confessions

siz hepiniz ben tek

1. nesil Jurnalci - hoşgörülü

  1. toplam entry 2922
  2. takipçi 17
  3. puan 37992

bitmek bilmeyen 14 şubat geyiği

fiorabella
bıktıran geyiktir. pazarlama stratejistlerinin artık pik yaptığı noktadır. tarih yakınlaştığında reklamları yapılır, her yerde kırmızı kalp ve 14 şubat yazısı görmekten gına geldi. kapitalist sistemin getirdiği duyguların pazarlanması ve çiftlerin sevgilerini gösterme biçimi kalıplara dökülüyor.
insanlar en pahalı hediyeyi alma yarışına giriyor, sevgili hediyenin degeri kadar kendine deger biçildiğini düşünüyor. başbaşa geçireceğin sıradan bir gün bile daha özeldir. en azından o günü tüm dünyayla birlikte bir kalıba sığdırmadan yaşar insan.
şu gün bitse de kurtulsak ha.

yetkin

icgqhs
Bir zengin sözlük statüsüdür,
2000 adet başlık açan yazarların sahip olduğu bu etiketi ilk kazanan siz hepiniz ben tek kullanıcı adına sahip kişi almıştır.
Tebrik ediyor ve sözlüğümüze kazandırdığı başlıklar için teşekkür ediyorum.
Nice 2000 başlıklara.

deniz gezmiş bir dönemin teröristidir

keskin nisanci
banka soymak,
adam kaçırmak,
devletin kolluk kuvvetleriyle çatışmak,
silah zoruyla anayasal düzeni değiştirmeye çalışmak.

bunlar deniz gezmiş'in yaptıkları şeyler değil mi? neymiş yurtsevermiş, silah ve para yardımını sovyet rusya'dan almıyor muydu? abd emperyalistti de sovyet rusya değil miydi? sovyetler çok uzun bir süre silah zoruyla kendilerine bağladıkları devletleri iliklerine kadar sömürmediler mi? deniz gezmiş türkiye'yi sovyet rusya'ya bağlamaya çalışmıyor muydu? geçin şimdi şehir efsaneleri yaratıp deniz gezmiş'i yüceltmeyi.

ayrıca deniz gezmiş filistin'de kamplarda gerilla eğitimi almak için bulundu, sanki filistinliler için savaşmak için oraya gitmiş gibi lanse edilmesi son derece saçma.

zengin sözlük discord grubu

siz hepiniz ben tek
zengin sözlük sakinlerininde takıldığı discorp sohbet grubu dur.
gelmek isteyenler discorp uygulamasını cep telefonuna indirerek yada pc den
http://www.discordapp.com/ adresini tıklayarak üye olup bağlanabilir.
ayrıca uygulamaya üye olmak ve kullanamak için telefon numaranızı vermenize gerek yok.

zengin sözlük grubu bağlantı linki:https://discord.gg/vH8Dgv
herkesi bekleriz.

barbaros hayrettin paşa

siz hepiniz ben tek
Osmanlı Devleti tarihinin ünlü Türk denizcilerinden, kaptan-ı derya olarak Osmanlı İmparatorluğunun ilk kaptan paşası ve Kaptan-ı deryası. Akdeniz'de Osmanlı egemenliğini pekiştirdi, öyle ki bu deniz bazı tarihçilerce bir "Türk Gölü" olarak anıldı.

Hayreddin Paşa'nın asıl adı Hızır Reis'ti. Ona, "dinin hayırlısı" anlamına gelen Hayreddin adını, Osmanlı Devletine yaptığı hizmetinden dolayı Padişah Yavuz Sultan Selim verdi.

"Barbaros" İtalyanca "kızıl sakal" anlamındaki "barba rossa"dan gelir.