confessions

pasaj

1. nesil Yazar - Girişimci

  1. toplam entry 272
  2. takipçi 62
  3. puan 6064

çiğ börek

pasaj
eskişehir'de gerçekten çiğ olabileceğini düşünerek yemeye çekinmiştim, fakat hakkındaki övgüleri sonradan görünce keşke deneseymişim diyorum. bir dahaki sefere artık.

kendini ödüllendirmek

pasaj
ödüllerin en güzellerindendir. tüm kontrol kişinin kendisinde olur, sınırları kendin çizer ve kafana göre tadını çıkarırsın hayatının. bu ödül genelde yapman gereken bir şeyi gerçekleştirip, o ödevi tamamlamak koşuluyla daha da anlam bulur.

nike

pasaj
Kalite anlamında gayet iyi, bu belki tartışılmaz fakat fiyatları aşırı uçuk. Ama tabii kaybedecekleri bir şey yok, satın alan kitleleri daima mevcut.

gordion

pasaj
Frigya'nın Başkentidir. Porsuk çayı ile sakarya nehri'nin birleştiği kısmın yukarısında yer alan höyüktür. Ankara'ya yaklaşık 100 km mesafede, Polatlı ilçesi sınırlarında yer alır gordion kalıntıları. M.ö. 6 yy.a değin giden bir tarihi süreçte yapılan tümülüsler yer alır. Antik bir kent özelliğine sahiptir.

kent switch

pasaj
Mentollü sigaralar arasında Mentolü iyi olan sigaralardandır. Çok fazla Mentollü sigara tercih etmesem de arada bir kent switch alarak; nefesime ferahlık katmanın dayanılmaz hafifliğiyle, kendimi ödüllendiriyorum.

nemrut dağı

pasaj
Adıyaman'ın kahta ilçesinde bulunan dağ 2150 metre yüksekliğe sahiptir. Zamanında burada hükümdarlık yapmış olan komagene kralının, atalarına ve tanrılarına duyduğu saygıyla yaptırdığı mezar, anıtsal heykeller ve görkemli manzarasıyla en ihtişamlı yapılardan biridir. Nemrut dağı unesco tarafından 1987 yılında dünya miras listesine dahil edilmiştur.

nemrut gölü

pasaj
Türkiye'nin en büyük krater Gölü olan nemrut gölü, dünyada da ikinci olma özelliğine sahiptir. ismini Babil hükümdarı olan Nemrut'tan almıştır. Van Gölü havzasının batısında bulunan nemrut Gölü, bitlis ili sınırları içinde yer almaktadır.

yılgın

pasaj
İkinci yeni şairlerinden turgut uyar'ın dünyanın en güzel arabistanı kitabında yer alan şiir:

Bir sargın umut yakaladım onu kuşandım
Serin mavi bir gökyüzü buldum onu kuşandım
Denize doğru sokaklar gördüm onları da kuşandım
Üstlerine üstlük seni kuşandım
Tedirgindim namussuzdum deli deliydim
Uslandım

Üç dilim kavun kestim birini ben yedim
Kavundan üç dilim kestim birini yedim
Birini sabah sana ayırdım kadın al birini sen ye
Sabah olsun sabah olsun ilk işim bu
Öbürünü götürüp civcivlere vereceğim

Senin bir yönün var orada durur yaşarım
Bir de acun var ben içindeyim
Ben içindeyim tüm itlikler sahanda yumurtalar onun içinde

Orospular içinde Hurşit Bey içinde sen içindesin
Üç dilim kavun kestim birini sen ye
Kabuğunu at Hurşit  Bey'i at itlikleri at

Durup durup sana sesleniyorum

0 /