confessions

monster degree

1. nesil Sefil - sevecen

  1. toplam entry 2336
  2. takipçi 118
  3. puan 46437

insanları kendinden uzaklaştıran kişi

monster degree
Son birkaç zamandır benim bu. Çevremdeki insanları uzaktan şöyle bir süzüyorum, hayatıma bu zamana kadar neler kattıklarını ve benden tam olarak neler götürdüklerini hızlıca gözümün önünden geçiriyorum, kalmaları gerekenlere olduğumdan daha sıcak davranıp gitmeleri gerekenleri hiçbir açıklama yapmadan sessize alıyorum. Bunu yaparak nasıl bir huzura erdiğimi anlatmaya gücüm yetmez.

Bu arada sözlük özelinde konuştuğum falan düşünülmesin, hiçbirimizin hayatı elbette sözlükten ibaret değil. Umarım yani.

instela

monster degree
Şu sıralar yazarlardan biri, artık sistemde nasıl bir açık bulduysa, inanılmaz bir sahte hesap dalgası geçiyor sözlükle.

Zaten hızla düşüşteydi, artık önü zor alınır gibime geliyor.

sütlü kahve

monster degree
Su yerine sütle hazırlanmış ya da hazırlandıktan sonra içine bir miktar süt eklenmiş kahve.

Beğenilerine önem verdiğim bir arkadaş sütle pişirilmiş şekerli türk kahvesine ba-yı-lıyor ve dibine kadar haklı!

mide bulantısı

monster degree
Midenin ani kasılmalarıyla oluşan kusma hissi.

İlaçların yan etkileri, zehirlenme, açlık, migren, mide üşütmesi, uzun yolculuklar, gebelik gibi birçok farklı sebep mide bulantısına sebep olabilir.

Kusma olmasa bile inanılmaz sıkıntı verir. Eğer şiddetliyse beraberinde titreme, soğuk soğuk terlemeyi takip eden ateş basması, baş dönmesi gibi yan şikayetlerin de görülmesi süreci çekilmez kılar. Uff çok fena.

beklenti

monster degree
Kesin olarak mutsuzluğun garantisi.

Birilerinden, onların inisiyatiflerinde olanları beklerken boş bıraktığımız yerler bir şekilde dolmayınca eksik hissediyoruz. Halbuki hayatımızın her boşluğunu tek başımıza dolduracak potansiyele sahip olduğumuzu görüp başkalarına bel bağlamayı bir bıraksak nasıl ihya olacağız belli değil.

dolandırıcılık

monster degree
Birini kandırarak ona ait olana sahip olma eylemi.

Hani telefonlarımıza sürekli telefon dolandırıcılığına karşı dikkatli olmamız, polis olduklarını iddia edenlere itibar etmeyip onlarla özel bilgilerimizi paylaşmamamız yönünde mesajlar geliyor ve biz o mesajları okuyup geçiyoruz ya, bu sabah bu tarz bir dolandırıcılık girişimi bizim başımıza geldi.

Ev telefonumuzu 0553 ile başlayan bir numara aramış, telefona annem bakmış. Hattın diğer ucundaki adam anneme komiser olduğunu, uzun süredir dolandırıcılıktan aranan Ayşe bilmem ne isimli şahsın bu sabah yapılan bir operasyonla yakalandığını, kendi hesabına para aktardığı hesapların içinde anneme ait hesabın da olduğunu söylemiş. Annemin tc kimlik numarasını, annesinin kızlık soyadını ve diğer birkaç kimlik bilgisini de söyleyerek eğer kendilerine yardımcı olmazsa suça iştirakten kendisinin de başının derde gireceğini anlatmış. Annem olayın ne menem bir olay olduğunu tabii ki anlayıp yine de yardımcı olacağını, kendisinden ne yapmasını istediklerini sorarak ne kadar ileri gideceklerini öğrenmeye çalışmış. Adam ilk olarak annemin hesabında kaç parasının olduğunu sormuş, annem de madem kendi hesabından Ayşe'nin hesabına para akışını tespit ettiler, miktarını nasıl bilemediklerini sorgulayınca adam gerilmeye, anneme "Siz devletin polisini nasıl sorgularsınız, nasıl inanmazsınız? İlle de evinizden aldırılıp tutuklanmak mı istiyorsunuz?" şeklinde atarlara başlamış. Annem adamın sözünü kesip "Evet, polis kimlikli gerçek polisler gelip beni tutuklasınlar, ben ifademi karakolda vermek istiyorum." deyip telefonu adamın yüzüne kapatmış. Numarayı geri aradığında dönercinin teki açmış. kendisi az önce karakola gidip bu saçmalığı şikayet etmek üzere yola çıktı. Sabah sabah yaşadığımız aksiyona bakın.

Buradan kimseye bu tarz olaylara karşı dikkatli olun uyarısı falan yapmayacağım tabii ki çünkü burada kimsenin bu kadar acemice atılmış bir yemi yutacak minvalde insanlar olduklarını düşünmüyorum. Eğer etrafınızda biraz safça tipler varsa onları uyarın yeter.

arif v 216

monster degree
Bugün izledim filmi.

Filmin konusu falan neyse de ortada ciddi anlamda devasa bir prodüksiyon var. Milyonlarca lira harcanmış ama yapıma değmiş. Onun dışında Cem Yılmaz ne yapsa aşkla izleyen biri olarak filme kötü diyemem. Cem Yılmaz vardı ve güzeldi. Bu kadar.

Filmden aklımda kalan ilk sahne ozan güven'in etrafındaki üç küçük çocuğa "kaç yaşındasınız siz?" diye atarlandığı sahneydi. Nokta atışını yerim Cem, kendinle barışıklığını yerim Ozan! Ajsjqjs.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

monster degree
Bugün benim minnoş anneciğimin doğum günü ve tüm günümü onun mutlu olacağı şeyleri onunla birlikte yaparak geçirdim. Kendi doğum günlerimde etrafımdakiler tarafından şımartılmaya ve o günü tamamen naz yaparak geçirmeye bayılıyorum ancak annemin etrafında pervane olmanın tadı değme şımartılmalarda yok.

İyi ki varsın canımın asıl sahibi, karşısında gardımın düştüğü tek insan, sana tapıyorum!

zengin itiraf

monster degree
Kimse kadar şair, kimse kadar filozof, kimse kadar aşırı ponçik, kimse kadar önüne gelenin sevgisine karşılık verecek kadar yüce(!) gönüllü olmak gibi bir derdim yok.

Beni ben yapan her şeyden son derece memnunum ve hayattaki uzak ara önceliğim de zaten öz memnuniyetim. 'Bugün var, yarın yok' etiketini bir kere yapıştırdığım hiçbir şeyi baktığım yöne koymuyorum zira bir gün gözlerimi kapatana kadar benimle olacağından emin olduğum tek şey benim.

yurtiçi kargo

monster degree
Geçtiğimiz salı günü sipariş ettiğim torba torba kedi kumunu çarşamba günü evde kimse yokken kapıya getirip bana telefonla ulaşan bir personelin çalıştığı kargo firması.

hadi telefonla ulaşmış olmaları bir şey değil de olayın sonrası şöyle gelişti: getirdikleri iki kolinin toplam ağırlığı 50 kg'dı. apartmanda teslim edebilecekleri herhangi başka birinin olmadığını belirterek şubeye geri götürmelerini rica edip daha sonra gidip oradan alabileceğimi söyledim. adam bana "kargonuz cidden çok ağır, şubeden evinize kendi imkânlarınızla getirip zorlanmanızı istemiyoruz, eve gelmek üzereyseniz bekleyebiliriz gelişinizi." dedi. bu devirde babanın oğluna yapmayacağı düşünceliliği yapan bu personele tebrikler şelale.

anlaşılamadan ölmek

monster degree
Çok da mühim bir mesele olmadığını düşünüyorum ben bunun.

Hiçbirimizin misyonu kendimizi başkalarına anlatmak olmamalı çünkü bunun mümkünatı yok. Ne anlatıyor olursak olalım karşımızdakilerde oluşturacağımız intiba, onların anlattıklarımızdan anladıkları kadardır ve başka insanların hakkımızdaki düşünceleri bizi değil onları bağlar.

Kendimizi birilerine anlatmaktan geriye kalan zaman maalesef gerçek ve dolu dolu bir yaşam sürmemize yetmiyor. Dolayısıyla ya başkalarının hakkımızdaki fikirlerini doyuracağız ya da hayatta kaldığımız zamanı. İlkini yapacak kadar ahmak değilizdir umarım.
0 /