confessions

magic mushroom

2. nesil Yazar - Akıllı

  1. toplam entry 334
  2. takipçi 18
  3. puan 5127

quentin tarantino

magic mushroom
1963 doğumlu amerikalı oyuncu, senarist ve yönetmen.

ilk filmi reservoir dogs ile sinemaya başarılı bir giriş yapan yönetmen ikinci filmi pulp fiction ile ise izleyiciyi etkilemiş ve başarısının tesadüfi olmadığını kanıtlamıştır.

tarantino bir video kiralama dükkanında çalışırken başladığı bu sinema serüveninde yaptığı her film ile yeteneğini ve farkını ortaya koyan, bolca kan ve şiddet içermesine rağmen son derece eğlenceli ve sıradışı filmler yapan, film noir türüne farklı bir yorum kazandırmış olan bir yönetmendir.

film şirketinin adı olan a band apart için jean-luc godard'nın bande à part filminden esinlenmiştir.

filmlerinde mutlaka ufak da olsa bir rolle selamlar izleyicisini. tarzı en keskin ve net yönetmenlerden olan tarantino ilk filmini bitiremediği için intihar etmek üzereyken izlediği bir diziyle kararından vazgeçerek sonrasında biraz da şansının iyi gitmesiyle hem kendisinin hem de bizlerin hayatını tamamen değiştirmiştir. Evet Tarantino bir sinema dahisi değildir ve filmleri sanatsal bir ifadeden uzaktır ancak yine de kendi özgün tarzını yaratmış olmasıyla saygıyı hak etmektedir.

Ayak fetişizmi ve uma thurman demeye ise gerek yok sanırım.

evde sevgili yapımı

magic mushroom
3 yumurta
1 su bardağı toz şeker
1/2 su bardağı süt
1 su bardağı sıvı yağ
50 gr kakao
1 portakal kabuğu rendesi
1 portakalın suyu
Yaklaşık 2,5 su bardağı un (kıvamı ayarlamak için unu eleyerek ve azar azar ekleyin ki katı ya da cıvık olmasın karışım)
varsa 1 çubuk vanilya yoksa 1 paket vanilin
1 paket kabartma tozu
(çikolata manyakları karışımı kalıba döktükten sonra kuvertür ya da damla çikolata ekleyebilirler içine)

Daha önce hiç yapmamış olanlar için söylüyorum, önce yumurta ve şeker iyice çırpılıp sonra sırasıyla yağ, süt, portakal suyu, vanilya, portakal kabuğu, kakao, un ve son olarak kabartma tozu eklenir.

Hazırlanan orta akışkanlıktaki karışım tereyağıyla yağlanıp yapışmasını engellemek için hafifçe un serpiştirilen kalıba dökülür ve ekstra çikolata bu aşamadan sonra yine unla harmanlanarak ilave edilir ki çikolata parçaları dibe çökmesin.

180 derece fırında yaklaşık 45 dakika pişirilir. Piştiğinden emin olmak için bir kürdan keke batırılır, temiz çıkıyorsa kekimiz pişmiş demektir.

Soğuması için yaklaşık 30 dakika beklenip sonra kalıptan çıkarılır.

Bu tarifle kalbine giremeyeceğiniz sevgili yoktur. Varsa da hayır gelmez zaten çikolatalı portakallı kek sevmeyen insandan. Hehheh. En kötü kokuya dayanamayıp kapınızı çalan bir çocuğu, konuyu komşuyu mutlu edersiniz ki bu bile çok güzel bence.

Hadi afiyet olsun yeni sevgiliniz.


dans etmek

magic mushroom
özgürlüğün müzikle birlikte estetiğe dönüşmesidir.

Her türü ayrı güzel, ayrı keyifli olmakla birlikte tango farklı bir aurası olan, en karizmatik ve tutkulu danstır ki bu yüzden görsel açıdan da son derece doyurucudur.

erkeklerin ağlaması

magic mushroom
bendeki sempatilerini artırıyor. aslında kadın erkek diye ayırmadan, ağlayabilen, ağlayabilme yetisine sahip herkes bana daha insancıl geliyor.

ama "erkekler ağlamaz" baskısına rağmen ağlamaktan utanmayan, çekinmeyen erkek iyidir, çok iyidir, çok çok iyidir ve iyi insanları sevmek gerekir.

hendrick's gin

magic mushroom
iskoçya menşeli cin markası.

limon yerine salatalıkla hazırlananı makbuldür ve çok hoş bir cindir. yazın buz, tonik ve de ince dilimlenmiş salatalıkla çok iyi bir ferahlatıcıdır aynı zamanda. kalorisi de çok düşük olduğu için formunu korumaya çalışanlarca da tercih edilir.

coolidge etkisi

magic mushroom
memelilerde nadiren dişinin ve sıklıkla da erkeğin, seksüel açıdan doyuma ulaşmış olsa dahi, yeni bir partnerle karşılaştığında libido artışıyla beraber tekrar cinsel birleşmeye hazır hale gelmesini ifade eden tanım.

yani normalde az önce çiftleştiği partnerine ikinci kez ilgi duymayan memeli, ortama yeni bir partnerin gelmesiyle, tekrar cinsel penetrasyona açık hale geliyor. başka yeni bir partnerle tekrar. çünkü bu ilk seferler memeliyi şiddetle uyarıyor. bu durum zaten tek eşliliğe uygun olmayan doğamızı destekler nitelikte. sonuçta amaç daha fazla çiftleşme ve bu sayede en sağlıklı üremeyi gerçekleştirme.

medeniyet dediğimiz uyuşturucudan aşırı doz almış olduğumuz gerçeği, bizi doğamızdan koparmaya yetmiyor. her ne kadar ilkel benliğimizi bastırmaya çalışsak da derinlerde her birimiz hala son derece basit arzu ve dürtülerimizin kölesiyiz.

ses

magic mushroom
bence insanın en karakteristik özelliklerinden. sesleri güzel olan insanlar artı bir avantajlıdırlar diğerlerinden, bir de iyi şarkı söyleyebiliyorlarsa ne ala.

bir de sesler unutulmuyor hiç. aradan 40 yıl da geçse, eski bir dostun, eski bir sevgilinin sesi duyulduğunda anılar birer birer saçılıyor etrafa. öfkeler, sevinçler, hüzünler ne var ne yoksa canlanıyor zihnimizde. tıpkı kokular gibi sesler de hiç unutulmuyor, unutulmasın da zaten.

fenerbahçe

magic mushroom
Futbolda küme düşme yolunda emin adımlarla ilerleyen ve son yıllarda futbol taraftarını hiç güldürmemiş olan, basketbolda ise, özellikle de euroleage'de harikalar yaratan kulüp.

Aynı kulübün iki farklı takımının böylesine tezat bir başarı grafiğine sahip olmaları ilginç.

Ama basketbol gibi muhteşem bir oyunda böylesine güzel başarılara imza atarak bizlere çok keyifli anlar yaşattıkları için de kendilerine ne kadar teşekkür etsek azdır.

christopher nolan

magic mushroom
hayal gücü çok gelişmiş bir yönetmendir. sıradışı ve iyi filmler yapar. adı, filmlerini izlemek için yeterli bir sebeptir ancak sanatsal yönü eksik olduğundan mütevellit benim için "canım yönetmenlerim" kategorisinde yer almaz. eksiklerini tamamla, öyle gel nolan'cığım.
0 /