yerel seçimler

bonnie
sonuncusu 30 mart 2014 yapılan yerel seçimler 5 yılda bir yapıldığından 29 mart 2019 yapılması planlanıyordu. ancak son günlerde erken yerel seçim öne çekilecek muhabbetleri yapılıyor. bunun için de anayasa değişikliği şart. referandumsuz en az 400 oy gerekiyormuş.

chp li bir belediye başkanım var. memnun muyum? hayır?

işte yerel seçimler var ya iki ucu boklu değnek seçimleri.
sipraleks
eğer ki chp belediye başkanlarında revizyona gitmezse oy vermeyeceğim seçimdir. ege bölgesi için konuşuyorum izmir'de aziz kocaoğlu, muğla'da osman gürün devam edecekse sandığa bile gitmeyeceğim. en son seçimden sonra sonuçları da pek de umurumda olmayan seçimdir.
turuncu gemi
sağdan soldan, şehre kaliteli asfalt dökecek yetenekten bile yoksun, kariyerist doymuş oligarkları seçmek için sandığa gideceğimiz seçimlerdir.
tek umursadığım kayyumlar politikasına karşı halkların vereceği dersin keyfidir. isterlerse 2 saat sonra tekrar kayyum atasınlar önemli değil. 2 saatlik keyif, keyiftir.
frante
90'lardan itibaren çoğu seçimi hatırlıyorum.

rejim değişikliği ve tek adam rte'nin cumhurbaşkanı olmasının ardından yerel seçimlerin geldiği nokta tek kelimeyle iğrençtir.

tek kelime dedim ama iyice açacağım. merak etmeyin. istanbul'da yaşayan biri olarak şu rezil yollarda, metrobüste dayıların koltuk altlarını koklayarak, su birikintileri içinde kolbastı oynayarak yaşamaktan sıkıldım. ve bunlarla alakalı tek kelime eden yok. kim ne kadar pkklı bu konuşuluyor sadece. bu kadar pespaye bir seçim ortamını türkiye ilk kez görüyor.

hayattaki tek görevi bize hizmet etmek olanlar aldıkları çuval dolusu paranın karşılığında açık açık bizimle taşak geçiyorlar. bırak bize hizmet etmeyi, bizi suçluyorlar lan. inanılmaz bir şey bak bu. siyasilerin halkı suçladığı başka ülke bulamazsın.
ruzgara karsi iseyen adam
Kime oy vereceğime dair hâlâ net bir fikrim olmasa da, oy vermeyeceğim kişiyi az önce tespit ettim. En azından bir kişiyi elemiş oldum!
Az önce kapı çaldı dostlar; işi gücü bırakıp kapıyı açtım ve karşımda 40'lı yaşlarında bıyıklı bir adam, başı örtülü bir kadın ve iki çocuk gördüm. Bu çekirdek aile, herhalde karşı komşu yerine yanlışlıkla bana geldi diye düşünürken; adam birden kolunu uzattığı gibi elimi kaptı ve sıktı, ne olduğunu anlayamadan diğer eliyle de bir broşür uzatıp, "eyi akşamlar, ben muhtar adayı ......., oyunuza talibim" diye devam etti. Ben şaşkınlığımı atamadan karşı komşunun kapısını çaldı ve aynı parodi orada da tekrarlandı. Hayır, bayram ziyaretine gelen uzak akraba gibi oy istemeye mi gelinir? Çoluk çocuğu da alet etmiş bir de.