zengin sözlük bitmiş

lonely samurai
Bu şekilde giderse bu durum tespitinin yapılmaması işten bile değil. Geleli çok olmadı ama çok ciddi rahatsız edici bir ya da bir kaç yazar var ki bunlar zaten farklı hesapları kullanan aynı şahıslar, gereksiz, fazla özgüvenli, vikipediden kopyala yapıştır yapan ve duyar kasacağım diye gerizekalı olanlar da var ekstra olarak önüne gelen yazar oluyormuş gibi bir hal var. Lağım üsluplu saçma sapan bir yazarın çöp artıkları ve saçma sapan, abazanca tehdit içerikli entrileri de unutulmuş değil ki bunun yanında çift hesap kullanıp insanları dalgaya alan, şizofreni, diğer yazarları taciz edip saygısızlıkta hat safhada olan ve yaşının gerektirdiği gibi davranmayıp asla sözlük efsanesi olamayacağı gibi sözlüğün vefakar ve efsane yazarlarına karşı hazımsızlıkla, kıskançlıkla burada yazar olanlar bu sözlüğü diplere çekmektedirler. Asla bu yazarlarla bu sözlük gerçek potansiyeline ulaşıp da gösteremez, değil Ekşi ile yarışıp geçmek Uludağ gibi bir foseptiği bie geçememesi buradan bellidir. Daha da üzücüsü sözlük emektar, fedakar ve efsane yazarlarını kendine küstürmüş ve bu yazarların kaybedilişlerine gıkını bile çıkartamamıştır. Daha öncede belirttiğim gibi; olumlu tavrımda artık bir şüphecilik söz konusu, artık "acaba gerçekten değer mi ?" demeye başladım. Aslanların terkettiği yerde sırtlanlar aslan kesilirmiş. Özellikle bir kaç hata silsilesi ve bir kaç yazar bu sözlüğü çok aşağı çekiyor ve bu düşüş hayır değil !
bakma ikinci nesil olduguma kolay lokma deglm
Sözlüğü yukarı çeken yazarların 'birkaç' kelimesinin nasıl yazılacağından bile habersiz olduğunu gösteren başlık.

Konuşmayayım diyorum sürekli de insanların kendilerini bu kadar önemli sanması çok garibime gidiyor benim.

Herkese insanlık, doğruluk, dürüstlük dersleri veren yazarların özel mesajlardan 'neden sürekli sözlükte aşk yaşıyorsunuz, gidin face twitter kullanın' diye yazması; Rahatsız olduğunuzu belirttiğiniz halde hâlâ tavizcvari şekilde bu tip mesajlara devam etmesi çok garip lan.

Sözlükteki özgürlüğü kendi çizgilerinizde kısıtlayıp, başkalarının yazdıklarından rahatsız olmanız problem değil. Görmek zorunda mısın benim sözlükte yaşadığım aşkı? Elbette değilsin. Peki ben senin sürekli ''şu efsane yazar gelsin, o gelsin ekşi' yi geçeriz(swh), efsane yazarsız sözlük olmuyor'' vs. Demelerini görmek zorunda mıyım? Elbette değilim. Olay bu zaten. Her zaman istediklerimizi görmeyeceğiz değil mi bu sözlükte?

Kimsenin gidişi hiçbir sözlüğü bitirmez. Biraz zaman geçer yeniler gelir, eskilerin bazıları gider bazıları kalır vs. Ama az kişi de olsa sözlükler bir şekilde yürür.

Zengin sözlük çok genç bir oluşum. Kopyala yapıştır tematik giririler genç sözlükler için hızlı gelişim kaynağıdır hep. Bugün o geçmek istediğiniz ekşi'de bile hâlâ yapılıyor.

Sözlük efsaneliği nedir arkadaş yahu? Üzülmeli mi şimdi sözlük efsanesi olamayan insanlar? Nasıl bir kafa yapısı var insanlarda, anlamıyorum. Egonuzu balla, börekle mi büyüttünüz?
kombiwankenobi
o insan acaba ben miyim? diye suçlu hissettiren bir şey.
liseden bu yana birçok sözlükte aktif oldum. yani şöyle söyleyeyim birçok sözlük ortamını gördüm. yazılanlar, başlıklar bilinen sözlüklerde neredeyse hep birbirine paralel gidiyor. en son aktif olduğum sözlükten artık yavaş yavaş sıyrılmaya başlarken öneri ile keşfettim burayı.
ilk kez bu kadar genç bir sözlükte yazar oldum. ama ne yalan söyleyeyim yeni bir sözlük olduğu için ortamının daha samimi olduğunu gördüm ve buna mutlu oldum.
en azından bir başlığa insanlar hehühelolo diye atlamıyorlar. okuyup, fikir edinip bilgi aktarıyorlar ve bu gerçekten güzel bir şey. itiraf edeyim ki sözlükleri bilgi kaynağından çok içimi döktüğüm bir platform olarak görüyorum. beni rahatlatan bir yer. bu yüzden de buradayım. şu an da olmaktan mutluyum.
bonnie
(bkz:bitmiş diye diye bitirmeye çalışmak)

bence olay tamamen bu. bu tarz yazılar daha önce de oldu. hatta bir yazar vardı kırk yılda bir girer buna benzer şeyler yazar ve çekip giderdi. hatırlayamadım şu an kim olduğunu.

zengin sözlük' ün katetmesi gereken çok yolu var. buna kimse itiraz edemez. deneyimli, deneyimsiz yazarları var. ama bir ondan da öte deneyimsiz yönetimi var. umut ediyorum ki taşlar yıllar içinde yerine oturacak.

bir sözlük kolay kolay bitmez. vakti zamanında binlerce entrysini bir anda sildiğim in cin top oynarken deli gibi gayret edip çabaladığım bir sözlük var ki hala bitmemişse inanın burası da bitmez. bence bitip bitmeyeceğinin kararı yer yer kaliteli içerik olabileceği gibi yer yer de saçmalamalar üzerine yazılmış entry ve başlıklar değil admininin istek ve iradesidir.lonely samurai
Ne olduğundan bir haber aptal bir yazar ve daha hiç bir şey sormadan "biz komşuyuz aşkımız hiç bir yere sığmıyor gene de benle çıkmıyor diye ağlanan başka bir aptal yazar ve onun üç yaşında ki duyar kasacağım diye kaypak olan süt çocuğu sevgilisi bir yazar. Sözlüğü facebooka çevirdikleri yetmezmiş gibi herkesi de kendisini taciz etmekle suçlayan ve 1300 farklı hesaptan milleti trollemeye çalışıyor zavallı. Galiba taciz edilmek istiyor ki birilerini daha rahatlıkla suçlasın ya da fantezisi filan herhalde. Asla kıskançlığından ölüp bittiği Fiora gibi olamayacak. Burayı önce foseptik çukura çevirip sonra içinde kendiniz dahil herkesi boğacaksınız. Görünen köy de kılavuz istemez sadece son entri bu olsun istemezdim de tacizcilik ile suçlanmayı kaldıramadım. Fioraya yaptıkları yetmedi aynısını bana da yapıyorlar kalitesizler. İnsanlara çamur atmak ne kolay oysa ki kendileri lağımın kendisi ama bunu göremiyorlar.
siz hepiniz ben tek
Bazılarının gördüğü rüya.
Hani güzel bir rüya görürsün ve aniden uyanırsın, daha sonra aynı rüyayı tekrar görmek için yorganı kafan çekip uyumaya çalışırsın ya. İşte yaşadıkları aynen bu.
Aslında uyandılar ama yorgan hala üstlerinde olduğu için sağı solu göremiyorlar.

Artık yorganı üzerinizden kaldırın ve hazımsızlıklarınızı bir kenara bırakın.
Rüya bitti. at koşturduğunuz eski zengin sözlük artık yok.
Gelin hep birlikte çalışalım ülkemize kaliteli bir sözlük kazandıralım.
Bu sözlük birkaç yazarın gitmesi, bir kaçının kalması ile batacak bitecek bir sözlük değildir. Boş insanları ve işleri bırakıp işimize bakalım.
magic mushroom
Bitmiş mi bitmemiş mi bilmiyorum ama son zamanlarda çok bayağı tavırların takınıldığı, bu tavırlar ile ilintili olarak da çok kalitesiz giri, ima ve söylemlere sahne olmuş sözlüktür ne yazık ki.

Bilgi? En büyük? Zenginlik?

Umarım herkes şapkasını önüne koyup düşünür.
avni
Ekşi de pire. Haydi o vakit dans.
Bitmez gençler. Sahibi kapatmadığı sürece blog misali tek başına yazar yine bitmez.
Dansa devam. Gerisi fasa fiso.

Hürmetlerrrr.
ontolojik sancilarimin merhemi
biter tabii istersen
yeter çeker gidersin ayrı
ama bil başarırım
sen olmasan da yaşatırım ben bu aşkı (:


Ne meraklısınız koşa koşa gelip bu başlığa yazmaya. Bitince ne yapacaksınız mesela Mevlid mi okutacaksınız nedir yani dert anlamış değilim. Dilediğin zaman gel, yaz ve git. Bu kadar. Zaten bu kadarını yapabiliyorsunuz. Sözlüğe ne katabilirim yerine ilkokul terk giriler. Buna rağmen ünvanınızda da “yazar” yazıyor asıl iç burkan bu.

Edit: dahi anlamına gelen de-da düzeltilmiştir. Özlem tekin'in dilsizliği ne yapabilirim.
pasaj
Nereye bitiyor ya, diyerek girdiğim bu başlıkta sözlük emektarlarını görmek beni duygulandırdı. Ayrıca bitsin ya da bitmesin pek dert değil. Başka yerde hissetmediğim bu samimiyet oldukça biz hep buradayız.