confessions

parody

1. nesil Yazar - arkadaş canlısı

  1. toplam entry 388
  2. takipçi 28
  3. puan 11137

zengin sözlük

azrailin regl donemi
günün başlangıcından şu ana kadar sadece 14 entry girilen sözlük. arkadaşlar ne oluyor? klavyeniz mi bozuk? geçenlerde günde 100 entry girilirken 1 hafta uzak kaldım 200 entry ancak girilmiş.

bu bir kalkışmadır. gün sonuna kadar herkesi entry girme seferberliğine davet ediyorum. klavyelerinizi kapıp meydanlara gelin.

hadi lan sözlük!


harun kolçak

number eleven
Vefatına ağladığım ikinci ünlü. Az önce dolmuşta, bendeniz ile yaptığı "elimde değil" adlı düeti çalmaya başladı, yutkunmakta zorlandım o an. 90'ları 90'lar yapan insanlardan biriydi. O kıvır kıvır saçlarıyla, gözlüğüyle, kendine has dansıyla ve elbette o kalbe ok gibi saplanan slow şarkılarıyla kazıdım onu kalbime ben. 90'larda çocukluk yaşayan biri olarak yeri çok ama çok özel ve öyle kalacak.

Allah gani gani rahmet etsin ve mekanı cennet olsun...

g-shock

koro sensei
casio'nun en sağlam modellerindendir.sağlam derken bunu her iki anlamda da diyorum. bazıları için kaba olarak görülse de bana oldukça şık görünen saat. üç casio g-shock saate sahibim ve on beş yıldır severek kullanmaktayım.

45lik

zirtlan
aylık süreli yayımlanan kültür sanat dergisi. isminden de anlaşılacağı gibi 45lik plak dönemlerinin ruhunu taşıyan ve onun tadına bakmış insanlarca geliştirilip bize sunulan eser. şu an elimde üçüncü sayısı var. hah baştan söyleyeyim, öyle kafa biber vs gibi saçma sapan bi edebi tarzları yok. duru bir anlatım var ve içi ziyadesiyle kudretli.

bilge kösebalaban, güven erkin erkal, murat beşer aklıma ilk gelenler. içeriğinde plak koleksiyonundan tutun, anadolu pop rock tavrına, o dönemin sanatkarlarının çizgi roman ve foto romanlarından hayat hikayelerine kadar zengin bir heybe sunuyor bizlere.

zengin sözlük 1 yaşında

sos
yaratıcı yazarlarıyla, okuyucusuyla, iyisiyle kötüsüyle zengin sözlük 1 yaşında.
zengin sözlük, yazar sayısı diğer interaktif sözlüklere kıyasla az sayıda olsa da çok işler yapmayı başarmış, "az çoktur" felsefesinin karşılığını vermiş bir sözlük. "bilgi en büyük zenginliktir" sözünü esas alan zengin sözlük, mevcut ve yeni yazarlarıyla birlikte, umarım gün geçtikçe zenginliğine zenginlik katar.

zengin sözlük 1 yaşında

fiorabella
nice yaşlara diyerek bir iki kelam etmek istiyorum. kendi adıma güzel insanlarla birlikte olmak, kaliteli vakit geçirmek, yazarlardan farklı şeyler öğrenmek beni çok mutlu ediyor. her insan farklı bir pencere misali farklı dünyaların yansımasını görüyorum. öğrenmek, hayat boyunca bitmeyen ve sürekli ihtiyacımız olan bir olgu. sözlük ortamları da bu olguya yardımcı platformlar. bebek nasıl emeklemeden yürümez ise sözlüklerler de bebe misali emekleme dönemi geçirirler. biz de böyleyiz. yavaş ama kalıcı adımlar atarak varolmayı sürdürüyoruz. umarım sözlüğün 11. 21. .... yaşlarını da görürüz.

ölümlü dünya

mislilac
Mutlaka izlenmesi gereken, son zamanların en çok güldüren filmi. Feyyaz yiğit ve doğu demirkol filmin yıldızları. İki defa sinemada izlememe rağmen internete düşmesini deli gibi bekliyorum. Harika bir sahnesi paylaşılmış

zengin sözlük 1 yaşında

icgqhs
1 yıl geçti ve o kadar güzel, kaliteli, bilinçli, saygılı ve diğer bütün değerli sözlerin karşılığını taşıyan insanlar tanıdık ve kazandık ki bu durumdan aşırı mutluyum.

Her zaman söylerim, sözlüğü sözlük yapan yazarlarıdır.
Buradaki yazarlar sayesinde kaliteli içerik ve binlerce bilgiye kavuştuk ve kavuşmaya devam ediyoruz.

Insanin bu hayatta doymadığı ve bıkmadığı bir şey varsa o da yeni şeyler öğrenmektir.

Buraya yazılan her yazı, hiç tanımadığınız, görmediğiniz ve bilmediğiniz insanların işine yarıyor ve onlara bir şeyler katıyor. Bu nasıl güzel bir his.
Birine faydası olması insanın ve bunu keyif için yaparken kendiliğinden olması ve bunu yaparken yeni insanlarla tanışması hem faydası olması hem faydalanması.

Hepinize ayrı ayrı teşekkürler.

zengin sözlük

feminen
Özlediğim sözlük!

Yiyecek içecek ikramı var dediler, geldim! Ama, henüz bir peçeteye bile rastlayamadım! Pazartesi sendromu iliklerimizdeyken, buz gibi bir kolaya hayır diyen çıkmaz sanıyorum!

emin özdemir

number eleven
Türkiye'nin yetiştirdiği en değerli dilbilimci, edebiyat araştırmacısı ve akademisyenlerden. "Eleştirel okuma" adlı kitabını iki günde bitirmiştim ve o kitaptan sonra okuduğum her şeyi daha bilinçli bir şekilde okur oldum.

Geçen sene eylül ayında ne yazık ki vefat etti. Yıllar önce trt'de yayınlanan "bir kelime bir işlem" adlı yarışma programında kelime sorularını kendisi kontrol eder ve puan verirdi.

yazarları bugün sevindiren şeyler

number eleven
marcel proust "“Gerçek bir keşif yolculuğu için yeni yerlere ulaşmak gerekmez, yeni gözlere sahip olmak da yeterlidir.” der. dolayısıyla sevinmek için ille de büyük ve ekstrem şeyler olması gerekmez. hayata bakmanın ötesine geçip görmeye çalışırsak, aslında en basitinden sağlıklı bir şekilde nefes aldığımızı fark etmek, sevdiklerimizin hayatta ve onların da nefes aldıklarını görmek, dışarı çıkıp yürümenin bile aslında ne kadar büyük bir nimet olduğunu keşfetmek ve benzeri şeylerin de insanın mutlu olup sevinmesini sağlayabildiğini anlarız. ve tüm bunlar için allah'a minnet duyup şükretmek.

pizza

fiorabella
kendim yapmayı tercih ediyorum. marketlerde satılan bazlamalardan yaparsanız daha pratik oluyor. sucuk, salam, sosis gibi işlenmiş et ürünlerini tüketmediğimden bol peynirli, zeytinli ve mısırlı yapıp üzerine de tereyağı eritiyorum italyan pizzalarına taş çıkartıyor.