confessions

magic mushroom

2. nesil Yazar - İstikrarlı

  1. toplam entry 308
  2. takipçi 12
  3. puan 4491

mireille mathieu

fall
22 temmuz 1946 doğumlu fransız şarkıcı. 11 dilde 1200'ü aşkın şarkı kaydetmiştir. dünya çapında 150 milyondan fazla albümü satılmıştır.

edith piaf ile versusu yapılaiblecek bir fransız varsa bu kadın ta kendisidir.

şeytan

avni
hakkında diyanet işleri başkanı sayın erbaşın güncel bir yorumu:

"Her nerede Kur'an'dan bahsedilirse, Kur'an okunursa, orada bulunan insanların üzerine melekler kanatlarını gererler.

buna istinaden sorulması gereken soru.

ensar vakfında kur'an okuyan çocuklara sistematik olarak yüzlerce kez tecavüz edenler melek miydi???


(bkz:şeytan ayrıntıda gizlidir).

barınağa yardım kampanyası

fiorabella
mama sıkıntısı çeken barınağa yardım kampanyasıdır. noel ho ho diyerek çılgınca hediyeleşilen bu ayda yeni yıl hediyelerinizden bir kısmına talibiz. keşke bu konuda tüketim toplumu çılgını olsak ne güzel olurdu. aç masum can kalmazdı.

mamalar için öyle çok paralar vermenize de gerek yok. mama sitelerinden bütcenize uygun mama alıp direkt barınağa, siz hepiniz ben tek ve bana da gönderebilirsiniz. gönderdiğiniz mamamalrın ve hayvanların fotoğraflarını paylaşırız. hadi bu canlara birer yeni yıl hediyesi verelim.

devlet mama veriyor diyen olabilir. emin olun bu barınağın mama yardımı yok.

kutsal damacana

ruzgara karsi iseyen adam
işkence yöntemi olarak kullanılabilecek film. Kurban sinemaya getirilir. Otomatik portakal'da alex'e yaptıkları gibi, başına yerleştirilen bir düzenek ile göz kapaklarını indirmesi ve başını oynatması engellenir. Ardından ses sonuna kadar açılır. Sınırsız bir döngü ile kutsal damacana kurbana izletilir. Bu yöntemi istihbarat teşkilatları kullansın, en fazla 3 ya da 4.seansta ötmeyen adam kalmaz. Kimse bu acıya dayanamaz!

01 00 sigarası

fall
-alo tapdk mu?

-buyrun?

-zengin sözlük'te sigarayı özendirici hareketlerde bulunuluyordu. ben de onlardan özenip dün gece bir sigara yaktım ve hemen akciğer kanseri oldum. kendilerini dava edip 2 milyon 3 yüz elli beş bin amerikan avrosu tazminat talep etmek istiyorum yardımcı olur musunuz?

- o rakamı nasıl belirlediniz ve neden yarısını rakam yarısını yazı ile yazdınız acaba?

- o değil de amerikan avrosu var mı ki?

- aa yok evet ama sigara yine de sağlığa zararlı.

-mutabıkız.

bakın bu bir dramdır

kaptonur
Dram tam anlamıyla bu haberde olandır,

Bursa'nın İnegöl ilçesi'nde oturan, 3 yıllık kız arkadaşı Öznur Çelik'e evlilik teklifinde bulunmak için 20 motorcu arkadaşıyla İstanbul'dan gelen Ali Ülkü, geçirdiği trafik kazasında yaralanmasına rağmen sağlık personelinin hastaneye götürme teklifini kabul etmedi. Kolundaki bandaj ile sevgilisinin bulunduğu parka gelip, arkadaşlarının açtığı "Benimle evlenirmisin?” pankartıyla evlilik teklifini yaptı. Olanlar karşısında şaşıran Öznur Çelik çevredekilerin “evet” şeklindeki seslenmelerine rağmen, "Bu konuyu aramızda konuşalım" diyerek parktan ayrılınca, Ali Ülkü büyük hayal kırıklığı yaşadı.

http://www.sozcu.com.tr/2017/gundem/surpriz-evlilik-teklifine-olumsuz-cevap-1927837/

adini yavsak koydum taylan in yolu

fall
zengin sözlükten taylan'a
taylan do you copy?
taylan?

Git... Git... Gitme dur ne olursun
Gitme kal yalan söyledim
Doğru değil ayrılığa daha hiç hazır değilim
Aramızda yaşanacak yarım kalan bir şeyler var
Gitme dur daha şimdiden deliler gibi özledim

yazarların zengin sözlüğe geliş hikayeleri

yeni nesil
hikaye gibi hikaye.

çok fakir ve inşaatlarda günü birlik entry giren biriydim, bir gün sabah 7 sularında uyandım ve aynı inşaata entry girmek üzere gittim ve ne göreyim!
seks konulu başlıklar almış başını gitmiş ve bu ne lan dedim. hem fakiriz hem seks okuyoruz ne alaka dedim.
zengin parasıyla fakir karısıyla oynarmış sözü geldi aklıma ve midem bulandı.
google ye nasıl zengin olurum dedim ve burası çıktı karşıma.
fakat yanlış anlamışım burası bilgi ile zengin olursunuz mantığını güdüyormuş.
neyse durdum öylece.

güzel bir kız görünce telaşlanan erkek

fall
ben güzelliğe önem vermem feykliği ile kendine sapyoseksüel havası katmaya çalışan erkeğe göre güzele güzel gibi davranan erkeğin şansı çok daha yüksektir.


güzellik beğeni, beğeni heyecan, heyecan telaş getirir.
master yoda

bir diğer master yoda deyişi:

fear is the path to the dark side. fear leads to anger. anger leads to hate. hate leads to suffering. i sense much fear in you..

psikologların çocukluğa inmesi

dr vitus werdegast
bir ara delirmekten korkuyordum. literatürde manyofobi olarak bilinen korkuya sahiptim yani. iki gram aklımı yitirip sokaklara düşeceğim diye korkuyordum. en büyük korkumdu.

ne zaman aklını yitirmiş birine rastlasam, onun gibi olacağımı düşünür ve korkardım. hatta o zaman oturduğum yerde deli bir adam vardı. onu gördüğüm veya sesini duyduğum an titremeye başlıyordum. öyle böyle bir korku değil. karşımda ayı olsa o kadar korkmam.

neyse, psikologa gittim. seanslara maddi durumum yettiğince devam ettim. delirme korkusunun çocukken uğradığım bullying -akran zorbalığı- sebebiyle var olduğunu keşfettik.

şöyle ki, korkunun esas sebebi delirmek değil, komik duruma düşmek, alay edilen, acınan, hor görülen kişi olmaktı. aklını yitirip sokaklara düşen insanların bu durumda olduğuna şahit oldukça, çocukluğumla bağlantı kurup, aynı şeyi yaşadığımı düşünüp bunun mümkün olmasından korkuyordum.

yani, insan çocukluğun tapınağından kolay çıkamıyor.

odessa merdivenleri

fall
odessa merdivenlerinin bugünkü haliyla tarihte ortaya çıkışı, bir rivayete göre ise romantik bir hikayeye dayanıyor. Odessa'nın inşasına en büyük katkıda bulunanlardan biri olarak gösterilen, Novorossiski ve Bessarabski Valisi Prens Vorontsov, eşi Elizabet'e eşsiz bir hediye sunmak ister. Bunun üzerine kendisine, “gökyüzü ile denizi birleştiren” ihtişamlı bir merdiven yaptırarak elizabet'e armağan eder.

Bu entry de sihirli mantara armağan olsun.

element

element
hayatın sillesini yemiş yazardır. toplumdan dışlanmışlığın bıraktığı izdüşümlerini yaşamaktadır. zor bir hayat yaşamaktadır. homofobiklerin baskısı, toplum baskısı derken ameliyat olmak için gün saymaktadır.
bir trans olarak burada kabul edilmeyi, yazarların arasına girmeyi başarabilir.

edit: ayyyy eksiye abanmış birisi. kahrol ayol.

zengin sözlük roman

fall
merhaba ben netflix türkiye temsilcisi fall. bu güzel hikayeyi filmleştirmek istiyoruz. senaryoyu netflix yapımları süperviizörü magic mushroom ile paylaştım.

konunun akışkan olmadığını, bir süreklilik barındırmadığını, hikayede fazlaca tekrar ve yapmacıklık olduğunu ve bütün bu handikaplarla beraber eğer bu hikayeden ispanyolca bir dizi yapılırsa dizinin türkiye, kktc ve balkanlar gibi ne avrupalı ne ortadoğulu olamayan bir acayip coğrafyada çok satmasını beklediğini söyledi.

allah izin verirse daha da önemlisi finansörler para verirse 3 ocak 2019'da motor diyoruz. motor dedikten sonra ne zaman çekmeye başlarız o da belli değil.

sistine şapeli

fall
papanın resmi ikametgahı apostol sarayında bulunan ve akla Michalengelo çağrıştıran şapel.

Şapelin ismi Papa IV. Sixtus'tan gelir. 1473 yılında inşa edilmiştir. Papalık seçimleri Sistine Şapeli'nde gerçekleştirilmektedir. Papalık seçimleri sırasında şapelin bacasından çıkan siyah duman Papa'nın seçilemediğinin, beyaz duman ise seçildiğinin alametidir.

Şapelin duvarları 1515-1519 yılları arasında Raphael tarafından dokunan halı, Boticelli, Roselli, Signolli ve Michaelangelo'nun freskleriyle süslüdür. Sistine Şapeli'nin en önemli eserleri ise tavanında bulunan Michalengelo'ya ait fresklerdir.

Michalengelo, Sistine Şapeli'nin tavanını resmetme işini heykeltraş olduğu gerekçesiyle başlangıçta kabul etmemiş fakat Papa II. Julius'un ısrarıyla işe gönülsüz olarak başlamıştı.
Michalengelo şapelin duvarlarındaki boşluklara yerleştirdiği tahta iskelelerin üzerinde ayakta durarak dört yıl boyunca tavanı işlemiştir.Michalengelo freskleri işlerken 4 yıl boyunca (1508-1512 ) çalıştığı yere kimsenin girmesine izin vermemiştir. Michalengelo'nun tavana işlediği fresklerin merkezinde Tekvin'in 9 sahnesi bulunmaktadır. Bunlardan en çok bilinen görüntüler Ademin Yaratılışı, Işığın Karanlıktan Ayrılışı, ve Büyük Tufan'dır. ichalengelo'nun, Işığın Karanlıktan Ayrılışı eserinde yer alan Tanrının boğazına, kilise ile bilimin çatışmasına atfen insan beyni sistemini gizlediği söylenmektedir.

herhangi bir yazara bir şarkı armağan et

fall
magic mushroom için

We do not change
We simply put the costumes on other self
We do not change
A jacket simply hides a little of what we see
It does not grow
We push a little, just
Time a dream, a dream
And finger

But we do not forget
The child who is almost naked
The moments of innocence
When you do not know

We do not change
We get faces and poses of combat
We do not change
We give the exchange, it is believed
That choices are made
But if you scratch the
Very close to the shivers
A little one who looks like us
We know he is
It is sometimes
Its insolent old tune
Which insists and repeats
Oh do not leave me

You never forget
It was always a gesture
Who betrays who we are
A prince, a valet

A look under the crown
Arrogance, a trait
With a prince or a valet
I know that very
I copy images
And dreams I had
All those thousands of dreams
But so close to me
A small thin girl
Walks in Charlemagne, worried
And whispers to me

We do not change, we simply put
Costumes and voila other
We do not change, we do not hide
A moment of self
A little girl
Thankless and lonely walk
And dreams in the snow
Forgetting the cold

If I paint
It disappears a little
Time to watch them
And make fun of me
A little girl
A little girl
A little girl
A little girl

sanal yemek hizmeti

fall
öncelikle (bkz:sanal seks)

bu hizmeti sanal seks gibi düşünün. 30 kasımda yemek sepetine giriyorsunuz ve kendinize carl's jr mükellefi bir burger set sipariş etmek üzeresiniz ki o da ne ticket'ta kalan son 12 tl ile daba daba burger yemiştiniz ya dün akşam.

hemen sadece 5 tl olan sanal yemek hizmeti linkine tıklıyorsunuz. değerli operatörümüz sizlere o yemek istediğiniz ürünü öyle bir tarif ediyor ki boş avcunuzu yalarken tamamen doyduğunuzu hizmetin sonunda fark ediyorsunuz. kredi kartınızdan giden yalnızca 5 tl helal olsun be. bugün de hem doydunuz hem de fit kaldınız.

not: ramazan ayında hizmet bedeli 6,99 tl'dir.

günün sözü

fall
bu sabah rastladım bu söze. kasımın son gününde. ortalık karanlık ve soğuktu winter kamıyordu ve hatta kammıştı. aziz vatanın bütün kaleleri de malumdu, hatta iktidar sahipleri de.
ve bu söz ne de güzel motive etti beni.

"aydınlığı hiç güneşten beklemedim ben"

navigasyonla sohbet etmek

mızrabımda ızdırap
Yolculuk esnasında canı sıkılan ya da uykusu gelen şoförün, yol tarifi cihazı olan navigasyonla muhabbet etme girişimi olabilir.

*adın ne senin, tatlı kız?
-100 metre sonra sağa dönünüz.
*tamam anladım, az biraz kendinden bahset. Yaş kaç?
-tekrar hesaplanıyor.
*yaw tamam, işten başka bişe bilmez misin sen?
-ilerlemeye devam ediniz.
*ooo, ince mesaj. Akşama 8'de hazır ol, alıcam seni.

papatya

icgqhs
Diğer çiçeklerden ayrı kalan çok özel bir yönü var aslında çok az bilinse dahi özelliğidir.
Papatya çiçeğini koparmadığınız zaman hiç kokmaz ancak kökünden ayırdığınız zaman kokar bu özellikte ona ölümün en güzel kokusu diye adlandırılmasına sebep olmuştur.
Yani siz bakmayın seviyor, sevmiyor diye heba ettiklerine onu.

askerlik

ruzgara karsi iseyen adam
Gündelik hayatta yapsanız "deli mi lan bu?" Bakışları atılacak bir çok hareketin normal karşılandığı yer.

En absürt durumlar acemi birliğinin ilk dönemlerinde yaşanıyor. Düşünsenize sabahın altısında, langırt masasındaki oyuncular gibi nizami olarak dizilmiş bir grup adam marş söyleye söyleye kahvaltıya gidiyor. Ya da komutanın istikamet vermesi ile; bir grup adam, aslandan kaçan antilop sürüsü gibi bir yöne doğru amaçsızca koşturuyor. Yapılan tuhaflıkların haddi hesabı yok.elalem ne der

sos
maalesef bizim toplumumuzda muhteşem problem. bu lafı aile etmese bile birey kendi kendine edebiliyor. kendi kendine baskı yapıyor. "acaba hakkımda ne düşünüyorlar?" sürekli bu soruyu soruyor kendine.

ben bu soruyu kendime sormayı çok önceden bıraktım. ben kendi hayatımdan memnunsam, yaptıklarımın doğruluğunun, yanlışlığının hesabını kendime veriyorsam, kendi muhasebemden olumlu sonuçlar elde ediyorsam bu benim için yeterli. o saatten sonra kim ne düşünürse düşünsün, umurumda olmaz. isterse olaylar dışarıdan çok farklı görünsün. bana ne? ben hesabımı kendime veriyorum, başkası kim ki?

şu üç günlük dünyada birilerinin hakkımda ne düşündüğünün zerre önemi yok benim için.

acıya aşık olmak

icgqhs
hayatı boyunca acılarla yoğrulmuş bir hayatın tam ortasında kendini bulup inadına acıyla beslenip ve bizi öldürmeyen acı güçlendirir mantığına inanıp yada mecbur kalıp böyle yaşayan insanların tamamıdır, ki bunlar hayatı boyunca o kadar çok acı yaşamıştır ki bir zaman sonra artık acısız gün onlar için problem teşkil eder olur, evet bu gerçek inanmalısın bu işin şizofrene kadar yolu var.

kişi asla mutlu olduğunu hayal etmez, hep bir yanını kanatır ve acıtır bundan da inanılmaz haz duyar ve zevk alır fakat zaman geçtikçe bir adım daha şizofrene yaklaşır.

(bkz:acılara tutunmak)

zengin itiraf

icgqhs
bazı zamanlar bayağı bayağı şarkı aşeriyorum, sonra en az 3 defa dinliyorum o şarkıyı ve sanki ruhum doyuyor.
müzik ruhun gıdasıdır mantığı ile kurulmamıştır bu cümle, tamamıyla gerçektir. ruhum olmadığını biri ispatlarsa o halde içimde doyan ve rahatlayan bir şey var derim.

zengin itiraf

icgqhs
arkadaş canlısı olduğum ve aile kavramından bile üstün gördüğüm için çok ciddi yaralar aldım. ama yapamıyorum kötü adam ya da duygusuz adam olamıyorum.
banane diyemiyorum...

sonbahar

fall
nickimi aldığım mevsim. 2018 sonbaharına dek bana çok fazla hüzün çağrıştırmazdı, aksine kendimi her zaman sonbaharda huzurlu hissetmişimdir. bu sonbahar ise hayatımın en hüzünlü, en duygusal, en karmaşık ruh halini yaşadım.

çok şey kaybettim. belki ancak kazandıysam tecrübe kazandım ki tecrübe edinmek için hayatımın geç bir dönemindeyim zaten. 2018 sonbaharını unutmayacağım diyebilirim.

herhangi bir yazara bir şarkı armağan et

fall
izmir için gelsin...

If sweetness had a sound
It would sound like my hometown
The summer sprinklers turning on
The endless ice cream song
Cold river rushing by
The ducks and geese in flight
The silence in between
All the sights unseen
It would sound like my hometown
If sweetness had a sound

If kindness could be held
It would feel like where I'm from
The soft greeting of a neighbor
The warm hand of a stranger
Patience each with the other
Embracing a sister or brother
If I could hold it in my palm
To the world I'd pass it on
Or to any who might not have found
The kindness of my hometown

If sweetness had a sound
It would sound like my hometown
The summer sprinklers turning on
The endless ice cream song
Cold river rushing by
The ducks and geese in flight
The silence in between
All the sights unseen
It would sound like my hometown
If sweetness had a sound