confessions

singur

1. nesil Yazar - Gayretli

  1. toplam entry 319
  2. takipçi 7
  3. puan 6803

eşyaların kenarına çarpmak

singur
İnsanı hayattan soğutan işkence gibi bir bugdur.
En meşhuru masa kenarına carpmak olsa da ben de ileri seviyede bi durum var. Genelde dönüşlerde kapı duvar masa sandalye kenarlarına carpiyorum. Gün geçmesin ki bi yerimde çizik yara olmasın. Bazen farketmiyorum sonra görüyorum bacak çizilmiş kolum çizilmiş. Bazen demir kapı oluyor omzum fena çarpıyor, otomatik cam kapılar yerinden oynuyor bazen.
Beynin bu mesafeyi ayarlaması gerekmiyor mu arkadaş?

ramazan

singur
İlkokul da hatırlıyorum, yaşlılar su testilerini ağızlarına dayar ezanı beklerlerdi. Belli ki oruç zor bişeydi Bizde mi böyle olucaz diye düşünürdüm. Namaz çıkışı cami bahçesinde evden getirilen yoğurt ekmek dökme lokum olurdu. Yogurt da yoğurt hani! Bakır Bakraçlarda mayalanan hakiki koyun yoğurdu. Karnımızı orda doyururduk ama evde ayrıca yerdik tabi. Gündüzleri zor geçerdi tabi. Büyükler oruç tutarken yemek zor olurdu. Vakitler geçmek bilmezdi be.

anın görüntüsü

singur
Az önce yoldan geldim eve girmeden bi kahve sigara içeyim diye oturdum banka. Geldi vakurca hiç ses yapmadan oturdu yanıma. Yanımda da kalan biseyler vardı patates kızartması ben yemiyorum, mahçup hissettim yer mi yemez mi diye. Bıraktım önüne valla sildi süpürdü ne varsa koydum artık önüne yedi, aynı vakurlukla çekti gitti.

zenginsozluk.com/foto

üst komşu

singur
Yaşlı bi kadın var ne zaman evin önüne sigaraya çıksam başlıyor söylenmeye, arada bana da geçiriyor ama daha çok yakınma şeklinde.
Sigarayı dışarda iç diyor, zaten dışarısı diyorum. Ah ölsem de artık kurtulsam minvalinde yakınma evresine geçiyor. Yalnızlık zor hem de o yaşta. Daha kadının başı hariç hiçbiri yerini görmedim sadece camda. Hala söyleniyor yahu.

bulgur pilavı

singur
Ham maddesi buğday olan bulgurdan yapılan ve besin deposu pilavdır.
Pirinç pilavını 1 aydır falan yemiyorum. Bulgur pilavı hem tad olarak hem de sağlık açısından daha güzel ve daha besleyici. Özellikle şeker ve kilo problemi olanların tercih etmesi gerekiyor. Bol domatesli, baharat ve sarmısaklı yapılanının tadı daha bi güzel olur. Yapması da çok kolay.

koruk suyu

singur
Olgunlaşmamış üzüme koruk, koruğun suyu sıkılarak elde edilene de koruk suyu denir. Kısa bir dönem için elde edilir. İçine sarmısak limon tuzu atılarak enfes bir tad elde edilir. En sevdiğimdir. İçtikçe içesiniz gelir. Dolma taze fasülye özellikle de bulgur pilavının yanında çok iyi gider.

24 haziran 2018 cumhurbaşkanlığı seçimi

singur
Akp cephesinde henüz bir hazırlık görünmüyor. Yani bi gariplik yok mu sizcede?
Üstüne üstlük Erdoğan ın millet isterse bırakabilirim mesajı vermesi falan bugüne kadar ki; kaybetmeyi asla düşünmeyen Erdoğan algısının dışında sanki.
Ya kesin kazanacağı yönünde bir şeyler olacak veya rakipleri için bir şeyler düşünüyor ama asıl aklıma gelen şey, seçim olmayacağı yönünde.
Belki de normal bir seçim olur millet kime yetki verirse o devam eder ki demokrasi bunu gerektirir. Ülke Türkiye, mevzu da seçim olunca insan düşünmeden edemiyor. Ülke için millet için hayırlısı.

sokak kürtajı yapan dayı

singur
Siyasilerin söylemedikleri hiç bir şeyi söylememişler. Tv de her gün daha ağır sözlerle birbirlerine laf söyleyenlere, o kadar alıştık ki bu devede kulak kalır. Halkın cahil olmama gibi bir zorunluluğu yoktur ama siyasilerin, aydınların, göz önünde bulunan insanların ise vardır.
Davulcu ne çalarsa gelin onu oynar.

hastaneye gidince daha çok hasta olmak

singur
Hastaneye gitmek bir çeşit kabullenme oluyor. Elbette kimse güle oynaya gitmiyor ama hastalığa psikolojik olarak yenik düşmüş gibi oluyor yani en azından ben öyle düşünüyorum. Diş haricinde hastaneye gitmedim bazı belirtiler oluyor görmezden geliyorum bi müddet geçiyor sonra tekrar nüksediyor tekrar geçiyor. Öğrenmek istemiyorum.
Erken teşhis hayat kurtarır, bunun da farkındayım.
Başkası olsa hemen akıl veririz, git şöyle yap böyle yap. Kendimize yakıştıramiyoruz sanırım hasta olmayi.

rus salatası

singur
Hazır garnitür hazir mayonezle yapılanı makbul değildir, bu kadar kolay olmamalı. Özellikle mayonez elde yapılmalı. O zaman başka yemek istemez ama yanında
Tavuk olsa fena da olmaz.

seçim vaatleri

singur
rakiplerinden daha fazla oy almak için seçimler öncesi, kazanmaları halinde yapacaklarını söyledikleri ama nasıl yapacaklarını anlatmadıkları vaatlerdir.
Adı üstünde vaattir. Nasılsa sonra kimse hatırlamaz veya kimse bunun hesabını soramaz.
Eskiden daha ucuk kaçık vaatler verilirdi gerçi hala veriliyor ama biraz daha dolambaçlı ve süslü sözlerle.
En unutulmayanı s.demirel e aittir, 1991 seçimlerinde ; kim ne veriyorsa 5 fazlasını vereceğim diyerek olaya noktayı koymuştur. Ne de olsa dün dündür, bugün bugün.
Ev araba inek traktör 2 anahtar gibi bir çok vaatler verildi tabi hiç biri yerine getirilmedi.
Bakalım bu seçimlerde ne vaatler verilecek

güney kore sineması

singur
Sinemanın her alanında çok iyi fimler yapan, kültürüne yabancı olmadığımız sinemadır.
Hollywood un kısır kaldığı alanda orjinal fikirli filmlere imza atmışlardır. En iyi yönü filmde karaktere mutlaka ısınırsınız. Gereksiz ve aşırı kahramanlık sunmaz. Aşk fimlerinde içiniz bi garip olur. Hiç konuşmadan o duyguyu o kadar iyi anlatırlar ki!
Bazı filmlerdeki oyuncular göze hitap eder. Allah özene bezene yaratmış, kadını erkeği. aksiyon suç drama tarzı filmlerini seviyorum. Nette bulduğum bir listeyi de ilgilenenler için bırakayım
http://www.otekisinema.com/guney-kore-sinemasindan-en-iyi-25-aksiyon-filmi/
0 /