ekşi sözlük

davy jones
1999 yılında kurulan ilk interaktif sözlüktür. Kurucusu ssg nickli arkadaştır fakat şu an kanzuk nickli arkadaş tarafından yönetilmektedir.
pestenkerani
Çiçek gibi hesabımın olduğu sözlük.
En son ne zaman girdiğimi hatırlamıyorum ve her girdiğimde yeni şifre almak zorunda kalıyorum. Anlayacağınız, mütemadiyen hesap kitliyorum kendisine. Çiçeğe gelince, ben onun ayrık otu olmasını istemiyorum.

Gereksiz bir abartı var ekşisine. Sebebini anlamıyorum.
ulduz
kutsal bilgi kaynağı sloganıyla yola çıkıp kutsal değerlere saydıran sözlük.
aman beni de alsınlar ay onay sırası bekleyim derken yaşlanmayı göze almadığım için kapısını dışarıdan tıklayıp kaçıyorum.
neptune
gerçeklerden başlamak gerekirse, ülkemizdeki sözlüklerin atasıdır, orası net. onun dışında her dönem çok farklı konularda en fazla tartışılan sözlüklerin başında gelir o da ayrı bir gerçek tabii. şahsi düşüncem, eskisi kadar olmasa da gündem oluşturma veya gündemi yakından takip etme anlamında hali hazırda liderliği başka sözlüğe kaptırmamaktadır. ancak burada bir tür marka değeri yaratmış olmasının ve gerek yazar sayısının çokluğu, gerekse bunun bir yansıması olarak gün içinde açılan başlık ve girilen entry sayısında da açık ara avantajlı olduğu gerçeği yatmaktadır. öte yandan, bir okur olarak takip ettiğim kadarıyla, niteliksel anlamda gün be gün kan kaybetmeye de devam etmektedir. var olan bu kaybın yol açabileceği boşluğu doldurmak umarım biz zengin sözlüğe nasip olur.
ooo
caylak listesi cani cehenneme gidesice sozluk. tam 2 kere onay siram geldi ve 2sinde de reddedildim ki hep bilgi icerikli yazdim bolca. simdi allah kismet ederse 3uncuye gebeyim.
klm
Balon gibi şişirilen sözlüktür. Zamanında birinci nesil üyelerden olup uzun yıllar severek takıldığım ama şimdilerde Yeni üyeleri yıllar süren sıralara sokarak insanların kapı deliğinden içeriye merakla baktığı bilgi kirliliğinin olduğu sözlüktür.
davy jones
Zengin sözlük başlığına baktım ne karalamışlar acep diye

Elemanın birisi aynen şöyle yazmış;

"am" başlığını "vajina" başlığına yönlendirmiş sözlük.

yüzyıllar boyu "after midnight" tanımı yapılamayacak. üzücü.

zaten am'ın tanımına girip zengin sözlük'ten bakan cahilin aklını s****m o ayrı mesele.


Fikri yok zikri çok... Sen bir kere "ante meridiem" diyerek aratmayı denedin mi? Ya da "am pm farkı" diyerek başlık açmayı denedin mi? İlla bir şeye muhalefet olacaklar, marjinal görünecekler ya... En büyük, en eski sözlük kendilerinin sözlüğü yaa... Bu tipteki insanlar aşırı markacı olurlar dikkat edin. Gider çalıştığı otomotiv markasının taraftarı olur, okuduğu üniversitenin taraftarı-fanatiği olur, yazdığı sözlüğün taraftarı olur. Ama hep bir markacı olur. Olmak zorundadır. Çünkü kendi bastırdığı ezik duyguları böyle absorbe ediyorlar, bir şeyci olarak.

"Haklısın kardeşim en eski sözlük, en kaliteli sözlük ekşi sözlük. Diğer sözlükler hep klon. Aynen" deyip geçiştirmek lazım aslında bunları.

Tanım: en eski sözlüktür.
ooo
an itibari ile bi suru caylagi yazar yapan sozluk. bit pazari gibi aq iki yedek hesap almistim gecen ay ikisi de acilmis. gece gece sevindirdi yaa.
davy jones
2012 de bi heves hesap almıştım. 2015 te bir hesap açtığımı hatırladım fakat 5 tane entry girdiğim için onay sırasında değildim. On tane entry girdim. 2016 da yazarlığımı onaylamadılar entrylerimi de sildiler. Bir Heves on entry daha girdim. En son 7000lerdeydim. Şimdi baktım da yazar olmuşum. Sevindim ama eski yazma şevkim kalmadı...
casterva
Kurucusu sedat kapanoğlu olan fakat şu sıralar başak purut tarafından yönetilen, eski dönemlerinden eser kalmamış olan sözlük.
Edit:bilgi yanlışı
at avrat amon amarth
iyiden iyiye boku çıkan sözlük, oysa bir zamanlar gerçekten kutsal bilgi kaynagı konumundaydı şimdilerde ise troll ergen goygoy ortamına dönüştü, bırakıp gitme zamanı geldi ve bıraktık elveda eski dost
siz hepiniz ben tek
Sanırım 4 yıldır yazar olmaya çalıştığım sözlük.
Bence insanların kişisel, siyasi görüşlerine göre adam kayırıyorlar. Neye göre yazar olunuyor bir türlü çözemedim.
Bu gün çaylak listesinin 958398383848483. sırasındasınız, sıralama entryleri ne zaman girdiğinizle blöblöl
Sözlükte diğerlerinden farklı düşünen çok az kişiye rastladım.
at avrat brave heart
Yıllar yıllar önce arama motorunda aradıgımız bilgi ya da sorunun sonuna ekşi yazarak bilgi almayı ve sorularımızon cevaplarını bulmayı dilediğim sözlüktü.
Şu günlerde ise eski düzeninden oldukça uzak, ne olduğu tam belli olmayan bir platform.
Sözlük demek oldukça zor, bellki forum olma yolunda koşar adım ilerliyorlar.
bbdog
iki hesabımdaki yaklaşık 20 bin entry'min, dürüm yemekle meşgul olan bir obeze yalakalık yapan modları tarafından iç edilen sözlük ortamı.
para kazanmanın daha fazla hem de çok çok fazla ön planda olduğu yer olarak da tanım yapabiliriz. bununla birlikte eski kuralları tamamen bir kaç kişinin inisiyatifine bırakıldığını da gördük.
sos
çaylaklık sırasının, uzaydan göründüğü ve bir uzayıp bir kısaldığı sözlük. 1999'da ben anasınıfına giderken kurulmuş.

ilk tanışmam 2004 yılında eve internet bağlatmamızla olmuştu. (internetle 10 yaşında tanıştım) google'da ne ararsam arayayım ilk sıralarda çıkardı karşıma sozluk.sourtimes.org diye...

ilk keşfettiğimde formatını anlamam uzun sürmedi. sevmiştim bayağı. bu arada o yıllarda yaşıtlarım google'a "kral oyun" yazarken ben forum sitelerinde oyun yaması arardım, bu binaya kaç kilo çimento gitti acaba diye merak ederdim. fakat nedendir bilmem üye olup yazar olmak aklımdan geçmedi. gerçekten neden o yıllarda yazarlık başvurusu yapmadığımı bilmiyorum. sadece bir şeyi merak ettiğimde uğrardım, okurdum ve giderdim.

2013'ten beri yazarım. o yıldan bu yana ekşi sözlük'ü tek cümleyle açıkla, ekşi sözlük tecrübeni tek bir ifadeyle yaz deseler şunu yazarım.
"ne doktorlar mühendisler varmış la burda?"
sos
sözlüklerin afyonu. pardon ayfonu. yani sözlükleri telefon olarak kategorilesek ekşi ayfon olur. diğerlerini bilmem. ha inci de çakma huawei olur.
mia
bugün bindiğim trende ve otobüste yanımda oturanların tüm yolculuk boyunca kurcaladıkları site. yaa bilmiyorlar ki yanlarında, orada yazan birinin oturduğunu

şaka bir yana, son zamanlarda hali iyice vasatlaşmış bir yerdir. yazıyoruz da sırf adı var diye yazıyoruz. halbuki burası öyle mi hiç, aaa!? :3
0 /