu film , hatta defalarca izlenmeli ki türk komedi filmi ne demekmiş görülmeli.

toplum baskısı

kukunhalauzerimde
yapmak istediklerini ya da düşüncelerine kilit vuran olgu. geçenlerde bununla ilgili bir şey yaşadım , ilginç bir andı.

dersi erken bitirip eve geleyim dedim , biraz dinlensem fena olmayacaktı. anahtarla kapıyı açtım ve ev arkadaşımın mabel matiz'i dinlediğini gördüm , bir göz göze geldik , hemen sesini falan kısmaya başladı , -youtube playlist kardeş , sırayla çalıyor- şeklinde açıklamalarda bulundu ve utandı adam bildiğin.

garip bir his , garip bir güç daha doğrusu.

sorumluluk sahibi olmak

kukunhalauzerimde
insan ırkının en zor sınavıdır. aslında şu en zorudur ya da falanca daha zordur gibi örnekler beyhudedir sorumluluk üstlenmenin.

maddi manevi insan kendini kasıyor. düşünsene olması istediği için değil olması gerektiği için yaşıyorsun. bu şuna benziyor aslında , olmasını istediğin değil başkalarının uygun gördüğü yaşıyorsun ya da yaşatıyorsun. bu , hayatın seninle taşak geçme halidir. ya da de hali bilemedim.

dan bilzerian

kukunhalauzerimde
para nasıl yenirin vücut bulmuş halidir.

evimde taze fasulye yiyorum , bildiğiniz zeytinyağlı fasulye. ev sahibim yapmış ki çok da iyi yapar o ayrı bir mevzu. bir yandan onu yerken diğer yandan telefondan instagramda göz gezdiriyorum. ve karşımda bir tane sekiz metre uzunluğunda yat , bilmem nerenin güzellik yarışmasına katılan hatunlar ve bir tanede sakallı , kıllı bir at hırsızı. bakın bu dramdır. gel de sövme şimdi.

damsız almayan mekan

kukunhalauzerimde
hemen hemen olmayan mekan.

damsız almayan mekanlar varsa viski açtıracağınızı söyleyin hemen alırlar. tecrübeyle sabit. bir kızılderili atasözüne göre ; damsız almayan mekan yoktur , viski açtırmayan sap vardır. atın bunu fava ileride lazım olur.

türkiye'de ölüm

kukunhalauzerimde
insanların ölmesinden çok, hangi insanın öldüğü önemlidir günümüzde, yas mı tutacak millet yoksa mezarına mı tükürecek, bunu bilmek istiyor...

301 kişi öldüğünde, 299 kişi olsa da laf edecek az sebebimiz olsa diye televizyonlarımızın karşısında beklemişliğimiz var bizim, alkışlayarak asılmalarını izlediğimiz insanlara kahraman da dedik, eee hayırlı olsun o zaman.

türkiye de zor olan bir kavram.

emeklilik

kukunhalauzerimde
iş hayatını sona erdirebilme lüksüdür. hatta birçok insanın hayallerinin başlangıcıdır emeklilik.

1995 yılında yaşar okuyan diye biri çıkıp emeklilik yaşını 51'e çekti. hemde bu tarihten öncesi ve sonrası diye ayırmadan. 1995 yılı öncesi sigorta başlangıcın varsa bile 51 yaşını beklemen gerekiyor dendi. bir nevi kişiye verilen hakkı geri almaktır , insan haklarına aykırıdır , devlet resmen suç işlemekte. her şeyi dolduğu halde 51 yaşını bekleyen yaklaşık 5 milyon insan var. adaletini seveyim türkiye.

2007 sonrası ise 61 yaşını bekliyor. ulan insan 60'ından sonra ne yapar. devlet , emekli olmak için gençsin diyor , özel sektör çalışmak için yaşlısın diyor.

ayrılık konuşması

kukunhalauzerimde
seven ya da sevmiş bir insan için belkide dünyanın en zor konuşmasıdır. bunu sms ile yapanlara anlam veremiyorum tabi sms ile başlayan bir ilişki ise o da haklı.

ilk başta dudak kurur , sonra kem kümler başlar , ilişkinin başından sonuna geçen güzel günlerden ve kötü günlerden bahsedilir , karşı taraf ufaktan anlamaya başlar konuşmanın nereye gittiğini. belki hala bir şeyler besleyen karşıdaki insanın gözlerinden bir iki damla yaş dökülür. final konuşmasının yapılmasıyla o iki damla sellere dönüşür.

eğer vicdanlı bir insansanız yapmakta zorlanırsınız. hali hazırda böyle bir konuşma yapacak durumda değilim belki ama şimdiden gerildim.
0 /