zülfü livaneli yanılgısı

miyesmikcih
fatih altaylı, zülfü livaneli'ye şöyle sesleniyor : "zülfü abi o kitabı toplat"
zülfü livaneli son kitabında fatıh altaylı'nın sunduğu teke tek programına katılan celal şengör ve ilber ortaylı hocaları cahillikle suçlamış.
konu incil hangi dilde yazılmış?
teke tek programına katılan celal şengör ' yunanca' yanıtını vermiş. zülfü livaneli bu bilgiyi yanlış diye son kitabına almış. odanın dili aramca, koca profesörler bilmiyor mu?gibilerden bir şeyler sallamış.
ben zülfü livaneli kitaplarını okumam,şarkılarını da başkalarından dinlemeyi tercih ederim. Bu ülkede aydın geçinen zat tam bir fiyasko.
evet, mesih isa aramca konuşuyor artı ibranice de konuşuyor, dahası bilinmez dilleri de konuşuyor. lâkin ıncili isa mesih yazmıyor. öğrencileri veya havarileri isa'nın söylemiş olduğu sözleri yazıyor .adindan anlaşılacağı üzere petrus, pavlus, matta ve yuhanna grekçe yani yunanca yazıyor, sonra da latince yazılıyor.
ben incil ilahiyatını okuyan biri olarak bunu biliyorum. hattâ yeni iman etmiş vaftiz olmamış öğrenciler de bilir.
zülfü livaneli kitabı yazmadan celal şengör hocaya bir danışsaydı. ' hocam siz programda incilin yunanca yazıldığını söylediniz ama ben isa'nın aramice konuştuğunu biliyorum' deseydiniz ateist celal hoca size din dersi verebilirdi.onca kitap piç olmazdı.
yazık olmuş zülfü livaneli'nin penceresine.