confessions

ruzgara karsi iseyen adam

1. nesil Yazar - Gayretli

  1. toplam entry 521
  2. takipçi 14
  3. puan 6509

siccin

ruzgara karsi iseyen adam
Türk yapımı korku filmi serisi. Bizim kültürümüzde zombi, vampir vb. ucubeler olmadığı için cin temasını işlemeleri kabul edilebilir. Ama o kadar kötü işliyorlar ki, ortaya yüzü boyalı tiplerin çığlık atarak birbirlerini korkutmaya çalıştığı tuhaf bir video çıkıyor.

Bugün bir arkadaşın ısrarı üzerine oturduk siccin 5'i izledik. hayatımda izlediğim en kötü film olabilir, hadi biraz daha iyimser olayım ilk beşe rahat girer. Beklentiyi ne kadar düşük tutarsanız tutun olmuyor, tam bir zaman kaybı. Konu boş, hikaye anlamsız ve kopuk. izlemeyin, izlettirmeyin!

bira

ruzgara karsi iseyen adam
Son dönem aldığım en tuhaf hediye. işyerinden bir arkadaş var, kasa kasa bira almış, çoğunu içememiş. eşi de trip yapmış, içmesini engellemiş. Biralar öylece durunca bana dedi, vereyim de iç. iyi dedim, aldım 14-15 birayı attım dolaba. Sonra bi işkillendim, dedim; arkadaşın eşi bira düşmanı ise, muhtemelen buzdolabına da koymamıştır bu şişeleri. Sonra öğrendim ki, eleman 2 ay boyunca odada bekletmiş biraları. Sıcaklar malum! Acaba biralar bozulmuş mudur diye düşünürken, bir de şişelerin tavsiye edilen tüketim tarihinin de 1 ay geçtiğini öğrendim. Atmaya da kıyamadım açtım 2 şişe ictim. Tadında, kokusunda pek bir değişiklik göremedim. ilerleyen saatlerde mide ağrısı vb. bir sıkıntı çıkmazsa bu iş tamamdır. Gömerim hepsini gider.

shazam

ruzgara karsi iseyen adam
Bir dc comics karakteri. Geçenlerde filmini izledim, "Shazam! 6 Güç" adıyla yayınlanmış. "Çocuk filmi olmuş" yorumlarının da etkisiyle olacak ki, beklentiyi düşük tuttum ve izlerken gayet keyif aldım. Zaman zaman iyi espiriler ve göndermeler vardı. Ayrıca çocuk oyuncuları başarılı buldum.

Aquaman filminden sonra shazam'da da gördük ki, dc siyah giysilerini üzerinden çıkarıp, renkli bir şeyler giymeye çalışıyor. Ticari anlamda marvel yöntemini benimsemelerini mantıklı bulsam da, bu kendi tabanına ihanet ettiği gerçegini değiştirmez.

esaretin bedeli

ruzgara karsi iseyen adam
90'lı yıllarda 2-3 ayda bir star kanalında yayınlanan film. O dönem esaretin bedeli ile birlikte, yeraltı canavarı, cehennem silahı ve bir kaç film daha döner dururdu televizyon ekranlarında.

Esaretin bedeli, Kanalları tararken denk gelir ve her seferinde de izlerdim, ama başını bir türlü yakalayamazdım. Hep ortadan girerdim filme. Ne zaman vcd olayı yaygınlaştı, işte o zaman alıp, baştan sona adam akıllı izleme şansım olmuştu bu güzel filmi.

geceye bir fotoğraf bırak

ruzgara karsi iseyen adam

zenginsozluk.com/foto

Fethiye körfezi. Fotoğrafı bugün çektim, dikkat ederseniz sol alt tarafta yoğun bir duman var, yamaçtaki çamlar yanıyor. Tatile geldiğimden beri bölgedeki 3 ya da 4. Yangın olayı. Muhtemelen göcek yangını kadar geniş bir alana yayılmadığı için televizyonlara bile çıkmayacak. Fotoğrafın ortasına doğru bakarsanız yamaçtaki beton yığınlarını farkedebilirsiniz. Konum ve kapladıkları alan bakımından yanan bölgeye ne kadar çok benziyor değil mi? Bilmiyorum ben mi çok fesatım ama, Burnuma türlü türlü kötü kokular geliyor!

the mask

ruzgara karsi iseyen adam
90'lı yıllarda televizyonda sık sık yayınlanan film. Az önce the mask'ın 1989 yılında çıkarılan bir çizgi roman serisinden uyarlandığını öğrendim. sin city, hellboy, conan, star wars gibi serilere el atan Dark Horse Comics tarafından yayınlanmış.

Ayrıca the mask'ın yeni yapılacak versiyonunda bu sefer maskeyi bir kadının takacağı söyleniyor. Umarım iyi bir senaryo ile karşımıza çıkar. hikayeye özenmeden, sırf başrol oyuncusunun cinsiyetini değiştirerek farklı kitlelerden puan kazanma yoluna giden uyarlamaların yaşadıkları hüsran hâlâ unutulmadı. Son star wars üçlemesi, Ocean's 8 ve hayalet avcıları bunun en taze örnekleri arasında.

cuma tatilken bir numaraydık

ruzgara karsi iseyen adam
O cuma günlerinin kıymetini bilemedik. roketlere atlayıp ay'da kahvaltı yapardık. Akşam vakti ise ailecek kim atomu daha hızlı parçalayacak oyununu oynardık. Mars'a su taşıyıp, denizinde balık bile tutmuştuk. Ne güzel zamanlardı, tatil günümüz böyle aktiviteler ile geçerdi.

Ne olduysa bir pazar günü oldu. işe gitmek için uçan arabama binecektim ki, onun yerine garajda bir at arabası olduğunu farketttim. Kendimi dışarı attım, baktım ki şehir çöplüğe dönmüş. Sokaklar boş, arabalar ters devrilmis. Bir belirsizlik, çaresizlik...

Siz deyin The Walking Dead, ben diyeyim mad max... dışarıda böyle bir atmosfer. sonradan öğrendim ki, bunların tek nedeni tatil gününün değişmesiymiş. Tatil günlerinde atomu parçalayan gençlik, ellerinde sopalarla vahşi hayvan avlar hale gelmişler. Yazık, bir gecede 1000 yıl geriye gittik!

manavgat şelalesi

ruzgara karsi iseyen adam
Manavgat çayı üzerinde bulunan şelale. "Güneşten bunalan tatilciler için, serinlemek adına güzel bir durak olabilir," diye düşünüyor insan ama pek öyle olmuyor. Çünkü, Belediyenin yaptığı seyir teraslarının olduğu bölüm, çarşamba pazarına dönmüş. Çok sayıda küçük dükkân mevcut ve kemeraltı esnafı gibi turistlerin üzerine atlıyorlar. Üstelik side turizm bölgesine yakın olmasından dolayı, yabancı turistler hedef alınmış olacak ki, fiyatlar çok yüksek.

Son olarak gitmek isteyenlere tavsiyem, kesinlikle navigasyon kullanmayın. Navigasyon, çay üzerinde küçük şelale dedikleri bir bölgeye götürüyor ve bu alan seyir terasının karşı yakasında bulunuyor.

2019 inşaat sektörü krizi

ruzgara karsi iseyen adam
Yıllardır geliyorum diye bağıran ve 2019 öncesinde de etkisini gösteren kriz. Bir çok yerde, 4-5 yıl öncesinde yatırım amacıyla alınan dairler, bugün aynı fiyata ancak satılabiliyor. O süre içerisinde türk lirasının kaybettiği değer hesapladığında, yatırım amacıyla alınan dairelerin uğrattığı zarar da ortaya çıkacaktır. Artık deniz tükendi ve sıcak parayı betona gömme günleri geride kaldı.

Şahsen günümüz şartlarında yatırım amacıyla 2.evini alan insandan şüphe ederim. Kiracı sıkıntısı, dask, konut vergisi, kira gelir vergisi, tadilat vb. Bir çok gideri geçtim, sıcak paraya o kadar ihtiyaç var ki; para, konut dışında nerede değerlendirilirse değerlendirilsin getirisi daha çok oluyor. En basit örnek vadeli mevduat hesabı. Faizler o kadar yüksek ki, konuta ödenen para, doğru vedelerle değerlendirildiginde, alınan kiranin 3 misline kadar çıkabiliyor.

Hızlı Geçiş Sistemi

ruzgara karsi iseyen adam
Yıllardır hangi otobana giriş yaparsam yapayım, daima kaçak geçiş uyarısı veren sistem. Sorun nerede anlayamadım ama, her seferinde kırmızı lamba yanıp, alarm sesleri duyuluyor. Dün yine başıma geldi. iyi ki sistem plakayı tanıyor ve bağlı banka hesabından otomotik olarak çekiyor. Yoksa bir de cezalar ile uğraşmak zorunda kalacaktım.

gece tuvalete kalkmak

ruzgara karsi iseyen adam
insan genelde ayılmamak adına gözlerini ya da ışıkları pek açmasa da, bazen ayılmanın daha iyi olabileceğini pis bir tecrübe ile öğrenmiştim.
Bir gece tuvalete kalktım, geceden içtiğim biraların da etkisi olacak ki, nasıl sıkışmışım. ayılmadan hızlıca gittim, işimi gördüm ve huzurlu uykuma geri döndüm. Sabah oldu, kalktım, burnuma nasıl bir kötü koku geliyor anlatamam. Koku tuvaletten geliyordu ve tuvalete girer girmez gece yediğim haltı anladım. Uyku sersemi nasıl olduysa tuvalet yerine lavaboya işemişim ve lavabo tıkalı olduğu için sidik orada kalmış. Lavaboyu temizlerken epey bir söylenmiştim kendime.

bülent üstün

ruzgara karsi iseyen adam
Yarattığı Kötü kedi şerafettin karakteri ile tanınan karikatürist. Bülent üstün'ün karikatürlerini, çizgi öykülerini l-manyak yıllarından beri takip ederim. En iyi şerafettin sayıları o döneme ait olsa da, en eğlenceli işlerinin hbr dergisindeki karikatürlerinden derleme kabız kuğu isimli kitabında yer aldığını düşünüyorum.

Adam yıllardır çiziyor. Karikatürler, çizgi romanlar derken, en son şerafettin beyi film yıldızı bile yaptılar. Son yıllarda ise obje art dedikleri bir türe el attı bülent üstün. Günlük kullanılan basit malzemelere, eşyalara küçük dokunuşlar yaparak; ilginç, yaratıcı çizimler yapıyor. Çizerin instagram sayfasında bir çok örneği var ve özellikle eski tarihli paylaşımlarına bakarsanız, arada çok sağlam işler görmek mümkün.

Bülent üstün'ün obje art çalışmalarına dair Onedio sitesinin hazırladığı içerik.
https://www.google.com/amp/s/amp.onedio.com/haber/765397

Bu da b.Üstün'ün instagram sayfası.
https://www.instagram.com/hayvanbustun/

mormont

ruzgara karsi iseyen adam
Game of thrones'un talihsiz hanelerinden biri. Dizide Üç mormont tanıdık. Yaşlı ayı olarak bilinen Jeor, Daenerys'in yoldaşı jorah ve kendi küçük ama yüreği büyük lyanna. Hepsi de iyi izlenimler bıraktı üzerimizde ve hepsi de toprak oldu.

eskişehir

ruzgara karsi iseyen adam
Çok pis ayazı vardır. Yıllar önce bir eylül ayında izmir'den üç kişi atladık trene, sabah vardık eskişehir'e. Biz üç mal, eskişehir havasını hesaplamadık tabi! altımızda şort, sandalet, sabahın köründe titriyoruz. Bir tane taksi bulduk; abi dedik kayıt olacaz, bizi kampüse götür. Neyse araç biraz yol aldı, şoför gülmeye başladı. "Gençler izmir'den mi geldiniz, antalya'dan mı?" Diye sordu. Biz şaşkın şaşkın bakarken, adam "nasıl da titriyonuz" diye gülmeye devam etmişti.

Bir keresinde de şehrin ortasından geçen porsuk çayı donmuştu. Hayatımda ilk kez öyle bir şey görmenin şaşkınlığı ve deli cesareti ile buzun üzerinde yürümüştüm. Şimdi olsa para verseler yürümem!

Eskişehir güzel yer, türkiye'de yaşanabilecek ideal şehirlerden birisi. ama belirttiğim gibi soğuğu pistir, adamı yamultur.

emre belözoğlu

ruzgara karsi iseyen adam
izlanda'da mikrofon olarak tuvalet fırçası uzatılan futbolcu. Yapılan hareketi saygısızlık olarak görmek mümkün ama bir şahsın yaptığı yanlış hareketi ulusal bir mesele hâline getirip, koca bir ülkeyi suçlu ilan etmemek gerekiyor. En son gaza gelip vatan millet edebiyatı yaptığımızda, isviçre takımının futbolcularını saha ortasında kovalıyorduk. Şahsen benzer bir fotoğrafı tekrar görmeyi istemem.
0 /