confessions

shaman

1. nesil Yazar - Akıllı

  1. toplam entry 275
  2. takipçi 16
  3. puan 5073

zenyatta

shaman
Kuzey Amerika'nın üst üste en çok yarış kazanan atı. Tam 19 yarış kazanarak kırılması çok zor bir rekora sahiptir. Koşu hayatının son yarışında blame isimli at tarafından geçilmiş ve burun farkıyla ikinci olmuştur.

2009 yılında tenisçi serena williams, 2010 yılında kayakçı lindsey vonn'un ardından amerika'nın En iyi ikinci kadın sporcusu seçilmiştir. Tam bir rock yıldızı gibi insanlar tarafından sevilmiş, genç yaşlı herkesin takdirini kazanmış bir kısraktır.

En çok siyah birayı sever, beslenmesinde bu güzel içeceği eksik etmemiştir.

sardalya

shaman
Bir tür balık...
Ege denizi ve Akdeniz'de görülür. Yağlı bir ete sahip olduğunda ızgarası mükemmel bir damak tadı verir. Yağsız etli ise tavası güzel olur.

a3

shaman
Kağıt ölçüleri standartlarından biri...

Öte yandan, a3 denince aklına ilk olarak bir otomobil modeli gelen kişi asla ve asla mühendis ve mimar olamaz, olmamalıdır. Mümkünse gitsin galericilik yapsın bu kişi.

laga luga yapmak

shaman
Laga, bulgar dilinde yalan anlamına gelir. Bu sözcüğün dilimize geçmesi, Osmanlı devletinin Bulgar topraklarında egemenlik sürdüğü yıllara denk gelir.

Öyle bir günde birbiriyle davalı iki Bulgar, Türk yöneticinin karşısına çıkar. Biri derdini anlatırken diğeri laga laga (yalaaan, yalaaan) diye bağırırken Türk yönetici “söyleyin şuna, laga luga yapmasın” der.

Zaman içinde bu söz boş konuşanlar, yalan söyleyenler için söylenmeye başlar ve günümüze kadar gelir.

Siz de sözlüklerde laga luga yapmayın. Boş konuşanı kimse sevmez.

işleyim

shaman
Yabancı bir dilden dilimize yerleşmiş endüstri sözcüğüne karşılık olarak Türk dil kurumu tarafından önerilen fakat nedense Türkçe'ye yerleşememiş yakışıklı sözcük.

keneş

shaman
Öz Türkçe'de konsey anlamına gelen sözcük.

Türk dilini yabancı söz ve sözcüklerden kurtarmak için bu tür eski türkçe'de kullanılan ama zaman içinde unutulan sözcükleri günlük yaşamda kullanarak yeniden canlandırmak, dilini seven Türk insanının önemli görevlerinden biridir.

rindlerin ölümü

shaman
yahya kemal beyatlı şiiri...

Hafız'ın kabri olan bahçede bir gül varmış;
Yeniden her gün açarmış kanayan rengiyle.
Gece; bülbül ağaran vakte kadar ağlarmış
Eski Şiraz'ı hayal ettiren ahengiyle.

Ölüm asude bahar ülkesidir bir rinde;
Gönlü her yerde buhurdan gibi yıllarca tüter.
Ve serin serviler altında kalan kabrinde
Her seher bir gül açar;her gece bir bülbül öter.

29 temmuz dünya ruj günü

shaman
Yarın dünyada ve ülkemizde çeşitli etkinliklerle kutlanacak sikimsonik gün...

Örneğin mac isimli firma dükkana gelecek ilk 100 kişiye ruj edecekmiş. Sabah ilk iş bir dükkanının önüne kamp kurup bedava bir ruj aldıktan sonra dudaklarıma sürüp günün anlam ve önemine katkıda bulunmak istiyorum.

Dünyanın diğer tüm erkeklerini de bu güzel günü kutlamaya davet ediyorum.

manowar

shaman
Bir heavy metal grubu. Çok pis gaza getiren şarkıları var bu abilerin. Ne bileyim, böyle, elinize kılıç balta alıp savaşa gidesiniz falan gelir şarkılarını dinlerken...

Habire metal, steel falan derler ama güzel derler bunları. Ara sıra gaza ihtiyaç duyarsanız açın bir kaç şarkısını dinleyin. Fakat elinize balta kılıç falan almayın. Abi tavsiyesi.

porsche

shaman
alman spor otomobil üreticisi firma...

ürettikleri 919 hybrid evo modeli le mans yarışlarında kullanılan prototip ile nürgburgring pistinin rekorunu kırmışlardır.

https://www.youtube.com/watch?v=KsLi7HgSuhI

balet

shaman
Bale sanatını icra eden erkeklerin ortak adı.

Yaptıkları sanatı çok sevmek ve özverili çalışmalarını çok takdir etmekle birlikte, sahnede giydikleri o taytı asla ve kat'a giymem, giyemem. Utanırım efenim.

misafirliğe gelen çocuk

shaman
Önünde sonunda çocuk işte. Çocukça davranmaları gayet normal. Onlardan yetişkin insan davranışları bekleyeceğinize, onlarla ilgilenin, sevin, saçlarını okşayın, güzel sözlerle kalplerini kazanın.

Böyle yaptığınızda tüm şikayetlerinizin ortadan kalktığını da görebilirsiniz.

karınca

shaman
Dikkat ettim; gidip geldikleri tek şeritli yolda karşı yönden gelenlerle kısa bir an kafa kafaya çarpışıp duruyor ve sonra devam ediyorlar. Bu kısa anda birbirlerine bir şeyler anlatmak istiyorlar sanki.

hanımeli

shaman
Güzel kokusuyla bahçeleri taçlandıran bitki. Çiçek açtığında eğer bu bitkinin kapladığı bir çardakta akşamı karşılıyorsanız sahiden keyifli bir akşamdasınız demektir. Çünkü o eşsiz kokusuyla sizi karşılayacaktır.

lev yashin

shaman
Sol ayağıyla kendisine bir füze gönderen franz beckenbauer'i yediği gol sonrası orta sahaya kadar koşup elini sıkarak tebrik eden centilmen kaleci. olayın olduğu yıl yamulmuyorsam 1966 dünya kupasıydı.

tepeden tırnağa siyah renkli forma giydiği ve kolları normalden uzun olduğu için siyah ahtapot namıyla şanını yürütmüştür.

ayrıca, müthiş penaltı kurtarırmış bu abi. 150'den fazla diyolla...
0 /