confessions

ontolojik sancilarimin merhemi

1. nesil Yazar - O olmasa cahildik

  1. toplam entry 1411
  2. takipçi 58
  3. puan 43330

sevişilen kızın kıllı çıkması

hamlet
Sevişilmemiş olması gereken kızdır. (Ki ben kadın demeyi tercihliyorum)

Sevişilmemiş olması kıllı olmasından dolayı değil tabi ki. Tercihleriniz ya da benim tercihlerim birbirimizi lütfen ilgilendirmesin. Fakat şu sebeple bu kadınla sevismemiş olmanız gerekirdi: seviştiğiniz kadın kıllı çıktığına göre sevişmeden önce kıllı olduğunu fark etmediniz. Demek ki sevişmeden önce pek de kendinizde değildiniz. Sevişmeden önce Kadının kıllı olduğunu fark etmeyecek kadar kendinizde değilseniz sevişmemelisiniz. Çünkü bunu alışkanlık haline getirirseniz bir gün kadın olduğunu fark etmeyecek kadar da kendinizde değilken sevişebilirsiniz. Elbette ben sevişeyim de isterse karşımdaki rulman olsun diyor da olabilirsiniz fakat şu cinsel hastalıkları oradan oraya gezdirmeniz bizleri(masumlar) de ilgilendiriyor bir miktar.

kendini fark etmek

kozmos
bir bilinç inşaasıdır. bu soysuzun pençesindeyim aylardır. aynaya bakıp bakıp ''ben harbiden de bunun içindeyim gerçekten de insanım amk'' diyorum. demez gibi olursam diye de aynaya not yapıştırdım. bu bilinci kolay yakalamadım. kolay da bırakmam. sonu sakat gibi, güncellerim başlığı. ya da en kötü azrailin regl döneminde numaram var.

quares

icgqhs
(bkz:#76267) her 3 giriden biri, bura zaten 5 kişi.
3-5 kişilik sözlük.
5 kişi var onlarda yazmıyor.
Bunun gibi nicelerini gördüm. 5 karşı bi gıcıklığım oluştu yoksa kişisel değil. Ayrıca şakaydı 😀 6 deyin lütfen. Ki bi hiç 5 olmadı valla.
Ayrıca geyiğe eşlik etmek için anlık 18 dedim gerçek 17 di ;)
5 bile olsa sevilen beş kişi.
Ricardooooooooooooooo...

zengin sözlük

kozmos
güzel insanlar barındıran sözlük. çekirdek kadro diye tabir ettiğim 8-9 güzel yazar var, birebir sohbette de bulunduğum kişiler. yönetim tarafından, yazarların başlattığı kampanyalara destek verilmeli. zira yazarların yazma kampanyası başlattığı başka sözlük görmedim yazmaya başladım başlayalı. bu kadroyu yönetim korumalı, desteklemeli, sevmeli, pamuklara sarmalı. aksini iddia eden her kimse arazi olmalı, işi bırakmalı, hatay sınırından suriyeye geçiş yapmalı, kendi üzerine kızgın yağ falan dökmeli.

zengin sözlük

quares
Kavganın ortasında kendimi feda edip atlıyorum ve biraz komik gözüksün umuduyla 5 kişiyiz diyorum ardımdan admin düzeltip "anlık 18 online" diyor. Yahu burada güzide sözlüğümüzde ki olayları engellemek adına meydanlara çıkıp mücadele verdim. Bu hain kalkışmayı bastırdım, ödül verecegine beni düzeltiyorsun ya aşk olsun sayın admin. :)

fiorabella

kozmos
bir kalıba, kategoriye sıkıştırılmaya çalışılması halinde, şahısları beklentileri oranınca hayal kırıklığına uğratacak yazar. bu, kendisinin omurgasız, ya da bir tür şekilsiz, ''denişik'' bir yazar, insan olduğu ön kabulü ile değil, binaenaleyh, kendi doğrularının, fikirlerinin kimseyi bağlamayacağındandır. söz gelimi, en azından tanıma süresince insanları her ne kadar yazısız bir sözleşmeyle belli bir zemine oturtmak istiyor olsak dahi, unutulmaması gereken şudur ki, her insan sadece algılayabildiği bir dünyanın farkındadır. haricinde yapılacak yorumlar hayal ürünü, beklenti artığıdır.

vatikan müzesi

hahed
papa ıı. julius , 16. yüzyılın başlarında kurduğu hristiyanlık tarihine ait eserlerin bulunduğu dünyanın en büyük müzelerinden biridir. dünyanın en ünlü klasik heykelleri ve rönesans sanatının en önemli başyapıtlarından bazıları da dahil olmak üzere, yüzyıllar boyunca popes tarafından toplanan muazzam koleksiyondan eserler serginlenmektedir. ayrıca müze de 70binden fazla eser bulunmakta bunun yanı sıra 640 çalışanı bulunuyor. ayrıca yılda 6 milyondan fazla insan ziyaret ediyormuş.

mal canın yongasıdır

kozmos
Anca bu topraklarda böyle bir atasözü çıkardı zaten. Malla, maddeyle bu denli kendini özdeşleştirmek yozlaşmış bir hayat perspektifini gösterir.

Bir Meksika sahil kasabasına yolu düşen Amerikalı bir iş adamı, kıyıya yanaşan bir kayıktaki balıkçıyla konuşur.
Kayığın içinde, henüz tutulmuş birkaç ton balığı bulunmaktadır.
Amerikalı iş adamı balıkların iriliğinden dolayı balıkçıyı över ve bu birkaç balığı ne kadar zamanda yakaladığını sorar.
Balıkçı, “Fazla sürmedi” der.
Amerikalı hayretle sorar: “Öyleyse neden daha fazla denizde kalıp da daha çok balık tutmadın?”
“Bu kadarı bugünlük aileme yeter.”
“Pekala”, der Amerikalı iş adamı.
“Geri kalan zamanın nasıl dolduruyorsun?”
“Sabahları geç kalkıyorum. Sonra birkaç balık tutuyorum. Sonra çocuklarla oynuyorum. Öğleden sonra eşimle biraz şekerleme yapıyorum. Akşamları da kasabaya iniyorum; Arkadaşlarla bir şeyler içip gitar çalıyoruz. Böyle yaşıyoruz, senyör.”
Amerikalı iş adamı bu hayatı son derece sevimsiz bulur.
“Ben Harvard mezunuyum, sana yardımım dokunabilir” der. “Her şeyden önce, daha fazla balık tutmalısın.”
Balıkçı hayretle sorar: “Niçin senyör?”
“Artan balıkları satar, daha çok kazanırsın.”
“Sonra senyör?”
“Zamanla kendine daha büyük bir tekne alırsın.”
“daha Sonra senyör?”
“Daha büyük tekneyle daha çok balık tutar, daha çok kazanırsın.”
“ee, Sonra senyör?”
“Daha başka tekneler alır, bir filo kurarsın.”
“Sonra?”
“Sonra balıkları işlemek için kendin konserve tesisleri kurarsın. Böylece kârın önemli bir kısmını başkalarına kaptırmamış olursun.”
“daha Sonra?”
“Tabii, bütün bu işleri böyle küçük bir sahil kasabasında yürütemezsin. Bu arada Los Angeles veya New York gibi büyük bir dünya kentine taşınmış olursun.”
“Sonra?”
“Yeteri kadar büyüyünce halka açılır, hisse senetlerini satarsın. Büyük zengin olursun. Milyonlarca doların olur.”
“Sonra?”
“Bu kadar paran olduktan sonra çalışmana gerek kalmaz. Emekliye ayrılır, bir sahil kasabasında kafanı dinlersin. Sabah geç saatlere kadar uyursun. Biraz balık tutar, çocuklarla oynar, öğlenleri de şekerleme yaparsın. Akşamları ise amigolarınla bir şeyler içip gitar çalarsın.”
“Şu an bunları yapıyorum zaten senyör..”

deep purple

hamlet
Uzun zamandır sözlüğü unutmuş olmama rağmen, özellikle bugün tekrar aklıma gelmesinin sebebi olarak; bu başlığa girdi girilmesi olabileceğine dair fizikötesi bir düşenceye, saniyenin milyarda biri kadar bir süreliğine de olsa kapılmama sebep olabilme yetkinliğinde bir müzik grubu.

Keşke bu kadar uğraşmayıp sadece müzik yapsalardı. Belki kıymetleri bilinirdi. Gel gör ki bu adamlar bir harika.

pipo

hamlet
Aynısının iki gün üst üste kullanılmaması gereken tütün içme aleti.

Mümkünse 7 gün için 7 ayrı pipo kullanılmalı. Pipoyu Dinlendirmek önemli.

köpek katilini ihbar edene verilecek para ödülü

hamlet
Katili bulmak için güzel bir yöntem olsa da saçmalığın daniskası. O parayı almak için ihbar eden şahsiyet de en az katil kadar suçludur benim gözümde.

Bir döl israfı benim gözlerimin önünde bir hayvana bilerek zarar verecek, ben hiç sesimi çıkarmayacağım, sonra birileri para verecek de ihbar edeceğim. Kendimden tiksindim şu on saniyede.

O olayı görüp de müdahale etmeyen piç kurularını da hapse atmalı. Ne para vermesi...

birazdan sevişeceğini bilmek

hamlet
Hemen hemen bütün sevişmelerimde başıma gelen hadise. Çünkü hiçbir zaman isteğim dışında sevişmedim. Tabi istediğin her an sevişemeyebiliyorsun bazen.

Bu da bir çeşit bilinmezliğe yol açabiliyor, iyi bir şey.

Tabi aslında seksin aniliği değil de içeriği heyecan katıyor bence olaya. Ani seksin kendisi başlıbaşına bir macera. Fakat daha nadir gerçekleşir. Böyle bir seks yapmak için bile plan yapabilirsiniz... Ki bu da planınızın suya düşmesi demektir. Nitekim planlı olunca ani bir durum olmuyor.
Evden çıkarken 'belki sevişirim donunuzu, giymişseniz bile o iş rastlantısallıktan çıkar. Ya da "bu gece şu bardan bulduğum biriyle yatacağım." diye çıkarsanız da bu planlı bir sevişme olur.

Ayrıca tavsiye: senelerce aynı partnerle sevişmekten sıkılmamak mümkün değil. E hal böyleyken, partneri değiştiremiyorsanız seksi değiştirmeyi deneyin. her defasında sevdiğiniz kadınla/adamla sevişirseniz büyük sıkıntı. Bazen karşınızdakini bir hayvan, ya da bi makine gibi görmek lazım. Gerisi zaten içgüdüsel zincirleme reaksiyonlar bütünü. Tek tehlike erken boşalma. Böyle durumlarda erken boşalma kadın ya da erkek için kaçınılmaz olabiliyor. O yatakta benzer kimyasal yapıya sahip olmayan beyinlerin orgazma ulaşma süreleri farklılık gösterebilir. Yani alışılmışın dışına çıkmak da biraz sıkıntılı. Yine de geç kalan taraf bile erken boşalana daha bir aşık olacaktır sanırım.

her gün 10 entry giriyoruz kampanyası

hamlet
Çok hoş bir kampanya ama katılabileceğimi düşünmüyorum. Yine de Elimden geldiğince destek olmaya çalışırım.

On çok değil fakat sözlüğe ayırabildiğim vakit kısıtlı ve bu kısıtlı vakitte arka arkaya on entry girmeye kalksam kesinlikle çok saçmalarım. Değerli vakitlerinizi çalarım ve üzülürüm.

dostoyevski vs tolstoy

kozmos
rus edebiyatının yarıp aşmış, adeta gökyüzüne kazığı çakmış da kökleşmiş iki isminin kıyasıdır.
tolstoy diyorum. kumara hayır diyorum, bohem ve serseri hayat toplam faydayı, kar maksimizasyonunu düşürür diyorum. ekmeği bölüşmek diyorum. üzerine bol gelen elitizmi dışlıyorum. dostoyevski seni çok ama çok seviyorum ama oyum tolstoya karşim.

faust

kozmos
hiçliğe erişmiş(!), bencil biri...
''felsefeyi, hukukçuluğu ve tıbbı
ve ne yazık ki ilahiyatı da
tümüyle inceledim, tutkulu bir çabayla.
işte durmuşum burada, zavallı ahmak gibi!
ve bildiklerim farklı değil önceden öğrendiklerimden;
ve görüyorum, bilemeyeceğimizi hiçbir şeyi!
parçalıyor bu adeta yüreğimi.''

numaralı giriniz bir kez artı oylandı

kozmos
zengin sözlükte yağmur gibi yağan bildirim. kişi seri üretime geçmiş gibi artılıyor. adeta bayramlarda alınmış bir toplu mesajın hüznüne sahip.
bilirsin o mesajı seninle birlikte 94 kişiye de göndermiştir yollayan. sana özel bir şey yoktur. soğuk ve duygusuz bir mesajdır sadece. içinde ne kadar ''Sevgi'' ''kelebek'' kelimeleri olan bir mesaj da olsa, toplu mesajdır...

bir kere de okuduğunuzu gösterir şekilde favlayın kardeşim. fav merakından değil, fava 10 hayat boyu doymuş biriyim. fav, okunulduğu hissiyatına daha yakın zira...

elinizi korkak alıştırmayın, elinizle birlikte gözlerinizi ve beyninizi de. bir temenninin yanı sıra, istirhamdır bu kendi iyiliğiniz adına..

arkadaşlık

kozmos
sevgililik denen dipsiz kuyuya ve oraya atlayanlara acıyarak bakmaktır. acımadan geçirilmeyen tek bir saniyenin bile olmamasıdır onlara, oralara. kıymetli, nadir bir hediyedir. kendi adıma artık biri ile sevgili olmak için ön koşul, haricen biri ile sevgili olmamak için fazlasıyla yeterli bir sebeptir.

çiğ et

fiorabella
antropofajların bile biraz olsun pişirip yediği et türü. çiğ et bir sürü sağlık sorununu ortaya çıkartır.
Bağırsak parazitleri nedeni ile bağırsak sistemi ağır tahribata uğrar ve yırtılmalar görülür. mide parazitleri oluşur mide yırtılması, kanaması şiddetli kramplar yaşanır. yamyam hastalığı denilen yutak iltihabı sonucu ağızda yaralar çıkar. karaciğer yetmezliği ve deri hastalıklarının yanında iç kanama ile de ölüm gerçekleşir.

kumburgaz'da kedi vahşeti

fiorabella
iki adet döl israfının yaptığı olaydır. linki paylaşmıyorum. ekşi sözlükte link paylaşılmış. koca totolu bir kevaşe evladının caniliğini görmek sinir bozucu. içimdeki tüm ilkel duygular artık gün yüzüne çıktı.
bu dümbeleğin ağzını yüzünü kırıp bana video yollayana maaşımı vereceğim.
yeter artık ya nereyi açsam karşıma hayvana şiddet çıkıyor. ey akp sen hayvan hakalrı tasarısını geri çevirdin ya tüm katledilen masum hayvanların laneti hepinizin üzerine olsun. sizi ve sizi oraya taşıyan makarnacıların. artık küfür falan kar etmiyor. kesmiyor içimdeki acıyı.

edit: aynı zamanda bir makarnacıyı ortaya çıkaran başlık. bak sayın yazar eksi oy umurumda değil. öncelikle bunu bil lakin senin gibi iktidarın yanlışlarını dahi savunan kişilerle aynı ortamda olmak beni boğuyor. böyle bir darlanma geliyor bana. hayvan hakları tasarısını akp'li vekiller red etti mi etti? olay bitmiştir. hayvan vahşetine göz yuman herkes benim için canidir, duyarsızdır, yoktur. az nefes aldırın be.

zengin itiraf

fiorabella
çok sinirliyim sözlük. şiddete dibine kadar karşı olan ben artık hayvana şiddet ve tecavüz olaylarına artık dayanamıyorum. içimdeki insan sevgisini yok etti bu caniler. içimden bir canavar çıkarttılar. asla ve asla küfür eden biri değilim. iki gündür küfür ediyorum. kendimden utandırdılar beni. artık o yaratıkları dövüp video atana ödül verecek hale geldim. iki gündür uyumadım. telefonuma gelen bayram mesajlarına cevap vermedim. merk ile maya'nın yüzüne bakamıyorum. bir toplum nasıl canileşir? çocuk nasıl can yetişir? bir halka ne kadar vurdumduymaz olabilir? sorularına cevap aradım.

5 yıldır bu devlete hizmet ediyorum. akşama kadar suçla uğraşıyorum. eskiden cinayetler farklıydı. öfke, husumet, namus, töre adı altında işleniyordu. iki el ateş edilip bıçak saplanan ölüler yok artık. önce kesip biçip öldürüp sonra parçalamaya bıraktılar yerlerini. bu bile toplumun artık canavarlaştığını gösteriyor. dünün kedi, köpek kesenleri bugünün insan keseni oldular. bugün hayvana zarar veren 5 yıl sonra insana zarar verecek. ama bazı ahmaklar bunu düşünmüyor ve malesef sayı olarak bir hayli fazlalar.

son günlerde çok düşünür oldum sözlük. ülkemi çok seven ben, asla gitmem diyen ben artık beyin göçü yapıp bu lanet yeri terk etsem diyorum. ulan ben kime çalışıyorum? verdiği ibibik maaşla anca kendime yetiyorum. yurtdışına gitsem burada aldığımın 10 katını alırım. kaçmıyorum. mücadele ediyorum ama artık bu ikdidar başa gelirse bu ülkeden çekip gideceğim. bari gözüm görmez bu kadar vahşete karşı duyarsız döl israflarını.

hayvan hakları yasa tasarısını sırf muhalefet verdi diye onaylamayan partiyi tanımıyorum ben. toplumu ayrıştırmayı başardılar. bize göre onlar "makarnacı", onlara biz "gavur"uz. abi ben gavur olayım, şeytan olayım, gideyim bir yerlerde ağaç olayım yeterki siz artık bu milletin ayarı ile oynamayın.

islamı kendi yaptıklarına kılıf olarak kullanan zihniyeti artık kabul etmiyorum. allah " hayvanlar benim sessiz kullarım" diye buyurmuş. hani siz dindarsınız ya niye uygulamıyorsunuz? hadi oradan sizin anlayışınızdaki cennete gitmektense cehennemde locam olsun anasını satayım be.

insanları siyasi görüşlerine göre kesinlikle bu zamana kadar yargılamadım. siyasi tartışmalara girmedim. siyasi haklarına saygı duydum. ama yeter. hayvan hakları kanunu senin partin tarafından red ediliyorsa ben de seni red ederim. artık istemiyorum bu zihniyetteki insanlarla bir arada olmayı.

bu benim suçum değil. bu ayrıştırmayı yapan siyasi ayağın ve halen liderine tapınanların suçu.

cezayı fazla bulmuş bunlara oy verenler ne diyorsunuz ha?
enjeksiyon

fiorabella
ilacın daha ivedi halde etki gösterdiği işlemdir. bende miyalji var çok eğilip çalıştığımda kaslarım ağrıyor ve inanılmaz acı veriyor. iş yerindeysem bir arkadaşa rica ediyorum. eğer evdeysem baldırıma kendim yapıyorum işlemi. yooo hiç bakmayın öyle eroinman falan değilim. muscoflex ve dıclomec kokteyli.

toplumsal çürüme

fiorabella
türkiye'de sevgi kavramının sona ermesiyle oluşan kokuşmadır. türkiye'de insanların sevgisizlikten birbirlerine duydukları kin ve acımasızlık hayvanlara ve doğaya yansıyarak nirvanaya ulaşmıştır. insanların aslında kendilerine olan nefretidir bu.
bu yüzden bu toplum artık çürümüştür. günlerce kalmış bir insan leşi gibi kokmuştur, kurtlanmıştır, kokuşmuştur.

sakarya'da patilerine asit dökülen köpek

fiorabella
dün gece yarısı gerçekleşen olaydır. sakarya karapürçek ilçesi, ahmediye köyünde yaşanmıştır. köpekcik can havli ile bir eve sığınmış şükür ev sahibi hemen haber vermiş ve istanbul'dan gelen hayvanseverler pet taksi ile yavruyu istanbul'a götürmüştür.

yavru ile ilgilenen tutku hanım geceden beri başında. ismini kardelen koymuş. kardelen ameliyata girecek. bacağı ampute edilecek.

sakarya'da bir piç evladı yaşıyor ve derdi zoru köpek patisi. kürtçe konuştu diye diyarbakır'lı fındık işcisi çocukları linç etmeye kalkmışlardı. aynı performanslarını bu hayvan seri katilini bulmaları için bekliyorum.
kaynakyine sakarya yine vahşet

fiorabella
bu gün meydana gelmiş üzücü olaydır. ben anlamadım bu şehiri toptan çıldırdılar mı nedir? ya da köpekleri şeytan sayan bir tarikat kuruldu da haberimiz mi yok.
sakaray üniversitesinin kampüsünde yaşayan masum köpüşleri sürekli besleyen hayvansever sibel sezer yavrulara mama vermek için gittiğinde hepsinin zehirlenmiş olduğunu görmüş.

bu bayramı sakarya sapıkları bize zehir etti. allah belanızı versin. o köpekleri zehirleyenlerin boynu kopsun. başka bir şey diyemiyorum artık.

kaynak

mantı yemeden duramayanlar

fiorabella
ağzının tadını bilenlerdir. vakti olmayanlar için buraya minnak bir tarif bırakayım.
bir tane hazır yufkayı ortadan ikiye bölün. yarım ay şeklinde bölünen parçaya teksıra halinde kıymayı yerleştirin. sonra yufkayı sıkıca rulo yapın. ruloyu bir tülbentle tekrar rulo yapın. sucuk gibi olacak şekilde bağlayın.
kaynar suda haşlayın. piştikten sonra ruloyu dilim dilim kesip soslayın. afiyet olsun.