altın bileklik

ruhunusatanzengin
düğün ve nişanların olmazsa olmaz takısı olmakla beraber düğün sonrası diyaloglarda konusu mutlaka geçen düğün kahramanıdır. Özellikle akrabalarda kimin kaç ayar altın, kaç adet altın türü takı taktığı büyük önem taşıyor. Vakti zamanında büyükannemin kenara koyduğu paradan vefat edince torunlarına hatıra niyetine hediyeler yapıldı. benim payıma da bir altın bileklik düştü. on beş yıldır taktığım tek altın takı o bileklik oldu. kuzenler bir bir bozdurup takılarını yenilerken ben olduğu gibi sakladım. yanına bir yenisini daha almak aklıma gelmemişti, yeni farkettim. çocukluktan beri takıyorum, bayram seyran düğün özel gün ne varsa hepsinde bana eşlik etti.

ingilizce öğrenmenin en kolay yolu

cayisallama
Yabancı dil öğrenmenin en kolay yollarından biri dilin dile değmesidir. Öğreneceğiniz dili konuşan bir sevgili bulup onunla rahatlıkla geliştirebilirsiniz.

Sonrasında diğer alternatifler var, maruz kalmak gibi. İnsanların bir çoğu itilerek öğrenme yöntemini benimsemiş durumda. Kendileri öğrenme konusunda plan program yapmayıp başkalarının itmesi ile öğrenmeyi gerçekleştiriyor. Bu toplumumuzda da ciddi bir sorun aslında. Önerim kendinizi kendinize maruz bırakıp öğrenmeye sevk etmeniz.

başlangıç olarak mesajlaşmayı önerebilirim. En güzel öğrenme şekli yazarak öğrenmedir. Hem kelimelere aşinalık artar, hem yazan kişiye cevap yazacağım diye söyleyeceğinizi düşünmek zorunda kalırsınız.

Ücretsiz bu konuyu çözmüş https://funnynative.com/ sitesini başarılı buluyorum.

Mesaj beni kesmiyor, kiminle konuşuyorum gibi meraklarınız olursa eğitmenler ile görüntülü ve sesli de konuşabiliyorsunuz.

edit:!

6 ocak 2021 boğaziçi üniversitesi protestosu

cayisallama
desteklenmesi gereken protestodur. kayıtsız kalmak, görmezden gelmek olmaz. amaaan beni ne ilgilendirir demek olmaz. elitlerin garip garip mücadelesi demek hiç doğru olmaz.

ülkemizde elit ile zengin farkını bilmeyen güruhun kayıtsızlığı bari size bulaşmasın.

okuduğum okulun rektörü kimdi bilmiyordum. bu haklı protestolar başlayınca diplomaya baktım bizimkini kim imzalamış diye. kim acaba bu zafer gül diye girip araştırmıştım.

boğaziçi değil de başka bir üniversitede neden olmuyor bu olay? işte burada devreye bilinç yada kültür giriyor. ben öğrencilik döneminde sorgulamamış olabilirim rektör kim diye. ilgilenmemişte olabilirim. ancak bu bilince ve kültüre sahip insanlara sahip çıkmamız lazım.

haklarını alamayan bu insanlar o okulu bitirir bitirmez göçüyorlar hem de çoğu göçüyor. ne olacak demeyin konu gerçekten ciddi. insanlar rahat etmediği yerde yaşamak istemiyorlar. bu rahat etmeyen kişiler bizim geleceğimiz. beyinlerimiz.

kdv

derinacarr
Katma Değer Vergisi, yapılan mal ve hizmet teslimlerinde, mal ve hizmeti teslim alanın teslim edene ödediği vergidir. Asıl yüklenicisi ise mal ve hizmeti satın alan nihai tüketicidir. Daha kısa haliyle mal ve hizmet teslimlerinde alıcının satıcıya ödediği tüketim vergisi niteliğindeki vergidir. Buradan da kdv hesaplamayı yapabilirsiniz: https://hesaplama.paratic.com/kdv/

eos coin

derinacarr
Kendisini, merkezi olmayan uygulamalar için en güçlü altyapı olarak tanımlayan EOS, platformunda ticari ölçekli merkezi olmayan uygulamaların (dApps) geliştirilmesine, barındırılmasına ve yürütülmesine olanak sağlayan Blockchain tabanlı merkezi olmayan bir sistemdir. Canlı fiyat takibini de https://piyasa.paratic.com/kripto-coin/eos/ yapabilirsiniz.