confessions

lonely samurai

2. nesil Yazar - Geleceği parlak

  1. toplam entry 159
  2. takipçi 5
  3. puan 1286

whatsapp durum

lonely samurai
Eskiden durum dendiğinde durum mesajı yazılırdı, benimki bu ve hep bu olacak:
Kateru tsumori de tatakatte irunjaneeyo. Katanakereba ikenaikara tatakatte irunda !
(Kazanmak için savaşmıyorum. Kazanmak zorunda olduğum için savaşıyorum !)

aşk

lonely samurai
Gerçek olanı bulmak neredeyse imkansızdır ama bir kez bulduğunuzda sonsuz seviyorsunuz asla bitmiyor, hep sol tarafınızda onu hissediyorsunuz. Soyut ama onu somut bir şekilde hissediyorsunuz. Çok acayip.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

lonely samurai
Ben şu ana kadar tek bir kişiye hakaret ettim o da kendisini biliyor onun dışında rahatsız olduğum bir şey olursa insan gibi düzgün bir üslupla uyarırım yapar yapmaz beni alakadar etmez haa ama kendisine hakaret ettiğimi iddia edenler hakaret mesajını koysunlar hep birlikte görelim. Benim kimseden korkum ya da çekincem yok, elin üç kuruşluk iti gelip bana mermi sıkmakla tehdit edecek ben de susup oturacağım. İddia ettikleri şeyleri hiç bir zaman kendimle ilgili iddia etmedim beni tanımak isteyen beni bana sorar entrilerime bakar. Konuşma tarzınız sizin kim olduğunuzu anlatır zaten. Ben hangi konudan rahatsızlık duyduysam onu dile getirdim. Yapıp yapmamak sizi bağlar haa yok direk beni hedef alırsanız kusura bakmayın da ben de size öpücük atmam yani. Fio gibi yazarlardan sonra sözlük kimlere kalmış yazık vallahi billahi.
Edit: eğer bir iddiada bulunuyorsanız bunu düzgüncene argümanlarınızla kanıtlarsınız, ha yok kanıtlayamayacaksanız da bu şekilde üstten üstten konuşmayın. Eleştiri sunmak ahlak polisliği değildir, biri sizi tehdit ederse de alttan almazsınız bu da sizin seçiminizdir ve anormal değildir. Ya olduğunuz gibi görünün ya da göründüğünüz gibi olun. Hayırlı geceler

her kadının bir savunma sporu bilmesi gerekliliği

lonely samurai
Martial arts herkesin bilmesi öğrenmesi gereken bir yoldur, hayat felsefesi ile dolu bir yaşamdır. Amacınız karşınızdakine zarar vermek ise asla gerçek manada bir "dövüşçü" veya "savaşçı" olamazsınız. Tam aksine saldırgan bir haydut olmak için dövüş ve savaş sanatlarına ihtiyacınız yoktur ayrıca bu sanatın adını da lekelememiş olursunuz.

pain

lonely samurai
Naruto Shippudendeki düşman karakterlerden biri, kendisi Akatsuki'nin iki numaralı üyesi ve üç kurucu üyeden birisidir. Soyadı Uzumaki'dir, asıl adı da Nagato'dur. Naruto'nun soyundandır, Rinnegan'a sahiptir. Narutoyla olan dövüşünden sonra ölmüştür. Ustası Naruto'yu eğiten Jiraiya'dır.

mma

lonely samurai
Yerde gerçekleşen Jijutsu Brezilya Jijutsusudur (bkz:BJJ) jijutsunun burada avantaj sağlamasının nedeni tekniklerin kilit atma ve eklem kırmaya yönelik oluşundandır. Ayrıca Ultimate Fighting Championship (UFC) ünlü MMA dövüş ligidir; sinek, horoz, tüy, hafif, yarı orta, orta, hafif ağır ve ağır sıklet türünde şampiyonluk klasmanları ve kemerleri vardır. Mma'e dair en büyük kuruluş 2012 yılında kurulan International Mixed Martial Arts Federation'dır. Uluslarası Olimpiyat komitesi tarafından tanınmamıştır bu yüzden olimpiyatlarda bir dal olarak görülmez.

kombiwankenobi

lonely samurai
Kombiciyken gücü kullanabildiği farkedilip Master Quigon tarafından Jedi yapılan şahsiyet. Buradan kendisine not: ölenle ölünmez yiğidim, yanlış yol takip ederek doğruluğa ulaşamazsın, aydınlığa sırtını dönme !

arpg

lonely samurai
Muhteşem yamalarıyla Mount & Blade Warband'i ve yeni serisi olan Mount & Blade Banner Lord'u öneririm. Dövüş mekanikleri çok basit lakin savaş gerçekliği ve strateji gerçekliği ile türünün tek örneği. Ayrıca ödüllü bir oyun ayrıca Türk yapımı bir oyun (bkz:as bayrakları)

zengin sözlük vs ekşi sözlük

lonely samurai
Başlık bana kalmış gibi görünüyor, öyleyse başlayalım:
Zengin sözlük yeni kurulmuştur tecrübesizdir ama bilgi kaynağı olma yönünden şu anda var olan üç büyük sözlükten daha büyük potansiyele sahiptir ki Ekşi sözlük ağır bir ahlaksal ve bilimsel düşüşün içerisindedir, yozlaşmayla birlikte "Ekşi sözlük bitti" cümlesini her an her yerde duyabilirsiniz, bu geyikte olabilir, şaka da olabilir, gerçekte (bkz:her şakada bir gerçeklik payı vardır). Fakat Ekşi sözlük Zengin sözlükten daha eskidir, tecrübelidir, hala içerisinde umut vaat eden yazarları vardır, "kutsal bilgi kaynağı" sloganını o eski gururu olmasa da taşımaktadır. Çok fazla ziyaretçiye sahiptir ki bunlar yalnızca site içi değil site dışı insanlardan da oluşmaktadır. Kitleler üzerinde büyük etkilere sahip(ti), fakat etkileri azalmakla birlikte hala eski ihtişamının yankıları sürmektedir. Zengin Sözlük ise materyalist, genç, realist bir filozoftur, dünyaya yeni gelmiş ve dünyayı ve insanı tecrübe etmeye çalışmaktadır, içerisinde ki başlıklar ve girdilerin tamamına yakını bilgi odaklı olup, serbest paylaşımı daha azdır-lakin zamanla yükseleceğini düşünüyorum- ciddidir, işini ciddi yapar, çaylaklarına değer verir ve çaylaklık sürecinde ciddi şeyleri göz önünde bulundurur. Ekşi sözlük ise kadın olması nedeniyle -içerisinde çok abazan barındırır- akrabalık ilişkileri nedeniyle, para karşılığı bazı çaylakları hiç hak etmemelerine karşın yazar yapar. Halbuki en az üç yıl beklemek gibi yazılı olmayan bir şartı söz konusudur. Yazarların %95'i en az üç yıl beklerler yazar olabilmek için fakat Ekşi Sözlükte haksız yazar alımı olur. Örnek vermek gerekirse; on beş gün içerisinde yazar yapılan kadın bir yazar o hafta tüm çaylakları isyan ettirmişti, halbuki kendisinden daha uzun süre yazarlık bekleyen çaylaklar söz konusuydu üstelik kendisi tanım içerikli girdi bile girmemişti, gene aynı şekilde yirmi ya da otuz başlığa sadece dört nokta koyarak yazar olan bir "yazar(?)" vardı ve pek tabi bu tecrübeli yazarların dikkatinden kaçmamıştı. Yani bu versusta henüz kesin bir sonuca varmak güçtür lakin Ekşi Sözlük şu günlerde eski performansından, yazar profilinden ve çizgisinden çok uzaklaşmakta; Zengin Sözlük ise başlangıcı iyi yaptı ve yukarı doğru çok hızlı çıkmakta. Bu şartlar altında Ekşi Sözlük büyük bir İmparatorluk gibi (bkz:Osmanlı İmparatorluğu) yıkılacak gibi görünüyor, en azından iyicene dibi görecek gibi.

buşido

lonely samurai
Feodal Nihong(Japonya'nın orijinal ismidir) İmparatorluğuna bağlı, kılıç ustaları olan samurayların hayat felsefesidir. Samuraylar dünyanın en iyi kılıç ustaları olarak kabul edilirler. Hayat felsefeleri olan Buşido "savaşçının yolu" anlamına gelir ki samuray da "hizmet eden" anlamına gelir. Buşido'nun yedi altın kuralı vardır bunlar sırasıyla: dürüstlük, saygı, kahramansı cesaret, onur, merhamet, doğruluk - samimiyet ve görev - sadakattir. Bu kuralları tek tek ele alacak olursak
Dürüstlük: samuray insanlarla olan ilişkisinde tam anlamıyla kesinlikle dürüst olmalıdır; samurayın hayatında sadece kendisine sergilenen adalet olmamalıdır, kendisi de insanlara karşı son derece adil olmalıdır. Her açıdan dürüst, adil ve güvenilir olmalıdır.
Saygı: samurayın acımasız olması için bir nedeni yoktur, gücünü kanıtlamasına ihtiyacı da yoktur. Samuray düşmanına karşı bile saygılı olmalıdır. Samuraylar sadece kılıç ustalığında ki veya savaşta ki yeteneklerinden ötürü saygı görmezler, diğer insanlara davranışlarından ötürü de saygı görürler.
Kahramansı cesaret: kabuğuna saklanarak yaşayan bir kaplumbağa gibi yaşamak yaşamak değildir. Gerçek samuray kahramansı bir cesarete sahip olmalıdır, hayat kesinlikle risklidir, hayat tam anlamıyla kusursuzca yaşanmalıdır fakat kahramansı cesaret gözü karalık değildir, korkunun yerini zeka ve gücün almasıdır.
Onur: samurayların onurlarının tek bir yargıcı vardır o da kendileridir, yaptıkları seçimlerden ve sonuçlarından kesinlikle kendileri mesuldürler, yaptığı seçimler nasıl bir insan olduğunu yansıtır.
Merhamet: sürekli düzenli bir çalışmayla samuray tek kelimeyle "güçlü" olur, diğer pek çok insanlar gibi değildirler. Gücünü iyilik için kullanmalıdırlar, samuray merhametli olmak zorundadır. Samurayın merhameti olmadığında vahşi hayvanlardan bir farkı kalmaz.
Doğruluk - samimiyet: samuray bir işin yapılacağını söylemişse o işin gerçekleşmiş olmasından başka bir sonuç düşünülemez. Başka hiç bir şey samurayı söz verdiği işi halletmesinden alı koyamaz. Söylemek ve yapmak samuray için aynı anlama gelen sözcüklerdir. Samuray yap(a)mayacağı bir şeyin sözünü vermemelidir.
Görev - sadakat: samuraylar söyledikleri ve yaptıkları her şeyden sorumludurlar ve bunların peşi sıra gelen sonuçlardan da, bütün bunlara tam anlamıyla sadık olmak zorundadırlar, ayrıca samuraylar hizmet ettikleri kişilere sadakatte ikiliğe düşemezler, görevlerine olan sadakatlerine tam manasıyla bağlı olmalıdırlar.
Tüm bu kuralların yanı sıra onuru lekelenmiş bir samuray harakiri /seppuku yapmak zorundadır aksi takdirde efendisi tarafından hizmetinden kovulur veya ustası tarafından terk edilir böylece samuray artık bir samuray değil, ronin yani efendisiz samuray ya da avare samuray olur ki bu da hoş gözle bakılan bir şey değildir.

geçmiş

lonely samurai
Eylemlerin ve olaylatın olup bittiği lakin etkilerinin sürdüğü geride kalmış ve eski diye nitelendirilebilecek zaman dilimi. Geçmiş her zaman herkes için "geçmiş" olmaz ama yinede geçmiş geçmişte kalsın.

pintipanda

lonely samurai
Tuna Akşen isimli bir twitch yayıncısının kanalı. Oyunlardan ziyade sağlam geyik dönüyor, muhabbeti iyi, üniversiteli, kafa adam zaten, işin parasında pulunda da değil bunu izleyince fark ediyorsunuz çoğu zaman " sallayın atmayın bağış mağış izleyin yeter" diyor lakin işi bu tabi(şahsen ben hiç atmadım ama). Oynadığı oyunlar hep en son çıkan ve en kalitelilerinden oluyor; her zaman çok iyi oynamasa da kendini izlettiren bir kişilik.

nocturnal animals

lonely samurai
Yönetmenliğini ve senaristliğini Tom Ford'un yaptığı baş rollerinde Jake Gyllenhaall ve Amy Adams'ın oynadığı suç, gerilim, dram türü bir film. Film açıkçası semboller üzerine dayanan bir baş yapıt, izlediğinizi tam olarak anlayabilmek için algınız ve dikkatiniz tamamen filmde olmalı, en küçük bir ayrıntının bile filmde çok büyük bir önemi var. Lakin film imdbden hakkettiği puanı alamamış tabi, bu arada aklımıza direk şu soru geliyor "imdb filmler için yeterli bir ölçüt mü ?"

the jungle book

lonely samurai
Disneyin yeniden çektiği filmler arasında bence en güzel olanı, hikayeyi zaten az çok herkes bilir lakin çizgi dizi olan versiyonu çok büyük bir gerçeklikle uyarlayarak harika bir live action tarzı bir film çekmiş. Disney zaten adı yeten bir firma, filmin kadrosuyla ilgili detaylara geçmeden önce şunu da eklemek isterim ki hayvanların konuşmaları esnasında dikkatli dinlerseniz kendi öz seslerini de duyabilirsiniz. Disney böyle yaratıcı bir şey yaparak hem hayvanları konuşturmuş hem de hayvan seslerini arkaya ekleyerek tam bir gerçeklik sağlamış. Yönetmen koltuğunda Jon Favreau oturuyor senaristi ise Justin Marks ve Rudyard Kipling tarafından üstlenilmiş filmin kadrosu şöyle:
Neel Sethi, Bill Muray, Ben Kingsley, Idris Elba, Scarlet Johansson, Gian Carlo Esposito, Lupita Nyong'o. Ayrıca Efsane Şarkısı bear necessities Bill Muray ve Kermit Ruffins tarafından yeniden düzenlenmiş ve filmde Bill Muray tarafından mükemmel bir şekilde yorumlanmıştır.

zengin sözlük'ün en iyi yazarı

lonely samurai
Valla konu samuraylık ve Bushido ve kılıç ustalığıysa beni rüyanızda geçemezsiniz söyleyeyim. Nihai amacım Yagyu Shinkage Ryu'da ustalık yapmak, bu konularda yazmak konusunda kolay kolay hiç bir yazara kaybetmem, ayrıca kılıç ustalığı ana yeteneğim olduğu için kılıç düellosunda da bayağı iddialıyımdır. Sonuçta kenjutsu benim temel yeteneğim ve şunu söylemeliyim ki gerçekten çok yetenekliyimdir.

anakin'i darth vader'a dönüştüren şey

lonely samurai
One Ring to rule them all, One Ring to find them,
One Ring to bring them all and in the darkness bind them
In the Land of Mordor where the Shadows lie.
Evet aslında Anakini karanlığa götüren şey tek yüzük ve yüce lord Saurondur. Orta dünyaya saldırırken derin devlet ile bir yandan da başka bir galakside karanlığıyla evrene hükmetmeye çalışır. Aslında Darth Vader Sauronun birinci adamıdır, bunlar hep karanlık taraf ve Mordor'un oyunlarıdır, arkasında kim var ? Melkor ! Şaşırdınız değil mi ?