game of thrones

klm
David Benioff ile D. B. Weiss tarafından yaratılan fantastik televizyon dizisidir. George R. R. Martin'in epik fantezi serisi Buz ve Ateşin Şarkısı'ndan uyarlanmış olan dizi, adını serinin ilk kitabından almaktadır.
ooo
yeni sezonu 16 temmuzda baslayacakti sanirim. isa mesihi bekleyen asiri dindarlardan daha asiri bi sekilde bekliyorum. gel artik aqqqqun.
bitli piyade
yeni sezonun gelmesiyle keyif sigarası yaktıran dizi tanesi.özellikle arya'nın intikamı müthişti. geçen sezon sonunda walder frey'i öldürdüğü sahneyle içimizin yağlarını erittiği yetmemiş, yeni sezon başlangıcında yağ eritmeye devam etmiştir. taşlar yavaş yavaş yerine oturmaya başladı. jon kuzeyde, bran duvarda, daenerys ejderha kayası'nda, arya king's landing yolunda, intikam peşinde. maşallah akıyor be.

yiğidim jon snow hükmetmeyi bildiği kadar bilge birisi olduğunu da kanıtladı. ama minnoş sansa'ya kulak verse fena olmaz. zira dedikleri çok doğruydu. babası da ağabeyi de yiğit adamlardı ama salakça hatalar yaptı ikisi de.

euron greyjoy'un cercei'ye sözünü vadettiği hediye eğer ejderha borusu ise çarşı çok karışır. bir de greyjoy'un jamie ve cercei'nin arasındaki cinsel münasebeti bilerek dev bir donanmam var ve iki elim de sağlam demesi yardı resmen aşsdlskf.

harry potter serisinde horace slughorn karakterini canlandıran kişiye çıraklık yapan sam, aynen genç tom marvalo riddle'ın hocasına kurduğu " sir, ı was wondering " cümlesini kurmuş ve üzerine kütüphanenin " restricted area" sındaki bilgilere ulaşma muhabbeti yapmıştır. harry potter'a sağlam bi' selam çakmışlar.


bu arada beric dondarrion'un ileriki bölümlerde çok önemli bi' rol alacağını hissettirdiler. tekrar tekrar diriltilmesinin bu kadar vurgulanması boşa olamaz. sandor clegane gene iğneleyici küfürleriyle yarıp geçiyor. "ateşe tapan manyaklara yolumu düşüren şansımı sikeyim." gibi. bir de o gömdüğü kişiler yamulmuyorsam arya'yı teyzesine götürürken evini gasp ettiği aileye ait. emin değilim. ama vicdanının sesini dinlemeye başlamış.

onun dışında jorah mormont'un akıbetini de öğrenmiş olduk. sam'le karşılaşması ilginç oldu. acaba bi' şeyleri değiştirir mi diye düşünmeden edemedim.

son olarak.
shall we begin
keskin nisanci
klasik bir got sezon başlangıcı izledik. neredeyse sıfır aksiyon ve tamamen 7. sezonun nasıl yol alacağına dair ipuçlarıyla dolu bir bölümle başladı sezon. ilk bölümde akılda kalanlar tabi ki arya stark'ın intikam için gözünü hepten karartması ve 6. sezonun sonunda ''kuzey unutmaz'' diyerek kuzeyin kralı jon snow'a her türlü desteği veren lyanna mormont'un yine cesurca eline taşın altına koyup jon snow'a tam destek vermesi gibi olaylar oldu.

got genelde sakin başlayıp ilerledikçe aksiyona boğan bir dizi, yine aynı şey olacaktır.
lord fyodor
tyrion reyizi geri plana atan efsane dizi. belki de tek handikapı bu mesele. aga şu adamı oynatın ya. zekasını konuştursun, insanları laflarıyla ezsin. varsa yoksa daenerys kezosu. bu popüler kültürün de bokunu çıkarmaya gelmiyor, buradan bunu anlıyoruz.

yanlış anlaşılmasın güçlü kadınlara karşı bir alerjim yok. yanlızca dany'nin güçlü bir kadın olduğunu düşünmüyorum. karakteri oldukça güçsüz bana göre. güçlü kadın dediğin ygritte gibi olur, bizden olur.
the doctor
george r.r. martin tarafından yazılan kitap serisi aynı zamanda hbo kanalında yayınlanmaya devam eden televizyon dizisidir.


7.sezonu başlangıcı itibariyle fena gitmemektir ama cersei ile daenerys'i eşitlemek için çok zorlama olaylar gördük maalesef
blackandwhitememories
Ve yine bir bölüm sızar.

6. bölümün de sızmasıyla ortalık bir kez daha karıştı ama buna sevinen tarafta olarak çok da hoş oldu. Tabii olumsuz yanları da var ama şimdilik çok da fifi.

Bunun dışında final sahnesi hep beklediğim bir sahneydi. İyi ki öyle olmuş, zaten olmasa çok etkili olmayabilirdi.

Bu arada, neden ejderhalara zırh takmıyorlar. Akıllarına ne zaman gelecek merak ediyorum -ki olmayacak bir mevzu değil.
the doctor
7. sezon 6. bölüm de hbo'nun hatası sebebiyle sızdı. bölüm öncelikle çok güzeldi, şüphesiz 7. sezonun en iyi bölümüydü ama aklıma takılan birkaç şey var ki gerçekten merak edilesi şeyler.

öncelikle sansa, littlefinger'ın onu bu kadar kolay manipüle edebilmesine nasıl izin veriyor? kızım sen aylarca, yıllarca acı çekmedin mi gözünde arya'nın bile kaldıramayacağı çok şey yaşamadın mı? nasıl bu kadar kolay kanıyorsun şu adama. diğer bir yanda jon'un kahramanlığından dolayı orayı terk edemeyen insanlar var. adamlar seni çağırıyor gel şuraya da gidelim diye ama jon illa cesaretini göstermek zorunda. o güzelim ejderhanın katili gözümde jon snow'dan başkası değildir.


sezon finalini izledikten ve aradan bir yıl geçtikten sonra gelen edit: sansa konusunda baya baya mal olmuşum.
mormont
öyle bir dizi ki bizi kendine 7 sezon ağlata ağlata bağladı ardından olan oldu ve arya vs brienne sahnesi geldi.. hayatımda ilk defa bir kadın karakteri telefonumun ekranına kahramanım olarak koydum. ölürüz arya reizzz
saçmalıkları ve harikalıkları ile ve sonunda beni evde donla koşacak kadar mutlu eden 7.sezon 6. bölüm sonrası tek kelime ile.. "ölmeden önce mutlaka izlenmesi gereken dizidir" kendisi.
bitli piyade
bu sezon 4. ve 6. bölümün gününden önce sızdırılmasından sonra 8. sezon senaryosunun komple sızdırıldığı iddia edilen dizi. ne kadar doğru bilmiyorum ancak ilgili kaynakta finaline kadar bölüm bölüm anlatılmış. okumadım, okumayacağım da.
bunları gördükten sonra hbo' ya sizin yapacağınız işin amk demek istiyorum.
bahsi geçen kaynak:
işbu kaynak kesin olmamakla beraber 8 sezon spoiler'ı içerir. meraklısı için bırakıyorum.
https://fantazya.net/8-sezon-senaryosu-tamamen-sizdirildii/
keskin nisanci
adına ve şanına yakışır bir sezon finali yapan dizi. spoiler verme olayını sevmediğim için spoiler vermiyorum. diziyi takip edenlerin mutlak izlemeleri gereken bir bölümdü. sekizinci sezonda çarşı fena karışacak.
kozmos
affedersiniz ama sıçıp batırmış dizi. ilk kitaptan itibaren uyulmayan o kadar çok detay ve nokta var ki. yapımcı ya da yönetmen, birebir uymak zorunda değil kitaba elbet. ancak bu kadar tutarsızlık olmaz yahu...
the doctor
beklenen seviyede bir bölümle sezon finali yapmış dizi. 6. bölümün sızdırılması sebebiyle sezon finaline kavuşmak için bir ömür bekledikten sonra gerçekten beklediğime değdiğini söyleyebilirim.
ontolojik sancilarimin merhemi
Spoiller içerebilir..


Ay ben şok ! Bir süredir takip edemiyordum neler olmuş neler. Dizinin başından beri robb ve khaleesi yi bir arada görmeyi çok istemiş fakat robb rahmetli olunca kısmet jon a demiştim. Öyle de olmuş. Ne güzel seviştiler öyle..
0 /