confessions

sos

1. nesil Yazar - ortalamanın üstü

  1. toplam entry 1400
  2. takipçi 26
  3. puan 25381

fiorabella

sos
bu sözlüğün olmazsa olmaz yazarıdır. üzülmeyi hak etmeyen, saygının en fazlasını hak eden, sevgi dolu bir kalbe sahip insandır. üst düzey, mükemmel bir müzik ruhuna sahiptir. paylaştığı şarkılarla müzik ruhumuzu beslemiştir, müzik algımızdaki kaliteyi yükseltmiştir. umarım hep mutlu olur.

mersin'de tecavüze uğrayan 12 yaşındaki kız

sos
toplum çok vahim bir olayla karşı karşıya. çünkü burada orospu çocuğu bir kişi değil. yani suçlu sadece tecavüzü gerçekleştiren değil. topluca olay örtbas edilmeye çalışılmış. birden fazla suçlu var. bu olayı örtbas etmeye çalışan, tecavüzcüye yardım eden diğer kişiler de tecavüzcü sayılmalı bu olayda. chp mersin milletvekili tweet'i görmüş. umarım hepsini tutuklayıp müebbet verirler.

sarı yelekliler

sos
fransa'da akaryakıt zamlarına karşı tepki gösteren insanların oluşturduğu örgüt.

olaydan bağımsız olarak sarı yelek olayı iyiymiş yahu. yani daha doğrusu eylemci önlüğü giymek eylemi daha sağlıklı hale getiriyor. provokatörlerin eyleme karışmaları zorlaşıyor. biri polise yakalandığında yok işte; ben sade vatandaştım, yok ben sadece oradan geçiyordum diyemeyecek. g*tün yiyorsa al şu sarı yeleği giy öyle katıl bize diyorlar yani.

(bkz:olay akaryakıt değil anlasana)

dubai

sos
800 küsur metre yükseklikte otele sahip şehir. yoksa ülke miydi? yakında 1 km. uzunlukta bir bina dikebilirler. millet 800 metre olan otele gidiyor. ben gitmedim. çünkü ben 1 km. olanın çıkmasını pardon yapılmasını bekliyorum.

merve sanay'ın pizzacıya kapıyı çıplak açması

sos
merve sanay kim? bunlar niye gündem oluyor? bize ne?

gündemimde merve sanay gibi ne idüğü belirsiz insan müsvetteleri olmadığı için sokak kedilerini gündemime dahil ediyorum.

evet bugün bizim mahallede ikamet eden kedi mırnavla bir röportaj gerçekleştirdim. bana şu bilgileri aktardı.
"mart ayını iple çekiyorum. bu arada kış yaklaştı. havalar soğuyor. havalar çok soğuk olduğunda üşüyoruz. insanlardan apartmanlarının kapılarını açmalarını istiyoruz. apartman koridorlarına girip çıkabilelim. bu arada haklarımızı bildirmek ve sorunlarımızı duyurmak için sivil toplum örgütleri oluşturmaya karar verdik. ilk derneğimizi de kurduk. bu konuda zaten gerekli basın açıklamasını ilerleyen günlerde miyav-der genel başkanı tekir tekiroğlu yapacak. eyyorlamam şimdilik bu kadar. hadi hayırlı işler"

şiir

sos
biraz radikal olacak ama bana göre şiir hece ölçüsüdür. hece ölçüsüz mısralara pek şiir diyemiyorum. tabii bu benim düşüncem.

yani tüm olay belli bir kalıp içinde yazıp, bu format çerçevesinde manayı derinleştirebilmek bence. şiiri şiir yapan şey bu zaten. yoksa şair, yazar kişisi duygusunu başka aracılarla da aktarabilir okuyucuya. şiiri seçtiyse zaten zoru seçmiş. buna katlanacak mecburen.

bir kıyas yapmak gerekirse;
hece ölçülü şiir: kısıtlı imkanlarla köy okulunda okuyup, çalışıp çabalayıp büyük adam olan insan.

serbest şiir: kreşe gidip, hayatı boyunca kolejde okumuş zengin evladı oktay.

4 aralık dünya madenciler günü

sos
yerin metrelerce altında çok düşük bir ücret karşılığında zor şartlarda çalışan insanların günüdür.

ülkemizde maden ocaklarında, hayatlarını emek verdikleri yerde kaybeden insanları saygıyla anıyorum. ne acıdır ki bu insanların hepsi de maden ocaklarındaki kontrolsüzlükler, usulsüzlükler neticesinde meydana gelen kazalar, facialar sonucu öldüler.

türkiye gibi hemen hemen her kurum ve kuruluşun ranta bulaştığı bir ülkede maden ocakları da rantçıların eline düşmüş vaziyette. gerekli denetimlerin ne maden ocağı sahipleri tarafından ne de devlet tarafından yapılmadığı maden ocaklarında nice yaşamlar yitti bugüne kadar. en son faciada kapatılmasına karar verilen ocağın rantçılar tarafından tekrar açıldığı öğrenilmişti.

maalesef bu ölümlerin faturası kimseye kesilmedi. sorumlulara kesilmedi. işçiler öldü. katilleri ise özgürce yaşamaktalar.

4 aralık 2018 sözlük maaşlarının hala yatmaması

sos
maaş günü değişti haberiniz yok mu. evet bugüne kadar ayın 1'inde yatıyordu. fakat aralık ayından itibaren artık ayın 15'inde yatacak maaşlar. ayın 15'ini bekleyin.

peki yeni yazarlar ne yapacak? maaş bağlatmak isteyenler hangi şartları yerine getirmeli? anlatıyorum.

1- öncelikle üzerinde nick'inizin yazılı olduğu kağıtla birlikte gülümseyerek poz verdiğiniz fotoğrafı yönetime e-posta ile göndermeniz lazım. (uygun dosya uzantıları > .jpg ve .png'dir)

2- "maaş bağlatmak istiyorum" konulu bir kompozisyon yazıp bunu da doğrudan icgqhs'ye faks ile göndermeniz gerekiyor.

3- son olarak iban numaranızı yönetime dm'den bildirmeniz gerekli.

ayrıca 2019'da artık yeni yazarlara maaş verilmeyecektir. bir an önce yazar olup bu 3 şartı en geç 31 aralık 2018 tarihine kadar yerine getirmeniz gerekiyor. mazeretli bildirme tarihi 1 ocak 2019 günü saat 23.00'e kadardır.

bir kedinin günlüğü

sos
çöp tenekesi sahipleniyor bu kediler. evin olduğu sokakta iki çöp tenekesi var. siyah ve sarı kedi sokağın başındaki çöp tenekesini sahiplenmiş. diğer çöp tenekesini de ala renkte iki kedi sahiplenmiş vaziyette. bir kediyi öteki çöp tenekesinde daha görmedim şimdiye kadar. mıntıkalarından dışarı çıkmıyorlar.
0 /