confessions

shaman

1. nesil Yazar - Alıştı gibi sanki

  1. toplam entry 265
  2. takipçi 16
  3. puan 4800

29 temmuz dünya ruj günü

shaman
Yarın dünyada ve ülkemizde çeşitli etkinliklerle kutlanacak sikimsonik gün...

Örneğin mac isimli firma dükkana gelecek ilk 100 kişiye ruj edecekmiş. Sabah ilk iş bir dükkanının önüne kamp kurup bedava bir ruj aldıktan sonra dudaklarıma sürüp günün anlam ve önemine katkıda bulunmak istiyorum.

Dünyanın diğer tüm erkeklerini de bu güzel günü kutlamaya davet ediyorum.

manowar

shaman
Bir heavy metal grubu. Çok pis gaza getiren şarkıları var bu abilerin. Ne bileyim, böyle, elinize kılıç balta alıp savaşa gidesiniz falan gelir şarkılarını dinlerken...

Habire metal, steel falan derler ama güzel derler bunları. Ara sıra gaza ihtiyaç duyarsanız açın bir kaç şarkısını dinleyin. Fakat elinize balta kılıç falan almayın. Abi tavsiyesi.

porsche

shaman
alman spor otomobil üreticisi firma...

ürettikleri 919 hybrid evo modeli le mans yarışlarında kullanılan prototip ile nürgburgring pistinin rekorunu kırmışlardır.

https://www.youtube.com/watch?v=KsLi7HgSuhI

balet

shaman
Bale sanatını icra eden erkeklerin ortak adı.

Yaptıkları sanatı çok sevmek ve özverili çalışmalarını çok takdir etmekle birlikte, sahnede giydikleri o taytı asla ve kat'a giymem, giyemem. Utanırım efenim.

misafirliğe gelen çocuk

shaman
Önünde sonunda çocuk işte. Çocukça davranmaları gayet normal. Onlardan yetişkin insan davranışları bekleyeceğinize, onlarla ilgilenin, sevin, saçlarını okşayın, güzel sözlerle kalplerini kazanın.

Böyle yaptığınızda tüm şikayetlerinizin ortadan kalktığını da görebilirsiniz.

karınca

shaman
Dikkat ettim; gidip geldikleri tek şeritli yolda karşı yönden gelenlerle kısa bir an kafa kafaya çarpışıp duruyor ve sonra devam ediyorlar. Bu kısa anda birbirlerine bir şeyler anlatmak istiyorlar sanki.

hanımeli

shaman
Güzel kokusuyla bahçeleri taçlandıran bitki. Çiçek açtığında eğer bu bitkinin kapladığı bir çardakta akşamı karşılıyorsanız sahiden keyifli bir akşamdasınız demektir. Çünkü o eşsiz kokusuyla sizi karşılayacaktır.

lev yashin

shaman
Sol ayağıyla kendisine bir füze gönderen franz beckenbauer'i yediği gol sonrası orta sahaya kadar koşup elini sıkarak tebrik eden centilmen kaleci. olayın olduğu yıl yamulmuyorsam 1966 dünya kupasıydı.

tepeden tırnağa siyah renkli forma giydiği ve kolları normalden uzun olduğu için siyah ahtapot namıyla şanını yürütmüştür.

ayrıca, müthiş penaltı kurtarırmış bu abi. 150'den fazla diyolla...

rainbow

shaman
1. bir elektrikli süpürge markası...
hakkında fazla bir bilgim yok. o yüzden süpürge için bu kadarı bile fazla benim için.

2. müzik tarihinin en önemli gruplarından biri. haklarında epeyce bir bilgi sahibiyim ama kısa keseceğim ki aydın havası olsun.
bir çok kült şarkıya imza atmışlar bu abiler. deep purple dönemlerinden sıkılan ritchie bilackmore ve yine önceki grubundan sıkılan ronnie james dio bu efsanevi grubu kurdular. grup dediysem de hemen aklınıza daimi üyeleri olan bir yapı gelmesin. zırt pırt grup üyeleri değişti. dio gitti başkaları geldi, onlar gitti daha başkaları geldi. böyle böyle 1976-1984 arası hard rock ve metal arasında bir tonda müthiş besteler yaptı bu grup. ritchie'nin besteciliği ve dio'nun söz yazarlığı bu grubun en şöhretli bestelerini dinlememize vesile oldu. davulcuları cozy powell müthişti.

aklımda kalan bir kaç şarkıları şöyle; man on the silver mountain, temple of the king, kill the king, tarot woman, rainbow eyes, vs vs. bir sürü şarkıları var; hangi birini yazayım?

yalnızlık

shaman
İnsan beyninin en çok çalıştığı zaman bölümü. Dikkat, yalnızlık sizi mucit yapabilir.

“yalnız olmak, icat etmenin sırrıdır. yalnız olduğun zaman, fikirlerin doğduğu zamandır."

michael flatley

shaman
ABD doğumlu dansçı, kompozitör. Yaşayan kültür hazinesi olarak unesco tarafından tescil edilmiştir. Bana göre ise yaşayan efsane...

Lord of the dance, feet of flames, celtic tiger adlı müthiş gösterilerin kompozitörü ve baş dansçısıdır.

Kariyeri bir Eurovision şarkı yarışması sırasında başlamıştı. Sonra riverdance adlı gösteriyle birçok ülkede sahneye çıktı. Gösteri için seçilen müzikler konusunda yapımcıyla anlaşamayınca kendi ekibi lord of the dance'i kurmuştur. İyi de etmiştir.

ronan hardiman

shaman
1961 doğumlu İrlandalı besteci. İrlanda danslarının ünlü ismi Michael flatley tarafından düzenlenen efsanevi gösteriler için yaptığı birbirinden güzel bestelerle tanınır. Anthem, solas, celtic tiger, lord of the dance adlı albümleri var.

Yaptığı besteler ülkemiz televizyonlarında çokça kullanılmıştır. Bir ara TRT sabah haberlerinde gypsy adlı beste, Türk yıldızları gösterilerinde ise victory adlı bestesini duymak mümkündü.

İrlanda'nın bu çağdaş bestecisinin eserlerini dinlemek sizi başka bir insan yapar. Ne bileyim, biraz seviye yükseltmiş olursunuz kendi adınıza.
0 /