confessions

mavera

1. nesil Yazar - Esrarengiz

  1. toplam entry 1499
  2. takipçi 45
  3. puan 34641

açık deniz dalgakıranı

mavera
Açık deniz dalga ve akıntı etkilerini azaltıp gemilerin güvenliğini sağlamak ve deniz tabanı katı madde taşınımın yapısını değiştirerek kıyı erozyonunu önlemek amacıyla kıyıdan açıkta ve kıyıya paralel olarak inşa edilen yapı.

acil sintine pompası

mavera
Geminin sac atması veya çatışması türünden olaylar sonucunda su alması gibi olağanüstü durumlarda, makine dairesindeki sintineyi ayrıştırıcıya sokmadan doğrudan denize basan merkezkaç hareketli pompa.

a sancağı

mavera
Denizcilikte, uluslararası işaret sancaklarından olan, Alfa olarak anılan ve “Denizde dalgıcım var, ağır yolla iyice neta bulununuz” anlamını taşıyan A harfi sancağı.

ufak tefek cinayetler

mavera
bu ne dandik bir dizi deyip hiç izlememiştim, isimden kaybediyordu bir kere neyse efenim sonra diziyi bi 20 dakika kadar izlemem gerekti, bir tahlil yapmam gerekiyordu. az evvel yeni bölümünü izledim. başlamama sebep olan şahsiyete allah seni bildiği gibi yapsın diyorum...

vardavela

mavera
Teknedekilerin denize düşmelerini engellemek için yapılmış olan,belli aralıklarla dikilmiş, punteller arasına gerilmiş, baş ve kıçta ise ana puntellere bağlanan bir telden oluşur.
0 /