confessions

tekel savascisi ahmet abinin yegeni

1. nesil Yazar - Hevesli

  1. toplam entry 159
  2. takipçi 10
  3. puan 2251

masailer

tekel savascisi ahmet abinin yegeni
Bir başka adıyla masaailer ya da masai kabilesi (masai tribe) tanzanya ve kenyada yaşayan ve kendine özgü giyimleri, kuralları ile toplumdan bir nevi ayrılan toplum.

Şimdiye kadar edindiğim birkaç bilgi şöyle ki

Masailerde çocuklar 12-13 yaşlarına gelince yüzleri beyaza boyanarak doğaya salınırlar ve belli bir süre orada kalıp kendilerini kanıtlamaları beklenir.

Yaptıkları bir kahramanlık sonucu isimlerini hak ederler.

Öldürdükleri yırtıcı sayısını vücutlarının belirli bölgelerinde görebiliriz.

Tanzanyada yasaya tabii değillerdir. İşledikleri suçlar farklı değerlendirilir.

Yasaya göre çalışmaları yasaktır. Genel olarak bekçilik gibi işler yaparlar. Çok güvenilirlerdir.

Şehir merkezinde sokaklarda birçok masai görebilirsiniz. Vücutlarına sardıkları yerel kıyafetleri, yanlarına takılı tokmak ve ellerindeki sopayla bir nevi polis görevi de görürler. Turistlerin yanına yapışan ve düzenli olarak rahatsız eden seyyar satıcılar ve dilenciler masaiyi gördüklerinde anında toz olurlar.

tanzanya

tekel savascisi ahmet abinin yegeni
Targanyika ve zanzbar'ın birleşmesi ile kurulmuş ve cumhuriyetle yönetilen afrika ülkesi. Başkenti dodomadır fakat en bilinen en kalabalık ve en güzel şehri dar es salam'dır. Hint okyanusu kıyısında bulunan ülkenin zamzibar adası son zamanlarda turizm için son derece revaçtadır.

Resmi dil svahili ve ingilizce olarak geçmektedir. Yüksek rakımlı bölgelerinde kaliteli kahveler yetişmektedir.

starbucks

tekel savascisi ahmet abinin yegeni
Yanlış hatırlamıyorsam dünyanın en büyük kahve toptancısıdır kendileri. Türkiyedeki şubeleri ortadoğu pazarındaki sahibi olan shaya'ya bağlıdır. Ki shaya da aralarındaki en bilindik markası victoria's secret da dahil olmak üzere birçok markanın ortadoğudaki sahibidir.

sansar salvo

tekel savascisi ahmet abinin yegeni
Türkçe rapte benim için her daim ilk üçte olan 2 kişiden birisi. Diğeri de defkhan. 3. dönem dönem değişir.

Garçek adı ekincan arslan olan mc 1989 doğumludur. Rap müziğe küçük yaşta başlamış henüz 18-20 yaşlarına geldiğinde çoktan 2 adet bandrollü albüm sahibi olmuştur. 2008 de çıkarttı adrenalin benim hala 10 yıldır dinlemekten bıkmadığın şarkılara sahip.

Hafif peltekliği, rhymeları, kafasında metronomu. Kısaca sansar salvo. Bi şey diyemiyor insan. Sansi salvo kafiyesi bombalar hedef bulur.

voleybol

tekel savascisi ahmet abinin yegeni
Çeşitli değişikliklerden geçerek günümüzdekş son halini almış spor. Karşılaşmalar 5 set üzerinden oynanır. Her ser 25te biter ve 3 set alan takım maçı kazanır. Setler 2-2 ise son set 15te biter. Normalde bir sette takımlardan birisi 8 ve 16ya ulaştığında teknik mola olurken birkaç yık önce uluslararası voleybol federasyonu (fivb) aldığı kararla teknik molayı sette 1 kere ve 12. Sayıda olacak şekilde değiştirmiştir.

Yıllarca pasörlük yapmış biri olarak çok yükünü çektim.

kim haklı düşünce kampı

tekel savascisi ahmet abinin yegeni
Yıllar önce flash tv'de yayınlanan siyasi bbg evi tarzında program. Farklı düşünce tarzından 8 kişi bir evde kameralar karşısında. Sürekli siyaset konuşuyorlar vs haftasonunda izleyici smsleri ile haftanın birincisi seçiliyor. Sonuncu evden ayrılıyor yerine aynı düşünceden başkası geliyordu.

Vali dizisi ile birlikte o dönemden aklımda kalan bulanık bir hatıra. Ahmet yılmazın trabzanların önünde bozkurt çektiğini hatırlıyorum.
0 /