confessions

nickotine

1. nesil Yazar - Seviyor ve seviliyor

  1. toplam entry 248
  2. takipçi 12
  3. puan 3855

star wars

nickotine
disney almadan önce vs. disney aldıktan sonra şeklinde ikiye ayrılması gereken film serileri.

lucas tek başına star wars çektiğinde bu bilim kurgu dünyasına yeni bir soluk getirmişti.takip eden yıllarda seri taklit edildi,geliştirildi, tüketildi. doksanlarda çekilen 1-2-3 serisi ise ilk üç bölüm gibi kendine has, mütevazı ve özeldi.

sonra disney milk the cow stratejisi uygulamak üzere lucas'tan aldı tüm star wars haklarını. oyuncak satmak, reklam almak, sömürmek de sömürmek için animasyon , çizgi karakter , hatta phineas ve ferb'e yedirilen çocuk filmleri çekti star wars temalı. sonra da özensiz ve taklit bir yeni film geldi. arkasından carrie fisher öldü. ve benim için star wars prensesin öldüğü gün bitti.

eurobasket 2017

nickotine
Fiba Avrupa tarafından Türkiye'de düzenlenecek olan 40. Avrupa Basketbol Şampiyonası.
Home giant ünvanını almamıza sebep olan evimizde düzenlenen 2001 eurobasket ve 2010 dünya basketbol şampiyonaları gibi final görmemiz için mucizelerin yeterli olacağını bile sanmıyorum.
yine de başarılar ay yıldızlılar. bizi hiçbir zaman futbolcular gibi üzmediniz. hep iyi temsil ettiniz. şimdiden teşekkürler.

marcel duchamp

nickotine
kavramsal sanatın kurucusu sanatçı ve sanat eleştirmeni.

Duchamp (1887-1968) sanatın aslında eski yüzyıllarda yüceltildiği kadar önemli bir şey olmadığını düşünmeye başladı. Duchamp, resim ve heykel gibi geleneksel teknikler yerine düşünceye dayalı yeni bir anlayışı savundu. Peki ne yaptı?

Seri üretimle elde edilmiş bisiklet tekeri ya da kar küreği gibi hazır nesnelere (ready-made) küçük eklemeler yaparak bu nesnelere farklı anlamlar yükledi. İzleyicilerin de kelime oyunlarıyla yeniden isimlendirdiği bu nesnelere başka bir bakış açısıyla bakmalarını bekledi.

Duchamp'ın en bilinen hazır nesnesi bir pisuvar. Evet, doğru duydun: Bir pisuvar! Duchamp baş aşağı çevirdiği bir pisuvarı R. MUTT imzasıyla 1917 yılında New York'taki bir galeriye gönderdi. O dönem için çok farklı ve sıra dışı bulunduğu için sergilenemeyen “Çeşme” isimli bu eser, bugün kavramsal sanatın ilk örnekleri arasında kabul ediliyor.

https://www.moma.org/interactives/exhibitions/2010/originalcopy/intro05.htmlwoman in love

nickotine
bir barbara streisand şarkısı. bir erkek olarak sözlerinden çok da güzel alıntı yapabilirim kime ne?

We planned it all at the start
That you and I
Would live in each other's hearts
We may be oceans away
You feel my love
I hear what you say
No truth is ever a lie
I stumble and fall
But I give you it all

0 /