zeytin dalı harekatı

iyiler iyidir
Ülke olarak çok zor durumdayız. Umarım bu harekattan sonra kaybettiğimiz itibarımzı kazanırız. Ve yükselişe geçeriz. Allah yiğitlerimizle beraber olsun.

hunyadi
Rusya'ya ve birleşik devletler'e rağmen yapılan harekattır.

Önden arapları göndererek mümkünse hiç şehit olmadan başarıyla bitirilmesini ve bölgenin teröristlerden temizlenmesini umduğum harekattır. Ulu tanrı askerlerimize yardımcı olsun.

"Vur şanlı silahınla gönül mülkü düzelsin
Sen öldürüyorken de vururken de güzelsin"
lorquet
Dünyaya aşırı barışçılız mesajı veriyoruz. Ok. Benim bildiğim zeytin dalı topla tüfekle uzatılmaz ama... Hani barışçıl bi politika izledik, Suriye'nin iç işlerine karışan güçlerden biri de olmadık zaten, yersen işte. Hippiler gibi barış pozu kesebiliriz artık. Bana kalsa Hell on earth operasyonu koyardım adını. Daha cool, daha gerçek.
sipraleks
neden yapıldığını anlamadığım operasyon. konunun uzmanı veya ilgilisi değilim de sınırda kürt birliklerine karşı deniliyor. amca o kürtler aynı zamanda mecliste.
icgqhs
Ey şanlı ordu,ey şanlı asker
Haydi gazanfer, umman-ı safter
Bir elde kalkan, bir elde hançer
Serhadde doğru ey şanlı asker.
Deryada olsa herşey muzaffer

Dillerde tekbir, Allahu ekber
Allahu ekber, Allahu ekber
Ordumuz olsun daim muzaffer.

Ey şanlı ordu,ey şanlı asker
Haydi gazanfer, umman-ı safter
Bir elde kalkan, bir elde hançer
Serhadde doğru ey şanlı asker.

Deryada olsa herşey muzaffer
Dillerde tekbir, Allahu ekber

Allahu ekber, Allahu ekber
Ordumuz olsun daim muzaffer.


(bkz:Zafer inananlarındır)
(bkz:Zafer yakındır)
avni
komplo teorisi mi hayal etmek istiyorsunuz? türkiye cumhuriyeti ordusunun diğer bir ifade ile türk silahlı kuvvetlerinin adım adım güçsüzleştirilmesinden ve adım adım ekilen mustafa kemal atatürk nefretinden başlayın. gerisi teferruat. türkiye cumhuriyeti devletini, ordusunu ve elbette insanlarını bu duruma düşürenler bu ülkede hala iş başında bu kadar net.
tanım mı?
türkiye cumhuriyeti devletini yok etmek isteyen emperyalistlerin istedikleri şekilde devam eden oyunun bir parçası.
indim derelerine
bugün denk geldiğim bir videoda muhabir tankçı bir askere soruyor

- ailene ne söylemek istersin.

Askerimiz cevap veriyor

- beklemesinler.

Kılıçları keskin , ömürleri uzun , rehberleri peygamberimiz , önderleri Atatürk olsun Türk Ordusu'nun.
Ailelerine hayırlısıyla kavuşsunlar.
captainmorgan
harekatı sonuna kadar destekliyorum her ne kadar ypg ilcemize roket atıp komsularımızı akrabalarimizi yaralasada geri adım atmayacak bu ülke allah ordumuzun yardimcisi olsun
hunyadi
Operasyonda yüzde 75 oranında milli silahlar, milli sistemler, milli kara araçları, milli füzeler kullanıldığı belirtilmiş. “Abd'nin birliklerini abd'nin verdiği silahlarla vuruyoruz” goygoyu umarım artık biter.

Bir yandan teröristlerin temizleneceği ve bir yandan da kendi silahlarımızı deneyeceğimiz bir operasyon olacak.

Şimdiye kadar ülkemize atılan roketler dışında olumsuz bir şey olmadı. Umarım daha da olumsuz şeyler gerçekleşmez.
zorya polunochnaya
harekat hakkında her hangi bir fikrim yok fakat basına yansıyan kısmı beni oldukça rahatsız ediyor. basının verdiği brifingler işte ne bileyim "x ve y noktaları ele geçirildi sıra z noktasında" gibi açıklamaları, bunların paylaşılması doğal mı? yani bu tarz şeylerin doğallaştırılması insanların militaristleştirilmesi hiç doğal gibi gelmiyor ya basın ne yaptığının farkında değil ya da ciddi bir toplum mühendisliği söz konusu.
keskin nisanci
operasyonun 4. günündeyiz ve maalesef iki vatan evladımız şehit oldu. yaradan şehitlerimize rahmet eylesin, mekanları cennet olsun, ailelerinin ve milletimizin başı sağ olsun.

harekat ile ilgili birkaç kelam etmek istiyorum, öncelikle bunun bir savaş olduğu yorumlarına katılmıyorum, karşımızda bir devlet yok, bir devletin topraklarını gayri ahlaki yollarla gasp etmeye çalışan bir terörist yapılanma var ve ordumuz afrin'e fetih için girmiyor, terör unsurları temizlendikten sonra ordu geri dönecek ve bana kalırsa bu harekat çok önce yapılmalıydı. abd terörist grupları en son teknolojik silahlarla donatmadan ve terör gruplarını eğitmeden tepelerine binmeliydik.

gelelim diğer meseleye operasyona destek vermek kimseyi militarist yapmaz. sınır hattımızın hemen yanı başında bir terör devleti kurulmaya çalışılıyor. buna müsaade edilemez, çünkü terör devleti kurulursa ileri zamanlarda çok sivil kanı dökülür. ha şuna tamam akp'nin yanlış politikaları olmasa belki bugün operasyona hiç gerek kalmazdı ama artık bunları konuşmanın bir faydası yok, önceliğimiz milletimizin güvenliği ve bunun için de bu operasyon şart.
hunyadi
Bu operasyonla ilgili enteresan bir tespitim var. Trt world'un yaptığı videolar operasyonla alakalı faydalı ve aydınlatıcı bilgiler içeriyor. Beğenmekten de geri kalmıyorum ve yorumlara bakıyorum. Ypg/pkk'yı yorumlarda destekleyen kürtler'in %80'i ortadoğu dışında (çoğunluk ingiltere) yaşıyor ve kürdistan için özgürlük istiyorlar. Tezat olan durum şu ki bu coğrafyada yaşamayan insanların bu coğrafya için istekleri bir türlü bitmiyor. Tüm sorunlar buradan geliyor aslında.

Bu operasyon da bu isteklerin önünü kesmek için yapılıyor. 700 terörist leşi var.
keskin nisanci
harekatın 24. gününde tsk tarafından bilgilendirilme yapıldı.

açıklamaya göre zeytin dalı harekatı'nda bugüne kadar 31 askerimiz şehit oldu. 143 askerimiz yaralandı. şehit askerlerimize yaradan rahmet eylesin, mekanları cennet olsun, ailelerinin ve milletimizin başı sağ olsun. yaralı kahramanlarımıza yaradan acil şifalar versin.
hunyadi
operasyon kapsamında ölen askerlerimizin yurdu uçmağ olsun. keşke zamanında aptalca politik hamleler yapılmamış olsaydı da iş buralara kadar gelmeseydi.

bugün halep kırsalından afrin'e destek için yola çıkan pyd konvoyu vuruldu. bir derece olsun intikamınız alındı. fakat siz buraları terk ettikçe omuzlarımıza bıraktığınız yük artıyor. bıraktığınız bu vatana hakkıyla sahip çıkamayan milyonlarca insanı gördükçe yük gözlerime düşüyor.

terör örgütlerine her türlüğü desteği sağlayan emperyalistlere türk ordusunun hediyesi olsun:


zenginsozluk.com/foto
keskin nisanci
tsk'nın son yaptığı açıklamada göre dün 8 askerimiz şehit oldu, 13 askerimiz yaralandı. şehit askerlerimize yaradan rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. ailelerinin ve milletimizin başı sağ olsun. yaralı kahramanlarımıza yaradan acil şifalar versin.
sos
artık operasyon afrin'in içinde devam ediyor. yakın temas söz konusu. işin en zorlu kısmı. askerimizin allah yardımcısı olsun. dün şehit olan askerlerimizin mekanları cennet olsun.
0 /