confessions

pasaj

1. nesil Yazar

  1. toplam entry 105
  2. takipçi 38
  3. puan 2332

halep pasajı

pasaj
atlas pasajı'nın karşısında bulunan pasaj, içinde bulunan beyoğlu sinemasından dolayı beyoğlu pasajı olarak da bilinmektedir. pasajda giriş kısmında gümüşçüler ve cd'ciler bulunur. ilerisinde ise poster satanlar ve giyim mağazalarıyla karşılaşırsınız. halep pasajı'nda geçtiğimiz yıl talihsiz bir yangın meydana gelmiştir.

dil ve tarih-coğrafya fakültesi

pasaj
kavgalarında sandalyelerin ve masaların havada uçuştuğu, hayli hararetli kavgalara ev sahipliği yapan fakültedir. fikirler çatışsın, güçlü dimağınızla düşünceleri kavga ettirin sandalyeleri ve bedenleri değil. zira "ölür ise ten ölür, canlar ölesi değil"

samurai

pasaj
eski japonya'da soylu asker sınıfını ifade etmek için kullanılan terimdir. aynı zamanda sözlüğümüze dahil olan yeni yazarımızdır. hoş gelmişler.

münacaat

pasaj
münacaat

Gençtim ya, ne farkeder deyip geçerdim
nehrin uğultusu da olur, dalların hışırtısı da
gözyaşı,çiğ tanesi, gizli dert veya verem
ne fark eder demişim
bilmeden farkı istemişim.
Vay beni leylak kokusundan çoban çevgenine
arastadan ırmaklara çarkettiren dargınlık!
Yola madem
çöllerdeki satrabı yalvartmak için çıkmıştım
hava bozar, yüzüm eğik giderdim yine
yaza doğru en kuduzuyla sürüngenlerin sabahlar
yola devam ederdim.

ismet özel

uykusuz

pasaj
ünlü ve çok seveninin olduğu bir karikatür dergisi.

ayrıca uzun zamandır sözlükte göremediğim yazar. kesin işi çıkmıştır, yoksa yazardı. zaten bu adam yazar, hayatı yazarak geçiyor yazmadan duramaz.

iphone x

pasaj
ön kısmı tamamıyla ekrandan oluşan tasarımıyla ön plana çıkan ve yüzünüzü parola haline getirebileceğiniz; apple'ın önümüzdeki günlerde piyasaya süreceği, yeni ve gayet iddialı akıllı telefonu.

uçak korkusu

pasaj
yükseklik korkusu olanların önüne geçemediği, aşılması çok zor olmayan korkudur. ancak bazıları bu durumu takıntı haline getirmiştir. benim gibi macera arayan ve adrenalini sevenler de uçak türbülansa girsin diye beklerler.

kanal 7

pasaj
miadı dolmuş dizi ve filmleri insanlara dayatan, niteliksiz program ve dizileriyle öne çıkan kanal. diğer birçok gereksiz kanalın arasında yerini almıştır.

mms

pasaj
bir zamanların teknolojisi harikası, şimdi ise yüzüne dahi bakılmayan... whatsapp, snapchat'ler var artık. teknoloji ciddi şekilde boyut değiştirdi.
0 /