confessions

sos

1. nesil Yazar - Eski sevgili hüznü

  1. toplam entry 908
  2. takipçi 19
  3. puan 16062

felix mendelssohn bartholdy

fiorabella
yahudi bir ainenin çocuğudur. dedesi MOSES MENDELSSOHN yahudi bir din adamıydı. varlıklı olan ailesi alman yahudilerinin gettoların dışında saygı görmek için mensup oldukları musevilik dinini değiştirip hırıstiyan olma akımına katılıp protestan olarak soyadlarını bartholdy olarak değişmişlerdir. ama ünlü besteci bu değişimi kabul etmeyerek mendelssohn soyadını kullanmaya devam etmiştir.

MENDELSSOHN 12 yaşındayken alman şair gothe ile tanıştı. gothe'ye piyano dörtlüsünü dinletti ve alman şair o anda bir şiir yazarak kendisine hediye etti. ünlü besteci gothe'nin ve SHAKSPEARE'İN eserlerinden de ilham almıştır..

evli olan ünlü besteci, isveçli sprano Jenny Lind''e aşık olur ve ona onu sevdiğini, onun için eşinden vazgeçeceğini ve onunla evlenmek istediğini belirten bir mektup yazar. Jenny Lind bu teklifi bestecinin evli olması yüzünden kabul etmez ve ünlü besteci red cevabını aldıktan 1 ay sonra ölür. bazı kaynaklar yaşadığı aşk acısına dayanamayarak intihar ettiğini belirtir.

sos

fiorabella
iyi ki zengin sözlükte var dediğim yazardır kendileri. hep var olsun, daim olsun. kendisine rhcp'den "Desecration Smile" lı bırakayım yazarken dinlesin. bu arada profilinde "eski sevgii hüznü" yazıyor. hüzünler kendisinden uzak dursun.

lord of the dance

fiorabella
Michael Flatley'in dünyayı kasıp kavuran sahne projesidir.
irlanda'lı featley, riverdance, lord of the dance gibi projeleriyle geleneksel irlanda müziği ve amerika tap dance ( step dance ) nı birleştirerek mükemmel bir senkronize ile sahneye koymuştur.

fetley aynı zamanda tap dance'sı en hızlı yapabilen danscı olarak guinness rekorlar kitabına girmiştir.

mustafa erdoğan'da bu bu projeyi davul, kemençe gibi yöresel enstrümanları kullanarak kopyalayıp "anadolu ateşi" olarak sunmuştur.

ukdeci: shaman


mahna mahna

fiorabella
İtalyan besteci Piero Umiliani'nin 1968 yılında yazıp bestesini yaptığı şarkıdır. şarkıda sadece mahna mahna sözleri vardır. şarkı muppet show ve benny hill show ile tüm dünya tarafından tanınmış ve popüler olmuştur.

orjinali


muppet show versiyonu

bugün benim doğum günüm

bonnie
gün itibarıyla dünyadaki yaşanacak yıllarından birini daha tüketmiş insan cümlesidir.

uzun ve duygusal bir şeyler yazmayı tasarladım. sonra yumurta kapıya dayandı ve yine vazgeçtim.

aaa yaşlanmadın ayol yaş aldın diyenlere gelsin bildiğin yaşlandım. artık bu devirde yaşlanmak çok erken başlıyor.

"İnsan ne kadar daha az umarsa yaşamında bir o kadar daha rahattır. Şimdi, ben kendimi yaşamdan pek bir şey ummamaya alıştırmaktayım."

sanıyorum insan ummamaya alıştığında zaten ömür bitmiş olur.

hey gidim koca bonnie. neyse dönüp kendi yanaklarımdan öpüyorum.

hubel

fiorabella
yayınlarımda beni yalnız bırakmayan yazardır.
bu akşam world müzik konseptinde mısır dolaylarından, mısır devriminin gözde gruplarından "cairoke ile mısır'ın ikon kadın vokallerinden aida El Ayouby düeti efsane şarkıyı buraya bırakıyorum.

özgürlük heykeli

fiorabella
amerika'nın newyork şehrindeki liberty adasında bulunan ve parasını osmanlı padişahı sultan abdülaziz'in ödediği heykeldir.

1854 yılında sultan abdülmecid döneminde osmanlı eyaleti olan mısır'da mısır valisi kızıldenizi akdenize bağlayacak olan süveyş kanalı projesini hazırlatıp sultan abdülmecid'in onayına sunmuştu. fransızlar bu projeyi ingilizlerin açık denizlerdeki üstünlüğüne son vermek için destekliyordu. ingilizler de projeyi onaylatmama için sultan abdülmecid'e baskı yapıyordu. sait paşa onayı beklemeden çalışmaları başlatmıştı. o sırada sultan abdülmecid vefat etti yerine sultan abdülaziz tahta çıktı. ikis sene sonra sayit paşanın ölmesi ile yerine ingiliz yanlısı ismail paşa mısır valisi oldu.

sultan abdülaziz projeyi onayladı ve kanalın yapımı için yüklü bir para verdi. ismail paşa her ne kadar ingilizleri desteklesede mısır'ın önemi için projeyi hayata geçirdi.
kanal projesinin içine kanalın akdenize açılan bölümüne dikilecek olan bir kadın heykeli vardı. kadın heykeli hem osmanlıyı hem de mısır'ı temsil edecekti. projeye göre üzerinde mısır'ı temsilen fravunlar dönemi kıyafeti, başında da osmanlı imparatorluğunu temsil eden7 kıta ve 7 denizi simgeleyen 7 sivri uçlu taç takılacaktı. heykelin elinde meşale ve sultan abdülaziz'in isteği üzerine yüzü batıya dönük olacaktı böylelikle heykelin elindeki ışık doğudan yükselip batıyı aydınlatacaktı.

fransız heykeltraş Frederic Auguste Bartholdi'ye verildi ve osmanlı sultanı heykelin parasını ödedi. heykel 3 yılda tamamlandı ve mısır'a gönderilmek üzere hazırlandı. ancak mısır valisi ismail paşa müslüman bir toplumda böyle bir heykelin yanlış anlaşılacağı düşüncesi ile heykeli fransa'dan getirmedi.

bu sırada fransa ve amerika ilişkileri iyice ilerlemişti. fransa, amerika'ya dostluklarını simgelemek için bir hediye vermeye karar vermişti. hediye olarak bir heykel vermeyi kararlaştıran fransa, Frederic Auguste Bartholdi'ye heykel sipariş ettiler. heykelin bir elinde adaleti simgeleyen hukuk kitabı, diğer elinde de özgürlüğü simgeleyen meşale olmasını istediler. fransızların istediği heykel neredeyse sultan abdülaziz'in yaptırdığı heykelle aynıydı. bir kaç küçük değişiklik ile heykel parçalara bölünerek gemi ile amerika'ya gönderildi ve yüzü doğuya bakacak şekilde monte edildi.

eh osmanlı olarak bilmeyerek bile olsa abd'nin özgürlük heykelinin parasını ödemişiz. eh ne yapalım şanımız yürüsün. gerçi bizimki pek yürümek olmamış dörtnala koşmuş.

queen in bilinmeyen yozgat konseri

azrailin regl donemi
minik balığım leylinin şakacızade dedesi Şehmuz efendinin rivayetine göre bu adamların yolu anadoluya düşer ve anadolunun en sofistike ve fantastik şehrinde bi kaç şarkıyı , entel ve kültürlü yozgatlılara söylerler. dedemin imzalı fotoğrafı var. caps de veririm isteyene. sorun değil. yalan atmıyoz burda. evet.

bunları da kimse bilmez mesela.
evet.
hey gidi yozgat. sen neler gördün de anlatamadın bizlere...

biraz araştırdım engin ve asla burkulmaz merakımla, queen'nin son tur programı olan 1986 yılında verildiği tahmin ediliyor. freddie mercury'i dinlemek için bütün yurttan yozgat'a akın olduğu söyleniyor.
hatta ibrahim tatlıses ile megri megri düeti yapılmış. bi ara da freddie ı want to break free'yi söylerken Yozgatlılar aşka gelmiş ve hepsi soyunmuş. hey yavrum heeey bee. evet.şeker alabilmek için bakkala üç düğme veren çocuk

adini yavsak koydum taylan in yolu
Gözlerimin yavaşça dolmasına ve hıçkıra hıçkıra ağlamamak için kendimi zor tutmama sebep olan çocuk.

Yüzündeki masumiyet ve mahçubiyet insanı kalbinin tam ortasından vuruyor. Bakkal da vicdanlı çıkmış sağ olsun. 25 kuruşluk sakız istedi diye çocukları azarlayan şerefsizleri gördükten sonra bu amca gözümde ilah bile olabilir.

huble uzay teleskobu

fiorabella
1990 yılında amerikalı astronot Edwin Hubble huble'nin anısına uzaya fırlatılmıştır. "hut" olarak da bilinir. youtube linkinden canlı olarak çektiği görüntüleri izleyebilir, dünyanın her yerinden görüntüleri canlı olarak izleyen izleyicilerle sohbet edebilirsiniz.

kaptonur

fiorabella
gemisi ile açık denizlere yol almış yazardır. ben de hep gemiyle uzak yerlere gitmek istemişimdir lakin bu videoyu izleyince " beni anca boğaz vapurları paklar" dedim. umarım böyle görüntüler görmüyordur. izlerken başım döndü. tusunami gibi.
kendisine açık denizlerde bol şans diliyorum.

balaban hasan

fiorabella
italya'da küçük bir köyün tarhini değiştiren yeniçeridir. osmanlı ordusunda savaşan yeniçeri hasan yaşıtlarına göre dha güçlü ve yapılıydı. bu fiziki özelliklerinden ona "balaban hasan" lakabı takılmıştı. diğer yeniçerilerden farklı olarak birçok avrupa lisanına vakıftı ve çok rahat konuşuyordu. yabancı dilleri bildiği için osmanlı ordusunda istihbarat subayı olarak görev yapıyordu. bir çok düşman şehrine girip çıkıyor ve oradan askeri durumları hakkında istihbarat getiriyordu.

görev için viyana'ya gittiğinde, kanuni sultan süleyman döneminde kuşatılan ama alınamayan viyana'nın askeri durumunun kötü olduğu bilgisini sadrazam merzifonlu kara mustafa paşaya iletti. bu bilgiyi padişah 4.mehmete iletmesini ve viyana'ya sefer düzenlenirse başarılı olunacağını söyledi. merzifonlu kara mustafa bu öneriye kulak asmadı. baalaban hasan tekrar bu düşüncesinde israr edince cellatları çağırdı ve balaban hasan'ın kellesinin vurulmasını emretti. yeniçeri ağası ve cellatlar balaban hasan'ı idam etmezler ve kaçmasını sağlarlar.

osmanlı topraklarının farklı yerlerine gider ve farklı bir isimle bir çok savaşa katılır. o sıralarda ordudan kovulmasına, idam kararı çıkartılmasına neden olan 2. viyana kuşatması başlamıştır. farklı isimle bu savaşa da katılır. ağır şekilde yaralanır. savaş meydanından bir at bulur ve yaralı bir şekilde atın üzerine biner. atla birlikte ilerlerken italya'nın mueno köyüne gelir. köylüler buldukları hasan'ı iyileştirir. italyanca da konuştuğu için köylülerle iyi anlaşan hasan daha sonra o köyden bir kızla evlenir. köylüler ona "el turko" ismini verir.

her şey güzel giderken mueno köyüne alman derebeyinin askerleri gelir va köylünün elinde ne var ne yok alırlar. tekrar geleceklerini söyleyip giderler. bunun üzerine balaban hasan köylüleri toplar ve onları yeniçeri ocağında öğrendiği tüm savaş teknikleriyle eğitir. derebeyinin askerleri tekrar geldiğinde balaban hasan yönetimindeki köylü ordusu onları karşılar ve savaşarak derebeyi askerlerini yenilgiye uğratırlar. balaban hasan artık köyü kurtarmıştır.

köy o günden bu yana "la türkiye" adıyla anılır. günümüzde köy meydanlarında balaban hasan'ın heykelleri ve türk bayrakları bulunur. o köyde yaşayan insanlar balaban hasan'nın soyundan geldiklerine inanırlar ve türk olduklarını söylerler.

her yıl ağustos ayında mueno köyünde türk yemekleri pişer, herkes osmanlı kıyafetleri giyer ve her yeri türk bayraklarıyla donatırlar.

internetten alışveriş yapmak

bonnie
gezme, koşturmaca, kabin işkencesi, kalabalık, gürültü, çalışanlarla yaşanan gerilim ve tartışmalar olmadan daha uygun fiyata yapılan alışveriştir.

bazen tatsız durumlar yaşansa da kargo belası olsa da artık çoğunluğun yaptığı bu alışveriş mağazaların sonunu getirecek gibi duruyor. ama o zaman bunca avm nasıl iş yapıyor? bilemedim.

yevgeni onegin

fiorabella
haksızlığa uğramış yazardır. ciddi şekilde hayatının tehlike altında olduğunu düşünüyorum. takıntılı bir kadının iftirası, haber anlamaz bir kocanın darpı ve tehditleri. hukuki olarak her yere şikayetini bildirmiş. karşısındaki kişi psikopat eğilimli. savcılığın bu konuda bir şeyler yapması gerek. çok geçmiş olsun.

adventure island

ruzgara karsi iseyen adam
içerisinde 9999999999 oyun bulunduğu iddia edilen atari kasetlerinin vazgeçilmez oyunlarındandır.
Az önce vakit geçirmek adına retro oyunlara göz atarken tekrar karşıma çıktı.
Herhalde çocukluğumda en keyif aldığım platform oyunlarından biriydi. Yapraklardan kendisine don yapan beyaz şapkalı bir ada yerlisini, hoplaya zıplata ilerletir, bölümleri birer birer geçerdik.

zengin itiraf

yevgeni onegin
tabi taciz olayını cinsiyete indirgemek de istemiyorum fakat yaşadıklarım fazlasıyla rahatsız edici ve bunu yaşatan insan iş arkadaşım.

Bir kadın tarafından taciz edildim evet .. ilgisine karşılık vermedim diye dünyamı cehenneme çevirdi.

yeni iş yerimde hevesle tanıştığım arkadaşlardan biriydi. gayet sağlıklı bir birey olarak gözüken de bir insandı. taciz olayını buraya yazmak istemiyorum fakat tamamen kendimden uzaklaştırdıktan sonra yaşanan olaylar ve şu an içinde bulunduğum korku.

yaşadığım olay; bu kadın beni zan altında bırakarak: mafya kılıklı kocasına ona askıntı olduğumu, ilişki teklifinde bulunduğumu ve rahat bırakmadığımı söylemiş. ilk olay iş çıkışı boğazıma sarılması oldu. deveye hendek atlatmanın bu insana laf anlatmaktan daha kolay olacağına eminim.

sonra karakol ve adliye derken peşimi bırakır diye düşündüm. geçen gün arabasıyla önümü kesmesi ve dün önüme tekrar çıkıp tehditler savurması aklımı ve mantığımı kaybetmeme sebep oldu.

artık nereye gideceğime ve ne yapacağıma şaşırdım.

korkudan dışarı çıkamaz oldum.

Darp edilmek koymadı değil, evet çok koydu fakat tacizci damgası yemek de inanın gururlu bir insan için ölümden beter.

Hukuken her şeyi yaptım ama adam elini kolunu sallayarak geziyor ve hâlen beni tehdit ediyor.

miraç kandili

keskin nisanci
Recep ayının 27. gecesine Miraç gecesi denir. Miraç kelime anlamı itibariyle göğe çıkma, yükselme anlamlarına gelir. İsra ve Miraç hâdisesi, Peygamber Efendimizin (s.a.v) hicretinden 18 ay evvel vukû bulmuştur. Miraç olayı, Peygamber Efendimizin (s.a.v) Mescid-i Harâm'dan Mescid-i Aksâ'ya oradan da Allah'ın huzuruna yükseldiği hadiseye denir. müslümanlara namaz miraç'ta farz olunmuştur.

kandiliniz mübarek oldun ahali.

osmangazi üniversitesi morgunda ölülere tecavüz

fiorabella
gündeme bomba gibi düşen iddiadır. çocuklar, hayvanlar derken sıra ölülere gelmiştir. bu kadar nekrofili sapık aynı yerde nasıl toplandı? ölü ya ölü. kaskatı ve buz gibi bir bedenden nasıl cinsel haz duygusu alırlar?

yok artık bu kadar sapkınlığı sindiremeyiz. sapık herifler napıyordunuz ha? yumuşasın diye sıcak su mu döküyordunuz? nasıl cinsel isteğiniz uyandı nasıl? allah yok etsin sizi. ölü serttir, ölü soğuktur, ölü kokar en acısı savunmasızdır. bak moruklara bir de genç kızlara bu işlemi yapmışlar. umarım sadece iddiadır. lütfen iddia olsun lütfen.
ilgili haber

canlı yayın kazaları

elfen lied
Favorim CHP İzmir milletvekilinin canlı yayın yaparken Kemal Kılıçdaroğlu'nu Gandalfa çevirdiği beni son derece güldüren canlı yayın kazasıdır. Siyasetten böyle şeyler bekliyorum beni güldürsün bir işe yaramıyor zaten.

fakiradam

azrailin regl donemi
hoş gelmiş taze kan. daim olsun yazsın çizsin koşsun zıplasın. burası zengin sözlük genco, rio karnavalı havasında her akşam. çok yazana huri veriyoruz. en çok yazan 10 yazarı da tatile çıkarıyoruz. hadi yardır hemen!

şaka lan sadece yazıyoruz. lan dedim ama canım sağolsun değil mi ya.

waverly hills sanatoryumu

fiorabella
Amerika'nın Kentucky eylaetinde bulunan ve 1910 yılında tüberküloz hastalarının tedavi edildiği hastanedir. o dönemlerde ölümcül bir hastalık olan tüberkülozun ilacı streptomisin bulunana kadar 64.bin kişi bu hastanede hayatını kaybetmiştir.

1961″de kapatılan Sanatoryum bir sene sonra akıl hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır. o yıllarda akıl hastalarına deneysel metodlar uygulanmış hergün deneysel tedavi ve şiddete maruz kalan hastalar ölmeye başlayınca hastane yönetimi hastaların görüp korkmaması için 150 metrelik bir tünel yapmış ve hergün ölen ölen hastalar bu tünelden taşınmış. adına "ölüm tüneli" denilen bu yerde bir çok paranormal olay yaşandığı söylenir.

hastane, hastalara şiddet gösterildiği ve çok sayıda ölüm olduğu gerekçesi ile 1982 yılında kapatılmış.

hastanenin gerçek hikayesi 2006 yılında Christopher Saint Booth 'un yönettiği "Spooked: The Ghosts of Waverly Hills Sanatorium" filminde anlatılmıştır.

svalbard küresel tohum deposu

fiorabella
norveç ve kuzey kutbu arasında yerin 130 metre altına inşa edilmiş amabardır. ékıyamet günü kasası" olarak bilinir. dünyanın başına gelebilecek nükleer savaş, meteor düşmesi veya iklim değişimi gibi bir felaket durumunda, tohum çeşitliliğinin korunması için dünyanın dört bir yanından yaklaşık 3 milyon farklı tohumlar özel ambalajlarda muhafaza edilir.

her türlü nükleer saldırıya, depreme ve patlamaya dayanıklı bu depo tohumlar bozulmadan 1000 yıl kalabilecek şekilde dizayn edilmiştir.malezya havayolları'nın kayıp uçağı

fiorabella
8 mart 2014 yılında Kuala Lumpur-Pekin seferini yaparken hint okyanusu üzerinde kaybolan uçaktır.
kaybolduğu yıldan itibiran gerek havadan, gerek karadan teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanılarak 26 ülkenin de yer aldığı arama çalışmalarına rağmen halen bulunamamıştır. bunun üzerine çeşitli komplo teorileri üretilmiştir.

özellikle rus heackerları yolcu listesine ulaşıp, yolcular arasındaki bağlantıları araştırıp ortaya 5 esrarengiz yolcu çıkarttılar. bunlardan Peidong Wang, Zhijun Chen, Zhihong Cheng ve Li Ying isimli yolcuların Jacob Rothschild'e ait yarı iletken işi yapan, Freescale Semiconductor firması'nın patent ortakları olduğu ortaya çıktı. Ortaklık anlaşmasına göre beş ortaktan dördü ölürse tüm patent Rothschild'in firmasına geçiyor.

diğer teori ise uçağın yardımcı pilotunun el kaide örgütü üyesi olduğu gerekçesi ile soruşturma geçirmiş olması nedeni ile uçağı afganistan'a indirdiği.

malezya hükümeti okyanus kıyısında bulunan bir Boeing 777 uçağının parçasını kaybolan uçağın parçası olarak açıklasada deniz dibine tamamen radarlarla donatılıp gönderilen Bluefin-21'ler herhangi bir kanıt bulamadılar.

6 0cak 2018 de kaybolan yolcu uçağının yeniden aranmaya başladı.

meb'in açıkladığı yeni nitelikli okullar

keskin nisanci
konuya değineceğim de önce başka bir şeyden bahsetmek istiyorum.

bir ülkede eğitimle ve eğitim sistemiyle bu kadar oynanmaz. her sene milli eğitim bakanı değişiyor ve her gelen bakan sistemi değiştiriyor. hal böyleyken ülkenin sağlam bir eğitim sistemine kavuşmasına imkan olabilir mi? zaten anasını sattığımın memleketinde hiçbir atamada liyakat aranmıyor, lan bari eğitimin başına işin uzmanlarını getiren. çünkü her şeyin başı eğitim. eğitim bozuk olunca ülkenin hali ortada işte.

konuya gelirsek, meb sınava dayalı yüzde onluk başarı oranıyla öğrenci alacak liseleri açıkladı. okulların yarısını imam hatip liseleri ve teknik liseler oluşturuyor ki bu bizi şaşırtmadı. geçen sene 490 lgs puanı ile öğrenci alan okullar bu sene listelerde kendilerine yer bulamadılar. o kadar puan alıp o okullara (çoğu anadolu lisesi) giren öğrencilerin akıbeti ne olacak belli değil.

hayat kadını

fiorabella
insanın içini acıtan iki kelime. erkeklere hizmet veren ve yine erkeklerden en büyük hakareti gören kadınlar. istemiyorum ülkemde kadın bedeninden nemalanan yaratıkları diyeceğim olmayacak. önceden 80'li yılların yeşilçam filmleri gelirdi aklıma. karaköy genelevi mekanlı filmler. " ya gerçek mi acaba? yok yok filmdir" diyerek düşünürdüm.
19 yaşımda filandım. kitap sitesinden bir sürü kitap sipariş ettim. yanına hediye olarak bir kitap yollamışlar. " bu ne ola ki yahu?" diye okumaya başlamıştım. emeklilik hakkını verdiği büyük mücadele sonucu alan bir hayat kadınının gerçek öyküsünü anlatıyordu. kitabın kapağındaki fotoğraf içimi acıtmıştı. http://www.kitapyurdu.com/kitap/komple-muamele/21266.htmlsonra kitabı okudum.
aslında hayat kadını yoktur, hayat kadını olmaya zorlayan, ondan nemalanan adı insan olan yaratıklar vardır.

rastlantı

ontolojik sancilarimin merhemi
Tesadüf.


Metafizik düşünceye göre zorunlulukla karşıtlanır. Eşdeyişle; rastlantı olanın zorunluluk, zorunluluk olanın rastlantı olmayacağını savunur. Çünkü onlara göre rastlantı özgürlüktür. Neyseki özdekçi felsefe devreye girer ve bu kafası karışık akıma; rastlantının irade dışı bir zorunluluk olduğunu öğretir.

(bkz:zorunluluk)

hesabı erkek öder polemiği

fiorabella
toplumda kalıplaşmış düşüncedir. yok görgü kuralı, yok kibarlık kalıpları algısıyla erkekler hesabı ödemeye kendini mecbur hisseder. çok yanlış buluyorum. kim olursa olsun neden benim içtiğim, yediğim menünün parasını o ödeyecek? kendimi kötü hissederim. şimdiye kadar hiç bir erkeğin hesabı ödemesine müsade etmedim. çok tartışma çıktığında alman usülü halletmeyi önerdim. başka türlüsü mümkün olmaz.

cinsel istismar yasasına eklenen yeni maddeler

fiorabella
tatmin etmemiş yasa tasarısıdır. oraya seçip gönderdiklerimiz iş kendilerine dokundumu en üst perdeden jet hızıyla yasa çıkartıyor. süper emeklilik, iletişim giderleri vs. gibi. bak bak bak 12 yaş nedir? ben 12 yaşındayken halen bebek sallar, ip atlardım. hem o zamanlar kuran öğrenmek için gittiğimiz caminin hocası ergenlik 14 yaşında başlar demişti.14 yaş bile az. tamamen rezalet bir durum.
bir şeyi de tam yapsalar şaşardım. kimyasal hadım 5 yıl süreli olacakmış. peki 6'cı yıl ne olacak? sapık 5 yıl içinde düzelecek mi? cerrahi hadım niye koyulmadı yasaya?
kimyasal hadım ilaçları hormonları baskılar. pahallıdır ve takibi gerekir. uluslararası antlaşmalar göre böyle bir durum var. sapıkların ilaçları da bizim vergilerimizden ödenecek. sapık kişisi gidecek cinsel uyarıcı ilaçlar alacak, tek umudum ilaç etkileşiminden gebermeleri.

bilinçli seçmen değiliz. futbol takımı tutar gibi parti tutuyoruz. lider, milletvekilliği adaylığına bir dana koysa oy verecek insanlar var. vekil demek halkın sesi demek. bir bakın vekil adaylarına vizyonu, yaptırım gücü, vicdanı var mı diye? sonra oy verin ki bu adamların yasa çıkarttığını unutmayın.
yazıklar olsun 12 yaş maddesine imza atanlara. bunlara kim oy verdiyse onlara da yazıklar olsun.