deniz olmadan olmaz

warmhole
Katıldığım önerme. Zira ekmeğimizi denizden çıkarıyoruz. Dünya ticaretinin ortalama yüzde yetmisinin deniz yolu ile sağlandığını düşünürsek nasil bir öneme sahip olduğu daha iyi anlaşılabilir.

öabt öğretmenlik sınavı

zengin sozlugun fakir yazari
Anadolu yakasında kalabileceğim yer olmadığı için gece saat 6.30'da istanbul'a gelip, 75 dakika e-5 in uğultusu arasında odaklanmaya çalışıp sonunda sıçıp batırdığım sınav. Alanımla çok da ilgili olmayan bir alan sınavı hazırlamışlar. Çok yüzeysel öncüller verip bütün öncüllere uyan detaylı şıklar koyarak ölçme değerlendirme ilkelerini tamamen hiçe saymışlar. Okul öncesi öğretmen adayı olarak girdiğim sınavda çözdüğüm sorunun hangi derse ait olduğunu bile anlamadan işaretleme yaptığım sorular oldu.Sonuç olarak galiba atanamayacağım. 2 hafta önce yüksek lisans başvurumu kabul ederek bana akademik kariyer yapabilirsin yani öğretmen yetiştirebilirsin diyen sistem bugün yok sen öğretmen olamazsın diyor cidden garip bir ülkede yaşıyoruz.

iphone x kullanmayan fakir sözlük kızı

azrailin regl donemi
utanmadan mesaj atan sözlük kızıdır.

15 dakikadır mesaj atıp duruyor. en son telefon markasını sorunca midem bulandı. iphone x yok mu? dedim yok dedi. pis fakir. yüzüne dolar çarpa çarpa rencide ederim seni. ne demek x yok? bir de utanmadan benimle yazışıyor. hayır efendim. olmaz. madem x yok neden bana yazarsın ki azizim. vallahi hafiften incindim dolarıma kıran girsin ki .

şimdi ben ne diyeceğim ben çevreme yahu. benim gibi elit, sabah yüzünü dolar suyuyla yıkayan, kahvaltısında dolar aromalı reçel barındıran parasal akımın öncüsü, dünyanın görüp göreceği mantıksal doğru olan ben! nasıl olur da bir fakirle konuşur? vallahi kendimden utanırım. utancım geçsin diye işçilerime zam yapma isteğim geldi azizim.

mutluluk reklamı

peho
Vera'ya ait ritmi hoş, klibi mayhoş, yokluğu nahoş bir şarkı.
Dikkatli dinlenirse sözleri kendi içinde bütünlüğe sahip, bir hikâye anlatıyor.

''...Hikâyeyi ekledi
Yalnızlığı güzelledi
Bi mutluluk reklamından ibaretti gülüşleri
Yüzünü temizledi,
Bir otel odasında
Bıraktı geçmişi belli ki asfaltlara...''

Sözlüğün durgun sularına bir taş atma hevesiyle;

anal zevk

dante
--- Linç yemek istemiyorum ---

çocuklarda da olabilen durum. Kaka tutunca zevk aldıklarını fark ettiklerinde ( cinsel organlarını keşfedip mastürbasyon yapmaları gibi ) yapabiliyorlar. Tabi ki çocuk cinselliği ve yetişkin cinselliği ( doğal olarak organlarını tanımaları ve mastürbasyonları ) bir değildir.

-- Linç yemek istemiyorum ---