confessions

sos

1. nesil Yazar - Kadirşinas

  1. toplam entry 1161
  2. takipçi 22
  3. puan 21818

türkiye neden uzaya çıkmıyor

fiorabella
çünkü almanya bizi kıskanıyor. daha fazla kıskanmasınlar diye uzaya çıkmayı erteledik. hem amerika'da bizi kıskanıyor. sırf bu yüzden uzay madenciliği kanununu yasalarına eklediler. sırf onlara inat biz çıkmıyoruz. aslında bu işin sorumlusu da cehape. eyyy cehape..espriyi yaptığıma göre sorunun cevabını verelim. herkes aya biz yaya felsefesini benimseyen toplum ile hayvanat bahçesi müdürünü tubitak başkanı yapan bir zihniyet olduğu sürece oturun oturduğunuz yerde uzaya çıkmak size mi kaldı. belki gezegenlerde madenler çıkartılmaya başlanırsa işci olarak kayıt olabiliriz. alamancılar gibi.

türkiye neden uzaya çıkmıyor

azrailin regl donemi
çünkü paraları yok. mesela ben haftada bir uzaya düzenli olarak çıkarım. ama bi bok yok uzayda. her hafta bir şey olacak diye çıkıyorum iki yıldız, iki göktaşı o kadar, deniz manzarası bile yok azizim. bir kere de bayan bir uzaylıyla sevişmiştim ama o çok başka bir hikaye. sonra anlatırım.

sos

azrailin regl donemi
sözlüğün en güzel kızıdır. kesin bilgi, yayalım.

son günlerde buraya geldiğim anlarda ilginç bir biçimde bu yazara sempati duyuyorum. iyi bir arkadaş. sanki eskilerden beridir dostmuşuz. eski bir dost gibi. yahu cidden acayip duygulardayım sözlük bu adamın nickaltına da ağlayasım geldi. işin ironik kısmı da ağlama duvarında da gülesim gelmişti. bu da kel alaka bir şey. ulan hani regl da değilim ki nedir bu haller? neyse..

neden bir türlü anlam veremedim, her entrysi beni güldürüyor. doğal bir insan kendisi. insan!

bu tükürdüğüm bize öğretilmiş kalıplar içinde yaşayan bizler! size ait olmayan neye sahip değilsiniz ki? hiç birimiz tam olarak biz değiliz. birbirimizi taklit ve tekrar ediyoruz. buradan anlamak elbette zor ama insan yazılarına da mı doğallığını bu kadar güzel işler?

sen hep buralarda ol. ben zamanı geldikçe seni bulurum zaten.

la mamma morta

fiorabella
1896 yılında umberto giordano tarafından yazılan "andrea chenier" operasının aryasıdır. dinlerken yaşarsınız ve o an zaman durur. özellikle Philadelphia filminde tom hanks ve denzel Washington'ın olduğu sahne aryanın beden bulmuş halidir.

günün sözü

fiorabella
Her şey aynı nefesten alır: Hayvanlar, insanlar, ağaçlar… Hayvanlar olmazsa insanlar ne yapar? Tüm hayvanlar gitse insanların ruhu büyük bir yalnızlığa boğulur; insanlar yalnızlıktan ölür.

şef Seattle

sos

fiorabella
profilinde kadirşinas yazan yazar. kadirşinas olduğu doğrudur. beyefendi kişiliği ve nüktedanlığı ile fark yaratır. candır. buraya bir adet bill withers bırakıyorum.

pazar günü kaldırılsın

azrailin regl donemi
bir istek. yılların bunalımının dışa vurumu. artık içgüdüsel bir çağrı olması da elzem olmuş korkunç bir şey!

yahu arkadaşlar bu pazar günleri ne kadar sıkıcı değil mi ya? kaldırılsın bence. 6 gün olsun haftada. en fazla takvimler yenilenir. cumartesi günleri tatil olur herkese. garibim memurlar da haftada 1 gün tatil yapar eheheh. cumartesiden direkt pazartesiye atlarız ne güzel olur ya. bence hemen yapılsın kankiler bu. çok güzel fikir bence.

yine çok zekiyim lanet olsun! ıq'um 99 sınıra dayanmış arkadaşlar. pantegon felan kaçırabilir o derece. böyle bir zekayı taşımak zor olsa da arkadaşların yardımıyla yürüyorum.
gaz yağına yumurta kırmak

azrailin regl donemi
zeytinyağı bulunmadığı zamanlarda mecburen yapılandır. fakirlik belirtisidir.

gaz yağı 1 litre: 25 tl
zeytinyağı 1 litre: 10 tl

bu nasıl fakirlik amk?

benim gibi dolarla totosunu silenlerin fakirliği de böyle işte azizim.. gaz yağında sucuk pişirip o yağa ekmek banmıyorsan neden yaşarsın be fakirim? gaz yağı bunların neyine yahu! motor yağına ekmek banın siz.

zengin sözlük

kadin kismisi cok yazmaz
An itibariyle sadece benim online olduğum sözlük.
İtibariyle sadece benim online olduğum sözlük.
Bariyle sadece benim online olduğum sözlük.
Yle sadece benim online olduğum sözlük.
Sadece benim online olduğum sözlük.
Dece benim online olduğum sözlük.
Benim online olduğum sözlük.
Nim online olduğum sözlük.
Online olduğum sözlük.
Line olduğum sözlük.
Oldugum sözlük.
Luğum sözlük.
Ğum sözlük.
Sözlük.
Lük.
Lükh.
Lükhh.
Bomboş olunca eko yaptıysa demek,

amber alert çocuk acil uyarı sistemi

fiorabella
amerika'da kullanılan açılımı Brodcast Emergency Response olan çocuk kaçırma olaylarında kullanılan sistemdir.
sistem adını 1996 yılında Arlington, Teksas'ta kaybolan ve 4 gün sonra ölü olarak bulunan Amber Hagerman'dan almıştır. bu olay üzerine yetkililer zaman çizelgesi çıkarmış ve kaçırılma olayının 8 dakikada olduğunu bildirmiştir.

tüm kayıp çocuk vakalarında bu sistem devreye sokuluyor. tüm detaylar e-mail, sms gibi yöntemlerleanında tüm vatandaş bilgilendiriliyor. eş zamanlı olarak televizyonlardan, radyolardan, caddelerdeki billboardlardan da sık sık anons geçiliyor. böylece kaybolan çocuğu miyonlarca kişi aynı anda aramış oluyor. bu yöntemle bir çok çocuk kötü sondan kurtarılabiliyor.
amerika dışında bir çok ülke bu sistemi kullanıyor. darısı türkiye'nin başına.


zenginsozluk.com/foto

vajinismus

kozmos
türk toplumunda kol gezen hastalık. toplumsal, çevresel faktörler buna yüksek oranda sebebiyet veriyor.
e sen doğaya, kendi tabiatına karşı gelirsen olacağı bu, bir yerden pörtleyecek.

bununla ilgili kötü bir anım var. tek söyleyeceğim buna sahip bir sevgiliniz var ise onu dışlamayın. siz buna sahipseniz kendinizi dışlamayın, sevin ve kabullenin bedeninizi, birey oluşunuzla alnınız ak şekilde övünün.

1994

bonnie
31 aralık 1993 günü veya gecesi doğanların anne ve babaları tarafından çocukları ileride zorluk yaşamasın diye 1 ocak 1994 tarihini doğum tarihi olarak kaydettirdikleri yıldır:)

erkek olmanın zorlukları

mars yolcusu
Saymakla bitmez.

Erkek cinsiyeti her ne kadar toplum tarafından üstün görülse de, o üstünlüğe bir sürü anlam görev sorumluluk yüklenir.
Sorumlulukları, üstünlük etiketinden gelir.

Bir insanın;
Erkek olması güçlü olması, çok para kazanması gerektiği anlamını da gelmez ayrıca.
Ama toplum sana bu görevi yükler, üstelik zorundaymışsın gibi.

Ve bunun gibi birçok neden.

aker

fiorabella
bence piyasadaki en kaliteli marka. baştan kaymıyor, renkler ve desenler çok güzel. ayrıca yıkanınca falan hiç bozulmuyor. rahmetli annem kullanırdı.

osmanlı döneminde idam edilen maymunlar

fiorabella
osmanlı döneminde fetih düzenlenen ülkelerden getirilen mayunların idam edilme durumudur.
Padişah III.Murad'ın hayranı olduğu ve severek dinlediği yobaz din adamı Molla Abdülkerim Efendiyi rumeli kazaskeri yapar. bu pis yobaz gayrimüslümleri ve hayvanları sevmez. bir cuma hutbesinde halkı kışkırtır. maymunların kadınlarla birlikte olduğunu söyleyecek kadar canileşir. cuma namazından çıkan kudurmuş kalabalık galata'semtinde dükkanlardaki tüm maymunları asarak idam eder.

cehaletin en kötüsü bilinçsizce yobazların söylemlerine uyarak can almaktır. bu yüzden abdülkerim denen pislik herif mezarında ters dönsün.

anne

fiorabella
özlenendir. yitip gittiğinde yeri doldurulamayandır. mezarına gidip toprağını öptüğündür yüzü yerine. özledim hem de çok özledim. telafisi yok bu acının. zaman falan iyi gelmiyor. her geçen zaman diliminde acı daha çok artıyor. ölüp yanına gidene kadar çekeceğim bu acıyı.

madımak oteli

fiorabella
türk yakın tarihinin utanç tablolarından biridir.

2 temmuz 1993 yılında 4. Pir Sultan şenliklerine katılmak için Sivas'a gelen aydınların ve sanatçıların, literatürümde onları tanımlayacak kelime dahi bulamadığım yaratıklar tarafından diri diri yakılmasıyla Türkiye'nin kara lekelerinden biri olarak hiç unutulmayacak. bu elim olayda cehalet bir kere daha aydınlığa galip gelmişti.

4. pir sultan şenlikleri yapılacaktı. Aydınlar söyleşiler yapacak, türkülerle kardeşlik mesajları verilecekti. Sanatçı, gazeteci, şair ve yazardılar. Cehalete karşı tek silahları kalemleri, türküleri ve düşünceleriydi. Gazeteci Carina Cuanna Hollanda'dan, diğer aydın ve sanatçılar Türkiye'nin çeşitli şehirlerinden gelip olacaklardan habersiz Madımak otel'ine yerleşmişlerdi.

Takvimler 2 temmuz cuma gününü gösteriyordu. Cehaletle yoğrulmuş, aydınlıktan bihaber sürü cuma namazını eda ettiler. Şehirlerine kötülük gelmişti. Aziz Nesin, Salman Rüşdi'nin “Şeytan Ayetleri” kitabının çevirisini yapıyordu. Bu affedilemezdi. Aydınlar ve sanatçılar da aleviydi. Din elden gidiyordu. Kuran'a uzanan eller kırılsındı.

Cuma namazından çıktılar. Hep birlikte çıldırmışlardı. hepsi birden kudurmuşlardı. Ağızlarından salyalar akıyordu. Kana susamışlardı. “kuran'a uzanan eller kırılsın” diye böğürüyorlardı. Dinsizler diyerek azdılar, çoştular ellerinde benzin bidonları ile insanları yakmaya geldiler. Kalemler, türküler, fikirler zafer çığlıkları arasında ateşe verildi. İçeride insanlar yanarken sevinçle alkış tuttular.

Sonrası, sonrası daha da vahimdi. Tutuklanan, adı insan olan yaratıklar serbest kaldılar. Yargılanların avukatları sonradan milletvekili oldular. Sanıklardan birkaç tanesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde işe başladılar. Halen ellerinden kan sızarak yaşıyorlar.

Bir vicdanınız var ise ki olduğunu düşünmüyorum. Her gece yaktığınız 36 kişi umarım rüyalarınıza giriyordur. Yobaz sürüsü, benim dinim ve benim meshebim cana kıymayı yasaklıyordu. Peki ya sizin dininiz?

zenginsozluk.com/foto


zenginsozluk.com/foto