yazarların bugünkü mutluluk nedeni

pestenkerani
Olmayan ve olmayacak olan neden.
Bu gün keder farz kılınmış bana. Hem insanlık için kederliyim, hem geçmiş acılar için, hem de münferit sancım için.
Ben 2 temmuz'da derin bir kedere boğulurum.
Mevsimden değil, hayır, ama kalbim yanıyor.
monster degree
Dünyanın en güzel irmik helvasını pişirdim ölen balığımın üçüncü günü için. Şaka şaka, sadece denk geldi.

Evet elim lezzetli ve evet beni alan yaşadı.
overdose
En iyilerimizin sonu genellikle kendi ellerinden olur
sırf uzaklaşmak için,
ve geride kalanlar
birinin onlardan
uzaklaşmayı neden isteyebileceğini
bir türlü tam olarak anlayamazlar.

-buk. jr.
sabah buk'ı iyidir. ferahlatici.
monster degree
günlerdir böğrüme böğrüme batan 'acaba işsiz kalacak mıyım, kalırsam ne yaparım, ülkemin şartlarına sokayım' gibi sorunlarım bugün öğleden sonra çalıştığım yerde devamlı olacağım açıklanınca bir anda iğne batırılmış balon gibi patladı gitti.

herkese benden birer bira!
monster degree
Az önce öğle yemeğinde iş arkadaşlarımdan biri bana "sen bi' gençleşmişsin, güzelleşmişsin." dedi. Halbuki âşık da değilim ama, neden böyle olması acaba?

Gerçi adamın bu söylediğinden beni daha önce yaşlı ve çirkin bulduğu sonucu da çıkartılabilir ama bu sonuca varırsam adamın ayak parmaklarını ağzına sokmak zorunda kalacağımdan hiç bulaşmıyorum. Zeus kurumsallığıma zeval verecek diye ödüm kopuyor da.
mia
mesela sattığım eski üniversite hazırlık kitaplarımdan elde ettiğim parayı planladığım gibi arkadaşla çıkacağım balkanlar turuna değil de kadıköy'de hangi ıvır zıvıra harcayacağımı düşünmek.

o istediğim bandanayı da alacağım sonunda! yaşasın!
pestenkerani
Bu gün oğlumun doğum günü. İyi ki doğmuşum baba dedi, aynı fikirdeyim dedim. İyi ki doğdun oğlum, sabah yıldızım, seher vakti gelen neslimin misafiri. İyi ki doğdun. Oğlum. Öykümü hikâye, kıssamı güzel kılanım.
leonidass
Yarın streetball turnuvası var.
Bugün biraz antrenman yaptık.
Uzun zamandır top oynamamanın verdiği huzursuzluğu, deyim yerindeyse "ölü toprağı" idman sonunda yaptığımız maçla üzerimden attım.
Eski halim olmasa da yeniden bu oyunda birşeyler yapıyor olabilmek mükemmel bir his.
Sigara kullanmak kötü bir şey. Nefesin kesiliyor.
Umarım kazanırız...
kaptonur
Niye mi mutluyum? Size ne lan amk larım? diye haykırasım var dünyaya sözlük düşünün mutluluk sebebimi. Nazar değdirmeyin diye sözlemiyorum benana?
monster degree
Dün hamsterlarım için sipariş ettiğim ağaç evi, toptancıdan ellerine ulaşan seri komple üretim hatalı olduğu için göndermedi siparişi alan pet shop. Fakaaat ellerinde gönderime uygun ürün bulunmamasına rağmen gittigidiyor'da bulunan ilanlarını kapatmadıkları için sorumluluğu üzerlerine aldılar ve onun yerine fiyatı benim sipariş ettiğimin neredeyse iki katı olan evi gönderdiler! Bakarken ikisi arasında kalmıştım zaten ama gereksiz harcama yapmamak için ucuzunu seçmiştim. Aklım da tabii diğerinde kalmıştı. Hamsterlarımdan daha çok sevindiğime eminim. Ne de olsa onlar boş bisküvi kutusunda da olsa bir şekilde uyuyorlar. Canlarım benim. Neyse konudan sapmayalım.

Ayrıca satıcıya da helal olsun. Adam bozuk mozuk bir şekilde benim sipariş ettiğim evi bana kakalamaya çalışabilirdi. Muhtemelen zarar etmişlerdir ama en azından tüketici haklarını korumayı ettikleri zarardan daha çok önemsemişler.

Baksanıza. İşlerini olması gerektiği gibi yapanlara çölde su gözüyle bakar olduk. Normali bu halbuki.

Yine alakasız bir başlığı alakasız bir kamu spotuyla bitirmiş olmanın mutluluğunu da ekleyelim oraya rica edeceğim.
ontolojik sancilarimin merhemi
bir ansiklopedinin arasında, tam olarak aklımdan çıkmış olan yaprak koleksiyonumu buldum. (: onun sevincini yaşıyorum.. Sanırım 2-3 yıl oluyor saklayalı. Daha da olacak, zararlılardan koruyabilirsem onları. İnsanın duygularını "zararlılardan" korumasına benziyor biraz. Zararlılar da doğanın parçası. İçimizdeki zararlılar da bizim parçamız.
monster degree
Hafta başından beri ağzıma ağzıma akan sümüğümle kendini belli eden grip bugün ağırlaştı ve rapor almak zorunda kaldım, evdeyim.

Az önce ilaç almak için kalktığımda hamster kafesinin yanından geçerken kafesten gelen viyaklamaları duydum, dünyanın en güzel annesinin bir kez daha anne olmuş olduğunu gördüm. Üstelik doğum devam ediyordu, bir hayatın var oluşuna bizzat şahit oldum. Kadın anam yaaa!

Bununla birlikte bir de gece her öksürdüğümde yatağıma sıçrayıp patisiyle göğsüme, boynuma, yanaklarıma dokunarak bana yanımda olduğunu hissettirmeye çalışan dünya tatlısı bir kedim var.

Daha önce defalarca söylemişimdir ama kaçıranlar ve unutanlar için tekrar söylemekte sakınca görmüyorum: Hayvanlarla geçirdiğim her güne insanlardan biraz daha fazla tiksinerek uyanıyorum ve insanların gözümdeki yerleri şimdiden yeterince vahim.
0 /