quares

fiorabella
aktivist ve militarist ruhlu yazardır. ileriyi gören, adımlarını ona göre atan, duruşunu hiç bir şekilde bozmayan ender kişilerden biridir. siyasi olarak aynı çizgide buluştuğum, siyaseti, devrimi, insnlığı, evreni, ağacı, çiçeği böceği, edebiyatı, sinemayı daha bir çok konuyu tartışırken kendisinden pek çok şey öğrenmişliğim vardır. arada özellikle hayvana vahşet konularında bıktıracak şekilde dert yandığım oluyor. sağolsun desteğini esirgemiyor. ülkenin böyle insanlara ihtiyacı var.

hayat sert ritimlidir. yaşanılan ömrü anlamlı kılan her alanda hakkını vererek yaşamaktır. bu yüzden hayatı flemenkoya benzetirim. inişli, çıkışlı, hırçın, öfkeli, huzurlu, güçlü, sert notaları ve şarkıların sonundaki oleyy nidasıyla gelen başarı. sayın quares eminim sonu "oleyyy" ile bitecek anlamlı başarılara imza atacak.
madem flemanko dedim, o zaman buraya bir adet, pepe romero "farruca" bırakayım.keyifli dinlemeler.

zengin sözlük

adini yavsak koydum taylan in yolu
Canımın içi sözlüktür. Seviyorum burada olmayı. Öyle özlemişim ki en uygunsuz zamanlarda bile buranın ortamını solumak güzeldi.

Bazı zamanlar oluyor ki gerçek dünya'dan kopup sanal dünyaya adım atlamak güzel oluyor. Ki hayatım boyunca kendimi zengin sözlük kadar rahat hissettiğim bir platform olmadı.

Şahsi kanaatim herkes sözlüklerle duygusal bağ kurar. Ben kurmuyorum falan diyene inanmam. Burada yaşadığımız güzel bir an gerçek dünya'da da mutlu olmamızı sağlıyor veya kötü anımız da aynı şekilde canımızı sıkıyorsa; sadece nicklerini bildiğimiz kişilere sevgi, öfke vs. Besleyebiliyorsak bu dünya'nın parçası olmuşuz demektir.

Bu açıdandır ki şöyle uzunca bir süre daha giremeyeceğim için sözlükcüğüme bir güzel şimdilik hoşçakal demek istiyorum...

Güzel insanlarız bence hepimiz.

yaran olaylar

zengin sozlugun fakir yazari
Zamanın birinde anadolunun küçük şehirlerinden birisinde milletvekilliğine aday olmuş bir adam, heyetiyle birlikte seçim çalışması için bir köye gider.

Kapısının önünde iş gören teyzeye yaklaşarak "teyze ben adalet ve kalkınma partisi'nden milletvekili adayıyım oyunu bana verir misin? Reyine talibim" der. Teyze şöyle kafasını kaldırır ve " Yok oğlum, ben tayyibe vereceğim" diyerek işine döner.

hayata dair gülümseten detaylar

kadin kismisi cok yazmaz
Deniz kenarında balık tutan bir adamın kovasının yanında oturan sabırlı kedi.

Otobüste gözgöze geldiğin çocuğun utangaç bir ifadeyle annesinin koynuna saklanması.

Gece geç vakitte eve dönerken köşedeki binanın bahçesindeki hanımelinin kokusunun burun deliklerini istilası.

Kış güneşine yüzünü dönüp bir kaç dakikalığına, kıpırtısız ve anda kalmayı başarabilmek.

zengin sözlük anketleri

icgqhs
son yapılan "yönetim nasıl" sorusunun verilerini paylaşayım ;

katılım 52 kişi:

berbat, hepsi gitsin. 13%
yönetim ne ki? 17%
berbat admin dahi hepsi gitsin. 9%
hatalı başlık ve hatalı entry görmüyorum bence iyi 30%
pek ihtiyacım olmuyor yönetime 32%

soyun

icgqhs
kelime olarak cinsel çağrışımlar yapıyor olsa bile öyle değil.

hayatım boyunca tek taraflı uçak bileti hayali kurdum hiç kimseye hiçbir şeye ait olmadan.
soyadımla aynı olanlar, lise vesaire okullardan, sokaklardan her dostluklardan kim varsa...

kirklarelili lili

adini yavsak koydum taylan in yolu
Konuştuğum ilk andan beri 'bu kadar iyi bir insan gerçekten olabilir mi' diye kendimi sorguladığım çiçeği burnunda zengin sözlü yazarı. Ayaküstü de olsa kendisini tanımak çok güzeldi.

Güzel ruhi amcamızın şarkıyı söylemeye başlamadan o duru sesiyle söylediği gibi 'beraber söyleyelim öyleyse'...

adini yavsak koydum taylan in yolu

kirklarelili lili
şuraya geleli 5 gün oldu ve bu 5 gün de sayesinde güzel geçti.

Hani bazı insanları görmeye gerek yoktur kalplerindeki güzellikleri görebilmek için. bir şekilde hissedersiniz. Bu iç sıkıntısı nasıl geçer diyordum kendisiyle dertleşmeden önce.

içten bir adamsın sen taylancık. doğalsın çok. bir de halen çocuksun. Tam dünyaya lazım olanlardan, adam olmuş çocuk. Yoksa hangi insan faulnis ve ruhi su'yu aynı anda dinleyip sabahlayabilir? recep ivedik'in ninesi öldüğü sahnede ve vizontele'de emin'in ölen annesine türkü dinletmek istediği sahnede kimin gözleri dolar? ve kimin babası ile marşı karlı kayın ormanı'dır? öperim ellerinden o vatansever devrimci babanın.

Döndüğünde buralarda olur muyum bilinmez ama kendimden minik bir parça bırakayım isminin altına. ruhi su sevgine binayen... Yolun açık olsun gomtanım.

iskandinavya

zengin sozlugun fakir yazari
------ wikipedia tanım-----

Kuzey Avrupa'daki ülkelerin oluşturduğu bir coğrafyadır. Danimarka, İsveç ve Norveç İskandinav ülkeleridir. Bu ülkeler ile beraber Finlandiya, İzlanda, Faroe Adaları, Åland Adaları ve Grönland Nordik ülkeleri oluştururlar. Bu ülkelerin dilleri Fince dışında birbirine benzemektedir.
---------wikipedia tanım------

Bu ülkelere ben insan gibi yaşayacağım, ben çalışacağım ekonomine katkıda bulunacağım, ben bilim üreteceğim, ben kültürüne saygı duyarım, toplumsal kurallarına uyarım kabul et geleyim dersen 10000000 tane engel çıkarırlar sana. Aylarca kağıt işleriyle uğraşır, dert anlatırsın. ikna etmeyi başarırsan gel bir kaç yıl dur siktir git derler. Ama bu ülkelere ben açım, ben terörist diye tanımlanıyorum benim ülkem de savaş var bana sahip çık dersen hemen kabul edip üstüne para, ev, ölene kadar yaşam garantisi verirler. Böyle de saçma uygulamaları vardır.

golden retriever

kirklarelili lili
çok iyi av köpekleridir. avlanmak için var olmuş gibi bir şeydir. çünkü av sırasında aşırı mutlu olurlar.
alfa geni taşıyan erkek bireyleri kabus gibi bir şeydir. sahibinin elini parçaladığına bizzat şahit oldum.

kant

icgqhs
ilk duyduğumda garipseyip merak etmiştim sonra gördüğümde ise şok geçirmeme sebep olmuştu çünkü gelen sıcak suydu. sıcak suya neden kant derlerdi diye sorgulamıştım hayatı.
belki sadece burada öyledir.