confessions

pasaj

1. nesil Yazar - Buraları sevdi

  1. toplam entry 501
  2. takipçi 65
  3. puan 9907

nusr-et

pasaj
Her şey değerini ve anlamını yitirirken nusr-et gün geçtikçe daha da iyiye gidiyor, ivme kazanıyor. Restaurantların, kasap-etçilerin sosyal medyadaki öncüsü oldu ve şu an önüne geçilemeyen, hatta gittikçe abartılan bir akımı başlattı. Diğerlerinin çoğu bu konuda vasat kalsa da nusr-et orijinalliğini ve popülerliğini koruyor.

jean paul sartre

pasaj
Nobel edebiyat ödülünü reddeden ve şu ifadeleri aktaran varoluşçu yazar:

“ben eserimi yaratırken yeterince ödül aldım. nobel bana bir şey katmaz, tam aksine beni aşağıya çeker. nobel ödülü, tanınma peşinde olanlar içindir. ben yaptığım her şeyi severek yaptım, en güzel ödül buydu.”

ayaz

pasaj
İsmini duyunca aklıma ankara gelir. Direkt olarak ankara ile bağdaştırırım. Hem bu şehrin ayazıyla anılmasından dolayı hem de ankara'nın ayazını yemiş olmamdan.

günün sözü

pasaj
"Eğer sizden sokakları süpürmeniz istenirse Micheangelo'nun resim yaptığı, Beethoven'ın beste yaptığı veya Shakespeare'in şiir yazdığı gibi süpürün. O kadar güzel süpürün ki, gökteki ve yerdeki herkes durup, burada dünyanın en iyi çöpçüsü yaşıyormuş desin.”

Martin Luther King

kokoreç

pasaj
Kokoreç yemeden evvel nesini bu kadar abartıyolarlar diye düşünürdüm. Bir gece yiyeceği olmasına karşın üniversitedeyken bir öğle arasında üniversitenin avm'sinde yedim. Hatta yerken de gayet makul ve normal bir tadının olduğunu, böylesine abartılmasının yersiz olduğunu düşündüm.

Sonra zaman Geçti ve baktım ki ara ara ben bu kokoreci yemeye başladım ve sürekli aradığım yiyecek hâline geldi. O zaman anladım ki gerçekten abarttıkları kadar var bu Kokoreç. Ayrıca kokorecin olmadığı, olan bir iki yerde de vasat yapıldığı bir şehirde yaşadığım için zaman zaman bu duruma içlenirim.

french press

pasaj
Filtre kahvenin yuvasıdır. French press içerisindeki bir etiyopya, içimin yağlarını eritmeye yeter. Bir an evvel kendisinden edinip kahve demlemeyi emin eller ile yapacağım.

çakmağın yanmaması

pasaj
sahip olunan çakmağın belli bir müddet kullanımından sonra gazının bitmesi ya da taşının bitmesinden kaynaklı olarak ortaya çıkan durumdur. ve insanoğlu öyle bir çakmak ister ki ölümsüz olsun, ne gazı bitsin ne de taşı tükensin. elbette bu mümkün değildir.
0 /