zippo çakmak

kaptonur
Amerikan tırcılarından dünyaya yayılan muhteşem çakmaktır. Kendine has tiz bir "clik" sesi vardır. Dünya çapında zippoyu değişik hareketlerle çakma yarışması yapılır. 2 tane orijinal çakmağa sahip olan ben 10 a yakın hareketle zippoyu yakabiliyorum. Bunlardan 4 tanesi "waaawww nasıl yaptın" tepkilerine neden olmuştur. İstisnası yoktur. En büyük efsanesi ise uçak yakıtıyla yandığıdır. He amk zaten elinizin altında f16 var! Tamamen şehir efsanesidir inanmayın.↑↑↑sahip olduğum zippo↑↑↑
samurai
bu çakmağı aldım hatta almakla kalmayıp şekil şukul hareketler yapmayı da öğrendim fakat fakirlikten ve üşengeçlikten gazını alamıyorum. click - clack sesi sigara içmeyen insana bile ateş yaktırır. çakmak şu anda kutusunda drakula misali yatıyor.

Edit: çakmağın gazı yakmasanız bile uçuyor gidiyor o yönü kötü ve sürekli yok çakmak taşıydı yok gazıydı derken masraf çıkarıyor. ben çalışırken paramın olduğu dönemde almıştım şimdi işsiz olduğum için fuzuli masraf gözüyle bakıyorum.

son olarak içilen sigaranın tadı cidden farklı oluyor.
sikko
bir mekanı veya nesneyi havaya uçurmak için kullanılan çakmak.
işlemi gerçekleştirmek için gerekli malzemeler; bir bidon benzin ve bir zippo çakmak.
cayır cayır yakılmak istenen mekana veya nesneye bolca benzin dökün. sonra bi bakış atıp sigara çıkarın ve zippoyu son kez amacına hizmet eden görevde kullanın. sakin ve emin adımlarla arkanıza dönün ve yürümeye başlayın. elinizdeki zipponun kapağını kapatmadan(bu kısmı çok önemli, zira çoğu zippo sahibi çakmağın benzini bitmesin diye hemen kapatır), arkaya doğru küçük bir bilek hareketiyle gönderin. eğer "nasıl yanıyo lan acaba?" diye arkanıza dönüp bakarsanız güzelim çakmağı ziyan etmiş olursunuz. bu işin raconu budur. bir zippo sahibi işte bu kadar cool olabilmeli.