confessions

lonely samurai

2. nesil Yazar - Alışmaya çalışıyor

  1. toplam entry 183
  2. takipçi 6
  3. puan 1751

muhteşem ikili

bonnie
anket tarzında olsa da yazarların kısa açıklamalarıyla bilgi tadında da olabilecek muhteşem ikililerdir.

değişik olsun diye çok düşünmedim inanın. ama karne günü ile çocukluğuma dönünce o günlerden bir hatıra bende.

buğday tarlaları ve rüzgar. ne muhteşem bir dansları oluyor bu ikilinin. renkler değişiyor gibi görünüyor ve bir ömür bu görüntü insanın aklından çıkmıyor.

styx

bonnie
bilinen en ünlü şarkısı boat on the river olsa da it takes love, this is old man, the best of times ve snow blind adlı şarkıları da hatrı sayılır derece tanınmış olan 70 li yılların Amerikalı rock gruplarından biri.
edit: boş başlık doldurulmuş oldu.

favori butonu

keskin nisanci
neden kullanılmadığını merak ettiğim bir oy çeşidi. bir de her şeye fav verilmez diyenler var ki onu hiç anlamıyorum. altı üstü bir oy işte gereğinden fazla anlam yüklemeye gerek yok. sanırım herkes paranoyaklaştı fav verenlerin peşine düşülecek filan sanılıyor galiba. favın para gibi değer görmesi garip.

anlatamıyorum

keskin nisanci
orhan veli kanık'ın zaman mekan aşan şiiri.

Ağlasam sesimi duyar mısınız,
Mısralarımda;
Dokunabilir misiniz,
Gözyaşlarıma, ellerinizle?
Bilmezdim şarkıların bu kadar güzel,
Kelimelerinse kifayetsiz olduğunu
Bu derde düşmeden önce.
Bir yer var, biliyorum;
Her şeyi söylemek mümkün;
Epeyce yaklaşmışım, duyuyorum;
Anlatamıyorum.

izlenen dizi bitince oluşan boşluk

bonnie
an itibarıyla the handmaid's tale isimli diziyi bitirince bende oluşan tuhaf duygu. 3-5 gün sürer bu boşluk hissi. daha önce de bazı dizilerde yaşadım. geçiyor.

ama kafada bir sürü soru işaretleri bırakıyor. hala izlemeyeniniz var sanıyorum. oturun izleyin bu diziyi.

çivi çiviyi söker misali izlenecek yeni bir dizi bulunca dolan boşluk hissidir bu.

zengin sözlük

masal
bana hayatımın şokunu yaşatıyor.

mailimde gözüme çarptı demin. biri mutlu yıllar yazmış zengin sözlükten.. zengin sözlük mü? bir girip baktım baya yazmışım okumuşum oylamışım oylanmışım mesajlaşmışım ama hayatımın kayıp zamanı gibi, hiç hatırlamıyorum. baya severek de bulunmuşum burda şimdi okuyunca. ama ne oldu nasıl oldu neden gittim neden gelmedim hiç hatırlayamıyorum. kısmi bir hafıza kaybı. bir ara sizlere hasretle kucaklamışım bile, pardon da bu ne samimiyet. her şey yolunda gibi gözüküyor. selam ediyorum yine de. güzelliklerle..

fahrenheit 911

olacak o kadar
9/11.
11 eylül saldırılarının tamamen bir tiyatro olduğunu ve bu bağlamda gelişen Afganistan ve ırak işgallerinin yapay sebeplerden geliştiğini anlatan yapımın, Abd yönetimi tarafından Çekim ve Yayınlanma aşamasında büyük zorluklar çıkarılsa da ironik bir şekilde 10 eylül 2004 tarihinde de yayına giren Michael Moore belgeseli.

Aynı yıl Cannes film festivalinde ödül kazanan yapım izleyiciler tarafından yaklaşık 20 dakika kadar ayakta alkışlanarak bu alanda da bir rekora imza atmıştır.

Komedi unsurları da bol bol işlenerek başkan bush ve yancıları suud ailesi ile ilgili de baya bir mizah döndürülmüş. İzlenmesi bir şeyleri biraz daha iyi anlamamıza sebebiyet verecektir.

yazarlardan yazarlara soru veritabanı

ontolojik sancilarimin merhemi
Bence, tamamen bana kalsa, evrenin genişlemesiyle sonsuz olması aynı anlamda değil. Ve yine bence , tamamen bana kalsa evren sonsuz. Şu galaksilerin birbirlerinden uzaklaşması gibi şeyler fazla yerel. Gözleyebildiğimiz evren çok küçük. Birbirinden uzaklaşan galaksiler, ısısı düşen kozmik arka plan ışıması falan kanıt diye sunuluyor, ama elimizdeki en iyi şey bu. Şöyle söyleyeyim en iyimiz %1. Bilmiyoruz. Bunlardan yola çıkıp evrende rahatlıkla yol alamayız mesela. Lokal konunlarımız var, o kadar. Evrensellik yorumu getirmek kimisine göre mümkün, kimine değil. Bir yerden sonra bilim felsefesine geri dönüyorsun Seve seve (: Hannes alfven diye bir adam vardı. Plazma evren diye bir model attı ortaya zamanında. Bağımsız bir çalışmasının nobeli var bu beyefendinin. Evren sonsuz ve plazmalardan oluşuyor diyordu işte maddesel içerik olarak. Bu teorinin kimi detayları bugün sicim teorisiyle benzeşiyor. Big bang en iyi model bunu nasıl öne sürersin diyenler olacaktır. Ama bence bu tip modelleri de düşünüyoruz artık, sesler artıyor.