duyurular

zengin sözlük'ü canlandırmak için neler yapılabili

esdemirei esdemirei
Sözlüğün durumu yazar olduğumdan beri pek iç açıcı görünmüyor. Çoğu kişi yazmayıp çevrim içi ile yetiniyor yazanların ise girileri ise tartışmaya açık seviyede giriler. Geçenlerde bir arkadaş 23-26 Nisan 2019 tarihleri arasında İstanbul'da zirve yapmaktan bahsetmişti. Yazar arkadaşlardan bazılarıyla tanışabilme şansım olacağı için sevinmiştim. Bugün ise 26 Nisan 2019. Ne zirve oldu ne de başka bir şey. Hem bu monotonluğu yitirmek hem de yazarlar arasındaki ilişkiyi güçlendirmek için ne yapılabilir?
9
bonnie bonnie
yönetim ekibinin titreyip kendine gelmesi tek tavsiyemdir. yazarlar arasındaki bağı çok da önemli görmüyorum bu aşamada. önemli olan aidiyet duygusunu yazarlara verebilmektir. bundan önce defalarca tavsiyelerde bulunuldu. görevini yapmayan moderatörler, düzeltmenler, sosyal medya iletişimcileri vb. geçtim zaten burada yoklar. bu sözlük sadece üç beş güzel yazarla dönüyor. nereye kadar derseniz elbette onu da çabalayan yönetim ekibi ve zaman gösterecektir. bence öncelik, yönetim ekibinin kendi içinde bir zirve düzenlemesidir.
rene rene
Bilemiyorum, ben admini severdim, geçenlerde bir diyalogtan sonra küstüm örneğin. şurda 6-7 kişiyiz ben admine küsüyorsam bu sorgulanmalı. Neden küstün diyeceksin, bir girimi yanlış başlığa yazmışım taşırmısın dedim sohbetimize binaen o da moderatöre söyleyin benim yetkim yok yapamıyorum dedi. Şimdi bu sana basit ve normal bir diyalog gibi gelebilir. Ama bu platformun çok hit alan her gün yüzlerce yazarın giri girdiği bir yer olduğunu düşün birde, bu zamanda böyle cevaplar alıyorsak o zaman adamlar sana cevap bile vermezler. Bu da yazarın gözünde kolay harcanabilir veya arkadaşın yazdığı gibi aidiyeti zedeleyen tavırlar. Kimseyi yargılamıyorum tabi, Burası bence yetkililerin gözünde kişisel bir blog tadında akıyor. Çünkü hareketlilik az. Az olunca da moraller düşük oluyor, moraller düşük olunca da kendi haline bırakıyorlar. Bunlar bir yana, ben hak sahibi olsam ne yapardım dersen, her gün bol bol giri girerdim. NEyi aratsam başlığı açılmamış görüyorum çünkü. Güncel başlıklar da genelde "yoruma" yönelik tanımdan uzak açılıyor haber niteliğinde, bu da normal zaten. ama bu seviyeye gelmeden önce en azından minimal düzeyde "tanım" bilgisi olmalı ki database de bir varlığın olsun. Bol bol giri girmeleri lazım benim düşüncem eğer vakitleri varsa önemsiyorlarsa. Bol bol -eksiz tanım ve uktelerin doldurulması.
icgqhs icgqhs
merhabalar, güzel bir duyuru başlığı. hepsini okuyup önerilerinizin üzerinden birlikte gideceğiz ve sonuç sizin istediğiniz gibi olacak.
@rene inan bana ben senin sorununu moderatör e anlatsam eksik ya da yarım anlatacağım. yetkim yada benim görevim olmadığı için arkadaşa yönlendirdim. gerçekten bu küsülecek bir şeyse saygı duyarım.
icgqhs icgqhs
Ayrıca sözlüğü bu derece düşünen yazarlara sahip olmak mutluluk verici.
tekel savascisi ahmet abinin yegeni tekel savascisi ahmet abinin yegeni
Makul bir ücret karşılığında her gün kesin tutacak 20 başlık açarım. Makul ücret size makul olur mu bilmiyorum tabi bu arada
unicoton unicoton
daha güzel bir tasarım yapılabilir.
azrailin regl donemi azrailin regl donemi
mesela entry girilebilir.

çözüm; entari girmek.
selcuk cetiner selcuk cetiner
mevcut yazarlar yazabilir
ulduz ulduz
hemen açıklayalım, biricik iccik reis o kaf dağındaki burnunu aşağı indirip yazarlara geri dönmeleri hususunda uygun bir e posta yazacak. ama kendisi her şeyi o kadar profesyonel istiyor ve bu yazdığım ona o kadar amatörce gelecek ki elinden kayıp giden sözlük için dahi böyle bir işe girişmeyecek.
sen gönderemezsen ben gönderirim! bu kadar büyük gönüllü olma...