zengin sözlük moderasyonu

abrek
yazarların sözlükte karşılaştığı sorunlara kısa zamanda çözümler bularak dönüş yapan güzel insanlardan oluşuyor. sözlüğe üye olduğumda ''ohoo buranın daha çok işi var'' demiştim ama gün geçtikçe gözle görülür ilerleme kaydediyor zengin sözlük. ellerinize sağlık..
masal
olympos'ta yaşadıkları için onlara ulaşmak her zaman mümkün değildir. online listesi keşmekeş, moderasyondakilerin isimlerine ulaşmak için tek tek başlık gezmek gerekiyor toplu bir liste göremedim. ihtiyacım olduğunda buraya yazacağım nasılsa onlar beni bulur.

edit: bakın buldular. kim buldu bilmiyorum ama teşekkür ederim.
keskin nisanci
Nick başlığına yazılan o kadar formatsız ve hakaretvari yazı dururken nedense benim yazımı silen kurum. Yazı silinmesinde problem yok da çifte standartada tahammülüm yok. Bir de yazıyı silen mod nickini yazsın kiminle muhattap olduğumuzu bilelim.
olacak o kadar
hakkaniyetli kisiler olduğuna inanıyorum lakin az evvel mobilime sözlük dışından garip bir mesaj geldi ve bir yazar ablamiz tarafindan, sözlükten attirilacagim hususunda bir tehdit! aldim. ozel mesajın görüntülerini, mahremiyet açısından paylasmayacagim. tabi daha garip sözlerde var lakin fazla detaya gerek yok.

benim kalıp gitmek gibi çok derdim yok. sadece umarım işler böyle yurumuyordur.
leonidass
Öğrencilerin evinde taşkınlık yapması sonucu komşuların ev sahibine şikayet etmesi gibi.

Geçenlerde de söyledim.
Üst kattakiler sofrabezi silkeliyorlar.
Ona sesleri çıkmadı.
Şu okulu da bitireyim apartman yöneticisi olacağım.
O zaman görürsünüz.
Apartman önüne park eden arabaların sileceğini kaldırmaya yeminim var.

Şaka bir yana gençler.
Burayı itüye, ekşiye, uludağa benzetmezsiniz umarım.
Esen kalınız...
mavera
kimse anasının karnında yönetimi öğrenmiyor diyerek teselli vermek istenen moderasyon. zaman içinde rayına girmeyen bir şey söyleyin? yok. kötü olmayan bu durum daha da iyiye gidecektir nasılsa. can sıkmak veya moral bozmak yok.
keskin nisanci
hatalı başlığı silmeyip, hatalı başlığın düzeltilmesi gerektiğine vurgu yapan yazıyı formata aykırı diye silen insanlar bütünü. tabi ki bir yetkili adı altında, gerçi şaşırmıyorum. memleketin neresinde görevlere atanırken liyakata bakılıyor ki sözlüklerde bakılsın.
kutadgu bilig
monster degree şu ana kadar gördüğüm kadarıyla iletişimi kuvvetli, aktif ve nazik bir moderatör. maaşı iyi zannedersem. yalnız zengin sözlük ceosunun zeitgeist'in maaşına da biraz zam yapmasını rica ediyorum. o da iyi bir arkadaşa benziyor ama biraz motive olması lazım.
ontolojik sancilarimin merhemi
Son 4 saattir 5 entry yazılan sözlükte, yazdığınız “hatalı” giriyi mesajla iletip; “düzenler misiniz “ demek yerine silen moderasyon. Şu an kişi başınıza iki yazar düşüyor farkında mısınız ?


Edit: haklarını yemek istemem, eleştiri kokusunu hisseder hissetmez eksiyi vermek 1 saniyelerini alıyor. Okumadan önce yapabiliyorlar bunu. Metafiziksel bir şeyler var burada..
keskin nisanci
dünyanın en hazımsız insanlarının bir arada bulunduğu topluluk. eleştirel yazıları şimşek hızıyla eksiliyorlar ama sanırım bununla yetinmiyorlar ki bir de yazıyı siliyorlar. çok şekerler gerçekten. bir de sözlükle ilgili bir başlıktaki yazıyı, entry başlığın sözlükteki haliyle ilgili gerekçesiyle siliyorlar. ne olacaktı ya? sözlükle ilgili başlıkta atomun parçalanmasının yöntemini mi anlatacaktım? yani silinmeler yetkili adı altında olmasa silene format dersi vermek isterim ama işte anonim birine karşı bir şey yapamıyorsunuz.
ontolojik sancilarimin merhemi
Sözlük dünyasının en hazımsız moderatörüne sahip olduğunu düşünüyorum. Kafayı size bir kez takmışssa ve bunun gerçek bir nedeni de yoksa, entrylerinizi didik didik ederek açığınızı bulmaya çalışır. Adminle muhatap olursunuz, onunla olamazsınız. Neden ? Çünkü o dumanı üstünde henüz tüten entrylerin yılmaz savunuculuğu ile o kadar meşguldür ki, arka cebinde taşıdığı cetvelin poposunu aşındırdığının farkında bile değildir.
the big brother
Kendilerine teşekkürü borç bilirim. Peki neden? bir derdim sıkıntım olunca, yanlış yaptığımda,silinmesi gereken entry silmez hemen bana dönmeleri iyi varsınız sevgili moderasyon. Bu arada kötüleyen entryleri okudum.
Sizi gidi dış mihrakçılar sizi.