confessions

parody

1. nesil Yazar - Lamba cini

  1. toplam entry 358
  2. takipçi 26
  3. puan 10292

şahsiyet

parody
soundtrackler ve sahne geçişlerindeki trafik akışına bayıldım. öteki türk dizilerindeki gibi on yıllardır vazgeçilmeyen istanbul boğazı geçişi klişesine yer vermemişler ve farklı bir bakış açısı getirmişler. yukarıdan yapılan yoldaki muazzam çekim, âdeta büyülüyor. hele taksilerin olduğu bir sahne vardı ki budur dedim.

haluk bilginer oyunculuğu zaten tartışılmaz. kurgu çok güzel, oyunculuklar, arada verilen bilgiler. örneğin yuri gagarin vostok-1 hikâyesi çok iyiydi. yine aynı şekilde "insanlar dinlemiyorlar" şeklindeki insanlara yapılan gönderme de öyle. yalnız sosyal medya fenomenlerinden birinin tespitine hemfikirim. haluk bilginer'i bulan çatıya çıkarıp şiir okutuyor. adam hakkını veriyor, hâliyle senaryoya dahil edilmesi, yapımı daha da zenginleştiriyor.

dişlerimi fırçalamadan evden çıkmam

parody
Kişisel bakımına önem veren, hassasiyetle ağız ve diş bakımına özen gösteren insan beyanıdır. Ayrıca bunu söyleyenlerin çoğunluğunun beyaz yakalı ve kadın olma olasılığı da yüksek muhtemeldir. Ağız ve diş sağlığı açısından bu konuya önem göstermekte de büyük fayda var. Hassasiyet gösterilmesi gereken konulardan. Kamu spotu gibi oldu ama idare edin.

sevgilerde

parody
behçet Necatigil şiiri.

Sevgileri yarınlara bıraktınız
Çekingen, tutuk, saygılı.
Bütün yakınlarınız
Sizi yanlış tanıdı.

Bitmeyen işler yüzünden
(Siz böyle olsun istemezdiniz)
Bir bakış bile yeterken anlatmaya her şeyi
Kalbinizi dolduran duygular
Kalbinizde kaldı.

Siz geniş zamanlar umuyordunuz
Çirkindi dar vakitlerde bir sevgiyi söylemek.
Yılların telâşlarda bu kadar çabuk
Geçeceği aklınıza gelmezdi.

Gizli bahçenizde
Açan çiçekler vardı,
Gecelerde ve yalnız.
Vermeye az buldunuz
Yahut vaktiniz olmadı.

alper erözer

parody
Twitter'da dalgasını geçerlerken tesadüf ettim. Sonra instagram'da mevcut profiline baktım. Burada da videoyu izledim yarıya kadar. Hakikaten bebek yüzlü bir gençlik geliyor. Ama tabii herkes için geçerli bir önerme değil, genlerdendir. Yeni bir türk justin bieber neden olmasın. Bir zarar görmüyorum. Gayet başarılı bir çocuk sonuna kadar destekliyorum. Hülya avşar, gülben ergen, kerimcan durmaz gibilerin prim yaptığı ülkemizde güzel şeyler de olduğunu kanıtlıyor bence bu durum. Diğerleri ise bir bitmediler, çürüyüp gitseler ne hoş olur!

yazarları bugün sevindiren şeyler

parody
Pek az şeye sevinebiliyorum son zamanlarda. Bugün beni sevindiren şey la casa de papel'a başladım, soygun konulu kaliteli hikâyeleri hep sevmişimdir. Gayet güzel işleniyor dizide soygun konusu. Bu da beni sevindirdi. Sevinebilmeyi O kadar minimal şeylere indirgeyebiliyorum işte sözlük, durum bu. ileride gerçekten suya sabuna dokunur bir sevincim olursa burada, bu başlık altında sizlerle paylaşıyor olacağım.

turizm

parody
Dinlenme, görme, tanıma isteğiyle ve amacıyla yapılan geziler. Turist çekmeye yönelik alınan kültürel ekonomik, teknik önlemler ve buna yönelik yapılan çalışmalar bütünü.

gasteci velet

parody
Kendini ve haberlerini özletmiştir. Yazıyooorrr yazıyoorrrr diye haberlerine ayrı bir cazibe katmasını gözümüz arar olmuştu. Kendine özgü tarzın ve üslubunla zengine yakışıyorsun.

menfur

parody
Tiksinti verici, nefret edilen, iğrenç anlamlarında kullanılan sözcük. Basın açıklamalarında, brifinglerde sıklıkla karşılaştığımız sözcüklerdendir.

Örneğin: "Bu menfur saldırıda yaşamını yitirenler için hayli üzgünüz." şeklinde kullanımlar mevcuttur.

nefi

parody
Hiciviyle tanınan büyük divan edebiyatı şairlerindendir. Hiciv yapan birçok şair gibi onun da başı belaya girmiş ve bu yüzden öldürülmüştür.

cajun

parody
Amerikan mutfağında kullanılan bir çeşni, baharat karışımıdır. et, balık ve tavuk yemeklerinde kullanılır. türkiye'de de özellikle popeyes gibi tavuk restaurantlarında kullanılır.

köri

parody
özellikle hindistan olmak üzere güneydoğu asya mutfağında kullanılan baharat karışımı. denemeyenler için körili tavuk efsane oluyor, tavsiye ederim.
0 /