confessions

parody

1. nesil Yazar

  1. toplam entry 222
  2. takipçi 25
  3. puan 6975

sancho panza

parody
cervantes'in en ünlü eseri don kişot'un baş kahramanı olan mançalı şövalye don kişot'un seyisidir sancho panza. aynı zamanda don kişot ile beraber romanın önemli ana karakterlerindendir.

ayrıca aynı adla sözlüğe dahil olan yazarın nickidir. hoş gelmiş, kalemi hür olsun.

dopamin

parody
dopamin insanın bedeni ve zihni üzerinde oldukça güçlü etkisi olan bir hormondur. bu hortmonu elde etmenin çeşitli yolları vardır. beynimiz bunu doğal şekilde üretir. doğal şekilde dopamin elde etmenin bir yolu da spor yapmaktır. spor gerek fiziksel gerekse zihinsel olarak iyi olmanızı ve iyi hissetmenizi sağlar. stresten arınmanıza ve zinde olmanıza da yardımcı olur. o hâlde dopamin için spor diyoruz.

winston slender

parody
winston'un çıkardığı onlarca sigaradan yalnızca birisi. gri ve mavi renkteki paketleri var. slender ve beyaz filtre arayanlar için alternatif olabilir ancak değişik bir tadı var. bir gray değil, bir light ya da light slim değil. özellikle hafif sigara arayanların tercih ettiği bir sigara çeşidi, ancak lezzet olarak tartışılır tabii bunun da elbet müptelaları vardır.

gregor samsa

parody
franz kafka'nın "dönüşüm" (bir diğer adlandırma ile değişim) adlı eserindeki ana karakterdir. öyle ki gregor samsa karakteri, roman dünyasında kendine büyük bir yer edinmiş ve ünü hayli yayılmıştır.

"gregor samsa bir sabah uyandığında kendini dev bir böceğe dönüşmüş olarak buldu."

alıntılanan pasajda belirtildiği gibi gregor samsa, bir sabah içini bunaltan rüyalardan uyanınca yatağında kendini koca bir böceğe dönüşmüş olarak bulur. olaylar bunun üzerine gelişir.

çayı şekersiz içen insan coolluğu

parody
çayda şeker kullanmayan insanlara ait olduğu düşünülen olgudur. ne derece doğruluk payı var bilemiyorum, ancak bundan önce birçok davranışında naiflik göstermesi, saygılı bir insan olması gerekir kişinin. coolluğun tek başına belli bir tanımı yok elbette. nitekim insan olabilmek, farklılıklara saygı göstermek, insanlık vazifesini yerine getirmektir mühim olan.

öhöm öhöm. ne diyorduk konudan saptık iyice. çayı şekersiz içmek gerçekten güzel bir diyet yöntemi. günde toplamda 10 bardak çay içtiğimizi düşünürsek 2 şekerden 20 şeker yapıyor ve bu da vücuda çok ciddi bir şeker oranının girmesi demek. önemli sağlık sorunlarına neden olabilecek şekeri ne kadar azaltabilir ve çıkarabilirsek hayatımızdan o denli iyi diye düşünüyorum.

zengin sözlük oylama uyarıları

parody
dahice düşünülmüş bir özellik. hem oy verince çıkan uyarılarla insanın yüzünde tebessüm beliriyor hem de yazarlara oy verme konusunda motivasyon sağlıyor. motivasyon sağlıyor dediysek eksiyi de abartmayın yani, zira bundan mutlu olacaksanız çekinmeyin.

bim

parody
geniş bir kesimin sıklıkla tercih ettiği marketlerdir. özellikle öğrenciler, bekarlar, düşük orta ya da yüksek gelire sahip fark etmez; farklı ekonomik düzeye sahip insanların alışveriş yaptığı yer. bilhassa yiyecek konusunda bazı ürünleri gerçekten iyi.

popeyes

parody
amerikan tavuk restoranlar zinciri. türkiye'de 40 şehirde 180'den fazla restorana sahiptir. son zamanda "terbiyeli tavuk reklamları" ile ön plana çıkmıştır.

ortaköy

parody
Boğaziçi'nin Avrupa yakası tarafında beşiktaş ilçesine bağlı olan semt.

istanbul'un en sevdiğim semtlerindendir kendisi. enfes bir boğaz manzarası mevcut olan bu semt, evlilik tekliflerine, çılgın sosyete partilerine ev sahipliği yapmasının yanı sıra tarihi yapıları ve doğal güzellikleri bakımından önem taşır. kumpircilerinin ve waffle'cıların meşhur olduğu, lezzet açısından en iyi olarak kabul edilen yerdir.gökkuşağı

parody
selçuk üniversitesi'nin içerisinde bulunan ve üniversite öğrencilerinin bütün ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacak olanaklara sahip olan avm'nin ismidir . dönerciler, her kesime hitap eden lüks restaurant ve salaş lokantaları, simitçisi, kırtasiyesi, erkek ve kadın kuaförleri, iletişim merkezi, internet kafesi, cafeleri, süper marketi, büfeleri, giyim ve aksesuar mağazaları, ayakkabıcısı gibi birçok iş yerine sahip şirin ve küçük bir alışveriş merkezi.

öğrencilerin öğle araları ve ders çıkışı sonrası vakitleri burada geçer. hadi bir tavla atalım, gel bir yüzbir atalımların ev sahipliğini çokça yapmıştır. benim de oldukça keyifli ve hoş vakitler geçirdiğim avm'dir.
0 /