confessions

pasaklikontes

2. nesil Yazar - Çiçeği burnunda

  1. toplam entry 53
  2. takipçi 5
  3. puan 862

geceye bir söz bırak

pasaklikontes

Sigmund Freud'un Kızına Mektubu
Sevgili Anna,
En güvendiğin insanlardan kötülük görüp üzülmen güçsüz biri olduğun anlamına gelmez. Fizik kurallarına göre: Sırtını dayadığın bir nesne birdenbire giderse sen de o yöne doğru devrilirsin. Yani bunun güçsüzlükle alakası yok.
(bkz:sigmund freud)

bjk

pasaklikontes
"Karanlık aydınlıktan, yalan doğrudan kaçar. Güneş yalnız da olsa etrafına ışık saçar. Üzülme, doğruların kaderidir yalnızlık. Kargalar sürüyle, kartallar yalnız uçar"
Jimnastik hareketleriyle çalışırken; futbol oynadıkları sanılıp karakolluk olan 22 oyuncu, daha sonra gerçek anlaşılıp serbest kalmıştır. Daha sonra desteklerle çalışmalara boks ve güreşte dahil olmuştur. 1903 mart ayında 'bereket jimnastik klubü' adıyla resmileşmişlerdir. O dönemlerde siyasi olaylar hat safhadadır. Zamanla yatıştıktan sonra desteklerle spor hareketlerini ilerletmiş ve ' beşiktaş osmanlı jimnastik klubü ' adını almıştır. 1911 yılında da tescilli ilk türk spor klubü olmuştur. Asıl renkleri hep kırmızı-beyaz sanılsa da doğrusu siyah-beyazdır. Rozetler basılırkende en başa arap harfleriyle beşiktaş , hemen sağ ve soluna j k yazılmıştır. Doğuşu olarak 1906 yılı kabul edilmiştir. Fransızlardan esinlenerek yapılan 6 köşeli rozatimizi kesinleşmesiyle serüven başlamıştır.
Beşiktaş diye yazılır beşikte aşk diye okunur ;)

ölmüş birini özlemek

pasaklikontes
-Dermansız dert dedikleri olayın en hasıdır. uçurumdan düşüyorsun ama hiç yere çakılmıyorsun. Öyle (bkz:boşluk)ta sallanıyosun. Çarpmıyosun , değmiyosun . Ama o (bkz:boşluk) öyle bir yerine değiyor ki ; beyninin açık tüm kapıları cereyan ederken birden çakıyor şimşekler yıldırımlar. Bir menekşe kokusunda , bir bebek özleminde , bir mavzer çığlığında onu aramak var ya , bu hep böyle böyle gider mi ?
- ....
-Bende öyle düşünmüştüm... !

arka mahalle

pasaklikontes
Ağladım gözyaşlarım döndü denize , ben derdimi kimseye söyleyemedimm . Ağladım gözyaşlarım düştü ateşe , yine de bu yangını söndüremedim. Bağıra bağıra yazdım seni içime , bir kez olsun yüzünü güldüremediiiiim !
Beni benden eden cümleler bunlar.
( haaa ayrıca ; gitarın tellerindeki isyan ÷ kemanın yaylarının gözyaşları × üstadın ağız dolusu sanatı + ciğer şişleyen sözler = tek çekişte dudakta kül olan cigara ve tek noktaya çakılı yıldırım çarpmış sel gibi gözler )

geç kalmak

pasaklikontes
"İnsan bir kere birine geç kalır ve
bir daha hiç kimse için acele etmez."
Yaşar Kemal
Okudum . Durdum. Düşündüm. Döndüm bir daha okudum. Ağladım sonra. Dişlerimi sıktım. Düşündüm. Tekrar okudum. Salakça bir tebessüm. Sonra yine akan gözyaşları. Al sana koca bir hayatın özeti. ( gerçi benim hayatımın ancak ve ancak ilk sahnesi , ilk bölümü , ilk sayfası olabilir sadece ) neydi önemli olan ? Yaş mı ? Yaşamış olmak mı ? Ne demişti o adam yaaa .? Haaa : Olmak ya da olmamak. İşte bütün mesele bu !

kırlangıç dönümü

pasaklikontes
"Karadutun lekesini sadece kendi yaprağı çıkarırmış
Babaannem, insan da aynı bu ağaç gibidir demişti o gün bize..
Yarasına ilacı başka yerde arayan her zaman yanılır..
Her yaranın merhemi kendi dalındadır..."
Sinan Sülün / Kırlangıç dönümü
Dalken ; köküme fayda veremedim. Kurudu gitti. Söyler misiniz ; yağmurun hiç mi suçu yok yağmadı diye ? Mevsiminde parmağı yok mu sizce , bütün sene kurak geçtiği için ? Kuruyan dallar yeniden yeşerir mi ? Pastayı bu kadar kabartan nedir ? Babam böyle pasta yapmayı nerden öğrendi ? Tamaaaaaam. Tamaaaam. Reklam yapmıyorummm :/

mazbata

pasaklikontes
Kelime anlamı tutanaktır.
Özet geçecek olursak ; hakkı hakkının hakkına hakkı olmadığı halde hakkımdır demiş. Hakkı hakkıya hakkının kendi hakkına ait olduğunu hakkıyla halkla göstermiş. Hakkı hakkının hakkını haksızlıkla elinden almak isteyince haksızlık yapıp mazbatayı haklamış.

ahmet kaya

pasaklikontes
Sayısız besteye babalık etmiş ve bir tek evladını bile yetim bırakmamıştır. Katıldığı son davette kürtçe kaset çıkarmak istiyorum diye kendi dilinde ortaya bir şeyler koymak ve başka insanlara da ses olmak isterken ; ahmet kaya kadar cesaretli olamayıpta sırf gündeme oturmak için kendini ortaya atıp; salak saçma haraketlerde bulunmuş şakşakçıların olduk olmadık itham ve hakaretleriyle al aşağı edilmeye çalışılmış , kendi yurdundan sürülüp besteleri kucağında yetim bırakılmış bir ses sanatçısıdır. Anasız babasız yaşanır ama vatansız yaşanmaz sözünün bir başka türdeki canlı örneğidir. Ne diyordu incir reçelinde ; Asıl ucuz olan ne biliyor musun? Beş kuruş vermeden savurduğunuz yargılarınız. İzleyin , gözünüzle ! Dinleyin , kulağınızla ! Geyikleri avlayan kaplan belgeselleriniz bittiğinde ; şu ruhu huzuru arayan bir acayip adamınkine de bir bakınız. Dediğim gibi ; gözünüzle , lütfen ! Kulağınızla , lütfen !

futboldan hoşlanmayan erkek

pasaklikontes
Devrimci ruhu taşıyan , ezilmiş halkının gözyaşlarını silen, yetimlerin yarasını saran, hakkının hakkını savunan, toplumun adalet terazisinin vidalarını yerine oturtmaya çalışan ve evine götürüp komşusuyla paylaşmak istediği ekmeğin peşinde koşanların ; 1 top arkasında sürünen , bahis adı altında kumar oynatılan ve adına spor denilen olayı benimseme sorunsalıyla karşı karşıya kalan adam.
0 /