confessions

monster degree

1. nesil Sefil - Prestijli

  1. toplam entry 2336
  2. takipçi 119
  3. puan 45022

rabbişkom

belgarion
tanım: rabbim kelimesinin daha bir sevimli lakin hakaretvari hali.

sözleyenin rabbişkosu ile arasında olan beyanat. kimisi de acı çekmekten zevk alıyordur. bize ne.

leküm diniküm veliyedin.


not: sözlük formatına gayet uygun bir entry. eğer silinirse bu sözlük ve moderasyonuna çok sağlam söverim. yeter artık kafanıza göre entry silmeniz.

monster degree

ihtiras limani
Kendisi hakkında yazdığım şeyi okuduktan sonra bahsi geçen yazarı seri favlayan tacizci küfürbaz yazarların biricik destekçisi.

Not : bunu favlayabilmek ciddi bir dip seviyesi. Bu seviyeye gelene kadar ne yaşadı çok merak ediyorum.

zengin sözlük yazarlarının eften püften başarıları

sos
youtube'da attığım her 5 yorumdan 3'ü en beğenilen yorumlar arasına giriyor. hal böyle olunca yorumumun altına bazen tepkiler gelebiliyor. ulan ne çok uzman var şu memlekette... ben videoya yorum atıyorum yani muhatabım videoyu yükleyen veya videodaki şahıslar iken sanki yorum bölümü tapulu mallarıymış gibi izleyenlerden de kimi ayar veriyor (güya) kimi çok bilmişlik taslıyor... bi bitmediler gittiler.

mide bulantısı

sos
en berbat şeylerden biridir.

bu arada bir bilgi vermek istedim. otobüs, tekne vb. araçlarda kontrolümüz dışında sallandığımız için bulantı olabilir. mesela insan kendi kendine sallansa, zıplasa midesi bulanmaz. fakat araçlarda kontrülümüz dışında sallanıyoruz ve bu yüzden midemiz bulanıyor. detaylarını unuttum tamamen beyin-organ ilişkisiyle ilgili bir olay... yüzeysel olarak bilgi verdim. bu olayın sebebi budur.

elektronik sigara

sos
bir aralar galaxy note 7 gibi patlyordu bunlar da... ucuz elektronik sigaralar patlıyormuş dediler. fakat pahalı olanları bile soğuttu kendinden. (hiç kullanmadım)

ortamlarda, ben sadece arkadaşlarımla dışarı çıktığımda içiyorum dersin, kim bilcek?

kanal d ana haber bülteni

sos
kanal d kanalının ana haber bültenidir.

az önce izliyorum. sunucu değil de haber seslendirmeni resmen bahçeli'yi trolledi... şimdi mesela haberde "gelicez, gidicez" gibi kelimeler geçti diyelim normalde seslendirmen bunu "geleceğiz, gideceğiz" şeklinde çevirir. biraz düzeltir yani... fakat az önce bahçeli'nin "alayınızı şaşkına çevireceez!" sözünü hiç revize etmeden aynen "çevireceez" diye seslendirerek aktardı.

artı 18

sos
"+18" şeklinde belirtilen, bireyin, 18 yaşından büyükse, ilgili materyali görebileceği/izleyebileceği veya ilgili ürünü satın alabileceği anlamına gelmeyip, "birey 18 yaşından büyükse, içeriği izleme veya izlememe kararını kendi verebilecek düzeydedir" veya "ilgili ürünü satın alma veya almama kararını kendi verebilir" anlamına gelen ibaredir.

sms vs whatsapp

sos
2 ayrı mesajlaşma servisinin versusudur.

sms'in artısı çevrimdışı mesaj gönderebilir.
whatsapp'ın artısı mesajınızın görülüp görülmediğini anbean size iletir.

whatsapp daha önde gibi...

sağcı mizah

sos
sağcı mizah derken? şimdi sağcı mizah esprisi kalın espri olur genelde pek güldürmez. fakat misvak dergisinin yaptıklarına "sağcı mizah" dersek saçmalarız. misvak dergisi ne sağı ne solu belli olmayan, tamamı veled-i zinalardan oluşan yaptığının mizahla uzaktan yakından bir alakası olmayan, şerefsiz, küstah bir yapılanma. (ya bu bu sözde dergi çalışanlarına sabahtan akşama bilfiil küfür etsen yine az)

edit: [akp'yi sağcı bir parti olarak görmeyen biir yazar.]

aşk nerden nereye

sos
bir zamanlar takıldığımız kafede hunharca çalan şarkı. günde birkaç bin kez çalıyordu muhtemelen. hayır şarkıyı çok sevmiş olabilirsin ama sen bunu müşterilere de dinletiyorsun. acaba biz o kadar da çok sevmemiş olabilir miyiz? yani o kadar da çok çalınmaz ki arkadaş ya telif hakkını fazlasıyla ödesen yine karşılar mı bilmem ki... youtube'dan açıyordu şarkıyı... bizim üstümüzde sosyal deney yapmış olma ihtimalini yabana atmıyorum. (neyse yine açtım dinledim şarkıyı)

cenaze evi

sos
cenaze yakınlarının gelenlere bir şeyler ikram etmek zorunda olduğu evdir. yanlış buluyorum bu geleneği. cenaze yakını acılı zaten bir de millete ne dağıtacağını mı düşünsün? zaten islam'da böyle bir gelenek de yok. çoğu geleneğin islamla alakası olmadığı gibi... eskiden cenazeye gelenler bir şeyler getirirlermiş cenaze yakınlarına.

vecihi hürkuş'un hayatının filmleştirilmesi

blackandwhitememories

zenginsozluk.com/foto

Türk havacılık tarihinin en önemli isimlerinden Vecihi Hürkuş'un hayatının beyaz perdeye aktarılmasıdır.

Filmde Vecihi Hürkuş'un komutanı ve kayınpederi Ratip Albay'ı canlandıran Bahadır Yenişehirlioğlu; "Türkiye'nin ilk uçak tasarımcısı ve üreticisidir, Türkiye'nin ilk yerli uçağını tek başına üretmiş ancak yanlış anlaşıldığı için önce tebrik edilmiş sonra da izinsiz uçuş yaptığı için sürgün edilmiştir. Ruslara esir düşüp, Yılanlı Ada olarak bilinen Nargin Adası'ndan yüzerek kaçacak kadar da cesur biridir. Geç kalınmış bir proje. Bir halk kahramanımızı layığıyla tanıtıyor olmanın gururunu taşıyorum. Böylesine büyük bir projede yer almak benim için mutluluk verici" şeklinde konuşmuştur.

ince espri

sos
diğer esprilere göre daha bir üst düzey daha bir komik olan anlatımında dolaylı yola başvurulmuş espri türü.

aslında asıl espri budur. espri dediğin ince olur daha başka nasıl olacak zaten?

benimle evlenir misin

avni
bir izdivaca son şeklini vermek üzre erkekten sorması beklenen soru.
sonra vay efendim kadın hakları, falan filan. bu madalyonun bi yüzü.
diğer yüzü de kadın kurnazlığı. bu soruyu sorup da evlilik boyu ceremesini çekmeyi kim ister.
bence orta yolu asla sorulmaması gereken soru.
ben şahsen bidaha aynı haltı yersem bu evin anahtarını benimle paylaşır mısın tarzı bir şey sorarım.

ayrıyeten ;
sene olmuş 2018 "evlenir misin" ne ya hu. eskidenmiş o; birlikte bir ev sahibi olabilmek. "ev"lenmek de oradan kalma zaten.
hasılı burjuva sorusu, garibanların işi değil.

uludağ sözlük

sos
insana kafayı yedirtebilecek derecede bir yer. her trolün kendine has bir trollük şekli vardır. her başlığa aynı formatta entry girerler. sözlük formatını önemsemezler hatta uymazlar ama kendi özgün formatlarını asla terketmezler. seri şekilde kısa kısa 1 cümlelik entry girerler genelde. zall kovamaz bunları ekmek parasıdır çünkü. tımarhane gibi bir yer ya...

benimle evlenir misin

keskin nisanci
bir soru cümlesi ama belki de dünyadaki en zor sorulardan biri, halbuki cevabı evet ya da hayır denenecek kadar basit ama öyle değil işte, bu soru eşittir benimle bir ömür, her koşulda birlikte olur musun? yani aşk güzel bir şey ve sevenlerin en büyük dilekleri sevdikleri ile birlikte olmak ama ya sonrası? bilmiyorum sanırım ben büyütüyorum meseleyi, belki de o kadar çekinecek bir şey değildir.

yalakalık

sos
hayatım boyunca hiçbir yerde, hiçbir şekilde yapmadığım eylem. yapanları da sevmemişimdir hiçbir zaman.

ilköğretimde de lisede de hiçbir zaman not konusunda yapmadım bunu. hatta bu yönümü lisedeki bir hocam çok sevmişti. bana bir keresinde "alt sınıftaki öğrencilerime, seni örnek gösteriyorum." demişti.

defalarca kırık not aldım belki hatta sırf yalakalık yapmadım diye yalakalığı gözünde normalleştirmiş bazı hocalar atarlandığımı falan sanıp notumu bile kırdılar ama yapmadım.

havlu atmak

aduket
boks maçı esnasında antrenörün boksörü ölmemesi yada sakat kalmaması için yaptığı hamledir. havlu atılınca pes ettiği anlamı çıkar. bu yüzden boks yapan arkadaşlarınıza tavsiyede bulunun yanında sürekli temiz havlu bulundursun.
(bkz:ayağa kalk ayağa)