ziyaretçiler

ihtiras limani
Yeni zengin sözlük profil sekmesi. Facebook'da çıkan meşhur "profiline kimler bakmış" fake uygulamaları gibi. Uzun zamandır bu kadar kötü, daha doğrusu kötü niyet kokan bir özellik görmemiştim. Kusura bakılmasın.
kaotik eylem
farklı ve güzel olmuş. şahsen ben çok sevdim.sözlük geliştirme ve uygulamasında puanım10/8. şöyle bir önerim var. profilde bir bölüm açılsın yazar hakkında düşünceleri tek cümleyle belirtelim. " sözlük'ün emektarı" "sözlük'ün mizahcısı" gibi.
emekli yoda
kötü olduğunu söyleyemem ama farklı bir uygulama. daha önce hiç bir sözlükte örneği yok, en azından ben görmedim. gerçekten çalışıyor mu? bilemiyorum. ama ben ziyaretçiler sekmesine tıkladığımda birilerini gördüm. bu sonuçla çalıştığını düşünüyorum.

bu tarihten itibaren kullanıcıları ikiye ayırabilir. kimisi orada görüneceğini bildiği için profile bakmaktan çekinecektir. kimisi de umursamadan bu uygulamadan memnun kalıp eskisi gibi devam edebilir. ben ikinci örneğe giriyorum. birileri benim onun profilini incelediğimi görebilir, bence bir sorun yok. profili incelerken hiç bir amaç da gütmüyorum. bazen can sıkıntısından, bazen de yazdıklarını merak ettiğimden baktıklarım oluyor. buna bir amaç yüklememek lazım.

ama bir amaç yükleyenler için "tanışmak için atılan ilk mesaj" olarak da kullanılabilir. bu açıdan biraz riskli!
bonnie
keşfedemediğim sekmedir. neden bilmiyorum.

o değil de aklıma ilk gelen uzaylılardır bu kelimeyi duyunca.

hepimiz uzaylıyız. yaşasın!
bonnie
çalışmadığını düşündüğüm hede. bunca aydan beri sabit durması istikrar mı yoksa düpedüz bir bozukluk mu anlamadım gitti.
kaldırılınsın.
bouii
Sebebi neydi ki dememe sebep olan hededir. Sözlük gibi genellikle anonim takıldığımız bir ortamda profiller sadece yazarın girilerini bir arada okumaya yarıyor. Yazdıklarımı kimin okuduğunu da açıkcası pek merak etmiyorum. Yapanın mutlaka mantıklı bir açıklaması vardır lakin bana çok da gerekli gelmedi.