confessions

oblomov

1. nesil Yazar - Akıllı

  1. toplam entry 326
  2. takipçi 20
  3. puan 5162

kanlı pazar

oblomov
16 şubat 1969 tarihinde 6.filonun istanbul limanlarına demir atmalarının protesto edildiği tarih. deniz gezmiş öncülüğünde yapılan eylem sonucunda amerikan askerleri darp edilip denize dökülmüş, sonrasında "komünistlere gereken dersi vermek gerek" diyen faşist güruhun polisle birlikte solculara saldırması sonucunda 2 kişi ölmüş, 200 küsur kişi de yaralanmıştır. bugün "ey amarika" diye bağıranlar ve abileri o gün faşist örgütlenmeler içerisinde "bu memlekete sahip çıkıyordu".

adım atmamak

oblomov
hayatınızda yapmayı çok istediğiniz bir şey için cesaret edememek. her şeyi bırakıp güneye yerleşememek, bir karavanla dünya turu yapamamak, patrona s*ktiri çekip ceketini alıp çıkamamak.

le trio joubran

oblomov
filistinli üç kardeşten oluşan müzik grubu. üçü de ud çalışıyorlar ama hele bir dinleyin nasıl çalıyorlar. gecenin geç saatlerinde kafanız da hafif çakır keyifken açın arkadan bunu dinleyin.

deniz çakır

oblomov
yerli yapım dizi ve filmlerde başarılı performansıyla öne çıkan türk oyuncu. sanırım tanınmasında büyük pay yaprak dökümü dizisindeki ferhunde karakteri oldu. umarım daha başarılı projelerde görebiliriz kendisini.

boş zaman

oblomov
Yapacak pek bir şey olmadığı zamanlardır. Oysa en çok o zaman dinlenir insan, düşünecek bir şey yok iş yok dert yok tasa yok. Bence insan hayatının en yaratıcı zamanlarıdır ki millet olarak da tüm yaratıcı işlerimiz o zamanlarda çıkar ortaya.
0 /