her gün 10 entry giriyoruz kampanyası

ontolojik sancilarimin merhemi
Bugün itibariyle fırsat buldukça elimden geleni yapacağım kampanya. Fakat bence; her gün 10 entry giremiyorsanız bile, entry girenlerin başlıklarına iştirak etmek ( en azından bir giri yazabilmek) de faydalı olacaktır. Ama nedense burada kimse, kimsenin açtığı başlığa yazmak istemiyor. Tek girilik o kadar çok başlık var ki, beklenen etkiyi yaratamamış. bu hâliyle üzücü görünüyor.

zengin sözlük

sos
yanlış anlaşılmayacağımı umarak değerli yazarlara tavsiyede bulunmak istediğim sözlük. rahatsız edici görüntüleri eklerken görseli doğrudan değil de görsel linki vererek eklemenin daha doğru olacağı kanaatindeyim. hızlı resim, imgbox, resmim gibi siteler bu iş için uygun gibi.

ıhlamur

dante
Bana hep çocukluğumda, kış günü soba üzerinde kaynayan, kokusuyla etrafı saran anılarımı hatırlatan bitki. Babaanne evinin vazgeçilmezlerinden.
Hasta olunca ilaca sarmak istemeyenlerin içebileceği bitki.

her gün 10 entry giriyoruz kampanyası

hamlet
Çok hoş bir kampanya ama katılabileceğimi düşünmüyorum. Yine de Elimden geldiğince destek olmaya çalışırım.

On çok değil fakat sözlüğe ayırabildiğim vakit kısıtlı ve bu kısıtlı vakitte arka arkaya on entry girmeye kalksam kesinlikle çok saçmalarım. Değerli vakitlerinizi çalarım ve üzülürüm.

her gün 10 entry giriyoruz kampanyası

kozmos
kampanyaya katılıyor olmanın yanı sıra, favlamaktan çekinilmemesini de tenzih ediyorum. yani nasıl bir burun kıvırmaktır bu kardeşim, artıladıgına göre okudun demektir. 20 tane artı veriyorsan minimum 3-4 tanesini de favlaman gerekir kafadan. hiçbiri hoşuna gitmediyse zaten baştan artılamazsın. 20 kere artıladığına göre de illa ki 3-4 tane favlarsın. favlanmıyor ama. neden bunu söyledim zira favlanmak, okunduğunu düşündürür yazara. bir değer göstergesidir. bak ben bunu okudum artıladım ve beğendim, güzel yazmışsın kıvamında yazısız bir sözleşme gibidir. elinizi korkak alıştırmayın. zira zengin sözlük bu lükse sahip değil...

ak parti'de lucescu sesleri

keskin nisanci
kişisel not: bu ukdeyi beğendim.

tayyip erdoğan'dan istedikleri liderliği göremeyen akp cenahının başvuracağı durum. rumen teknik adam lucescu köpekler istedi diye atlar ölmezmiş diyerek parti genel başkanı olacaktır. tabi akp'de erdoğan'a karşı çıkabilecek bir insan evladı halihazırda yok, böyle birisi bir umut bekleniyor demek ki.

kozmos tarafından bu başlık için ukde bırakılmış

orospu çocuğu

azrailin regl donemi
evet kıslaaarrr bugün de "orospu çocuğu" nu tanıyacağız... küfür etmek serbesttir ve olabildiğine açık seçik olmanız gerekmektedir.

hayat kadınlığı yapan; önüne gelenle para karşılığı vücudunu seksüel amaçla kiralayan kadına "orospu" denir. bu kadının kimden yaptığı belli olmayan çocuğuna ise orospu çocuğu denir. bu çocuğa bazan da "piç" denir. babası belli değil sonuçta. vay amına koyayım travmalar şelale bebeyim..

fakat bir insanın piç ya da orospu çocuğu sıfatına layık görülmesi için yüz kızartıcı bir bok yemesi gerekir değil mi ama? işte böyle bir orospu çocuğu var. her yerdeler. giderek çoğalıyorlar. kimi zaman yok olduklarını sanıyoruz ama aslında görmezden geliyoruz. uzaklarda bir yerlerde mutlaka bir oç'luk yapılıyor biz sadece bize gösterileni ya görüyoruz ya da hiç bilmiyoruz.. önemsenmiyor, sindiriliyor, yok olup gidiyor arkalarında bıraktıkları enkazlar.. sözde adaletinizin amına koyayım.

ulan amacını nedir bu hayatta ne boka yararsınız anlayamıyorum. lan tamam, besin zincirinin en tepesindeyiz kabul. biz de bir hayvanız ve doğadaki diğer canlılar gibi beslenmek için avlıyoruz ya da kendi tarzımızla satın alıyoruz ve yiyoruz. tamam ulan burada da sıkıntı yok. ki veganlığa karşıyım; nasıl kedi ve diğer büyük yırtıcı türler otobur canlıları avlayıp yiyorsa ve doğa kendini bu şekilde dengeliyorsa bizim de bunu yapmamızda bir sakınca yok. en güzeli de doyacağın kadar avlanman. ama ulan be amına koyduğum!! baksan bir doğaya hiç gördün mü ceylanla sevişmeye çalışan bir leopar? ya da fil? evcil kedilerimiz kısa bacaklı köpek türleri ile hiç sevişiyor mu? ulan fare mesela, hiç hamam böceğiyle seksüel bir olaya giriyor mu?
gelişmiş ırka mensup olman, yaşam alanlarına hakim vaziyette olman onlara her boku yapabileceğin anlamına gelmiyor ulan amına koduğumun çocuğu!

hepsini bir kenara bırakalım da ya bu hareketi genç biri yapsa amına koduğumun abazanı deriz. 3-16 yaş arası biri yapsa zor da olsa bir açıklaması olabilir. ama bu adam 50+ yaşında. ulan o kadar mı öldün orospu çocuğu! 20 yaşından sonra bile normal bir erkek kadınlara karşı ergenliğin verdiği sapkın davranışlarını unutuyor, seks objesi olarak görmeyi istemsizce bırakıyor. sen nasıl bir kafadasın sen nasıl bir sapıksın orospu çocuğu.

sapığa da aynı karşılığı vermek şart oldu. bu adamın cezası belli. 10 zenciye 1 ay boyunca sırayla tecavüz ettireceksin. bir erkeğin yaşayabileceği en büyük travmayı yaşatacaksın!

genaralim tankınız ne güçlü

quares
Bir Bertolt Brecht şiiri:

Tankınız ne güçlü generalim,
Siler süpürür bir ormanı,
Yüz insanı ezer geçer.
Ama bir kusurcuğu var;
İster bir sürücü.

Bombardıman uzağınız ne güçlü generalim,
Fırtınadan tez gider, filden zorlu.
Ama bir kusurcuğu var;
Usta ister yapacak.

İnsan dediğin nice işler görür, generalim,
Bilir uçurmasını, öldürmesini, insan dediğin.
Ama bir kusurcuğu var;
Bilir düşünmesini de.

zoosadism

emilio
Son zamanlarda yaşanan hayvan katliamlarından sonra aklıma gelen şeylerden biri.

zoofilirda daha çok görülen bir durum olmakla birlikte, hayvanlara işkence edip ya da işkence ettirip bunu izlerken cinsel hazza ulaşma durumu olan iğrençliktir.

geceye bir şiir bırak

fiorabella
beyaz kağıt
Ne idiysen onu yansıtan
amansız bir ayna şu beyaz kağıt.
Senin sesinle konuşur beyaz kağıt
senin gerçek sesinle
beğendiğinle değil;
senin eserindir, boşuna harcadığın
bu hayat.
Yeniden ele geçirebilirsin belki
seni başladığın yere
fırlatan bu kayıtsız nesneye
tutunabilirsen eğer.
Bunca yer gezdin; aylar , güneşler gördün
ölülere, dirilere dokundun
inlemesini bir kadının
kinini büyümemiş bir çocuğun –
ama bir hiç olacak bütün bu duydukların
sen bu boşluğa güvenmedikçe.
Yitirdiğini sandığın şeyleri bulacaksın
belki orada:
gençliğin filizlenişini, yaşlılığın çöküşünü.
Hayatın sen ne verdiysen odur
bu boşluk sen ne verdiysen odur
bu beyaz kağıt.

Yorgo Seferis

emek vermek

ontolojik sancilarimin merhemi
Halleri sonsuzdur. Değişik teoriler eşliğinde, çaba gösterme ve uğraşmanın büyüleyici sürekliliğiyle zamanın dışına çıkarak, karşıdakinin algılarıyla oynayabilirsiniz. Dilediğiniz renkte ve şiddette yağmur yağdırabilirsiniz. Bilirsiniz; hatırlama, iyilik, sakinlik olarak sonunda size geri dönecektir. Avunmanın gerekliliği kavramı da size böyle düşünmenizi buyurur.


(bkz:avunmak)

zengin sözlük

kozmos
güzel insanlar barındıran sözlük. çekirdek kadro diye tabir ettiğim 8-9 güzel yazar var, birebir sohbette de bulunduğum kişiler. yönetim tarafından, yazarların başlattığı kampanyalara destek verilmeli. zira yazarların yazma kampanyası başlattığı başka sözlük görmedim yazmaya başladım başlayalı. bu kadroyu yönetim korumalı, desteklemeli, sevmeli, pamuklara sarmalı. aksini iddia eden her kimse arazi olmalı, işi bırakmalı, hatay sınırından suriyeye geçiş yapmalı, kendi üzerine kızgın yağ falan dökmeli.