confessions

lonely samurai

2. nesil Yazar - Alışmaya çalışıyor

  1. toplam entry 183
  2. takipçi 6
  3. puan 1751

whatsapp durum

lonely samurai
Eskiden durum dendiğinde durum mesajı yazılırdı, benimki bu ve hep bu olacak:
Kateru tsumori de tatakatte irunjaneeyo. Katanakereba ikenaikara tatakatte irunda !
(Kazanmak için savaşmıyorum. Kazanmak zorunda olduğum için savaşıyorum !)

aşk

lonely samurai
Gerçek olanı bulmak neredeyse imkansızdır ama bir kez bulduğunuzda sonsuz seviyorsunuz asla bitmiyor, hep sol tarafınızda onu hissediyorsunuz. Soyut ama onu somut bir şekilde hissediyorsunuz. Çok acayip.

iyi erkeklerin hanım kız yerine piç kız tercihi

lonely samurai
Maalesef böyle bir şey var. Biz saf ve iyi erkekler nedense özgür, özgüvenli ve aykırı ruhlu hanımlara tav oluyoruz. Onların tecrübeli, güçlü, dominant hali bizi çok etkiliyor. Biz efendi erkekler resmen düşüyoruz (!)
Edit: bir sözlük ironi troll denemesidir, burada geçen her şey bir hayal ürünüdür ama belki de gerçeği yansıtıyor olabilir kim bilir ?

karne günü

lonely samurai
Sanırım 4.sınıftı ilk dönemdi; herkes taktir almıştı bir tek ben alamamıştım, çok koymuştu bana o durum. O günden sonra 4.sınıfın ikinci döneminden başlayarak ilkokul sona kadar hep taktir almıştım.

youtube

lonely samurai
Benim gibi AC/DC aşığı bir insanı çıldırtmış foseptik çukur ! Black ice şarkısının orjinal yüklemesi kaldırılmış yerine normal temposundan daha hızlı olan çöp bir versiyonu kalmış. AC/DC şarkısını kaldırmak nedir ya ? Hayır şarkı, milyonlarca tıklanmış, yıllardır orada duran, like yağmuruna tutulmuş kült ve efsane bir şarkı. Hangi zihniyetle yaparsınız ki bunu ?

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

lonely samurai
Ben şu ana kadar tek bir kişiye hakaret ettim o da kendisini biliyor onun dışında rahatsız olduğum bir şey olursa insan gibi düzgün bir üslupla uyarırım yapar yapmaz beni alakadar etmez haa ama kendisine hakaret ettiğimi iddia edenler hakaret mesajını koysunlar hep birlikte görelim. Benim kimseden korkum ya da çekincem yok, elin üç kuruşluk iti gelip bana mermi sıkmakla tehdit edecek ben de susup oturacağım. İddia ettikleri şeyleri hiç bir zaman kendimle ilgili iddia etmedim beni tanımak isteyen beni bana sorar entrilerime bakar. Konuşma tarzınız sizin kim olduğunuzu anlatır zaten. Ben hangi konudan rahatsızlık duyduysam onu dile getirdim. Yapıp yapmamak sizi bağlar haa yok direk beni hedef alırsanız kusura bakmayın da ben de size öpücük atmam yani. Fio gibi yazarlardan sonra sözlük kimlere kalmış yazık vallahi billahi.
Edit: eğer bir iddiada bulunuyorsanız bunu düzgüncene argümanlarınızla kanıtlarsınız, ha yok kanıtlayamayacaksanız da bu şekilde üstten üstten konuşmayın. Eleştiri sunmak ahlak polisliği değildir, biri sizi tehdit ederse de alttan almazsınız bu da sizin seçiminizdir ve anormal değildir. Ya olduğunuz gibi görünün ya da göründüğünüz gibi olun. Hayırlı geceler

her kadının bir savunma sporu bilmesi gerekliliği

lonely samurai
Martial arts herkesin bilmesi öğrenmesi gereken bir yoldur, hayat felsefesi ile dolu bir yaşamdır. Amacınız karşınızdakine zarar vermek ise asla gerçek manada bir "dövüşçü" veya "savaşçı" olamazsınız. Tam aksine saldırgan bir haydut olmak için dövüş ve savaş sanatlarına ihtiyacınız yoktur ayrıca bu sanatın adını da lekelememiş olursunuz.

çaylak

lonely samurai
Açıkçası belli bir sayıya ulaştıktan sonra yazarlık kriterlerinin biraz daha ciddileşmesi gerekiyor şahsen yazarlığın hızlı kazanılması güzel gibi ama herkes aynı özveri, ciddiyet ve istekle yazarlık yapmıyor, seviyeyi aşağıya çekiyorlar.

pain

lonely samurai
Naruto Shippudendeki düşman karakterlerden biri, kendisi Akatsuki'nin iki numaralı üyesi ve üç kurucu üyeden birisidir. Soyadı Uzumaki'dir, asıl adı da Nagato'dur. Naruto'nun soyundandır, Rinnegan'a sahiptir. Narutoyla olan dövüşünden sonra ölmüştür. Ustası Naruto'yu eğiten Jiraiya'dır.

mma

lonely samurai
Yerde gerçekleşen Jijutsu Brezilya Jijutsusudur (bkz:BJJ) jijutsunun burada avantaj sağlamasının nedeni tekniklerin kilit atma ve eklem kırmaya yönelik oluşundandır. Ayrıca Ultimate Fighting Championship (UFC) ünlü MMA dövüş ligidir; sinek, horoz, tüy, hafif, yarı orta, orta, hafif ağır ve ağır sıklet türünde şampiyonluk klasmanları ve kemerleri vardır. Mma'e dair en büyük kuruluş 2012 yılında kurulan International Mixed Martial Arts Federation'dır. Uluslarası Olimpiyat komitesi tarafından tanınmamıştır bu yüzden olimpiyatlarda bir dal olarak görülmez.

kombiwankenobi

lonely samurai
Kombiciyken gücü kullanabildiği farkedilip Master Quigon tarafından Jedi yapılan şahsiyet. Buradan kendisine not: ölenle ölünmez yiğidim, yanlış yol takip ederek doğruluğa ulaşamazsın, aydınlığa sırtını dönme !

zengin sözlük'ün en iyi yazarı

lonely samurai
Valla konu samuraylık ve Bushido ve kılıç ustalığıysa beni rüyanızda geçemezsiniz söyleyeyim. Nihai amacım Yagyu Shinkage Ryu'da ustalık yapmak, bu konularda yazmak konusunda kolay kolay hiç bir yazara kaybetmem, ayrıca kılıç ustalığı ana yeteneğim olduğu için kılıç düellosunda da bayağı iddialıyımdır. Sonuçta kenjutsu benim temel yeteneğim ve şunu söylemeliyim ki gerçekten çok yetenekliyimdir.

educatedear

lonely samurai
Post 42'den Boğaç Soydemir'in youtube kanalı, kendisini severim samimi, espritüel, egosuz, kültürlü ve yetenekli bir çocuktur. Remixleri çok iyidir hatta popüler videolara bu kanalda yaptığı remixlerle yeni bir tat kazandırmıştır.

zengin sözlük bitmiş

lonely samurai
Bu şekilde giderse bu durum tespitinin yapılmaması işten bile değil. Geleli çok olmadı ama çok ciddi rahatsız edici bir ya da bir kaç yazar var ki bunlar zaten farklı hesapları kullanan aynı şahıslar, gereksiz, fazla özgüvenli, vikipediden kopyala yapıştır yapan ve duyar kasacağım diye gerizekalı olanlar da var ekstra olarak önüne gelen yazar oluyormuş gibi bir hal var. Lağım üsluplu saçma sapan bir yazarın çöp artıkları ve saçma sapan, abazanca tehdit içerikli entrileri de unutulmuş değil ki bunun yanında çift hesap kullanıp insanları dalgaya alan, şizofreni, diğer yazarları taciz edip saygısızlıkta hat safhada olan ve yaşının gerektirdiği gibi davranmayıp asla sözlük efsanesi olamayacağı gibi sözlüğün vefakar ve efsane yazarlarına karşı hazımsızlıkla, kıskançlıkla burada yazar olanlar bu sözlüğü diplere çekmektedirler. Asla bu yazarlarla bu sözlük gerçek potansiyeline ulaşıp da gösteremez, değil Ekşi ile yarışıp geçmek Uludağ gibi bir foseptiği bie geçememesi buradan bellidir. Daha da üzücüsü sözlük emektar, fedakar ve efsane yazarlarını kendine küstürmüş ve bu yazarların kaybedilişlerine gıkını bile çıkartamamıştır. Daha öncede belirttiğim gibi; olumlu tavrımda artık bir şüphecilik söz konusu, artık "acaba gerçekten değer mi ?" demeye başladım. Aslanların terkettiği yerde sırtlanlar aslan kesilirmiş. Özellikle bir kaç hata silsilesi ve bir kaç yazar bu sözlüğü çok aşağı çekiyor ve bu düşüş hayır değil !

anakin'i darth vader'a dönüştüren şey

lonely samurai
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Evet aslında Anakini karanlığa götüren şey tek yüzük ve yüce lord Saurondur. Orta dünyaya saldırırken derin devlet ile bir yandan da başka bir galakside karanlığıyla evrene hükmetmeye çalışır. Aslında Darth Vader Sauronun birinci adamıdır, bunlar hep karanlık taraf ve Mordor'un oyunlarıdır, arkasında kim var ? Melkor ! Şaşırdınız değil mi ?