confessions

sultanahmet

1. nesil Yazar - Alışmaya çalışıyor

  1. toplam entry 94
  2. takipçi 11
  3. puan 1644

türkiye'nin en büyük ihtiyacı

sultanahmet
Düzgün bir eğitim sistemidir. Sokaktaki yüz insandan 100ü de bu sistemden rahatsızken kimsenin birşey yapmaması da boşvermişliktir. Bu da ikincisidir. Düzgün bir eğitimle insan olmak öğretilmelidir. Kapı önüne ekilen çiçek rengiyle mesaj veren ecdadın torunları nasıl bu kadar vurdumduymaz olabildi.

dizüstü bilgisayar soğutucu

sultanahmet
Hayatı sorgulatan bir diğer ürün.
Lap top= kucak üstü. İsmi bile kullanım yerini gösteren bu ürünler neden yetersiz soğutma sistemine sahip? Çünkü bu saçma ürünleri alalım diye. Almadım, alacak olanlara almayın dedim. Ayrıca bunu alınca yine dizinin üstünde kullanamıyorsun masa lazım. Neden o zaman sırf taşıması kolay diye masaüstü ürünlerden 2 kat pahalı bunlar. Masaüstü al her uzun yol yapacağında kargolat daha iyi. Öfkelendim konu sapmadan özet geçeyim.

-almayın aldırmayın alanlarla arkadaşlığınızı kesin.

dindar nesil

sultanahmet
İlk gönderi provokasyon olmalı. Değilse de insanlık, nefret suçu yahut kaydadeğer cezası olan hukuki bir zımbırtı olduğundan şüphem yok. Yinede troll bir provakatör olduğunu düşünüyorum.

minibüste ayakta gitmek

sultanahmet
Çok saçma. Herkesle aynı parayı veriyorsun ama ayaktasın. Üstelik yasakmış bir sefer izmir bucada dolmuşa binmiştim şöför ilerde kontrol var çömelin demişti. 10 kişi aynı anda yere kurbağa gibi çömdü ben olaya yabancıydım bana dönüp "bilader çömsene kontrol var ilerde" dedi. Banane arkadaş beni değil seni kontrol ediyorlar almasaydın.. (tabi bunları dışımızdan söyleyemiyoruz). Neyse sonuç olarak bu durumlar için azerbaycanda çok güzel bir söz vardır
-Bele veziyetin içine soxum.

ter kokusu

sultanahmet
Düzenli duş alınca rahatsızlık vermeyen kokudur aslında kötü de değildir. Bana manyak diyebilirsiniz ama ben kendi kokumu seviyorum. Bir hafta duş almayıp kokanlara da püü yazıklar olsun diyorum bahsettiğim şey bu değil çünkü..

uzak mesafe ilişkisi

sultanahmet
gormeden sevemeyenler icin sorun olusturan iliskidir. tabiki insan sevdigini gormek ister ama goremiyor diye sevmekten vazgececekse zaten pek de muhim bir iliski icinde degildir. mesafeler sadece rakamlardan ibaret, nerde olursak olalim sevelim sevilelim.

selülit

sultanahmet
bir zamanlar gundemimizdi. memleket Nukhet Duru'nun selulitlerinden nasil kurtuldugunu sibel canin karpuz diyetiyle nasil kilo verdigini konusurdu. guzel gunlerdi.. ya da ben o zamanlar gamsizdim.

geceye bir şiir bırak

sultanahmet
Tohum saç, bitmezse toprak utansın!
Hedefe varmayan mızrak utansın!

Hey gidi Küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!

Eski çınar şimdi Noel ağacı;
Dallarda iğreti yaprak utansın!

Ustada kalırsa bu öksüz yapı,
Onu sürdürmeyen çırak utansın!

Ölümden ilerde varış dediğin,
Geride ne varsa bırak utansın!

Ey binbir tanede solmayan tek renk;
Bayraklaşamıyorsan bayrak utansın!

Necip Fazıl Kısakürek

(boyle okuyup gaza geliyorum sonra yine ayni serseri ayni pespaye ayni bos hayata devam ediyorum.)
0 /