confessions

zengin sozlugun fakir yazari

1. nesil Yazar - Girişimci

  1. toplam entry 385
  2. takipçi 24
  3. puan 6390

bir insanın kendine yapabileceği en büyük kötülük

zengin sozlugun fakir yazari
hayal kurmaktır.

ne bir ayarı, ne bir sonu olduğu için insan tatmin olmamayı öğrenir. hadsizliği öğrenir, dünyanın kendi etrafında döndüğünü sanıp bencilliği öğrenir. toplumsal kuralları hiçe sayacak her şeyi hayal kurarak öğrenir insan. gerçekler hayalleri katletmeye başlayınca kaybetmeyi bilmeyen insan kaybolur. kaybolan insan yolunu bulmak için tekrar hayal kurmaya başlar. insanlara uymak yerine insanları kendisine uydurmaya çalışır zaten herkes kendi gerçekliğinden kaçmaya çalıştığı için hayal kurmaya başlar. böylece bir toplum uyur. (bkz:türkiye)

cehennem

zengin sozlugun fakir yazari
Tanım: Günahların büyüklüğüne göre gruplara ayrılmış cezaevi.


ilk defa yeni gittiğim bir yere yabancılık çekmeyeceğimi düşünüyorum. hep bizden amk. tanıdığım bütün Müslümanı, Hristiyanı, yahudisi, ateisti herkes buraya çalışıyor.

şunlar bitmeden alsak bari.


Bir cennet var ama çok çok uzakta.

zengin sözlük

zengin sozlugun fakir yazari
Çok güzel olan eski bir şarkı gibi. Bazen çok çok fazla zevk veriyor bazen her notasını ezbere biliyorum olum ben değiştir başka şeyler dinleyelim artık dedirtiyor. Aslında bir zeki müren şarkısı gibi ne zaman dinlense keyif verecek bir potansiyeli var ama kullanmamayı seçiyor.

zengin sözlük yazarları

zengin sozlugun fakir yazari
Eski sözlüklerde yaşadıklarını arkalarında bırakamayan yazarlardır. Sadece kendilerinin anladıkları bir arkadaşlık ve düşmanlık hikayesinin içinde savrulup gidiyorlar ama kendileri 1 gidiyorsa habersiz kesimden 10 götürüyorlar. Yönetim ise en başından beri bu önceden gelen tanisikligin sadece seyircisi olmayı seçiyor. Hazır 2. Nesil yazarların gelmeye başladığı şu günlerde eskileri unutmaya çabalasalar keşke çünkü burada da eskiler artık.

sinemaya tek başına gitmek

zengin sozlugun fakir yazari
Muhteşem bir deneyimdir. Bugün arif ve 216 hakkında iyi yorumlar olmadığı için jumanji filmine gitmeye kadar verdim. tabii vizyonda cem yılmaz varken başka bir filme gidecek arkadaş bulamadığım için tek başıma gitmek zorunda kaldım çok da iyi olmayan filmden o kadar çok keyif aldım ki artik her filme ilk tercihim tek gitmek olacaktır.

müslüm

zengin sozlugun fakir yazari
yapımcısı hariç her şeyiyle heyecan yaratan bir fragmana sahip film.

Yapımcısı olacak herif Ayla da yaptığı gibi sırf para kazanmak uğruna hikayeyi piç etmeye kalkmayıp kalemi tamamıyla Hakan Günday- Gürhan Özçiftçi ikilisine bırakırsa efsane bir şey ortaya çıkabilir.

duman

zengin sozlugun fakir yazari
canlı dinlediğinizde asla pişman olmayacağınız, ayırdığınız her saniyeye ve verdiğiniz her kuruşa değen performans sergileyen az sayıda müzisyenden birisidir kaan. Grup genel olarak iyidir ama Kaan grubun yüzü olarak sahnede fark yaratmasa diğerleri çok da fazla dikkat çekmez. Penalarını almışlığım vardır ama bardaklarını vermedi vicdansızlar.

hocadan not istemek

zengin sozlugun fakir yazari
Son günlerde ısrarla yapmamı istenen olay. üniversite okurken mutlaka yapılan veya yapılması düşünülen eylemlerden birisidir. Bu yolla mezun olan tanıdıklarım bile vardır. dilene dilene yüksek lisans yapacak ortalama yaptı herif.

(bkz:#61126 ) bu girdide de belirttiğim gibi geçme notu 60 olan dersten 59.4 ile kaldım. 59.6 direk 60 a yuvarlandığı için 0.2 puan ile okulumun uzama ihtimali var. Şimdi herkes yap yap diye başımın etini yiyor ama ben gururlu, asi ve cool bir birey olduğum için tabii ki gitmeyeceğim. Ağız eğmeyeceğim kimseye. Durumumu görüp de yapabileceği bir şeyi olduğu halde yapmamayı seçen birisine neden zaman ayırayım ki neden egosunu iyice tavan yaptırayım ki neden sorumluluğumu yerine getirmeden başkasından sorumluluğumu yerine getirmesini isteyeyim ki. niye lan niye alt tarafı sol bacağımdaki kemiğin ismini benden daha iyi bilen birisine yalvarayım ki.

Allah belanı versin Anatomi seni var edeni de benim başıma saranı da Allah belasını versin.

düğün

zengin sozlugun fakir yazari
Annelerin, Kardeşlerin, Eşlerin ve bir sürü akrabanın bir sürü para harcayarak süslenip millete kendini gösterme yarışıdır. En saçma geleneklerimizden birisidir. Üstüne üstlük bir sürü borca girilip, bir sürü strese katlanılır. Gösteriş kısmı sadece düğün sahiplerinde değil düğüne geler misafirlerde de vardır. Onlarda ben tam altın taktım, o 100 lira taktı gibi saçma sapan kıyaslamalara girer kısacası kimse eğlenmez, kimse umursamaz herkes bitse de gitsek havasında sağa sola sahte gülücükler atarak saatlerini heba eder. olan gelin ve damata olur yeni hayatlarına hem vakit hemde para kaybederek başlarlar.

sevgi

zengin sozlugun fakir yazari
sevdiğimiz için mi varız? Var olduğumuz için mi seviyoruz? gece gece beynime musallat olan soru.

Sevmek için varsak en büyük aşk da ilahi olan ise neden beşeri sevgisizlik yaşadığımız da dünyamız kararır. Var olduğumuz için seviyorsak tek sevmemiz gereken var eden değil midir? Niye dünyevi tatlara bu kadar önem vermek zorunda kalıyoruz?

Kimseye saygı göstermeden nefes alınamıyorken, kimseyi sevmeden gayet güzel bir şekilde yaşanıyor. O zaman neden insanlar sevgiyi saygının üstünde görüyor saygı duymadan sevemeyeceklerini bildikleri halde neden her şeyin ilacı sevgi oluyor.

Kafamda deli sorular yine bu akşam.
0 /