confessions

tekel savascisi ahmet abinin yegeni

1. nesil Yazar - Havayı kokluyor

  1. toplam entry 161
  2. takipçi 8
  3. puan 2610

instela

tekel savascisi ahmet abinin yegeni
Uzun zamandır sadece radyosu için giriyordum fakat geçenlerde birkaç farklı arkadaşım bakmamı önerince bir girdim ki o ho ho. Yıllardır yaratmak istediğimiz ortam oluşmuş memeler götler havada uçuşuyor. Negzel.

Yazdığım dönemde savaş açtığım femenazi terör örgütü tabi ki ilgi çektiği için başka bir kadın yazara savaş açıyor. Örgüt onlar örgüt. Allah feministlerden sözlükleri ve hatta bu ülkeyi korusun.

Tabi diğer yanda bu feninistlere yaranmaya çalışan meriçler. Eminim özelden salyaları akarak çıplak şekilde görme yolu aramışlardır ahahahd amk itleri sizi.

Bir sözüm de doğru tarafta bulunmasına rağmen lafını yediğini gördüğüm adem kardeşime. Lan hani büyük meme köylülüktü, sen hep 2 liralık alıyordun. En iyisi küçük memeydi ajandjaj he girinin altında varsın. Kahrolsun Memeyi büyük veya küçük diye ayıranlar.

Şimdi gelelim zengin sözlüğün kızlarına. Sizlere bir miktar kırgınım. Bakın diğer sözlüklere nasıl hareket gelmiş. Burası? Boş. Bomboş. En kısa zamanda lö şuhanecim mesajını aldım, ölmüş sözlüklere can vermek adına ben de mememi atıyorum diyerek bir challenge işine girmeniz lazım. Böyle olmaz.

kaybedenler

tekel savascisi ahmet abinin yegeni
Seçim ile futbolu bağdaştırmak cidden çok ilginç bir kafa. Bu kadar optimist olduğunuz için daha çok üzülüyorsunuz. Noluyordu önceden? İbb hakemlere federasyona para yediriyordu ve başakşehir maç mı kazanıyordu? Seçimden sonra da ekrem imamoğlu musluğu mu kesti? Ahanfn komik olmayın.

Akpnin oy depoları küme düşmüş ahajaha tabloyu açtım baktım 18 takım arasında akpnin oy deposu olmadığını iddia edebileceğiniz tek takım göztepe. Antalya var bir de ama o da her seçimde el değiştiriyor. Ee gerisi zaten akpnin oy deposu illa onlar düşecek. Bir de tabi tersten göstereyim tabloyu denizli çıktı kendisi yıllardır akpde. Diğer çıkacak takımlardan birisi ya hatay olacak ya da yine oy deposu gaziantep. Boş hesaplar peşindesiniz. Bir seçimde oyu yüzde 1-2 azaldı diye akpnin kurumlar üzerindeki etkisini kaybettiğini düşünmek çok ilginç bir kafa.

masailer

tekel savascisi ahmet abinin yegeni
Bir başka adıyla masaailer ya da masai kabilesi (masai tribe) tanzanya ve kenyada yaşayan ve kendine özgü giyimleri, kuralları ile toplumdan bir nevi ayrılan toplum.

Şimdiye kadar edindiğim birkaç bilgi şöyle ki

Masailerde çocuklar 12-13 yaşlarına gelince yüzleri beyaza boyanarak doğaya salınırlar ve belli bir süre orada kalıp kendilerini kanıtlamaları beklenir.

Yaptıkları bir kahramanlık sonucu isimlerini hak ederler.

Öldürdükleri yırtıcı sayısını vücutlarının belirli bölgelerinde görebiliriz.

Tanzanyada yasaya tabii değillerdir. İşledikleri suçlar farklı değerlendirilir.

Yasaya göre çalışmaları yasaktır. Genel olarak bekçilik gibi işler yaparlar. Çok güvenilirlerdir.

Şehir merkezinde sokaklarda birçok masai görebilirsiniz. Vücutlarına sardıkları yerel kıyafetleri, yanlarına takılı tokmak ve ellerindeki sopayla bir nevi polis görevi de görürler. Turistlerin yanına yapışan ve düzenli olarak rahatsız eden seyyar satıcılar ve dilenciler masaiyi gördüklerinde anında toz olurlar.

tanzanya

tekel savascisi ahmet abinin yegeni
Targanyika ve zanzbar'ın birleşmesi ile kurulmuş ve cumhuriyetle yönetilen afrika ülkesi. Başkenti dodomadır fakat en bilinen en kalabalık ve en güzel şehri dar es salam'dır. Hint okyanusu kıyısında bulunan ülkenin zamzibar adası son zamanlarda turizm için son derece revaçtadır.

Resmi dil svahili ve ingilizce olarak geçmektedir. Yüksek rakımlı bölgelerinde kaliteli kahveler yetişmektedir.

starbucks

tekel savascisi ahmet abinin yegeni
Yanlış hatırlamıyorsam dünyanın en büyük kahve toptancısıdır kendileri. Türkiyedeki şubeleri ortadoğu pazarındaki sahibi olan shaya'ya bağlıdır. Ki shaya da aralarındaki en bilindik markası victoria's secret da dahil olmak üzere birçok markanın ortadoğudaki sahibidir.

sansar salvo

tekel savascisi ahmet abinin yegeni
Türkçe rapte benim için her daim ilk üçte olan 2 kişiden birisi. Diğeri de defkhan. 3. dönem dönem değişir.

Garçek adı ekincan arslan olan mc 1989 doğumludur. Rap müziğe küçük yaşta başlamış henüz 18-20 yaşlarına geldiğinde çoktan 2 adet bandrollü albüm sahibi olmuştur. 2008 de çıkarttı adrenalin benim hala 10 yıldır dinlemekten bıkmadığın şarkılara sahip.

Hafif peltekliği, rhymeları, kafasında metronomu. Kısaca sansar salvo. Bi şey diyemiyor insan. Sansi salvo kafiyesi bombalar hedef bulur.

voleybol

tekel savascisi ahmet abinin yegeni
Çeşitli değişikliklerden geçerek günümüzdekş son halini almış spor. Karşılaşmalar 5 set üzerinden oynanır. Her ser 25te biter ve 3 set alan takım maçı kazanır. Setler 2-2 ise son set 15te biter. Normalde bir sette takımlardan birisi 8 ve 16ya ulaştığında teknik mola olurken birkaç yık önce uluslararası voleybol federasyonu (fivb) aldığı kararla teknik molayı sette 1 kere ve 12. Sayıda olacak şekilde değiştirmiştir.

Yıllarca pasörlük yapmış biri olarak çok yükünü çektim.
0 /