friends

keskin nisanci
belki de tüm zamanların en iyi sit-comu. özellikle ilk birkaç sezondaki espriler gerçekten şahane. castı nasıl oluşturuldu bilmiyorum ama bütün karakterler tam oturmuş. yani ortalama 22-23 dakika olan bölümleri izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz bile. her biri birbiriyle tamamen alakasız 6 karakterin hayat hikayeleri.
benim favorilerim ilk sezonlar çünkü o zaman daha sıcaktılar. özellikle son iki sezonda senaryoyu tamamen karakterlerin birbirine laf sokmalarıyla geçirdiler. bittiğinde üzüldük bir tek ross'un rachel ile birleşmesi bizi teselli etti. hoş başta rachel bu embesili nasıl sevecek diye az geçirmedik içimizden ama aşkları aralıklarla 9 sezon sürdü.

freud da sollardi
Starbucks'ın büyümesinde bu dizinin önemli katkısı olduğu söylenir. Sık sık gittikleri central Perk cafe'nin konseptine en uygun yer olarak starbucks'lar vardı, dizinin etkisiyle insanlar oralara gitmeye başladılar derler.
pasaj
Bir an evvel başlamayı düşündüğüm ve henüz başlamadığım için şanslı olduğum söylenen dizi. başlayıp göreceğiz, bakalım.
turuncu gemi
biz 30 yaş üstü gençleri kaliteli bir tv yapımıyla tanıştıran dizidir. gerçi bugünlerde bazı eski bölümlerini açıp izlediğimde o kadar haz etmiyorum.

hangimiz böyle bir dostluksal var oluş ve paylaşımın düşünü kurmadık ki o zamanlar?
gerçi sonraki sezonlarda bu dostluksal çaprazlama sikişe dönüştü. çok yazık ettiler kanımca.