confessions

zengin sozlugun fakir yazari

1. nesil Yazar - Enerjik

  1. toplam entry 432
  2. takipçi 24
  3. puan 7101

menemen yaparım yanına da çay demleriz diyen kadın

zengin sozlugun fakir yazari
Anadolunun garip bir köyünde doğup, doğruyu yanlışı, iyiyi kötüyü, geleneği geleceği hep başkalarının ne diyeceğine göre öğrenip büyüyen kuzenim üniversite sınavında büyük bir başarı göstererek o dönem 863928723537296355338826 adet olmayan üniversite de okumak için büyük şehre gelir. Büyük şehrin getirdiği özgürlük ile küçük şehrin getirdiği görmemişlik birleşince birinci sınıfta hemen koluna kıvırcık saçlı yakışıklı sayılabilecek belçika da doğup büyümüş bir balıkesirliyi takar. ikisi de bu tanımadıkları garip kültürü beraber keşfeder, beraber tanırlar istanbulu. Sonra işte zaman geçer okul sona yaklaşır ilişki daha sağlam temeller üstüne kurulur ve kuzenimin içindeki o köylü kızı kendini gösterir. Türk kültürünü öğrendiğini sanan bizim flemenk-flaman balıkesirliye o sihirli cümleyi kurar. Hadi eve gidelim menemen yaparım yanına da çay demleriz otururuz der. Tabii çocuk önce bir bocalamış, bir ne oluyok lan demiş sonra asıl bombayı o patlatmış yeşil zeytinde var mı yanında demiş. Eeeeee dünyanın öbür ucunda da olsa kanında anadolu kanı var hemen uyum sağlamış ortama şimdi iki tane çocukları var menemen ise evin onur konuğu çocuklar hiç yemese de haftada bir kere pişiyor mutlaka.

üniversite

zengin sozlugun fakir yazari
Çok garip bir kurum burası varlığı ödül mü ceza mi bilemiyorum. Elini kaptırdın mı kolunu kurtaramıyorsun. Olum 2000 doğumlular bu sene öğrenci olarak kapılarından girecek lan bu kurumun. Bu kadar dert etmemin sebebi benim de onlarla beraber o kapilardan tekrar girecek olmam. Hayatımızın hiçbir döneminde aynı eğitim kurumunda denk gelemediğimiz nesille birlikte olma imkanı veriyor sınıfımızda ikinci üniversitesini okuyan abinin neden aralarda yüzünü buruşturduğu anlamaya başladım. inşallah derslerimiz hafta sonu olur.

az

zengin sozlugun fakir yazari
Bir Hakan Günday romanı. Özellikle derdânın hikayesini okurken sağlam bir psikoloji gerekiyor. Öyle sıkıntı yaşadığınız, stresten bunaldığınız bir anda vakit geçirmek için okunacak bir kitap değil. Derdânın insanı paramparça eden hikayesini tam dozunda bitirerek Derdanın hikayesine başlamış yazar. Derdanın hikayesi ise Derdânın hikayesinin yanında çok saf, çok temiz, çok yetersiz en önemlisi çok özensiz kalmış. Belli ki hakan bey Oğuz Atayı çok seviyormuş ve oğuz atayı anmak onu tanıtmak istemiş ama olmamış belki de bu kadar sert bir ilk bölümün ardından yakışmamış o hikaye buraya.


Finali için söylenecek tek şey sanırım kuzeni mi yazmış acaba bu bölümü(Bu yorum alıntı olup. Her harfinin altına imza atılacağı için buraya taşınmıştır.)


Sen de fark ettin mi? Az dediğin, küçücük bir kelime. Sadece A ve Z.
Sadece iki harf. Ama aralarında koca bir alfabe var. O alfabeyle yazılmış onbinlerce kelime ve yüzbinlerce cümle var. Sana söylemek isteyip de yazamadığım sözler bile o iki harfin arasında.Biri başlangıç, diğeri son. Ama sanki birbirleri için yaratılmışlar.Yan yana gelip de birlikte okunmak için. Aralarındaki her harfi teker teker aşıp birbirlerine kavuşmuş gibiler.

öabt öğretmenlik sınavı

zengin sozlugun fakir yazari
Anadolu yakasında kalabileceğim yer olmadığı için gece saat 6.30'da istanbul'a gelip, 75 dakika e-5 in uğultusu arasında odaklanmaya çalışıp sonunda sıçıp batırdığım sınav. Alanımla çok da ilgili olmayan bir alan sınavı hazırlamışlar. Çok yüzeysel öncüller verip bütün öncüllere uyan detaylı şıklar koyarak ölçme değerlendirme ilkelerini tamamen hiçe saymışlar. Okul öncesi öğretmen adayı olarak girdiğim sınavda çözdüğüm sorunun hangi derse ait olduğunu bile anlamadan işaretleme yaptığım sorular oldu.Sonuç olarak galiba atanamayacağım. 2 hafta önce yüksek lisans başvurumu kabul ederek bana akademik kariyer yapabilirsin yani öğretmen yetiştirebilirsin diyen sistem bugün yok sen öğretmen olamazsın diyor cidden garip bir ülkede yaşıyoruz.

geceleri uyumamak

zengin sozlugun fakir yazari
hala babasından para almak zorunda olan üniversiteyi yeni bitirmiş bir işsizseniz yapmanızı şiddetle önereceğim eylem. en fazla sigaraya para harcarsınız başka da para ihtiyacınız olmaz. gündüz uyuyup gece ayakta olmanıza bir de annenizi tatmin edecek cevap bulursanız işsizlik döneminizi en az utançla kapatabilirsiniz. Hem sabah namazı içinde alarm görevi görmüş olursunuz onlarda kazanır.

zengin sözlük meyhanesi

zengin sozlugun fakir yazari
Bu gece barmen de, müşteri de, müzisyen de, bodyguard da benim. Baska müşteri de yok kapının önünden geçende 02.33 itibariyle ampulün yanında son anını bekleyen kelebek ve youtube da çalan sezen dışında beni anlayan kimse yok, yarın gece görüşmek üzere şimdilik kapanış saatimiz gelmiştir.

lavinia

zengin sozlugun fakir yazari
Lise 1 edebiyat kitabında vardı bu şiir erzurumlu bir arkadaş şivesini kullanarak okumuştu derste. Lise yıllarımın en eğlenceli anlarından birisiydi o an 12 yıl geçmesine rağmen hala aklımda üşirsen ceketimi al al da öyle get gidirsen lavinia deyişi. Eyy gidi dadaş yolun düşer okursan buraları tebessümle anıldığını bil gardaş.jeneriği geç

zengin sozlugun fakir yazari
Kamera arkasında çalışan emekçilere yapılan bir saygısızlıktır bu buton. izlerken heyecandan yerinde duramadığınız o kurmacanın ortaya çıkması için gecesini gündüzünü veren, kar kış demeden çalışan ama buna rağmen başrol denilen karaktersizin aldığı paranın 1/10 alan bu insanları görmezden gelmeyin. Zaten yapımcılar, yönetmenler, oyuncular bu insanları yeteri kadar eziyor bari siz yapmayın görmezden gelmeyin onları. Bu butonu kullanmayın.

moda girmek için azer bülbül dinlemek

zengin sozlugun fakir yazari
Ramazan dolayısıyla 1.5 ay ara verdiğim yalnız gecelerimin vefakar dostuyla buluşma merasimimiz de yalnızlığın vermiş olduğu tatsızlık ağır basmaya başlayınca törenimize gölge düşürmemek için kararlılıkla yapmış olduğum eylem.

Rahmetli de iyi ses, şarkılarında da fena can yakan sözler varmış. %100 de etkili bir formül bulmuş oldum böylece artık geceler benim.

kesinlikle yatırım tavsiyedir. önerilir.
0 /