yeditepe istanbul

number eleven
2001 - 2002 arasında yayınlanan ve zuhal olcay, uğur polat, ruhi sarı, emre kınay, özgü namal, oktay kaynarca ve elbette ki meral okay'ın yer aldığı, senaryosunu ali ulvi hünkar'ın yazdığı, müziklerini derya köroğlu'nun yaptığı dizi. inanılmaz sıcak, inanılmaz samimi ve insanın o mahallede o masum insanlarla beraber yaşamayı istediği harikulade bir kenar mahalle dizisi. senaryosunu yine ali ulvi hünkar'ın yazdığı bir diğer dizi olan sultan makamı gibi her repliği adeta bir edebiyat kitabından dökülüyormuş gibi hissettiren bir dizidir. örnek:

"35 yaşındayım. daha hiçbir şey yaşamadım ki ortasında olayım hayatın. ama kenarındayım o kesin. hem de en kenarında. bizim mahalle gibi..."

bu arada ali ulvi hünkar'ın yazdığı diğer bir dizi olan sultan makamı için:

(bkz:sultan makamı)

ruzgara karsi iseyen adam
Türk televizyonlarında yayınlanan en iyi dizilerden birisidir. Her birinin kendine özgü hikayesi bulunan, özenle kurgulanmış karakterleri vardı. En çok uğur polat'ın canlandırdığı ali karakterini severdim.

Yanlış hatırlamıyorsam pazartesi günleri trt'de, yedi numara dizisinden hemen sonra yayınlanırdı. Kaliteye bakar mısınız? yedi numara bitiyor ve yedi tepe istanbul başlıyor. Bir de günümüzün birbirinin kopyası, Yapay, yüzeysel dizilerine bakın!