yorgunluk

klm
son günlerde işlerimin yoğun olması, eve gelip ders çalışmam ve iki haftada bir ankaraya gidip gelmem sonucunda yaşadığım boktan durum. az kaldı isyanım var ulan diyip mfö dinlemeye başlayacağım.
number eleven
Eğer ne için yorulduğunu biliyorsa insan, dünyanın en güzel hislerinden biridir gün içindeki koşuşturmanın ardından yorgun bir şekilde eve gelip erkenden yatıp uyumak. Korkmamak ve şikayet etmemek, hatta tam tersi değerini bilip tadını çıkarmak lazım. Öyle ki, hoşuma giden fiziksel acı varsa, o da yorgun argın bir şekildeyken kolumun bacağımın ağrıması ve her tarafımın tutulmasıdır diyebilirim. İnsan vücudu hareket etmeye programlanmış bir sistemdir ve dolayısıyla hareket etmekten, yorulmaktan korkmamak lazım. Dediğim gibi, eğer bir amaç varsa ve o amaç için mücadele verirken yorulunuyorsa, o yorgunluk dünyadaki en tatlı ve de anlamlı hislerden biridir ve bu şekilde uyunan uykunun, yatılan yatağın, dinlenilen müziğin tadını da bir başka güzel bulurum. Ben buna tatlı yorgunluk diyorum. Ki şu an bu entryi yazan ben, gün içinde ne için mücadele ettiğini bilen ve bu yolda koşturup yorulan ve de şu an bu tatlı yorgunlukla yattığı yatağından yazıyorum bu entryi.
feronia
çağımızın kronik getirilerinden biridir. özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlarsanız, yoğun ve tempolu bir hayat kaçınılmaz olduğundan dolayı hemen hemen her gün yorgun hissedersiniz. hatta öyle bir hal alır ki ne kadar uyursanız uyuyun, ne kadar dinlenirseniz dinlenin geçmek bilmez. bunun altında psikolojik ve fizyolojik sebepler de yatabilir.

psikolojik sebepler olarak; hayatınızda memnun olmadığınız bazı durumların varlığı örnek verilebilir. en yaygın olanı; işinizi sevmiyor olabilirsiniz ya da hayatınızda memnun olmadığınız başka faktörler vardır ve bu nedenle hayata karşı motivasyonunuz düşük ve her an yorgunsunuzdur.

fizyolojik sebeplere gelirsek; kansızlık ya da d vitamini eksikliği gibi sizi gerçekten yorgun hissettirebilecek ama sizin farkında olmadığınız durumlar olabilir. bu nedenle bu gibi sebeplerin araştırılması ve gerekirse önlem alınması hayat standardınızın yükselmesi için gereken motivasyon ve gücü bulabilmeniz açısından önemlidir.
cihan yandi kanli nigar
İki gün üst üste binlerce çocukla ilgilenip binlerce balon şişirdikten sonra, şuan duyduğum her ses her davranış sinirlerimi tepeme getirmekle birlikte, hem bedenen hem ruhen yorgunluğun en uç seviyelerinde olmamı sağlıyor. Beynim kendi kendine reset atmak üzere.
icgqhs
Fazlası uyku uyumanıza bile neden olabilir. Yorgunluktan uyuyamamak diye bir durum söz konusu olur. Duş almak ve uzanmak sanırım en dinlendirici hal.