ödünç verilen kitabın sırra kadem basması

ruzgara karsi iseyen adam
insanları tanıyıp, hayatınızdan çıkarmanıza neden olabilir!
Yıllar önce katıldığım bir yarışma dolayısıyla italya'dan bir illüstrasyon-karikatür albümü göndermişlerdi. Türkiye'de isteseniz de bulamayacağınız, oldukça kaliteli bir albümdü. Bu kitaba gözüm gibi bakıyordum. bir gün okuldan mehmet isimli bir arkadaşım kitabı gördü ve ödünç istedi. Vermez olaydım. Üzerinden aylar geçmesine rağmen getirmedi. En son dayanamadım, "mehmet benim kitap ne oldu?" Diye sordum. Durdu, kızardı, terledi, "ya... bizim metin hoca var ya, kitabı gördü, o aldı" dedi. Neyse aradan neredeyse bir yıl geçti, bir gün arkadaşlarla mehmet'in evinde toplandık. Tesadüfen söz konusu kitabı orada gördüm. Meğersem bizim eleman yalan söylemiş ve kitabı kendisi için saklamış.
Bir daha mehmet ile görüşmeme ve kolay kolay da kimseye kitap vermeme kararı aldım. Buradan arkadaşlarının kitaplarını alıp, geri getirmeyenlerin kulaklarını çınlatıyorum!

22 mart 2018 doğan medyanın satılması

icgqhs
türkiye medyasının en büyük grubu olan Doğan Medya Grubu'nun satışı için anlaşmaya varıldığı öğrenildi. Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, Mayıs 2011'de Milliyet ve Vatan'ı sattığı Erdoğan Demirören'le Doğan Medya Grubu'nun satışı konusunda anlaştı.

Bünyesinde Hürriyet, Fanatik ve Posta gazeteleri ile Kanal D ve CNN TÜRK kanallarını da bulunduran Doğan Medya Grubu'nu satın alan Demirören Grubu'nun, bu satın almada arkasında başka bir sermaye grubunun da bulunduğu düşünülüyor. Demirören Grubu bu satın almayla birlikte Türkiye'de medya sektörünün en büyüğü haline geldi.

22 mart 2018 doğan medyanın satılması

icgqhs
Açıklamada " sahip olduğumuz paylarımızın tamamının satışı ve devri konusunda, 1.100.000.000$ (Birmilyaryüzmilyon Amerikan Doları) "işletme değeri"nden, ilgili finansal borçların indirim konusu yapılması suretiyle, 890.000.000$ (Sekizyüzdoksanmilyon Amerikan Doları) "hisse değeri" üzerinden, Demirören Holding A.Ş. ile görüşmelere başlanmıştır" denildi.


HİSSELERİ YÜKSELDİ

Öte yandan Doğan Medya Grubu'nun Demirören'e satılacağı yönündeki haberler üzerine Doğan Holding'e ait şirketlerin hisseleri sert yükseldi. Saat 16:15 itibariyle Doğan Holding hisseleri yüzde 19.18 yükselişle 0.87 liradan, Hürriyet Gazetecilik hisseleri ise yüzde 19.42 yükselişle 1.23 liradan işlem gördü. Aynı dakikalarda Doğan Gazetecilik payları yüzde 19.79 primle 3,39, Doğan Burda payları ise yüzde 18,73 artışla 3,93 lira seviyesinde yer aldı.

uzay

hubel
4 yıl önce memlekette bir yaz gecesi dut ağacının altında yıldızları seyrederken tanıştığım bilge bir baykuşla üzerine bir iki kelam ettiğim boşluk.

Baykuş: Yıldızları mı izliyorsun Hub ?

- Evet. Hem çok güzeller hem çok uzaklar değil mi ?

Baykuş : Öyleler. Uzayın soğuk koynunda asılı ziynetler hepsi. Biz anca vitrinden bakıyoruz. Uzay onları seviyor, onlar uzayı.

O an aklıma bu soru geldi nereden geldiyse. Bazen alakasız sorular geliyor aklıma.

- Peki bilge Baykuş, sevgisiz kalmış bir insanın kalbi mi daha soğuktur yoksa uzay mı ? Diyerek kafamı Bilge baykuşa çevirdim ama o gitmişti çoktan.

Baykuş diyip geçmeyin. Bazıları bilge olmasına rağmen heyecanla sorduğunuz soruyu cevaplamadan uçup gitmiş oluyor.

ödünç verilen kitabın sırra kadem basması

azrailin regl donemi
kaybolan pena gibidir. o kitap bir gider pir gider. 2014 aralık ayında flört ettiğim bir kıza benim için her açıdan değerli olan bir kitabı vermiştim. 2 hafta sonra aradı ve kitabı kaybettiğini söyledi. inanmadım elbette. o kızda kitap kaybedecek göz yok. vermiştir birilerine..

sadece bir kez verdiğim kitap geri gelmedi ve ben hayatımda sadece bir kez pena kaybettim. keşke diğer birçok kaybedişim de bu iki şey gibi bir kez olsaydı.

kadehlerde yaşlanıyorum..dostluk

azrailin regl donemi
çoğuna göre ne denli gerçek olduğu kestirilemez olan. iyi gününüzde kötü gününüzde, güldüğünüzde ağladığınızda arayıp sıkıntınıza ortak edebileceğiniz, 10 defa 10 verme/alma durumlarının laf edilmediği anneden beri sevgiliden öte insandır bana göre.

kendimce dostluk adına öğrendiğim.. dostunu tanımak istiyorsan bir şey başarmasını izle.

çocukluğumu beraber geçirdiğim sözde bir aile dostum daha üniversiteye başlamasıyla bile kendini kaybetti. güya kendisi çok idealist! halen iyiliğini isterim ama kendi de bilir ki o sözde idealleri benim gözümde basit ve sıradan şeyler. sadece parayı hedeflemek bizi ne idealist ne de nitelikli bir insan yapar. kendini öyle başarılı gördü ki bu egosunu saçmalarcasına şişirdi fakat içi boş. tek benimle değil, diğer dostları ve ailesiyle de görüşmüyor.

20 yaş civarına kadar "bu yaştan sonra dost edinmem. bu saatten sonra benimle dostluk kuranlar çıkar peşinde olurlar" gibi yanlış bir düşünceye sahiptim. sonraları zamanla fark ettim ki 1 ay ya da 1 sene bir insanın dost olup olmayacağını anlayabiliyormuşum artık. ne istediğinizden
tam anlamıyla emin olunca artık istemsizce karar veriyorsunuz insanlar hakkında. tanıyorsun kalıplaşmış insanları da..


22 mart 2018 doğan medyanın satılması

fiorabella
türk medyasının tek elde toplanması oldu. artık tek tip ses çıkacak. aydın doğan geçmişte hükümeti arkasaına alarak uzan grubunun siyasi lincinde başrollerdeydi ee çalma kapını çalarlar kapını oldu. hükümetle zıt gitmesi sonucu satışa zorlandı. o değil de kulislerde konuşulan demirören grubunun o kadar parası yokmuş finansal açıdan katar'lı bir grubun desteği varmış yönünde. bu daha da vahim.

cumhuriyet gazetesi almaya devam oh mis gibi yıllardır okuyorum.

atiye deniz

azrailin regl donemi
ilk albümünü 2007 yılında çıkarmıştır. don't think, gözyaşlarım ve hal hal(halim yok)'a klip çekmiştir. bu ilk albümünde sonraları çıkaracağı şarkılar gibi popüler poptan daha kaliteli şarkılar vardı bana göre. baktı böyle olmuyor, sadece atiye adını kullanarak zevksiz(bana göre) güncel tarza uygun zamazingoları sürdü piyasaya ilk albümünden sonra ben de dinlemedim zaten.

bir itiraf: 2007 yazında bu kadına aşıktım lan.

azrailin regl donemi

azrailin regl donemi
(bkz:#70885) nolu entryde hubel nickli yazarın yorumu olaya farklı bir bakış açısı getirse de çoğunluk aksini tefsir eder. nickin çıkışı 2011e dayanıyor. 7 yıl olmuş vay anasını lan sözlük!

kimine göre azrailin regl donemi'nde Azrail regl olduğundan ölümler çok olur; savaşlar ve kırıp geçen hastalıklar gibi.

kendim ile bir ilişki arayacak olursak nadiren sinirlensem de bu sinirlilik hallerimin şiddetli olması bu nick için iyi bir açıklama olabilir diye düşünüyorum. beyle.

22 mart 2018 doğan medyanın satılması

sos
çekirdeğimi aldım ahmet hakan'ı izleyeceğim. geçmişte bol bol giydirmiş yeni sahiplere. bugün de tripli bir şekilde sundu zaten haberi. "son günlerde doğan medya grubunun satışıyla ilgili haberler dolaşıyor. hepiniz takip ediyorsunuz." diye başladı söze.

"hepiniz takip ediyorsunuz" mu? tabii işimizi gücümüzü bıraktık seni mi takip ediyoruz? diye bir trip de ben atamam. ediyorum çünkü. dedim ya, çekirdeğimi de aldım. haber sunma şekli böyle olabilir mi ya? izleyiciye bu şekilde sunulamaz haber. aslında sunmayı benden öğrenecek değil, iyi sunum yapar ama işte tribi orda çıkıyor ortaya.

"bir süredir yazılıp çiziliyor, konuyla ilgili konuşuluyor, bize de her gün soruyorlar, doğru mu diğil mi? değil desek de inanmıyorlar, yok öyle bir şey desek de inanmıyorlar, demek ki hissediyorlar, belki de haklılar, evet doğru, kanalı sattık, doğru."

ilkim değilsin ama sonum olacaksın

azrailin regl donemi
bu tip cümlelerin hepsi yalandır. söylerken yalan amaçlı söylenmez. kendisi de inanır ama sonuç hep hüsrandır.

-ilksin ve sonum olacaksın.
-ilkim değilsin sonum olacaksın.
-seninle açtım gözlerimi ancak seninle kapatırım.
-annemden doğdum ancak seninle ölürüm.
-sensiz uyuyamıyorum.(uyuyor)
-önce sen kapat.(6 ay sonra kapatan kapatana)
-seni hep beklerim.(beklemedi)
-senden sonra asla kimse olmayacak.(millet sıraya girdi, elden geçirdi)

vay anasını lan sözlük!

elalem ne der

icgqhs
insanların hayatlarını istediği kıvamda, özgür bir şekilde yaşayamamasının nedenlerin başıdır, hatta tek sebebidir.

elalem! tek mesele bu, çünkü toplum buna hazır değil, ayıplarlar, arkasından konuşurlar vesaire vesaire...

cihangir

kozmos
solcusu meşhurdur.

hayat ağacı dövmesi.
bomonti filtresiz.
uçuk sayılabilecek renk tonlarında saç.
“kendince Aykırı” kıvamda bir dil, giyim ve mantalite.

azalarak bitiyor. sonunda.

22 mart 2018 doğan medyanın satılması

hubel
Devlet aygıtının doğru isletilmesinden ziyade minimal devlet anlayışının ne derece önem arz ettiğini görüyoruz.

"Devlet güçlü olmalı " anlayışı bir süre sonra rayından çıkarak medyanın, yargının ve ekonominin işleyişine çomak sokmuştur.

Tek parti döneminden bugüne kadar ekonomi, yargı ve medya " devlet güçlü olmalı " anlayışı altında kalıptan kalıba girmiştir. Bunu x hükümetine bağlamayı doğru bulmuyorum. Devletin hakimiyet alanları sorgulanıp daraltılmadıkça, hükümetler değişse bile yaşanılanlar değişmeyecektir.

Mesela Chp li başkan vekili : ( ismini tam hatırlayamadim ama Gürsel Tekin olması lazım ) iktidara geldiğimiz sabah yandaş medya kanallarına el koyacağız demişti kameralar önünde.

İşte zihniyet aynı. Sorun devletin hakimiyet sınırlarında.