confessions

parody

1. nesil Yazar - becerikli

  1. toplam entry 450
  2. takipçi 28
  3. puan 12559

canlı müzik

parody
Bir mekân canlı müzik yapacaksa kalite denetiminden geçirilse, kaliteli müzik yapmayanların ruhsatı elinden alınsa keşke. Her önüne gelen yapıyor, antalya'da simurg cafe / bar adındakı mekânda dinlediğim o nefis canlı müzik her şeye bedeldi. etkisini, ortamını başka hiçbir yer ile kıyaslayamadım.

tırnak

parody
ince dokunuş gerektiren birçok işi kolaylıkla onların yardımcıyla yapabilmemizi sağlar. tırnağınınız olmadan bir saatin veya kumandanın kapağını açmaya çalışırsanız, ne kadar mühim olduğunu anlarsınız.

şaşkınbakkal

parody
İstanbul'da bir semt. Semte adını veren dönemin hayli ün yapmış bir bakkalı.

1932 yılında o dönem yerleşim yerlerine oldukça uzak bir bölgede manav dükkânı açtığından dolayı "bu bakkal şaşırmış" diye eleştirilen Ahmet Koşar'ın bakkalı, bu semte ismini vermesinin yanı sıra ayrıca bölgenin ilk telefonlu manavı olarak da biliniyordu.

Anadolu Yakası'nın en eski semtlerinden biri olan Şaşkınbakkal'a adını veren "şaşkın bakkal" Ahmet Koşar'ın hikâyesi 1932 senesinde kıraç toprakların olduğu Bağdat Caddesi'nde kendisine kiraladığı bahçe içerisinde sebze-meyve satışlarıyla başlar.
Barış manço'nun "Ahmet Bey'in ceketi" şarkısında da bahsettiği şaşkınbakkal Ahmet Koşar'dır.

berrak tüzünataç

parody
türk sinema ve dizi oyuncusu. son zamanda burs verdiği öğrencinin son bursunu aldıktan sonra kendisini bloklamasıyla gündeme geldi. daha sonra çocuk video aracılığıyla açıklama yaparak kendisinin engellemediğini, sevgilisinin kıskandığı için engellediğini ifade ederek özür diledi. berrak tüzünataç'ı kıskanan sevgiliden uzak dur aga. berrak tüzünataç senin sevgiliye bakmaz zaten.

yalın

parody
"zalim" şarkısıyla tanıdığımız ve yıllardır birkaç popüler kaygıyla yapılan şarkısını göz önünde bulundurmazsak kalitesinden ödün vermeyen sanatçı.
0 /