confessions

pasaj

1. nesil Yazar

  1. toplam entry 130
  2. takipçi 48
  3. puan 2951

hapşırmak

pasaj
hayatı bir anlığına durduran ve harikulade rahatlatan refleksif eylemdir. bu eylemin gerçekleşmesinin doğal sebeplerden geciktiği veya bilerek ötelendiği durumlarda bünyede müthiş bir huzursuzluk hasıl olur.

anlık zevkler

pasaj
Uyanıp saate baktıktan sonra, uyanacağın saate daha çok zaman olduğunu görüp kafayı yastığa koymak ve o mutlulukla uykuya kaldığın yerden devam etmek. Daha büyük anlık başka zevk tanımam bunun üstüne!

r10.net

pasaj
Türkiye'nin en büyük webmaster oluşumu. Kendisini Google unofficial fan olarak tanımlayan forum. İnternette gezinirken, herhangi bir bilgi aratırken, yahut bir film izlerken, oyun oynarken girdiğiniz sitelerin birçoğunun sahibi yüksek muhtemel burada üyedir.

İnternetin hemen her alandaki girişimcilerine de ev sahipliği yapan yerdir. Grafik, tasarım, arama motoru optimizasyonu, web geliştirme , kodlama, programcılık, İçerik üretimi gibi önemli konularda uzmanların ve birbirine fikir danışanların bulunduğu bir forumdur burası.

alexa traffic rank

pasaj
Dünya genelinde global olarak ve bölgesel olarak ülke bazında web sitelerinin, diğer siteler arasında belirli ölçütlerle sıralandırılmasını sağlayan Alexa'nın chrome üzerindeki eklentisidir.

Web sitelerini ziyaret eden kullanıcıların o sitede ne kadar zaman geçirdiği,
Bu web sitelerinin içerik anlamında ne denli güncel olduğu gibi ölçütlere göre Alexa global ve ülke bazındaki sıralandırmaları değerlendiriyor. Önceleri daha popüler olup önem taşırken günümüzde de hâla önemli olmasına rağmen; bir sitenin kalitesini anlamak açısından tam anlamıyla bir ölçüt değildir.

alo

pasaj
Alexander Graham Bell'in efsanevi icadının ilk hitap biçimi. alo sözcüğünün graham bell'in sevgilisinin isminin baş harflerinden oluştuğu söyleniyor; fakat ne düzeyde gerçeği yansıtıyor tam anlamıyla bilemiyoruz tabii.

sil baştan

pasaj
bazı yaşantılar olur ve iyi izler bırakır insanda; ancak zihni bulandıran ve yaşamı dayanılmaz ağır hâle getiren ayrıntılar da saklıdır bu yaşantılarda. işte film tam olarak buraya temas ediyor. peki sizin hiç hayatınızdan silmek istediğiniz birisi oldu mu? hafızalarında birbirine dair ne varsa silip, hiç yaşanmamış gibi hayatlarına devam etmek isteyen iki sevgiliyi konu edinen film. gerçekten etkileyici, filmi izleyeli uzun zaman oluyor hatırladığım ve bende iz bıraktığı kadar böyleydi film yanlış ise düzeltmekte çekinmeyin. bilinçaltına hükmedebilmek, freud'un buz dağına kafa tutmak. eğer böyle bir şey gerçekten olabilseydi harikulade bir şey olurdu.
0 /