confessions

ulduz

1. nesil Düzeltmen

  1. toplam entry 1268
  2. takipçi 38
  3. puan 19201

ölüm

ulduz
Çok boktan bir olay.
Çok sevdiğiniz birini düşünün; Bu herhangi biri olabilir, Onunla günün çoğunu beraber geçirdiğinizi falan...
Ve onun bir gün artık nefes almadığını düşünün.
Kendinizi Çılgınlar gibi yere atarsınız, duvarlara çarparak onun bulunduğu o soğuk çekmeceyi yani morgun kapısını ararsınız.
Ve işte karşınızdadır, görevli kapağı açar alelade bir biçimde kefene benzemeyen ama beyaz olan bir şeye sarmışlardır bile.
Oraya getirildiği sedyeye, üzerine örtüldüğü çarşafa bakar ağlarsınız. Görevli izin verir ona dokunmanıza ve daha bedeni sıcaktır. Sanki gözünü açsa konuşacak gibidir ama yaşama emaresi olarak kalan tek şey sadece bedenidir ki o da soğumaya başlamıştır.
Ölümün ne olduğunu henüz kavrayamamışsınızdır. Kişi müslümansa son KEz abdest alması için gasılhaneye götürülür. İşte orada onu kefen içinde görünce kafanıza ölüm ile ilgili bir şeyler dank eder çünkü artık o buz kesmiş ve kaskatı kalmıştır. Yine de yakıştıramazsınız.
Kabre doğru o gittikçe siz de gider, siz gittikçe de canınızdan can gitmektedir.
İşte en acı gerçek orada durmaktadır. 1 metreye yakın derinlik ve 80 santimlik genişliği ile size bakar o gerçeklik. Hocanın telkin vermesi ile sadece kişinin alnı tahtaya vurmaz size de birileri bir şeyler vurur sanki.
Hay ben böyle ölümün içine dersiniz.

annenin ölmesi

ulduz
Yakın zamanda başka bir acı yaşadıysanız aklınızın bardağını taşıran son damla olur.
Muhtemelen ya sonunuz akıl hastanesinde biter yada mezarlıkta yatıp kalkmaktan, hastalık kapMaktan 3 5 aya siz de Abbas yolcu olursunuz.

dudak

ulduz
Profil pikçırımda ''Merhaba! Biz buradayız'' diyen organ.
Sıkılınca yiyeninden tutun da büyük görünsün diye silikon taktıranına kadar her çeşit insanı görmenizi sağlar.

hap yutamamak

ulduz
Midenin ağzınıza gelmesine, bu süre zarfında ilacın ağzınızda su ile çözünerek muazzam bir acılık bırakmasına ve daha çok midenizin bulanmasına sebebiyet verir.

açık sistem

ulduz
1. blşm.
*1. Üreticisi ve alıcısından farklı ve üçüncü taraf diye adlandırılan bir diğer kuruluşun ürünlerini kabul edebilen, bu ürünlerle birlikte çalışabilen yazılım ya da elektronik donanım.
*2. Aynı endüstri standartlarını kullanan bilgisayarlarla, imalatçısından bağımsız olarak, iletişim kuracak şekilde donatılmış bilgisayar.3. Bilgisayar güvenliğinde, sisteme tanıtılmamış olan sistem kaynaklarını koruma güvencesi altına almayan sistem.

2. müh. Sınırlarından enerji ya da madde alışverişi yapabilen termodinamik sistem.

açıklamalar

ulduz
blşm. Bilgisayar programcılığında kaynak dilinin deyimleri arasında serpiştirilmiş, ancak amaç kodunun üzerinde hiçbir etkisi olmayan betimlemeler ve tanımlamalar.

açma

ulduz
1. blşm.
*1. Bilgisayarda bir sürecin herhangi bir amaçla ulaşacağı bir kütüğün işletim sistemi tarafından kullanıma hazır hale getirilmesi, bunun için gereken hazırlıkların yapılması.
*2. Bilgisayarda verileri ya da bir dosyayı sıkıştırılmış biçiminden özgün biçimine geri getirmek.

2. elk. Bir elektrikli aletin şalterini açıp güç kaynağına bağlanması.

ada

ulduz
geom. Çevresi kamuya ait cadde, sokak, yol, kanal, ark, dere, göl, deniz gibi doğal ve yapay sınırlarla, kadastro çalışma alanı sınırı ile veya demiryolları arazisi ile çevrili parseller topluluğu; eşanlam: kadastro adası.
blşm. Özellikle uzun ömürlü, büyük çapta uygulamalar yaratmak, tümleşik sistemleri gerçekleştirmek ve gerçek zamanlı uygulamaları hayata geçirmek amacıyla geliştirilmiş genel amaçlı üst düzey programlama dili.
0 /