confessions

parody

1. nesil Yazar - bilgin şirin

  1. toplam entry 459
  2. takipçi 28
  3. puan 13535

hafta sonu

parody
haftanın bütün yorgunluğunu atmaya çalıştığımız, bazıları için iki günden bazıları içinse tek günden oluşan tatil. sinemaların, avm'lerin ve toplu taşıma araçlarının hınca hınç dolup taştığı zamanlardır.

canlı müzik

parody
Bir mekân canlı müzik yapacaksa kalite denetiminden geçirilse, kaliteli müzik yapmayanların ruhsatı elinden alınsa keşke. Her önüne gelen yapıyor, antalya'da simurg cafe / bar adındakı mekânda dinlediğim o nefis canlı müzik her şeye bedeldi. etkisini, ortamını başka hiçbir yer ile kıyaslayamadım.

tırnak

parody
ince dokunuş gerektiren birçok işi kolaylıkla onların yardımcıyla yapabilmemizi sağlar. tırnağınınız olmadan bir saatin veya kumandanın kapağını açmaya çalışırsanız, ne kadar mühim olduğunu anlarsınız.

şaşkınbakkal

parody
İstanbul'da bir semt. Semte adını veren dönemin hayli ün yapmış bir bakkalı.

1932 yılında o dönem yerleşim yerlerine oldukça uzak bir bölgede manav dükkânı açtığından dolayı "bu bakkal şaşırmış" diye eleştirilen Ahmet Koşar'ın bakkalı, bu semte ismini vermesinin yanı sıra ayrıca bölgenin ilk telefonlu manavı olarak da biliniyordu.

Anadolu Yakası'nın en eski semtlerinden biri olan Şaşkınbakkal'a adını veren "şaşkın bakkal" Ahmet Koşar'ın hikâyesi 1932 senesinde kıraç toprakların olduğu Bağdat Caddesi'nde kendisine kiraladığı bahçe içerisinde sebze-meyve satışlarıyla başlar.
Barış manço'nun "Ahmet Bey'in ceketi" şarkısında da bahsettiği şaşkınbakkal Ahmet Koşar'dır.
0 /