confessions

sos

1. nesil Yazar

  1. toplam entry 193
  2. takipçi 7
  3. puan 2353

zengin sözlük yazarlarının önerileri

sos
zengin sözlük yazarlarının sözlüğün daha kullanılabilir hale gelmesi için sunduğu önerilerdir.

geçenlerde de yazmıştım. seri entry girecek yazarlar bu seri entry lerini statik modda girerse başlıklar sol frame'de çıkmamış olur. böylelikle daha kullanışlı daha güncel bir sol frame olur.

tabi bunun için önce o özelliğin eklenmesi gerekir. (o özellik eklendi mi bilmiyorum. bakmadım.)

benim önerim budur.

klostrofobi

sos
dar alanlarda kalmaktan duyulan korkudur. şahsımda da var olan korku. dar alanda kalınca kişi nefes alamamaktan, nefessiz kalmaktan korkar ve panik yapar.

her fobi gibi bu da bünyeden bünyeye değişiklik gösterir. kimi asansörden korkarken kimi bodrum katlardan korkar. hele ki kişinin bulunduğu dar alan kişisel alanına kadar işgal ediyorsa bu her kapalı alan korkusu olan insana hayatının en korku dolu anlarını yaşatır.

örneğin ben asansöre binerken her defasında tereddüt ederim. zorda kalmadıkça binmem. asansörlerin arıza durumu olmasa yani asansörde kalma gibi bir tehlike söz konusu olmasa asansöre çok rahat bir şekilde binerim aslında. çünkü neticede risk olmadığı için güvenli olduğu için asansöre bindikten sonra sorunsuz bir şekilde ineceğim için panik yapmam ve bu da korkunun oluşmasına izin vermez.

ama petrol istasyonlarındaki silindir şeklindeki oto yıkamaya arabanın içinde giremem. mutlaka arabadan dışarı çıkarım. silindir oto yıkama aletleri bizim için 3d korku filmi demek...

yoğun bakım sesi

sos
ardışık 5 adet sinyal sesinin belli aralıklarla sürekli duyulduğu sestir.

ilk 4 sinyal aynı tonda son sinyal farklı tondadır.

(hastanede staj zamanlarımdan aklımda kalmıştı. yazayım dedim....)

seri entryler

sos
seri olarak girilen ve sol frame'i resmen işgal eden entrylerdir. kaliteyi düşürür.

benim önerim şudur. bu seri entry ler yine girilmeli fakat sol frame e çıkmamalı. diğer sözlüklerde "statik mod" diye bir seçenek var işaretlendiğinde girilen entry ler sol frame'de gözükmüyor.

bim

sos
sloganı, "toptan fiyatına perakende satış" olan, kapsama alanı çok geniş olan birleşik marketler.

bana göre sloganı; "ucuza üret, ucuza sat" olmalı.
0 /