zengin sözlük 1 yaşında

fiorabella
nice yaşlara diyerek bir iki kelam etmek istiyorum. kendi adıma güzel insanlarla birlikte olmak, kaliteli vakit geçirmek, yazarlardan farklı şeyler öğrenmek beni çok mutlu ediyor. her insan farklı bir pencere misali farklı dünyaların yansımasını görüyorum. öğrenmek, hayat boyunca bitmeyen ve sürekli ihtiyacımız olan bir olgu. sözlük ortamları da bu olguya yardımcı platformlar. bebek nasıl emeklemeden yürümez ise sözlüklerler de bebe misali emekleme dönemi geçirirler. biz de böyleyiz. yavaş ama kalıcı adımlar atarak varolmayı sürdürüyoruz. umarım sözlüğün 11. 21. .... yaşlarını da görürüz.

zengin sözlük 1 yaşında

icgqhs
1 yıl geçti ve o kadar güzel, kaliteli, bilinçli, saygılı ve diğer bütün değerli sözlerin karşılığını taşıyan insanlar tanıdık ve kazandık ki bu durumdan aşırı mutluyum.

Her zaman söylerim, sözlüğü sözlük yapan yazarlarıdır.
Buradaki yazarlar sayesinde kaliteli içerik ve binlerce bilgiye kavuştuk ve kavuşmaya devam ediyoruz.

Insanin bu hayatta doymadığı ve bıkmadığı bir şey varsa o da yeni şeyler öğrenmektir.

Buraya yazılan her yazı, hiç tanımadığınız, görmediğiniz ve bilmediğiniz insanların işine yarıyor ve onlara bir şeyler katıyor. Bu nasıl güzel bir his.
Birine faydası olması insanın ve bunu keyif için yaparken kendiliğinden olması ve bunu yaparken yeni insanlarla tanışması hem faydası olması hem faydalanması.

Hepinize ayrı ayrı teşekkürler.

zengin sözlük 1 yaşında

sos
yaratıcı yazarlarıyla, okuyucusuyla, iyisiyle kötüsüyle zengin sözlük 1 yaşında.
zengin sözlük, yazar sayısı diğer interaktif sözlüklere kıyasla az sayıda olsa da çok işler yapmayı başarmış, "az çoktur" felsefesinin karşılığını vermiş bir sözlük. "bilgi en büyük zenginliktir" sözünü esas alan zengin sözlük, mevcut ve yeni yazarlarıyla birlikte, umarım gün geçtikçe zenginliğine zenginlik katar.

flash gordon

fiorabella
queen'in 1980 yılında Mike Hodges'in yönettiği flash gordon ( fezada çarpışanlar) filminin müziklerini yaptığı ve piyasa sürdüğü ilk film müziği albümüdür.
queen filme uygun mükemmel bir albüm hazırlamış. ben bu albümü "blades of glory'filminin final sahnesinde çalan "flash's theme" şarkısı ile keşfetmiştim.blades of glory filminin final sahnesi versiyonu.( keyifli zaman geçirten ilginç bir film)


zengin sözlük 1 yaşında

siz hepiniz ben tek
Büyük uğraşlar ve emeklerle, şu an ki halini almış sözlüğümüzün açılmasından itibaren geçen zaman dilimi.
evet tanım yaptım. :)
Zengin sözlükle tanışmam, adını burada telaffuz etmek istemediğim bir sözlükte açılan başlık sayesinde olmuştur. Varlığını o anda keşfettim girdim üye oldum ve yazmaya başladım.
Çoğunlukla güzel insanlarla tanıştım.
Zengin sözlüğün neyinden bilinmez, içerisinde saygısız, seviyesiz yazarları pek barındırmadığını keşfettim. Bu geçen 1 yıl içerisinde de barındırmadı.
Yazar sayımız diğer sözlükler gibi yüz binlerce değil belki ama seviye kat sayımız diğer sözlüklerden yüz binlerce kat daha iyi. İşte bu benim için hiç bir pr değeri ile ölçülemeyecek kadar değerli. Biz sanırım bizi anlamayan kalabalıkların arasında kalmak istemediğimiz için buradayız. Fikirlerimiz farklı olabilir ama amaçlarımızın aynı olduğunu asla unutmayanlardanız.
hedeflerimize gelince, onlar çok büyük. ancak sabretmemiz gerektiğinin farkındayız.
Kimse yanlış anlamasın sabır,boyun eğmek değil mücadele etmektir.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

fiorabella
annneler günü reklamlarından nefret ediyorum. bencilce ama bunu hissediyorum. annem bizden gitmeden bu reklamlar hoşuma gidiyordu. sarılıp öpüyordum. "minik kuş sana hangisini alayım" diyordum. sabırsız olduğumdan aldığım hediyeyi anneler gününden önce veriyordum. geçen yıl anneler gününde ona dünyanın en acı saçan çiçeklerini aldım. mezarının üzerine koydum. sonra acıdan çıldırdım hepsini çığlık çığlığa parçaladım, yoldum. toprağını ellerimle kazmak onu oradan çıkartmak geldi içimden. öldüğünü kabullenmedim hala.

bu sene de mezarına gidip onun anneler gününü kutlamak fikri içimi acıtıyor. kalbimi, beynimi kızgın demirlerle dağlıyorlarmış gibi bir acı ve ruhumu saran mağmadan sıcak alev ile bunu nasıl yapacağım bilmiyorum.

hala vakit varken ve hala anneleriz yaşıyorken kıymetini bilin ve onunla daha çok vakit geçirin. emin olun onlar gittikten sonra yarınız da gidiyor.

nihat hatipoğlu

fiorabella
gayrimenkul kralı ve 5 yıldızlı otel sahibi olarak biz pis sefil fakirlere bir hurma ile cennete gideceğimizi anlatan dini figür. hoca desem gerçek hocalara hakaret etmiş gbi hissederim. madem amacın islamın güzelliklerini anlatmak, islamı öğretmek para almadan çık o zaman hoca sınıfına koyalım seni.

yemekteyiz

fiorabella
yurdum insanını uyutmaya yönelik programlardan biri. bir kere denk geldim. kamera eşliğinde alışverişe gidildi, kamera eşliğinde yemek yapıldı. en şık takımlarla sofralar hazırlandı. masanın mumu, çiçeği, şamdanı unutulmadı. önemli konuklar geldi. onlar gurmeydi

daha yemek gelmeden sofra tenkit edildi. çorbadan bir kaşık alındı daha mideyle buluşmadan beğenilmedi, diğer yemekler için aynı ritüeller yapıldı ve hiç bir yemek beğenilmedi. allahın nimeti olarak ekmek dahil her yiyeceğe köpek maması muamelesi yapıldı.

yav he. hepiniz hergün ingiltere kraliyet sarayında yemek yiyorsunuz sanki. yer sofrası açıp soğanı yumrukla ezip cücüğünü yiyen bir milletiz. ne güzel mis gibi samimi, doyurucu sofra işte. sohbetleri güzel, yemekleri leziz. nedir bu özentilik anlamıyorum.

hayır yani oraya katılanlar evde hergün o sofralarda ve 5 çeşit yemekle mi doyunuyorlar? kısacası rezalet programlardan biri.oraya katılanlar eminim buram buram özenti, çıkar, sinsilik, tenkit, plan kokuyordur.